Tema: Da li je WWin poker "namjesten"?

Poker je naravno igra vjestine, i imate dosta faktora koji ce uticati na vase rezultate, od osnovnog znanja, do Logickog razmisljanja, discipline, IQ, pozicije, vjezbanja, ucenja itd...

Medjutim u zadnjih par dana sam krenuo igrati wwin freeroll turnire iz dosade, i moram se pozaliti da sam stvarno vidio cudne stvari. Nisam jedna od onih sto vjeruju da je online poker namjesten, naprotiv, znam da nije.

Ali realno gledajuci wwin nema RNG Certificate, koliko sam ja upoznat sa tim, znaci da niko nije uzeo 10 miliona ruku kroz mjesec dana i provjerio da li su karte zaista slucajne. Druga stvar, vidio sam da se desavaju neke cudne stvari, npr maloprije sam igrao freeroll turnir, pocetni stack je 1500 zetona, i posle manje od 5 minuta pogledam na prvo mjesto lik ima 25 hiljada zetona. Otvorim njegov stol da pratim, kroz 2 minute je isao all in 5 puta i dobio je sve jedan, nema veze sto je svaki put isao sa dosta losijim kartama, pobjedio je sve jedan put. Znaci razumjem varijancije i sve, ali ovo mi je stvarno malo sumnjivo.

Ja sam isao all in sa A,5, sto nikada ne bih uradio inace ali posto je freeroll i bio sam malo shortstack, rekoh ajde, i on zove sa K2 offsuit i pobjedi me naravno, isti taj lik koji je kad sam ja ispao imao preko 40 hiljada zetona dok je drugo mjesto imalo 10 hiljada.

Protiv iste osobe juce sam pratio njegov all-in, imao sam par cetvorki (4,4) i po njegovoj procjeni sam procjenio da nema overpair, vec 2 vise karte kao npr KJ, pa sam isto zvao iako inace ne bih, ili cu se uduplati ili ispasti odmah. Samo on i ja idemo all in, on ima 4,2...
i prve 2 karte koje su mu izasle su bile dve dvojke.. Ja bih taj susret trebao pobjediti 12 od 13 puta, sto je mnogo, ali eto opet nisam.

I zapazio sam da par puta ima vodecu poziciju kad ispadnem iz turnira, nisam pratio da vidim da li je osvojio i sta se desilo, ali malo mi je sumnjivo da lik koji ide all in sa 4,2 UTG prvu ruku na turniru, moze imati takav rezultat. Naravno da je statisticki sve moguce, i nisam osoba koja vjeruje u teorije zavjere, ali cuo sam dosta ljudi koji su presli igrati na druge sajtove, i prestali igrati na wwin jer kazu da je prevara.

Veliki sajtovi kao PokerStars to ne smiju raditi, ali na Wwin ukupno imas 500ak igraca koji igraju poker svaki dan, nema zakona protiv varanja, msm i ako ih ima imaju dovoljno velik monopol i politicare u dzepu pa i da ih neko tuzi vjerujem da ne bi dobio tu tuzbu.

Sta vi mislite da li na Wwin pokeru postoji neki "super useri" i da li mozda namjestaju igru tako da se pare sto vise vrte medjusobno a da oni samo nastavljaju uzimati rake sebi?

Nije sad da su ovo gore jedini primjeri, ima ih jos, ali eto zapazio sam tog igraca, kojem se sumnjicavo puno posreci u zadnje vrijeme.

Zamolio bih vas da bez vredjanja iskazete svoje misljenje, da li mislite da je SVE po propisima na Wwin pokeru, iako po mojim saznanjima nemaju RNG licenicu te ih niko ne provjerava?

Ja iskreno nisam siguran, niti mislim da se moze saznati, ali nastavicu pratiti ovog igraca kroz naredne turnire da bas vidim da li ce i dalje pobjedjivati kad ide all in sa najglupljim mogucim kartama i sumnjivo pobjedi svaki put. Varijancije postoje, naravno, ali sve vise i vise sumnjam da je BAS SVE po propisima kod Wwin pokera...

