Tema: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Naletija san na jedan zanimljiv blog post (bar meni:) ), pa da podijelim

------------
Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated
Posted on Dec 28, 2009 by Gugel.


Cash out and reward yourself

We all know that setting goals is an important first step towards success. In a previous post, I said:
Don’t set goals for yourself that are out of your control.  Whether you win $3,000 this month or not is something that’s not entirely up to you.  Set goals on things you can control, like playing a certain number of hours, watching a certain number of videos, responding to a certain number of forum posts, etc.  Put in the time and success will follow.

But just as important as setting a goal is rewarding yourself when you reach it.  A lot of players make the mistake of trying to build their bankroll as fast and possible and refusing to ever cash out.  And early on in my poker career, that’s exactly what I did.  I thought that seeing the money in my account go higher and higher was all I needed to stay motivated.  It was like scoring points in a video game — getting the high score was reward enough.  But I was wrong.

As I matured as a poker player, getting a personal “high score” became less and less important.  I realized that money was only a suitable reward if I spent it.  Numbers on a screen or green paper in my pocket only goes so far.  I wanted memories and tangible objects for my hard work.  I used the money I won in poker to buy a TV, a camcorder and beer, start websites, go on trips, and take my fiancé to fancy dinners.

At the end of every month, I cashed out part of my bankroll.  Even if I had a bad month, I could still at least cash out the money I got from my online poker rakeback account and treat myself to something special.

And the best part is, when you do go on that inevitable downstreak, you can look back fondly on the stuff you’ve bought with your poker winnings and push through to that heater around the corner.

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

mogao si nam i prevest  cool

00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Novac se i sami nagradu

Mi svi znamo da je postavljanje ciljeva je važan prvi korak ka uspjehu. U prethodnom post, rekao sam:
Nemojte postaviti cilj za sebe da su izvan vaše kontrole. Bilo da ste osvojiti 3.000 $ ovaj mjesec ili ne je nešto što nije u potpunosti ovisi o vama. Postavite ciljeve na stvari koje možete kontrolirati, poput igranja određenog broja sati, promatranje određeni broj video, reagirati na određeni broj forum posts, itd. Stavite u vremenu i uspjeh će uslijediti.

No, jednako je važna kao i postavljanje je cilj nagrađivanja sebe kada ga postići. Puno igrača čine pogrešku pokušavaju da izgrade svoje gomila novca kao brz i moguće i odbijajući ikad gotovinu out. I početkom na poker u mojoj karijeri, to je točno ono što sam učinio. Mislio sam da je viđenje novac na moj račun ide više i više mi je sve potrebno da ostanu motivirani. Bilo je to kao bodovanje bodove u video igri - uzimajući visoki rezultat je bio dosta nagrada. Ali ja sam bio u krivu.

Kao što sam sazreo kao poker igrač, uzimajući osobni "visok rezultat", postaje sve manje važna. Shvatio sam da je novac bio jedini prikladan nagraditi ako sam ga proveo. Brojevi na ekranu ili zeleni papir u džepu samo ide tako daleko. Htjela sam uspomene i opipljive predmete za svoj težak posao. JA iskorišten novac koji sam osvojio u pokeru kupiti TV, kamkorder i pivo, pokrenuti web, ići na izlete, i uzeti zaručnikom na fancy večere.

Na kraju svakog mjeseca, ja se unovčiti dio moje gomila novca. Čak i ako sam imala loš mjesec dana, još uvijek sam mogao barem gotovina izvan novac koji sam dobio od moje online poker rakeback račun i ja osobno plaćam nešto posebno.

I najbolji dio je, kad ne idu na taj neizbježan downstreak, možete se osvrnuti nježno na stvari koje ste kupili uz poker dobitke i progurati se taj bojler oko kutu.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

...e to se zove prijevod  big_smile ....a sad na njemački lol  lol

00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Otkrio je toplu vodu. Pa normalno da se novci podižu nakon nekog vremena, koja je svrha igranja onda?  big_smile  Osim užitka i ljubavi prema igri naravno  wink

00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Nakon ovog bloga dobio sam inspiraciju za pisanje knjige.... Trava je zelena, nebo je plavo, voda je mokra, a sunce je žuto, ovo će bit naslov, sad se idem bacit na posao.

