Tema: Crvena linija

Kako se moze vidjet iz mojih grafova, crvena (non swohdown) linija mi cijelo vrijeme ide jako strmo dolje.. Na pocetku me to malo i brinulo, ali kasnije sam se pomirio s tim zbog toga sto showdown linija ide isto tako prema gore.. Pokusavao sam vise second barrelat, manje cbetat kad je flop nezgodan, ali bez promjene...
Zadnjih dana cesto odigram bar jedan session ujutro ili prijepodne posto nemam predavanja... E sad, zanimljivo je da u tim sessionima crvena linija cesto puta bude iznad nule, ili cak iznad showdown linije..
Fora je u tome, da su na everestu ujutro skoro sve "regulari", odnosno solidni igraci, sa ok stasima, dok navece fishevi prevladavaju, i rjetko se nadje stol sa vise regulara nego fisheva...
Ne znam jel normalno, ali meni se cini da mi je lakse igrat protiv tih "regulara", jer vecinom nisu toliko dobri, da razmisljaju na visem nivou od mene, a ipak im mogu odredit range, mogu ih blefat, jer ipak razmisljaju i mogu bacit kartu..
Protiv fisheva, ako je flop dry, ispalim cbet, ako calla, jednostavno odustanem od handa, ako ne pogodim turn.. A ako pogodim hand, cesto ce me fish callat do showdowna...

Jel ima ovo ikakve logike? I jel ima logike da je nekad lakse igrat protiv ok igraca nego protiv fisheva?

00

Re: Crvena linija

Crvena linija nije toliko vazna,non showdown iznosi su vecinom uvijek mali,bilo da si u plusu ili u minusu.
Naravno da nekad imas osjecaj da je puno lakse igrati protiv regulara jer cesce foldaju ako opalis 2 barrela i znaju foldati jake ruke i sl.
Ako igras loose-aggresive puno bolje ces prolaziti protiv regulara nego protiv fisheva.Protiv fisha igras tight-aggresive i to je to.
A protiv regulara moze proci i TAG ali ako si LAG jos bolje.

00

Re: Crvena linija

LAG  itekako prolazi kod fisheva samo treba znat kad ih pritisnut kad ne , u 6max TAG je poprilično loše igrat.
Iste probleme sam imao i ja ali u zadnjih 10 k handova cak i vise,  kad igram dobro linija mi je u malo plusu odnosno jako ravna tak da ovisim samo o showdown winingsima.  I mislim da je ipak teze biti wining player ako ti non sw padaju jako.
jer znam nekek igrace a i jasm prije bio takav da su mi sw rasli a isto toliko non sw padalai pa sam bio brake even

Zadnji popravljao perozelina (18-02-2010 17:11:21)

club  heart  diamond  spade
00

4

Re: Crvena linija

neznam kak je moguce protiv fisheva (definicija fisha na microsima je da su stationi) profitabilno igrat LAG?

00

Re: Crvena linija

perozelina napisao:

LAG  itekako prolazi kod fisheva samo treba znat kad ih pritisnut kad ne , u 6max TAG je poprilično loše igrat.
Iste probleme sam imao i ja ali u zadnjih 10 k handova cak i vise,  kad igram dobro linija mi je u malo plusu odnosno jako ravna tak da ovisim samo o showdown winingsima.  I mislim da je ipak teze biti wining player ako ti non sw padaju jako.
jer znam nekek igrace a i jasm prije bio takav da su mi sw rasli a isto toliko non sw padalai pa sam bio brake even

Ne slazem se.
Isto tako vecina igraca koji multitejblaju 6max cash igraju TAG.

00

Re: Crvena linija

vecina ih igra tag koji nesto zarade.
No mislim da je same loose aggressive bolje.

BTW gdje gledas te grafov?

00

Re: Crvena linija

Brky napisao:

neznam kak je moguce protiv fisheva (definicija fisha na microsima je da su stationi) profitabilno igrat LAG?