11

2

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Svašta sam pročitao na temu "namještanja", ali ovo je prvi put da netko tvrdi da su freerollovi namješteni  big_smile

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Oko 4 godine sam igrao tamo cash. Imas igrace koji i dan danas vise na vecim limitima, i mogu slobodno da izrazim sumnju  u to da je regularno. 3 lika da sad ne pisem nickove i dalje tamo igraju znanje kao znanje imaju ispodprosecno za te levele. ALi redovno su na 3-4 stola i peglaju regularno. Redovna su natkupljivanja, setovi precesti.Jedno vreme sam samo gledao u vecernjim terminima kako igraju, nisam cak ni ulazio sa parama. I u tom periodu sam i odustao, zaletim se i sad (najrpije jer igram tamo kladu pa nekad bacim 100e odigram rekreativno cash ) Ali da ima razloga za sumnju u regularnost WWIN pokera, ima itekako . Bar moje iskustvo i misljenje i na puno vecem uzorku nego sto si ti pominjao freeroll turnir ili sl.

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Miko_Boy napisao:

Oko 4 godine sam igrao tamo cash. Imas igrace koji i dan danas vise na vecim limitima, i mogu slobodno da izrazim sumnju  u to da je regularno. 3 lika da sad ne pisem nickove i dalje tamo igraju znanje kao znanje imaju ispodprosecno za te levele. ALi redovno su na 3-4 stola i peglaju regularno. Redovna su natkupljivanja, setovi precesti.Jedno vreme sam samo gledao u vecernjim terminima kako igraju, nisam cak ni ulazio sa parama. I u tom periodu sam i odustao, zaletim se i sad (najrpije jer igram tamo kladu pa nekad bacim 100e odigram rekreativno cash ) Ali da ima razloga za sumnju u regularnost WWIN pokera, ima itekako . Bar moje iskustvo i misljenje i na puno vecem uzorku nego sto si ti pominjao freeroll turnir ili sl.

Slazem se i gledao sam jos malo situaciju, i likovi su offline u igri tj pise ono "Prekid veze i na njih se ceka po 2 minute, a bude ih bar po 2-3 na stolu" i blindovi rastu svaki pot jer jedan pot traje minimalno 5 minuta zbog njih. I predkraj igre likove jednostavno ozive i nekako uvijek isti ti zavrse na final table. Msm to nije bas najbolji primjer ali je veoma sumnjivo, zasto wwin ceka na njih 3 minute po potezu i kako dodju do final table ako ne igraju i bas idu onda kad ih river spasi itd itd
uglavnom previse sumnjivih stvari se desava za razliku od legalnih sajtova kao sto su pokerstars etc
Ne kazem da je namjesteno ali nesto mi tu previse smrdi

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Miko_Boy napisao:

Oko 4 godine sam igrao tamo cash. Imas igrace koji i dan danas vise na vecim limitima, i mogu slobodno da izrazim sumnju  u to da je regularno. 3 lika da sad ne pisem nickove i dalje tamo igraju znanje kao znanje imaju ispodprosecno za te levele. ALi redovno su na 3-4 stola i peglaju regularno. Redovna su natkupljivanja, setovi precesti.Jedno vreme sam samo gledao u vecernjim terminima kako igraju, nisam cak ni ulazio sa parama. I u tom periodu sam i odustao, zaletim se i sad (najrpije jer igram tamo kladu pa nekad bacim 100e odigram rekreativno cash ) Ali da ima razloga za sumnju u regularnost WWIN pokera, ima itekako . Bar moje iskustvo i misljenje i na puno vecem uzorku nego sto si ti pominjao freeroll turnir ili sl.

