Re: miniftops 25

karik napisao:
NIKOLINA07 napisao:
karik napisao:

Koliko se ja razumjem big_smile , to govori da tip igra sve i svašta, za jedan ozbiljan mtt. Mada neznam koliko jerelevantan uzorak od 90 ruku....ali svejedno,malo previše..

A zašto nebi bio agresivan ako mu stol to dopušta i ako ima najveći stack?Zašto misliš da je loše igrat LAG?Kao što vidiš ovom LAG igrom je dobio cijeli njegov stack...

Hoćeš reći da je on napravio pametan potez? smile

Pročitaj post 36...I da,mislim da je napravio pametan potez...A šta treba igrati samo sa AA na njegov push?

00

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

ovako, sigurno necu 5betat pre i foldad na shove.. lol to nema smisla, i to je pretvaranje AK u blef sto sigurno nije

da sam 5beto bilo bi do 18k cca i call shova, jer mu onda ostavljam prostor da zgura wide range..

mislim da je ovdje fold equity jako velik i samim time je ovo +ev play (?), i uz to kada nas se calla u velikoj vecini slucajeva flipam sto mi je ok, iako sumnjam da ce do toga doci jer on folda velik dio svog rangea tu

ovo je standard sa gledista cash igre, pitao sam iskljucivo iz razloga sto me zanima jel ovo prelight za ovu fazu turnira s obzirom da smo poprilicno deep..

Onda je ovo ok odigrano,jer ja recimo nevolim flipat sa 130BB pa nebi tako odigrala...Ali ako želiš da zove flip,onda je ovo ok push jer si ionako ispred njegovog rangea...

00

53

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

ovako, sigurno necu 5betat pre i foldad na shove.. lol to nema smisla, i to je pretvaranje AK u blef sto sigurno nije

da sam 5beto bilo bi do 18k cca i call shova, jer mu onda ostavljam prostor da zgura wide range..

mislim da je ovdje fold equity jako velik i samim time je ovo +ev play (?), i uz to kada nas se calla u velikoj vecini slucajeva flipam sto mi je ok, iako sumnjam da ce do toga doci jer on folda velik dio svog rangea tu

+10

Ne razumijem ljude koji samo govore o tome sta ce te callat, imas OGROMAN fold equity. A ako 5bet moras callat shove, jer si vec dao 1/3 stacka pf i imas AK. Lijepo si rekao da si planirao riskirat, da si dobio ovaj pot bio bi chip leader i to je ogromna prednost. Imas blockere za AA i KK, i play je po meni dobar, iako riskiras turnir i blablabla...

00

54

Re: miniftops 25

I QQ call je definitvno odvratan call, jer ti ovdje pushas samo AA,KK,AK.. push sa QQ bi bio vjerojatno ok, ali call je los.

00

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

ovako, sigurno necu 5betat pre i foldad na shove.. lol to nema smisla, i to je pretvaranje AK u blef sto sigurno nije

da sam 5beto bilo bi do 18k cca i call shova, jer mu onda ostavljam prostor da zgura wide range..

mislim da je ovdje fold equity jako velik i samim time je ovo +ev play (?), i uz to kada nas se calla u velikoj vecini slucajeva flipam sto mi je ok, iako sumnjam da ce do toga doci jer on folda velik dio svog rangea tu

ovo je standard sa gledista cash igre, pitao sam iskljucivo iz razloga sto me zanima jel ovo prelight za ovu fazu turnira s obzirom da smo poprilicno deep..

dobro razmisljas ali opet ponavljam riskirati toliki stack sa ak je nepotrebno, na mtt's trebas malo kalkulirati jer svaki hand ti moze biti zadnji

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: miniftops 25

njegov call s qq nije los jer je on imo AK... mislim o cemu ti pricas? ako ti odigras kao da imas aa ili kk i neko te zover s jj ili qq , a ti zapravo imas ak ili tako nesta, to je los call? ne, to je odlican call...jer imas jaci hand... to je draz pokera

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: miniftops 25

ThoNapalm napisao:
hEadAche napisao:

ovako, sigurno necu 5betat pre i foldad na shove.. lol to nema smisla, i to je pretvaranje AK u blef sto sigurno nije

da sam 5beto bilo bi do 18k cca i call shova, jer mu onda ostavljam prostor da zgura wide range..

