Tema: 5$ 2R1A

Ja sam na BB sa A7s, svi foldaju do SB koji diže 3X...Moj stack 330k,njegov 300k...odigrali smo cca 25 ruku,izrazito agresivan,diže iz bilo koje pozicije...Blindovi su 5/10k ante 1k(9max) ...Što je najbolji potez ovdje?Fold,call,reraise,all in?  roll

00

Re: 5$ 2R1A

ship

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

3

Re: 5$ 2R1A

All in, iako je 30bb malo previse za shove, problem s rirejzom je sto ti on moze shovat pa imas tesku odluku, a call po meni ne dolazi u obzir..

00

Re: 5$ 2R1A

FOLD riskirat 30 bb sa A7 jel se jedino meni to cini nelogično?
pa makar i frajer krade blind kolikle su nam sanse sa A7 protiv nekog random handa ako ovaj aggro manijak calla?   hmm

club  heart  diamond  spade
00

Re: 5$ 2R1A

fold ili all in
ja bi recimo zgurao, jer moras protiv takvog igraca kad tad napravit stand, a sad ti je prilika, jer ce te inace i dalje nastavit silovat

00

Re: 5$ 2R1A

jep fold ili AI, ja naginjem shoveu jer imaš dobar fold equity a on to radi sa zaista wide rangeom + ako te i calla mogao bi i dajle biti dobar je oni mogu callati sa slabijim asom, KT+ pa čak i suited konektorima, osobna iskustva smile

Zadnji popravljao iAcesHigh (12-05-2010 20:05:44)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: 5$ 2R1A

Hm...Ja sam mislila ili call ili ship,na kraju shippala i frajer callo sa A9o...Fold nije dolazio u obzir,imam A7s na poziciji protiv bilo koje 2 karte prakticki...Na flopu bi ionako bila ista stvar jer je došo A A 2  big_smile

00

8

Re: 5$ 2R1A

Siihp. ako kazes da je aggro bez problema shipas to

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: 5$ 2R1A

i all-in je dobar ali opet ne moras gurati jer je late faza i imas chipova da jos pricekas neki pravi hand, a na kraju krajeva imas a7 i osjecat ces se glupo kad ispadnes s tim, a znas da nisi morala

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: 5$ 2R1A

Kao sto napalm kaze, ja isto nebi to gurao u ovako late fazi turnira (koliko se sijecam, ako je to onaj na starsu, ti si negdje sat vremena od final tablea).
Callas, pa ispadnes na flopu... lol

00

Re: 5$ 2R1A

Slažem se s Thonapalm-om,nisam smjela shippat jer je late faza...Ali ne razumijem onaj dio di svi govorite o foldu?Zasto fold?Imamo A7s protiv protivnika koji vjerojatno diže bilo koje dvije,imamo poziciju,imamo 2:1 za platit cipove i imamo 33BB,a 2BB trebamo doplatit...Mislim da je ovo call?Ili grijesim negdje?

00

12

Re: 5$ 2R1A

Zasto svi govorite o ispadanju? Zasto ne razmisljate sta protivnik misli u tom trenutku? Nek on razmislja jel ona ima monstera kad zgura i jel se njemu isplati ispast u late fazi sa marginalnim handom? Ako kazes da rejza prkaticki ATC ne razumijem zasto uopce razmisljate o icem drugom osim all inu... Imas 30bb i ogroman fold equity, jbg callo te s A9 i gotovo.. Call je po meni los jer iako igras u poziciji, igras protiv aggro donka i tesko ces znat gdje si nakon flopa, i tesko ces mu odredit range. Ako rejzas opet je problem jer ce ti pola stacka bit u potu preflop, tako da je ovdje definitivno najbolji all in

00

13

Re: 5$ 2R1A

Slažem se s Tiltom, ako protiv igraća koji steala sa ATC nećeš restealat sa A7 nego ćeš mu dozvolit da te stalno terorizira i ako ćeš protiv takvog igrača igrat samo s monsterima obično nećeš daleko dogurat. A7 je nuts za resteal protiv nekog tko često steala, i ne smiješ razmišljat samo o tom handu nego moraš razmišljat dugoročno, što će bit ako ćeš mu stalno dozvoljavat da ti krade blindove, a isto tako ako mu "pokažeš zube" vjerovatno te kasnije više neće stealat sa ATC...

