Tema: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

Najveća greška koju možete napraviti je da počnete igrati drugačije.

Ovdje čak ne govorimo o "playing scared" jer je cijena pokera viša; govorimo o igranju na drugačiji način nego do sad.

Obično ljudi odluče da moraju igrati:

-više tight
-više blefirati
-biti bolje agresivni
-callati loose protiv floatera
-trebaju davati TAGovima više kredita
-trebaju davati LAGovima više kredita
-trebaju početi raditi "poteze"
-trebaju "puknuti treći barrel"
-itd.......

Ključ svega je da igrači misle da je njihova standardna strategija previše amaterska da bi funkcionirala na višim levelima (makar im je omogućila da zarade dovoljno novca da pređu na ovaj-taj viši level)

Nemojte se psihički promijeniti!
Ovo je vrlo standardna greška koju ljudi rade--sami sebe nabriju što ulaze u bolju ligu i počnu igrati super-fancy, super-tricky i super-drugačiji stil da bi uspjeli s "BIG BOYSIMA" big_smile

Ovo je PUNO bolja strategija: kada dođete na viši level, igrajte svoju standardnu igru. NIŠTA ne mijenjajte. Ako ste callali 4xBB na CO sa tom rukom na $25NL, callajte 4xBB na CO sa tom rukom i na $50NL. Ako ste rejzali 1/2-pota na turnu na $10NL rejzate tako i na $20NL. Ako ste value-betali protiv 45/8 calling stationa na riveru na $5NL, value-betajte protiva 45/8 calling stationa i na riveru i na $10NL.
Igrajte svoju identičnu "winning" igru, jedino poduplajte $. Negdje nakon 2,500 i 10,000 ruku pogledajte svoj history. Napravite Poker Tracker ili HEM pregled, proučite svoju igru i odlučite dali vaša old-school strategija treba neke modifikacije na ovom novom višem limitu. Ubacite promjene polako i u inkrementima. Odlučite na bazi svojih podataka i savjeta drugih dali će ta ili ova promjena biti +EV za vas. Tada se uvjerite  da ta promjena zapravo pomaže vašoj igri prije nego se je odlučite zadržati.
Vi ste winning igrač--zato želite napredovati na više limite. Stoga kad dođete na viši nivo nemojte baciti svoju winning igru!

c/p 2plus2 forum
prijevod i obrada: MRRRCINA big_smile

Zadnji popravljao Mrrrcina (12-06-2010 16:45:32)

00

2

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

najveca greska je lose runnat XD

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

odličan post, poučan. Ja isto imam sad malo problema s tim, tipa da bih trebao napraviti 4bet 2x više nego na zadnjem limitu, ja napravim 1.65x... Svakako stoji ovo za fancyplay i scared money, definitivno se treba osjećati udobno na LVLu na kojem igraš makar trebao min. 100BI.

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

Slažem se, ali mislim da je navedeni problem puno manje izražen ako se držimo BR-a kao šta Rexonja kaže.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

Ako ce kome pomoc, ja sam shvatio da su limiti bar do 100NL skoro pa jednaki win rate se minja za pola BB. Mozda vam to smanji nervozu, meni je pomoglo. Takoder mi je pomoglo kad sam pogledao da nakon velikog sampla dobivam $/h toliko i toliko, sad se manje obazirem na up swingove i down swingove i pokusavam igrat sta vise sati i ruku i racunam da imam neku satnicu kao da imam obican posao.

00

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

BladeTonko napisao:

Takoder mi je pomoglo kad sam pogledao da nakon velikog sampla dobivam $/h toliko i toliko, sad se manje obazirem na up swingove i down swingove i pokusavam igrat sta vise sati i ruku i racunam da imam neku satnicu kao da imam obican posao.

+1

00

Re: Najveća greška koju možete napraviti kada prelazite na više limite

pohvala clanku jer sam se prepoznao i bas mi to treba .. BladeTonko je lijepo rekao  smile

btw ja sam sa Nl10 presao na Nl25 nedavno... igrao sam svoju igru i beatao sam vrlo dobro taj novi  level... no onda sam se umislio malo... lupilo me par coolera i bad beata i poceo sam tiltati te sam krenuo citati let there be range i te napredne knjige da bih samo -- jos vise izgubio  roll Igrao sam stvarno dobro i neznam sto me zadesilo.. igram skroz drugacije ali bez rezultata... no vjerujem da se polako vracam u normalu jer sam vec bio poludio hehe... sanjao sam razne kerefeke, c/rejzanje i slicne bedarije... vjerojatno ce mi trebat odmor od par dana...  big_smile

Stvarno svaka cast svakom prou koji izdrzi toliko igrati a da se ne zasiti... u sustini je poker vrlo zanimljiv al psihicki vrlo zahtjevan!

00