mislim da je ovdje fold equity jako velik i samim time je ovo +ev play (?), i uz to kada nas se calla u velikoj vecini slucajeva flipam sto mi je ok, iako sumnjam da ce do toga doci jer on folda velik dio svog rangea tu

ovo je standard sa gledista cash igre, pitao sam iskljucivo iz razloga sto me zanima jel ovo prelight za ovu fazu turnira s obzirom da smo poprilicno deep..

dobro razmisljas ali opet ponavljam riskirati toliki stack sa ak je nepotrebno, na mtt's trebas malo kalkulirati jer svaki hand ti moze biti zadnji

+1 iz iskustva

00

58

Re: miniftops 25

ThoNapalm napisao:

njegov call s qq nije los jer je on imo AK... mislim o cemu ti pricas? ako ti odigras kao da imas aa ili kk i neko te zover s jj ili qq , a ti zapravo imas ak ili tako nesta, to je los call? ne, to je odlican call...jer imas jaci hand... to je draz pokera

Prije calla ljude stavljas na range ne na hand. I nemoj bit rezultatski orjentiran. Ako je range KK+,AK onda je call sa QQ los. Jednako tako bi call sa 99 bio los, jer potpuno isto stoji protiv ovog rangea.

00

Re: miniftops 25

Tilt napisao:
ThoNapalm napisao:

njegov call s qq nije los jer je on imo AK... mislim o cemu ti pricas? ako ti odigras kao da imas aa ili kk i neko te zover s jj ili qq , a ti zapravo imas ak ili tako nesta, to je los call? ne, to je odlican call...jer imas jaci hand... to je draz pokera

Prije calla ljude stavljas na range ne na hand. I nemoj bit rezultatski orjentiran. Ako je range KK+,AK onda je call sa QQ los. Jednako tako bi call sa 99 bio los, jer potpuno isto stoji protiv ovog rangea.

Kad je tako pushnuo ja ga ne stavljam na AA,KK,AK,već puno šire...Recimo na 1010,JJ,QQ,KK,AA,AK..I to je onda diskutabilan call...I tko zna da li je on headachea vidio kao agresivnog igrača ili ne...Uglavnom i ja bi callala to sa QQ...I mislim da je dobro callao...

00

60

Re: miniftops 25

Stvarno ne razumijem ljude koji govore da je CALL bolji od PUSHA sa OGROMNIM fold equtiyjem.

00

Re: miniftops 25

Tilt napisao:

Stvarno ne razumijem ljude koji govore da je CALL bolji od PUSHA sa OGROMNIM fold equtiyjem.

ti si malo pevise u tom range tripu... kreativnost 0... sta mislis da svi razmisljaju ko ti i igraju ko ti? ti se trebas protivniku prilagoditi

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: miniftops 25

Tilt napisao:

Stvarno ne razumijem ljude koji govore da je CALL bolji od PUSHA sa OGROMNIM fold equtiyjem.

Rekla sam da je dobar call od protivnika na shove,a ne headacheov call na njegov raise...I zaista neznam oko čega se prepiremo,oboje su htjeli mogući coinflip od 260BB i dobili ga...Netko mora dobit, netko izgubit...Za nekoga je to odličan play,za nekoga nije...Za mene recimo nije dobar play pushnut od 8k na 65k,ali mi je dobar njegov call sa QQ iz razloga koje sam napisala prije...

00

63

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:
karik napisao:
NIKOLINA07 napisao:

A zašto nebi bio agresivan ako mu stol to dopušta i ako ima najveći stack?Zašto misliš da je loše igrat LAG?Kao što vidiš ovom LAG igrom je dobio cijeli njegov stack...

Hoćeš reći da je on napravio pametan potez? smile

Pročitaj post 36...I da,mislim da je napravio pametan potez...A šta treba igrati samo sa AA na njegov push?

A zašto uopće igra kad je deep i chip leader sa QQ?