Zasto nebi bilo moguce?
JA dok igram LAg i sa jako losim kartama znam uloviti nutse.
Dok ja igram prosjek na stolu je 3 regulara i 2 fisha  mozda i samo 1 kad je manje igraca na mrezi .
Uopce ne mjenjam svoju igru tj. ne igram TAG nego LAG.
Prije sam igrao TAg na nordici di je bilo poprilično fishi i to mi nikako nije bilo profitabilno.
Svatko ima svoj nacin igre ali nakon analiza shvatio saam da mi LAg vise odgovara i da mi je puno isplativije.
Imas na cr jedan seriju videa climb mt. micro u kojoj tip igra u prosjeku 29 /25 i nakon 10 k handova uspio je skupiti dovoljno buy inova za nl 25 na starsima(6 max)

club  heart  diamond  spade
00

8

Re: Crvena linija

Lako mu je tih 10k handova dok su ga flopovi pogadjali...:)
Mislim da krivo govoris.. Nije cilj LAG igre da pogodis flop sa losim kartama, nego da outplayas protivnika.. A to je nemoguce (bar meni) protiv calling station fisheva...

00

Re: Crvena linija

Tilt napisao:

Lako mu je tih 10k handova dok su ga flopovi pogadjali...:)
Mislim da krivo govoris.. Nije cilj LAG igre da pogodis flop sa losim kartama, nego da outplayas protivnika.. A to je nemoguce (bar meni) protiv calling station fisheva...

  big_smile
PA normalno da se pazi i gleda kad reisat sa losijim kartama a kad 3betat ako je netko tight i ima 99% fold na 3 bet mislim da je moj hand npr 69s dovoljno jak za 3 bet u poziciji . A sto se tice da je ruunao dobro to i nije bas istina jer i prikazuje mnostvo situacija gdje je izgubio sa jacim handom na flopu ili turnu .
I jos  jedno sto imam za rec da i LAG igra sve karte  kao i TAG samo je range malo širji što znači da je još jedan plus jer dok dobiš premium hand lagano ga je naplatiti. Dog netko tko igra npr 11 /9 kao što sam ja znao prije kad je taj u potu ak ne folda bježi  big_smile 
I da objasnim svoju igru 
ja sam na BT i imam 46s ako je fish na sb ili bb u necu reisat nego foldat a ako je tight onda cu reisat. Znaci LAG je po meni igranje losse i prilagođavanje vrstama protivnika. DOk TAG igraju u vecini slucajeva isto bez obzira sa kime su u potu...  Znaci premium hand and bet bet bet

Zadnji popravljao perozelina (18-02-2010 19:19:11)

club  heart  diamond  spade
00

Re: Crvena linija

croman19 napisao:
perozelina napisao:

LAG  itekako prolazi kod fisheva samo treba znat kad ih pritisnut kad ne , u 6max TAG je poprilično loše igrat.
Iste probleme sam imao i ja ali u zadnjih 10 k handova cak i vise,  kad igram dobro linija mi je u malo plusu odnosno jako ravna tak da ovisim samo o showdown winingsima.  I mislim da je ipak teze biti wining player ako ti non sw padaju jako.
jer znam nekek igrace a i jasm prije bio takav da su mi sw rasli a isto toliko non sw padalai pa sam bio brake even

Ne slazem se.
Isto tako vecina igraca koji multitejblaju 6max cash igraju TAG.

Dobro TAG je ok ak igras 24 stola ali kak ja igram do 10 LAG mi je puno isplativiji

club  heart  diamond  spade
00

11

Re: Crvena linija

perozelina napisao:

I jos  jedno sto imam za rec da i LAG igra sve karte  kao i TAG samo je range malo širji

to onda nije lag. lag ima PUNO siri range od taga

00

Re: Crvena linija

Brky napisao:
perozelina napisao:

I jos  jedno sto imam za rec da i LAG igra sve karte  kao i TAG samo je range malo širji

to onda nije lag. lag ima PUNO siri range od taga

definiraj puno evo ja definiram svoje malo oko 10 % +
LAG je onda 90/80
EOD

Zadnji popravljao perozelina (18-02-2010 20:04:48)

club  heart  diamond  spade
00

Re: Crvena linija

perozelina napisao:

LAG  itekako prolazi kod fisheva samo treba znat kad ih pritisnut kad ne

ne shvacam, prilicno sam zivio u uvjerenju da igrat lag protiv fisha je cisti charity work . . .