a jel igras mozda na pokerstars? Mnogo je tesko prebaciti novac tamo iz Bih, ide preko banke, kartica, skrill, neteller pa tek onda pokerstars a nisam siguran ni da li moze ta opcija a msm da clan clanu moze bilo kako pa da se dogovorimo nekako za 10 dolara il tako nesto sitno da probam tamo smile
javi ako si voljan pomoci poslacu ti poruku

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

evo sad sam igrao freeroll, i dobijem AA, idem all-in, jer uglavnom ce neki majmun pozvati sa J,8 u boji lol
i zove jedan lik kome je stalno pisalo "prekid veze" i eto bas je dosao kad sam ja isao all in, on zove sa 8,5 off suit... I njemu prve 3 karte izadje skala..

naravno da se moze desiti sanse su 85% za mene da cu pobjediti, ALI, to sto ima puno igraca kojima pise prekid veze pa onda odjednom ozive i nekako uvijek dospiju do kraja to mi nije jasno.. Mozda ima neka osoba koja ima vise profila i koristi ih kao botove, jer ja kad sam odsutan samo me preskoci program u sekundi, nisam tu i gotovo, dok njih ceka po 2 minute... ne vjerujem da je to bas zbog konekcije sad, vise mi lici na neke botove. I ti kad znas koje su karte foldane za stolom, npr ako imas 9,10 u kocki, a imas pristup 4 akaunta na istom stolu i znas da je foldano 5 karti koje su kocke, logicno da su manje sanse da ce ti izaci boja, nego kad od 8 karti nije nijedna kocka FOLD...

takodje na wwin-u nema postotak, procenat (%) koliko imas sanse da pobjedis ruku kad ides all in sa nekim? Iz kojeg razloga ne postoji ta opcija? Veoma je laka za odraditi i ubaciti a siguran sam da je imaju, samo ne zele jer ljudi kad vide da imaju 90% sanse za pobjedu i izgube vise ce primjetiti da je namjesteno nego bez toga.. to je isto psiholoski trik.


Znaci desavaju se takve stvari, da je to za nepovjerovati stvarno.. presao sam na pokerstars i necete vjerovati, toliko se osjecam ljepse i sigurnije,kad idem sa boljom rukom obicno i pobjedim. Naravno nije od finalnog znacaja, ali jednostavno na wwin-u mi toliko smrdi za ovih 10ak dana sto sam igrao da jednostavno osjetim da nesto nije kako treba, nisam takve gluposti i poraze vidio na nijednom drugom sajtu, nisam vidio da jedan pot traje PREKO 5 MINUTA zbog 5 od 9 igraca kojima pise prekid veze i ozive samo na dobre karte, ili ponekad na glupe karte ali im uvijek izadje nesto jako, i obicno zavrse na finalnom stolu.

Juce sam osvojio #1 od 320 igraca jedan free roll turnir, drugi sam uzeo #3 isto od 350ak igraca tako nesto, ali sam sada naprosto uvjeren da nesto nije po pravilima sa wwin pokerom. Nastavicu igrati freerolls turnire ali nece dobiti vise ni euro od mene.

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Evo samo da odradim update, na Wwin final table je bilo 3 igraca od 9 koji su iz malog gradica nema ni 20k ljudi, i kad je ostalo 50 igraca  barem 15 je bilo iz istoga gradica i svima pise ono prekid veze itd, posto se bavim Internet Marketingom i slicnim vec 6 godina, vjerujem da se neko pametan dosjetio da koristi razlicite IP adrese i na neki fazon to uradi jer mu odgovara da se pot sporo okrece jer ce vise ljudi ispasti a on igra samo na jake karte sa svih akaunata, i posto je GTD dnevno ja msm i preko 200e, on da uzme 20% od toga to mu je opet 1200 evra mjesecno sto je dobro za nase uslove, plus vidi koje su se karte foldale ako je njegovih par akaunata na istom stolu itd itd
Znaci da ne ulazim sad u dalje 90%+ sam siguran da to jedna osoba radi, i dovoljno mu je samo da to radi i uzme 3 prosjecne dnevnice bez imalo truda, sto je veoma pametno sa njegove strane ali za nas ostale predstavlja problem, iz razloga sto turnir traje po 3 sata kad bi obicno zavrsio za sat i po.
Toliko od mene, trazio sam odgovor na pitanje da li je Wwin poker 100% UREDAN, i nazalost odgovor je NE. Nastavicu igrati jos malo na njemu dok ne uplatim na pokerstars pravi kes, ali ubrzo cu odustati od njega jer jednostavno nema poente.