00

64

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:

Rekla sam da je dobar call od protivnika na shove,a ne headacheov call na njegov raise...I zaista neznam oko čega se prepiremo,oboje su htjeli mogući coinflip od 260BB i dobili ga...Netko mora dobit, netko izgubit...Za nekoga je to odličan play,za nekoga nije...Za mene recimo nije dobar play pushnut od 8k na 65k,ali mi je dobar njegov call sa QQ iz razloga koje sam napisala prije...

E vidis o tome ja i govorim. Head je zguro 130bb, i moze dobit hand sa flipom, a moze dobit puno cesce ako ovaj folda. A ovaj kad calla moze dobit jedino flipom ili suckoutom, s tim da ce cesce morat suckoutat.

I upravo zato govorim da je svaki push sa ovakvim fold equityjem dobar play po meni. I iz istog razloga je call los play po meni.

00

Re: miniftops 25

poanta je svako ima svoje misljenje...

uzmem neke gandže i ovako kuliram
šta da radiš kad si bog nego da se glupiraš
00

Re: miniftops 25

ThoNapalm napisao:

poanta je svako ima svoje misljenje...

+1

00

67

Re: miniftops 25

Nikolina daj mi odgovori. Ja sam ipak samo jedan jadan učenik koji kroz ovakve rasprave uči.

Prvo navodiš da tako deep nema potrebe ovako odigrati a sa druge strane opravdavaš lika koji je chip leader da ovako odigra?

Tu mi je kratki spoj big_smile  Daj mi malo pojasni

00

68

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:

poanta je svako ima svoje misljenje...

I da ne odustaje od njega.

00

Re: miniftops 25

Piše ti u postu 36. Mislim da nema potrebe više raspravljati o ovome...Očito mislimo različito!A i napisala sam za headachea da nema potrebe tu ić all in,ali da ovaj tko zove ima ok šanse i čak ako i izgubi ima dosta čipova...Vjerojatno neki average u tom trenutku!Što zapravo tebe muči karik?Taj hand ili nešto drugo?

00

70

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:

Piše ti u postu 36. Mislim da nema potrebe više raspravljati o ovome...Očito mislimo različito!A i napisala sam za headachea da nema potrebe tu ić all in,ali da ovaj tko zove ima ok šanse i čak ako i izgubi ima dosta čipova...Vjerojatno neki average u tom trenutku!Što zapravo tebe muči karik?Taj hand ili nešto drugo?

Ništa me ne muči. NIsam vidio taj post. Meni se učinilo da je možda sa gledišta veličine stacka nepotrebo bilo i callanje i riskiranje 2/3 chipova. Hvala na odgovoru.

00

Re: miniftops 25

Razlika izmedu shipanja i callanje shipa je ogromna.
Da je ovdje headache imao 109 i shipao to je puno bolji play nego callanje tog shipa sa QQ i puno profitabilnije.
Ovaj play s QQ ovdje je smijesan.

00

72

Re: miniftops 25

croman19 napisao:

Razlika izmedu shipanja i callanje shipa je ogromna.
Da je ovdje headache imao 109 i shipao to je puno bolji play nego callanje tog shipa sa QQ i puno profitabilnije.
Ovaj play s QQ ovdje je smijesan.

I meni se čini ali eto nemam reference pa neću da se busam big_smile

00

73

Re: miniftops 25

croman19 napisao:

Razlika izmedu shipanja i callanje shipa je ogromna.
Da je ovdje headache imao 109 i shipao to je puno bolji play nego callanje tog shipa sa QQ i puno profitabilnije.
Ovaj play s QQ ovdje je smijesan.

To ja tupim vec 2 stranice  lol  lol

00

74

Re: miniftops 25

Jer ako je...ajmo reći headache zasrao ( a nije ), a šta bi ovome da ovo calla big_smile

Ja to tako gledam

00

Re: miniftops 25

Kužim što želite reći,ali ne uzimate u obzir da se tu radi o LAG igraču čiji je range za call ALL-ina puno veći jer će ga drugi puno više light gurati...A i nije isto da li taj igrač ima 90k ili 60k...Jer u slučaju da izgubi mu ostane 60BB i može normalno nastaviti igrati,a ako pobjedi ima preko 300BB!U ovom slučaju mislim da se isplati riskira i callati sa QQ...Da su imali iste stackove,onda bi po meni bio bolji fold sa QQ...

00