76

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:

Kužim što želite reći,ali ne uzimate u obzir da se tu radi o LAG igraču čiji je range za call ALL-ina puno veći jer će ga drugi puno više light gurati...A i nije isto da li taj igrač ima 90k ili 60k...Jer u slučaju da izgubi mu ostane 60BB i može normalno nastaviti igrati,a ako pobjedi ima preko 300BB!U ovom slučaju mislim da se isplati riskira i callati sa QQ...Da su imali iste stackove,onda bi po meni bio bolji fold sa QQ...

Pa jel LAG igrače poželjno ovako napast ili nije? Znači pitanje, a ne provokacija...da nebi bilo da provociram big_smile

00

77

Re: miniftops 25

stvar je u tome da svi briju na play iz knjige blabla, KK se ne folda bla bla, ali kak onaj lik veli zarađuješ samo na tome kaj radiš drugačije od drugog, npr zguram AA likima KK  i u plusu sam 1 BI, al u biti nisam jer da je situacija obrnuta bilo bi isto, i kad tad bude.

Isto tu push s AK je po meni glup, jer svoj trud od 8h daješ u ruke da odlučuje nekome drugom, i na kraju ako nemaš jebeni read na lika ne kužim taj play, i jedino da jesi imao AA to bi bio super play, totalno van standarda i sad bi lik pisao na svom forumu o tebi, kak more tak odigrati, to je minus EV bla bla, a ovak.... lol, bez zamijere al čisto mislim dok je količina čipova dovoljno mala problem se gleda matematički, al dok je tak velika stvar je ipak u skilu i levelu razmišljanja, šta da je bio neki manijak i odzvao te s 66, jebeš ti kaj je on retard ak si ti van turnira.

00

Re: miniftops 25

Ovisi o igraču,Headacheu je bilo poželjno...Ja volim igrati male potove dok imam poziciju sa AK...Sa AK nikad neznaš na čemu si dok ne dođe flop!Što ako je zapravo igrač i 1. puta dok ga je 4-betao imao hand?On je agresivan,ali i on dobiva dobre karta s vremena na vrijeme!A ovako ispada da idemo na luck faktor više nego na skill faktor...Nemamo 20-25BB pa da nam se žuri negdje ,i ne kažem da je to potpuno krivi play,ali ja mislim da se to moglo odigrati "uz manje rizika"...Naravno da je poželjno napasti LAG igrače,ali oni će pružiti otpor i s njima moraš biti spreman igrati na cijeli stack!Ako želiš igrati za 130BB stack,onda igraš upravo ovako kako je odigrano,ako ne zeliš,onda igraš slow...To je to!Znam da nije provokacija,samo imamo drugačiji pogled na hand...

00

Re: miniftops 25

ffs  kakva se diskusija napravi

ovo je hand koji kreira moj turnir, dakle ili ispadam ili napadam finalni..
prije 15ak handova se ista stvar desila, on je otvorio CO ja 3b sa btna sa J7s on isti 4bet size i ja fold
u medjuvremenu je 3betao skoro svaki hand i svakoga za stolom, bio je pravi bully

par handova prije je rejzao i ja sam flatao pre i floatao flop, turn je proso ch/ch i on je b/f river
desava se ovaj hand, on otvara svoj standard, ja 3betam PREMALO (trebao sam min 3800-4100), i onda bi on 4betao do 10-12k i ja bi imao izi shove i uopce se nebi stvorila ova diskusija

ovako, on 4beta do 8,2k i ja se odlucim na overbet shove vecinom iz meta perspektive i iz razloga sto sam smatrao da sam ispred njegovog rangea full.. dakle ovo bi napravio nekad i sa 78s, nekad sa AA , nekad sa KK nekad sa AK, QQ nebi, jer smatram da sam kompetentan za igru u poziciji sa QQ-

dakle, ja ZELIM dobiti call od 66-QQ jer to je gross play sa njegove strane, jer covjek u NAJBOLJEM slucaju ima flip, jer ja ne guram ovdje nista losije (90% slucajeva), ako ima AA, KK to je kuler za mene i gg, laku noc

rekoh zelim dobiti call, ali u biti zelim da folda prvenstveno big_smile, no i ovo je ok.. on ce ovdje foldati vise od 70% puta kada se to ukalkulira sa njegovim rangeom, ovo je mrtvo +ev

nemojte biti rezultatski orijentirani i misliti samo kako doci sto dalje ITM, to nije pravilan pristup ovoj situaciji.. ako sam vec odlucio igrati ovakav turnir i ako sam dosao do ovdje, onda igram da pobjedim, a ne da prezivim