00

Re: 5$ 2R1A

Tilt napisao:

Zasto svi govorite o ispadanju? Zasto ne razmisljate sta protivnik misli u tom trenutku? Nek on razmislja jel ona ima monstera kad zgura i jel se njemu isplati ispast u late fazi sa marginalnim handom? Ako kazes da rejza prkaticki ATC ne razumijem zasto uopce razmisljate o icem drugom osim all inu... Imas 30bb i ogroman fold equity, jbg callo te s A9 i gotovo.. Call je po meni los jer iako igras u poziciji, igras protiv aggro donka i tesko ces znat gdje si nakon flopa, i tesko ces mu odredit range. Ako rejzas opet je problem jer ce ti pola stacka bit u potu preflop,[color] tako da je ovdje definitivno najbolji all in[/color]

kako moze nesto gdje postoji mogucnost da ispadnes biti bolja od foldanja i nastavljanja turnira s neznatnim gubitkom

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

15

Re: 5$ 2R1A

znaci ti bi igro samo AA? a i s njima postoji mogucnost ispadanja.. Ovdje si ispred njegovog rangea, i imas i ogroman fold equity ako si behind, tako da je ovo easy push..

00

Re: 5$ 2R1A

mile88 napisao:

Slažem se s Tiltom, ako protiv igraća koji steala sa ATC nećeš restealat sa A7 nego ćeš mu dozvolit da te stalno terorizira i ako ćeš protiv takvog igrača igrat samo s monsterima obično nećeš daleko dogurat. A7 je nuts za resteal protiv nekog tko često steala, i ne smiješ razmišljat samo o tom handu nego moraš razmišljat dugoročno, što će bit ako ćeš mu stalno dozvoljavat da ti krade blindove, a isto tako ako mu "pokažeš zube" vjerovatno te kasnije više neće stealat sa ATC...

lol

stalno terorizira i krade blindove? jednom u 9 handova si BB, a isto tako kad zapravo dodje red da si opet BB mozda jednom u 5-6-7 puta se desi da svi foldaju skroz do SB , plus late faza stolovi se stalno razbijaju... poanta je da takva situacija desiti ce se jednom u pol sata i tada ce na SB biti i neki drugi igrac mozda, a7 je jako nebitan hand u cijeloj prici

a7 nuts preflop? protiv nikog nigdje nikada

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

17

Re: 5$ 2R1A

Pa jbt nije rekla da samo njoj krade blindove, rekla je da je jako aggro i da open rejza jako puno sa svake pozicije.. Sa sb takav igrac rejza skoro ATC, ovdje je najbitniji fold equity, jer sa 30bb  je fold equity ogroman, pogotovo jer je to i njemu cijeli stack. A ako te i calla s A7s imas ok sanse. Kazem jos jednom, on ce tu callat jako rjetko i push je ovdje po meni 100% ispravan. U obzir trebas uzeti i to da ce ti takav igrac krast blind svaki put ako mu sad foldas, a pitanje je kad ces dobit bolji hand za reshove..

00

Re: 5$ 2R1A

Tilt napisao:

znaci ti bi igro samo AA? a i s njima postoji mogucnost ispadanja.. Ovdje si ispred njegovog rangea, i imas i ogroman fold equity ako si behind, tako da je ovo easy push..

ne, ja bi igro s handovima koji su bolji u tom trenutku od handa mog protivnika, a to nije a7

call ili fold, nikako all in zbog nepotrebnosti tog poteza imas 30 bb na deepstack turniru

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

19

Re: 5$ 2R1A

kako znaš da A7 nije bolji ako on steala ATC...
S kojim bi ti rangeom shoveao takvog igraca u ovoj situaciji?