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Update? Jesi ga pratio mozda i dalje? Jel i dalje taj isti dobija sve freeroll turnire na wwin poker?  smile

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

Stormpay napisao:

Update? Jesi ga pratio mozda i dalje? Jel i dalje taj isti dobija sve freeroll turnire na wwin poker?  smile

Vidio sam da je jednom ispao skroz na pocetku ali to je samo jedan turnir u pitanju. Mada opet nemam osjecaj mira kad igram poker na wwin-u, jednostavno mi ne odgovara, da li wwin vrsi neku vrstu prevare to ne znam, ali rekao bih da definitivno nije sve cisto.

Ali na freerolls definitivno postoje botovi, ne moze 20%+ igraca biti iz grada koji sazdrzi 0.3% ukupne populacije BiH, da ne racunam da na wwin ima igraca i sa drugih prostora. Uglavnom ne vjerujem da cemo ikada moci dobiti tacan odgovor, ali moje iskreno misljenje je da ne treba igrati za svoje pare tamo, da malo je tesko da se prebace pare na pokerstars ali postoje nacini i ja cu to uskoro uraditi i pozdraviti se sa wwin pokerom jednom i zauvijek.

Mozda ce neko sa strane dobiti utisak da sam protiv wwin-a, i iskreno jesam, ali samo kad je poker u pitanju, jer ne pokazuju procenat koliko ko ima kad 2 osobe idu all in. Imaju premalo turnira, premalo aktivnih igraca, njihov program mi se ne svidja ni najmanje, toliko je lose uradjeno sa toliko slabim opcijama i features da jednostavno igram jer sam primoran, ali to ce biti sljedecih 10ak dana samo dok ne nadjem nacin da prebacim kes na pokerstars.

Ko hoce nek izvoli, ali ja sam uradio neko osnovno istrazivanje, posmatrao sam igru iz vise perspektiva, i posto se bavim marketingom 6 godina a to podrazumjeva i osnovne vrste programiranja, zamazivanja ociju itd posle svega sto sam vidio NE BIH preporucio da se igra tamo.

Naravno da bih volio da je sve kako treba, pa ni meni nije fino da otvaram karticu u banci, da otvaram skrill, da otvaram neteller i tek onda prebacim pare na pokerstars, ali sta je tu je.

00

Re: Da li je WWin poker "namjesten"?

1. Imas konverter za WWin poker i lako mozes pratiti statistiku (na poprilicnom uzorku mogu ti reci da nema velikih nejasnoca).
2. Nije tacno da je "veliki" problem prebaciti lovu na Stars i druge sajtove - Visa iz Intese Sanpaolo radi bez problema.
3. U pravu si za tog lika sa freerollova. Ocigledno da jedan lik igra sa vise IP adresa na onom sedmicnom freerollu, kao i na onim bubalicama. Problem je sto on ima neku strategiju koju je tesko kazniti, jer ne koristi neke ocigledne fore za chip dumping i sl.
4. Da, postoji odredjeni broj igraca koji je tamo konstantno, ali oni su dokazani winneri i na drugim sajtovima (npr. MRSA ubija i na SuperSportu limite do 20kn, miraaz, oni likovi iz Ukrajine i Rusije su ocigledno iz neke staking grupe ili su obicni botovi...).

00