I can't win if I fold?
00

Re: miniftops 25

push sa AK nije loš, o callu shipa se bi dalo raspravljati... ja osobno ovako deep igram manji pot, no niti navedeni line nije loš. S druge strane call sa QQ, kao što i mnogi kažu, u ovoj je situaciji, hmmmm, "zanimljiv" - makar s druge strane, i ovaj je lik možda igrao "ili poduplam i ganjam FT ili idem off"... smile

Zadnji popravljao iAcesHigh (16-05-2010 16:43:48)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: miniftops 25

Text results appended to pokerstove.txt

  54,793,728  games     0.062 secs   883,769,806  games/sec

Board:
Dead: 

    equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     44.658%      44.44%     00.21%           24352660        116922.00   { QdQh }
Hand 1:     55.342%      55.13%     00.21%           30207224        116922.00   { KK+, AKs, 87s, AKo }



uracunate jos fold equity i to je to

I can't win if I fold?
00

82

Re: miniftops 25

Head jel mislis isto to i o mom pushu s AK ili je situacija bitno drukcija jer je rana faza, rejzo je utg, imam manji FE blablabla?

00

Re: miniftops 25

u tvom handu vise preferiram flatati AK vs utg rejzera tako rano, cisto iz razloga sto kada te 4beta gledat ces u hand protiv kojeg si u jako losoj situaciji.. takodjer ljudi inace igraju 4b/fold utg tako da flatom ovdje ostavljas handove koje ti dominiras (AQ AJ KQ..) u njegovom rangeu i mozes ga stackati kasnije

nakon sto te 4beta tu, jasno ti je da zelis vidjeti ili AK ili KK u najgorem slucaju, da imas bar A za out big_smile

Zadnji popravljao hEadAche (16-05-2010 16:57:10)

I can't win if I fold?
00

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

Text results appended to pokerstove.txt

  54,793,728  games     0.062 secs   883,769,806  games/sec

Board:
Dead: 

    equity     win     tie           pots won     pots tied   
Hand 0:     44.658%      44.44%     00.21%           24352660        116922.00   { QdQh }
Hand 1:     55.342%      55.13%     00.21%           30207224        116922.00   { KK+, AKs, 87s, AKo }



uracunate jos fold equity i to je to

Zašto je 87s unutra? Bez toga si 60:40 i pošto je riječ o pushu, a ne callu sve pet wink

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: miniftops 25

zato sto sam rekao da bi nekada zgurao ovdje neki random hand, pa cisto da ljudi vide da i sa tim spew faktorom moj range beata QQ

I can't win if I fold?
00

86

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

u tvom handu vise preferiram flatati AK vs utg rejzera tako rano, cisto iz razloga sto kada te 4beta gledat u hand protivj kojeg su u jako losoj situaciji.. takodjer ljudi inace igraju 4b/fold utg tako da flatom ovdje ostavljas handove koje ti dominiras (AQ AJ KQ..) u njegovom rangeu i mozes ga stackati kasnije

Da, i mislim da je greska sto sam 3beto a ne flato..

@iAces

S 87s shova za blef, s ostalim handovima za value.