Tilt napisao:

Lako mu je tih 10k handova dok su ga flopovi pogadjali...:)
Mislim da krivo govoris.. Nije cilj LAG igre da pogodis flop sa losim kartama, nego da outplayas protivnika.. A to je nemoguce (bar meni) protiv calling station fisheva...

Slazem se sa ovim postom, iako lag igra je profitabilna proitv regulara sto ti nevjeruje ni kad imas ruku, a mislin da je to vise manje smisao laga, nece se neko obogatit uzimajuci blindove svako drugu ruku, nego time sto kad ima veliku ruku nitko mu nevjeruje jer misli da se opet igra manijaka,  jer ako samo stojis i foldas. onda kad imas monstera naravno da protiv regulara neces dobit akciju.

Zadnji popravljao chillin (18-02-2010 20:13:49)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Crvena linija

chillin napisao:
perozelina napisao:

LAG  itekako prolazi kod fisheva samo treba znat kad ih pritisnut kad ne

ne shvacam, prilicno sam zivio u uvjerenju da igrat lag protiv fisha je cisti charity work . . .

Tilt napisao:

Lako mu je tih 10k handova dok su ga flopovi pogadjali...:)
Mislim da krivo govoris.. Nije cilj LAG igre da pogodis flop sa losim kartama, nego da outplayas protivnika.. A to je nemoguce (bar meni) protiv calling station fisheva...

Slazem se sa ovim postom, iako lag igra je profitabilna proitv regulara sto ti nevjeruje ni kad imas ruku, a mislin da je to vise manje smisao laga, nece se neko obogatit uzimajuci blindove svako drugu ruku, nego time sto kad ima veliku ruku nitko mu nevjeruje jer misli da se opet igra manijaka,  jer ako samo stojis i foldas. onda kad imas monstera naravno da protiv regulara neces dobit akciju.

Krivo mislis

Zadnji popravljao perozelina (18-02-2010 20:18:29)

club  heart  diamond  spade
00

15

Re: Crvena linija

perozelina napisao:
Brky napisao:
perozelina napisao:

I jos  jedno sto imam za rec da i LAG igra sve karte  kao i TAG samo je range malo širji

to onda nije lag. lag ima PUNO siri range od taga

definiraj puno evo ja definiram svoje malo oko 10 % +
LAG je onda 90/80
EOD

plz objasni mi sta mislis pod 10%+. nisam te bas skuzio. ako npr mislis sa 14/12 na 26/21, onda to nije malo siri range nego igras skoro duplo vise handova.

Zadnji popravljao Brky (18-02-2010 20:18:33)

00

Re: Crvena linija

Brky napisao:
perozelina napisao:
Brky napisao:

to onda nije lag. lag ima PUNO siri range od taga

definiraj puno evo ja definiram svoje malo oko 10 % +
LAG je onda 90/80
EOD

plz objasni mi sta mislis pod 10%+. nisam te bas skuzio. ako npr mislis sa 14/12 na 26/21, onda to nije malo siri range nego igras skoro duplo vise handova.

MIslim da ako gledam 100 posto handova onda je 10 % malo al dobro pa cak sam i napisao da onaj sa CRa igra 29/25  npr što je poprilično loose. A ak igraš 23/20 a TAg 12/10 onda si dodao 10 % handova u range .
MOja igra je trenutno oko 22/18

club  heart  diamond  spade
00

17

Re: Crvena linija

Da se i aj ubacim, ako zelis akciju, moras dat akciju, na 6max najbolje je biti semi loose aggresive, tagovi zaradjuju ali ne tako puno kao semi looseri. Istina kockari i i totalni Lageri ne prolaze dobro jer nalete na ruku i popuse sve, nisam jos vidio lagera koji bi imao puno love za stolom, vidio sam Tagere s lovom i semi loosere, no to govorim za micvrostakes.

00