Tema: racunalo za grind

Pozdrav, trebao bi kupiti novi kompjuter (samo kanta, bez periferije) za grind da sve ide glatko. Posto mi je poceo stucat ovaj moj komp kojeg vec cca 10god koristim, vrijeme je... (sada imam intel core 2duo e6750 2,66ghz, rama 4gb ddr2 i asustek p5k-e maticnu). Komp je bio beba svih ovih godina donedavno.
Ssd disk od 128gb koji sam kupio prije par godina bi skupa sa windowsima na njemu prebacio u novu kantu (i prebacio bi jedan obican hdd disk) ako je to moguce, da ne moram ponovo instalirati win i hrpu ostaloga... Vazno da je komp dobar za grind, i da je tih.
Bilokakvi prijedlozi su dobrodosli smile, hvala unaprijed!

00

2

Re: racunalo za grind

Ak mislis radit u PIO-u ili koristit NCE treba ti malo bolji komp. Bar 32gb rama, ssd (bar 256) i neki do novijih procesora za sve to runnat.

00

Re: racunalo za grind

Ne znam sta je NCE, pio ne koristim, ssd ne bih mijenjao jer sam sa njim zadovoljan (ako ga mogu samo pristekat u novu kantu da runnaju win bez nove instalacije).

00

Re: racunalo za grind

Ne možeš ssd samo prebaciti, morao bi ponovno intalirati windowse.
Koji ti je okvirni buđet?

Za osobno savjetovanje u vezi najboljih online poker rakeback dilova pišite na E-mail:  manager@pokerpro.cc .
00

Re: racunalo za grind

3-5k kn buđet. Mislim da ovaj sad moj komp ne vrijedi vise od 1k kuna, znaci za 5k kn bi trebalo biti nuklearno naoruzanje smile.

00

Re: racunalo za grind

Za 5k možeš dobiti dosta dobro računalo.
Najbolje ti je naručiti iz Njemačke jer su cijene dosta manje.

Evo za 500€ možeš uzeti

  • Ryzen 5 2600

  • 16GB G.Skill Aegis DDR4-3000

  • 8GB PowerColor Radeon RX 590

  • ASRock B450M

  • 600 Watt be quiet! System Power 9

Najbolje si uzmi novi ssd od barem 240 gb cijena je nekih 30€.
Kučište po izboru.

Za osobno savjetovanje u vezi najboljih online poker rakeback dilova pišite na E-mail:  manager@pokerpro.cc .
00

Re: racunalo za grind

Hi, hvala na prijedlogu. Malo sam prosurfao po netu ove tvoje specifikacije i nije mi jasno da li mi stvarno treba takva jaka graficka samo za poker (nasao je na nabava net najjeftiniju za 1800kn). I jos nesto, kupovao bi u zagrebu tako da mi to moze odmah netko i sloziti jer sam panj za te stvari...

Ako je komp do sad vrtio relativno ok do 12-14 stolova max kroz npr dva poker klijenta, ne vidim razloga da mi treba ovako jako cudo (bar sto se graficke tice):

Ovo je tocno moj komp:

procesor: intel core 2 duo E6750 @2.66GHz
maticna ploca: asus P5K-E
graficka kartica: nvidiga geforce gt 610
memorija: 4x supertalent 1gb ddr2, znaci 2x2 dual (valjda sam dobro napisao)
diskovi: glavni ssd kingston sh103s3120g ata device (120gb), hdd samsung hd642jj ata device (640gb)
monitor: dell u2412m

S tim da sam super zadovoljan bio s njime donedavno gdje je nesto zastucalo, a monitor i dalje mislim da je zvijer....
Nemoj me krivo shvatiti, jer mogu ja uzet buđet od 10k kn, ali mislim da nije potrebno ako je samo za grind, mozilla, skype, utorrent i sl. tome... Icmizer, pt/hem, i jos pokoji program i to je to. Htio bi nesto sto je moguce kupit u zg i odmah da se tamo slozi tako da ja imam zajebanciju doma "samo" sa instaliranjem win i poker programa i kojeg programa za muziku, filomve i sl.

Zadnji popravljao 11331133 (22-07-2019 16:53:32)

00

Re: racunalo za grind

Igranje pokera nema veze s grafičkom karticom, koliko ja znam. Najvažnije ti je uzeti SSD za holdem manager jer takvi tracker programi stalno kopaju po bazama podataka i to ti je must have. Poker igranje je lightweight samo po sebi, maltene bilo šta je dobro za to. E sad, solveri nisu lightweight i ako misliš to runnati onda je to drugi par cipela. Ali za samo igranje pokera ti je dosta neki proc u rangu tog Ryzen 5 1600, ak hoćeš integriranu grafiku za light igrice onda 3200G i 8GB rama. To sve skupa se da valjda složiti za 3000kn ja mislim.

Zadnji popravljao DoctorEvil (22-07-2019 20:07:53)

00

Re: racunalo za grind

Ako nečeš igrati nikakve igrice, onda ti je najbolje uzeti Ryzen 3 3200G.

Za osobno savjetovanje u vezi najboljih online poker rakeback dilova pišite na E-mail:  manager@pokerpro.cc .
00

Re: racunalo za grind

Hvala svima na savjetima, frend ce mi sredit konfiguraciju na osnovu mojih upita tu i na bugu, tj vec je prakticki gotova, cekam ga da odem do ducana i kupim.

00

Re: racunalo za grind

Komp vec u funkciji, evo konfiguracije:

amd ryzen 5 2600 - boxed
asrock x370 pro4
samsung ssd 970 evo plus 250gb
samsung ssd 500gb 860 evo
be quiet! system power 9 500w
be quiet! silent base 601 black/orange
be quiet! pure wings 2 140
msi geforce gt 710 2gb gdd3


Sta mislite? Isprobao sam igrat, na 10tak stolova proc <15%, memorija na <25%, hard <5%.

00