"...if she was an Ace and I was just a Jack and the cards were never seen, we could have been the King and the Queen...."
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

s obzirom da se radi o jednom od boljih hu igraca, mozda bi tribali malo razmislit o ovome sta pise, a ne se sprdat smile

uopce nije poanta u podizanju novaca

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Ja ga u potpunosti razumijem šta želi reči, jedini moj problem je da ne zarađujem dovoljno da to mogu osjetiti. Cashoutao sam si do sada cca 150-200$ i žao mi je da jesam jer mislim da je bolje gradit BR dok se ne počne neka ozbiljnija lovica zarađivati smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

zamorano11 napisao:

s obzirom da se radi o jednom od boljih hu igraca, mozda bi tribali malo razmislit o ovome sta pise, a ne se sprdat smile

uopce nije poanta u podizanju novaca

ffs ne

ni u ludilu smile

I can't win if I fold?
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

roll

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

zamorano11 napisao:

uopce nije poanta u podizanju novaca

istina.
Ima u zivotu i drugih stvari osim pokera

00

12

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Istina ja ono uplatim 60$ i onda si isplatim onih 10 $ što mi ostane i nagradim se time big_smile ...

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Vuco napisao:

Istina ja ono uplatim 60$ i onda si isplatim onih 10 $ što mi ostane i nagradim se time big_smile ...

lol  lol  lol  lol

"...if she was an Ace and I was just a Jack and the cards were never seen, we could have been the King and the Queen...."
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

nisam ni vidio kako si se potrudio. pa zajebavao sam se da prevodis smile al svaka cast na trudu.. mozda bude prevoditelj jednom od tebe cool

00

15

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

iamlegend napisao:

nisam ni vidio kako si se potrudio. pa zajebavao sam se da prevodis smile al svaka cast na trudu.. mozda bude prevoditelj jednom od tebe cool

Ma to je meni kao burek pojesti big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

dfable napisao:
iamlegend napisao:

nisam ni vidio kako si se potrudio. pa zajebavao sam se da prevodis smile al svaka cast na trudu.. mozda bude prevoditelj jednom od tebe cool

Ma to je meni kao burek pojesti big_smile

moj ti je prijedlog da sad kad bude na pokerstarsu turnir naš, da ti prevodis za neki strani poker forum događanja na turniru :9 i sve na engl..

00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

iamlegend napisao:

nisam ni vidio kako si se potrudio. pa zajebavao sam se da prevodis smile al svaka cast na trudu.. mozda bude prevoditelj jednom od tebe cool

hahaha, 99% sam siguran da je ovo C/P u neki program tipa "prevedi-sad" , pa nije vrag da nezna padeze wink .


OT:
nikad nisam razmislja koliki postotak bankrolla se moze dignit, kad zatriba, uvik bi diza kolko i kad bi mi tribalo, jeli postoji neko pravilo tipa dignes četvrtinu ne vise ili ?!

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

18

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

Ja da nezna padež? Čitava osnovnu školu sam prolazi hrvatskog jezika sa dvoljna, i ti moeni govoriti da ne znati padež?!?!?!?!?!?!

p.s. Google prevoditelj big_smile big_smile big_smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Cash Out, Reward Yourself & Stay Motivated

And the best part is, when you do go on that inevitable downstreak, you can look back fondly on the stuff you’ve bought with your poker winnings and push through to that heater around the corner.

I najbolji dio je, kad ne idu na taj neizbježan downstreak, možete se osvrnuti nježno na stvari koje ste kupili uz poker dobitke i progurati se taj bojler oko kutu.

ovo me je odusevilo! Fucking bojler! big_smile

00