00

Re: 5$ 2R1A

Tilt napisao:

Pa jbt nije rekla da samo njoj krade blindove, rekla je da je jako aggro i da open rejza jako puno sa svake pozicije.. Sa sb takav igrac rejza skoro ATC, ovdje je najbitniji fold equity, jer sa 30bb  je fold equity ogroman, pogotovo jer je to i njemu cijeli stack. A ako te i calla s A7s imas ok sanse. Kazem jos jednom, on ce tu callat jako rjetko i push je ovdje po meni 100% ispravan. U obzir trebas uzeti i to da ce ti takav igrac krast blind svaki put ako mu sad foldas, a pitanje je kad ces dobit bolji hand za reshove..

ok tvoje misljenje... ali opet odigrali su 25 handova ko da znas sta je on imo zapravo tada kada je dizo... mogo je svaki put imati nesto....

i definitivno ne mora znaciti da ce svaki put krasti jer i takvi igraci su svjesni da su prozirni s tim potezom... lik je jednom doso do all-ina i tada je imo bolji hand

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: 5$ 2R1A

ThoNapalm napisao:

ne, ja bi igro s handovima koji su bolji u tom trenutku od handa mog protivnika, a to nije a7

call ili fold, nikako all in zbog nepotrebnosti tog poteza imas 30 bb na deepstack turniru

Call je definitivno katastrofalan potez jer šta god osim primjerice AA7 dođe nemaš pojma di si i ispada da si bacio žetone preflop bezveze... AI ili fold, ja ne preferiram A-rag gurati, ali protiv agro protivnika takav potez je itekako + EV...

Zadnji popravljao iAcesHigh (14-05-2010 18:57:59)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: 5$ 2R1A

ThoNapalm napisao:
Tilt napisao:

Pa jbt nije rekla da samo njoj krade blindove, rekla je da je jako aggro i da open rejza jako puno sa svake pozicije.. Sa sb takav igrac rejza skoro ATC, ovdje je najbitniji fold equity, jer sa 30bb  je fold equity ogroman, pogotovo jer je to i njemu cijeli stack. A ako te i calla s A7s imas ok sanse. Kazem jos jednom, on ce tu callat jako rjetko i push je ovdje po meni 100% ispravan. U obzir trebas uzeti i to da ce ti takav igrac krast blind svaki put ako mu sad foldas, a pitanje je kad ces dobit bolji hand za reshove..

ok tvoje misljenje... ali opet odigrali su 25 handova ko da znas sta je on imo zapravo tada kada je dizo... mogo je svaki put imati nesto....

i definitivno ne mora znaciti da ce svaki put krasti jer i takvi igraci su svjesni da su prozirni s tim potezom... lik je jednom doso do all-ina i tada je imo bolji hand

potpis.
ThoNapalm imamo isto misljenje jednostavno njegova agresivnost moze biti temeljena da je doista imao dobre karte.
Njegov call je pak produkt razmisljanja da je njegov call ev+ zbog tvojeg rangea s kojim branis blindove.
I nikak mi nije jasno imate 30 bb i stvarno vam se nikud ne zuri i onda ispast na ovakvu glupost, neznam za vas al ja bi popizdio kak sam glupo odigrao. jbt nek si uzme 1 bb pa naletit ce vec.
I ona primjedba da jednom moras se oduprjet agresivnom igracu na SB- u to stoji samo kad sam ja taj igrac na SB-u i dok mi reisas all in mozda ja taj put foldam al opet cu te nastavit maltletirat a nemozes svaki put gurat all in  big_smile  - to zvuci ovak u grubo samo isti kurac je i u cash gameu  krades , krades dok ne pukne i onda opet i opet i opet  smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: 5$ 2R1A

iAcesHigh napisao:
ThoNapalm napisao:

ne, ja bi igro s handovima koji su bolji u tom trenutku od handa mog protivnika, a to nije a7

call ili fold, nikako all in zbog nepotrebnosti tog poteza imas 30 bb na deepstack turniru

Call jje definitivno katastrofalan potez jer šta god osim primjerice AA7 dođe nemaš pojma di si i ispada da si bacio žetone preflop bezveze...

nauci igrati postflop onda lol...

Zadnji popravljao ThoNapalm (14-05-2010 18:54:50)

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: 5$ 2R1A

i kako kol moze biti katastrofalan ak imas poziciju...

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: 5$ 2R1A

Mislim da je call bio najbolji potez ovdje i onda na flopu call na c-bet...Na turnu onda dalje odlucimo,ali ako on checka definitivno bet na bilo koji board...Ovaj shove baš i nije bio naj play...Bio bi da sam  recimo imala 20BB,al u onom trenu milion misli prođe kroz glavu  big_smile

00