00

Re: miniftops 25

@Head i @Tilt - shvaćam, ja sam to odmah izbacio iz equationa jer Head ne blefa smile

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: miniftops 25

hEadAche napisao:

zato sto sam rekao da bi nekada zgurao ovdje neki random hand, pa cisto da ljudi vide da i sa tim spew faktorom moj range beata QQ

1.Ovdje ga ne stavljaš na QQ, nego cijeli njegov range s kojim te calla(isto kao što si stavio cijeli svoj range s kojim bi išo all in,inače bi mogo stavit QQ  vs AK pa bi on tebe dominiro)...Plus fold equity nakon toga za tebe!
2.I ono što želim reći cijelo vrijeme je da to nepotreban play jer smo deep,ne tako loš,i možda +ev,ali nepotrebno...Nemoraš imati 500BB stack da bi došao do final tablea,ima još mjesta za igru...Sad ispada da svi trebamo imati  neznam kakav stack da bismo došli na final,što uopće nije istina...Imaš dovoljan stack za dalje nastavit normalno i biti miran najmanje sat vremena,jer si daleko iznad averagea! I iskoristiti poziciju nad njime,a pošto je loose igrač možeš mu uzet puno čipova slowplayom,što i je cilj deep igre..Inače smo mogli svakome dati 20BB i ajmo svi all in u prvoj prilici...

00

89

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:
hEadAche napisao:

zato sto sam rekao da bi nekada zgurao ovdje neki random hand, pa cisto da ljudi vide da i sa tim spew faktorom moj range beata QQ

1.Ovdje ga ne stavljaš na QQ, nego cijeli njegov range s kojim te calla(isto kao što si stavio cijeli svoj range s kojim bi išo all in,inače bi mogo stavit QQ  vs AK pa bi on tebe dominiro)...Plus fold equity nakon toga za tebe!

Covjek je lijepo rekao da ne bi isao all in s QQ, jer ima poziciju i dobar stck za postflop igru.

00

90

Re: miniftops 25

NIKOLINA07 napisao:

1.Ovdje ga ne stavljaš na QQ, nego cijeli njegov range s kojim te calla(isto kao što si stavio cijeli svoj range s kojim bi išo all in,inače bi mogo stavit QQ  vs AK pa bi on tebe dominiro)...Plus fold equity nakon toga za tebe!

On ovdje računa da protivnikov call nije isplativ...

00

Re: miniftops 25

rekao sam da je u mojoj glavi njegov range QQ- , nisam niti u jednom trenutku pomislio da moze/ce imati AA KK ovdje, cisto zbog kombinatorike i do toga da ne moze svaki hand imati AA KK

dakle on ovdje vise naginje TT JJ QQ AK AQ, mozda ne AQ ali da 99, a ako ima AA KK, onda je to za mene kuler i gg, lose sam odigrao i gotovo, osobno mislim da ovaj igrac, dakle bas on, ovdje ima AA KK manje od 10%

edit: kako moze +ev play biti nepotreban?

Zadnji popravljao hEadAche (16-05-2010 17:15:17)

I can't win if I fold?
00

Re: miniftops 25

Tilt napisao:
NIKOLINA07 napisao:
hEadAche napisao:

zato sto sam rekao da bi nekada zgurao ovdje neki random hand, pa cisto da ljudi vide da i sa tim spew faktorom moj range beata QQ

1.Ovdje ga ne stavljaš na QQ, nego cijeli njegov range s kojim te calla(isto kao što si stavio cijeli svoj range s kojim bi išo all in,inače bi mogo stavit QQ  vs AK pa bi on tebe dominiro)...Plus fold equity nakon toga za tebe!

Covjek je lijepo rekao da ne bi isao all in s QQ, jer ima poziciju i dobar stck za postflop igru.

Kažem da ga se treba staviti na range,a ne QQ i onda sebi određivati range...A on ga je stavio na QQ i onda sebi određivo range!Njegov call range je sigurno AA,KK,AK,QQ očito...I to mu moraš tamo staviti,plus fold euqity za tebe!Onda vidiš na čemu si!Najlakše ga je staviti na QQ i reć da je čovjek loose callo jer je tvoj range jači nego QQ,što i je zapravo istina...

00

Re: miniftops 25

alo?

ffs ja sam stoveao njegov hand vs mog rangea, dakle iz njegove perspektive, ne moje, jer su pocele price da je call ok

Zadnji popravljao hEadAche (16-05-2010 17:18:59)

I can't win if I fold?
00

94

Re: miniftops 25

nista head, sljedeci put kad budes deep, lijepo rejoinaj turnir pa ce AK stackoff bit standard big_smile

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: miniftops 25

Gle,ubaci njegov calling range i svoj pushing range,i vidjet češ da je on tu jači ili ste podjednaki...Al na tvojoj strani je još i fold equity što na kraju daje +ev,to je sve istina!Znači zaključili smo da sam krivo napisala i da je ovo 100%  +ev play...Netko će ovdje odigrati kao ti i push,netko slowplay kao ja...Ono što sam htjela reći je da nemoramo nužno sa 130BB svaki put pushati kad vidimo mali +ev play jerekad tad ćemo doći do coinflip situacije!Koja meni ne odgovara sa 130BB a tebi odgovara,to je jedina razlika...

00

96

Re: miniftops 25

sam head veli da je lik 3betao ko lud, i da je bio bully, znači morao je to raditi dobar postotak light. znači, automaski on zna da hebe sve za stolom i da će kad tad netko reči dosta. Onda dolazi head sa svojim pushom, a bully za promjenu ima monstera, zbog svega skupa njegov call je easy. Ako kaže "head je solid player, zna kaj ja brijem i suprotstavil se", " al opet onda zna da ja light 3 betam, dal bi me tak istjeral iz pota s KK+", uglavnom brijm da tu nikad nemaš KK+, s druge strane pokriva te, i on može kockat dok ti ne. Po playu se vidi da head oče uzet pot preflop al ak kaj zapne da nije loš postflop, i sad kad uzmeš range tih ruku QQ je na samom vrhu. Po meni laki call.

Zadnji popravljao cgreen (16-05-2010 17:25:29)

00

Re: miniftops 25

cgreen napisao:

sam head veli da je lik 3betao ko lud, i da je bio bully, znači morao je to raditi dobar postotak light. znači, automaski on zna da hebe sve za stolom i da će kad tad netko reči dosta. Onda dolazi head sa svojim pushom, a bully za promjenu ima monstera, zbog svega skupa njegov call je easy. Ako kaže "head je solid player, zna kaj ja brijem i suprotstavil se", " al opet onda zna da ja light 3 betam, dal bi me tak istjeral iz pota s KK+", uglavnom brijm da tu nikad nemaš KK+, s druge strane pokriva te, i on može kockat dok ti ne. Po playu se vidi da head oče uzet pot preflop al ak kaj zapne da nije loš postflop, i sad kad uzmeš range tih ruku QQ je na samom vrhu. Po meni laki call.

Točno to i ja želim reći...On zna da će mu se tu gurati light i zato je zvao sa QQ...Da je to neki tight igrač,nebi zvao QQ,al ovako je po meni potpuno opravdan play...I još te pokriva!A i od kad se to očekuje od protivnika koji je ultra loose,da će foldat QQ???Bi li itko od vas foldao na njegovom mjestu,s time da cijelo vrijeme terorizirate stol i onda van netko radi overbet all-in?

00

98

Re: miniftops 25

head, imam prijedlog. Postaj hand na 2+2 u HSMTT forum da vidis sta ce ti rec ljudi. Ima odlicnih igraca tamo koji komentiraju ruke

O handu necu nista reci jer sam samo proletio i vidim da se razvila poduza rasprava, To mi se svidja, napokon neko malo "zesce" komentiranje smile

P.S. I nebi bilo lose reci nick protivnika (ako je neki poznatiji lik iz MTTc)

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

99

Re: miniftops 25

@ nikolina
ne možeš stavljati range protiv range-a. Uvijek znaš karte od jedne strane.
Ako gledamo njegov call s QQ, tad on nema informaciju o tvojem handu i mora te stavljati na range.

"on zna da će mu se gurat light"
da, gurat će se mu light, ali ne od igrača koji ima 130 bb-a.

I za kraj pitanje za tebe: kako smirit bully-a na stolu?

00

Re: miniftops 25

Ako imamo poziciju,a imamo je u ovom slučaju,onda samo call na 4-bet ili call na raise...Ako nemamo,onda je ovaj play od headachea puno bolji jer ne želimo vidjeti flop sa AK izvan pozicije!

00