Re: Trajanje downswinga?

i tak, kad ćemo na ćevape?

00

Re: Trajanje downswinga?

niveaformen napisao:

i tak, kad ćemo na ćevape?

Ovisi kakvi su ćevapi , netko može jest te proklete ćevape i zagutit se , netko neče ni žvakat nego samo gutat a dobro će proč , netko može pojest 56 hotdoga jel on ima više sreče od prosječnog stanovnika bosne?

club  heart  diamond  spade
00

103

Re: Trajanje downswinga?

moj cilj je bio:

Najbolje ne razmišljat o varijancama, ne stavljat nikakve rokove ko 20k i sl jer to te može samo još gore stiltat, samo igrat po rolu A game, sve dok ne krene ili dok ne bustaš big_smile , nema nikakvih pravila

@savica - i meni prolete takve misli, pogotovo sad kad sam u kratkom roku isplatio dva puta pare i onda me tak lupilo da nisam sebi mogo doč, ali je broblem kaj mi se u live gameu događaju još gora sranja jako dugo tak da .....

Sad sam se sjetio negraneu-a, pa on na HSP cijeli život ima bad run i sam je reko

00

104

Re: Trajanje downswinga?

@head
ne kužim kakve veze ima limit ako ti netko pogodi na riveru 2 outa 5 puta za redom. Kolko ja znam ako je field soft možeš više zaradit ali ako te lupi downswing i na 20 al inova ti netko suckouta 18 puta svejedno je na kojem si limutu. druga je stvar kak si došo do te situacije i sl. al kad si već u njoj nema tu više veze level, BI se gleda u BB a ne u $. Možda sam ja tvoj post krivo skužio, neznam?

00

105

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

Sad sam se sjetio negraneu-a, pa on na HSP cijeli život ima bad run i sam je reko

negreanu na  HSP ima bad run  ali i igra protiv  boljih od sebe  i uz to lose  igra...

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

106

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

Sad sam se sjetio negraneu-a, pa on na HSP-u nezna foldati.

fyp

00

Re: Trajanje downswinga?

niveaformen napisao:

i tak, kad ćemo na ćevape?

najpametnija izjava na svih 5 stranica.  lol  lol

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

Re: Trajanje downswinga?

Uzmimo za primjer 2+2 forum..80% igraca tamo stalno gundja - downswing,bad beat,bad luck,under EV,fuck this,fuck that,help me i sl. Od njih 78% uopce nije iskreno prema sebi te za svoje greske i neuspjeh u konacnici traze utjehu u necemu na sta nemaju utjecaja, sreci i nesreci najcesce..Naravno to je puno lakse nego jos se vise potrudit i priznat si neke stvari, tj. pokusat biti objektivan..Od tih 78%, 50% su relativno novi u pokeru ( igraju pola god,godinu,dvije..) Zele sto brze poceti zaradjivat..Dok lagano uce,upijaju razlicite koncepte,grijese,muce se,tiltaju,zivcane shvate da nejde sve po planu pa se sjete rakebacka..Dodaju jos 10 stolova da zarade na RB-u ak nista. Igraju premiume,valuebetaju,grindaju po cijele dana i na kraju se razocaraju..WTF nije ovo 2005., tada su igraci koji su o pokeru znali onoliko koliko 90% danasnjih grindera zna, brali lijepu lovu.. Igre su bile mekse, bilo je vise manijakalnih i pasivnih riba nego danas, bilo je manje regulara..Koliko sam ja do sada naucio i iskusio kroz igru danas je potrebno puno vise truda da bi bio winning player..Treba traziti value u svakoj jebenoj situaciji, izvlacit ga na mjestima na kojima rb pro ni ne sanja da ima valuea..Konstantno bit koncentriran, razmisljat o svakoj dostupnoj informaciji itd.itd. (sve potrebne informacije imamo po forumima,coaching siteovima i sl. samo sto ih ne iskoristavamo na pravi nacin)..Da ne bi bilo zabune nije mi namjera pametovat ovdje jer slobodno sebe mogu nazvat početnikom..Ucim igram i grijesim..Al sam svjestan svojih pogresaka i napredujem pomalo iz dana u dan..Uglavnom poanta ovog sastavka je da varijanca definitivno postoji,zovite to srecom,nesrecom il kak god, ali nema ni priblizan utjecaj na nasu igru koliko mi to cesto volimo misliti..Trazenje alibija za svoje greske nema nekog smisla,a moje misljenje je da se tocno to krije iza kukanja vecine igraca po forumima..Eto,samo mišljenje.. :card_club

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

109

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

@head
ne kužim kakve veze ima limit ako ti netko pogodi na riveru 2 outa 5 puta za redom. Kolko ja znam ako je field soft možeš više zaradit ali ako te lupi downswing i na 20 al inova ti netko suckouta 18 puta svejedno je na kojem si limutu. druga je stvar kak si došo do te situacije i sl. al kad si već u njoj nema tu više veze level, BI se gleda u BB a ne u $. Možda sam ja tvoj post krivo skužio, neznam?

Zog lošijih protivnika i većeg winratea na relativno malom sampleu možeš nadomjestiti izgubljeno u suckoutovima.

00

110

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

@head
ne kužim kakve veze ima limit ako ti netko pogodi na riveru 2 outa 5 puta za redom. Kolko ja znam ako je field soft možeš više zaradit ali ako te lupi downswing i na 20 al inova ti netko suckouta 18 puta svejedno je na kojem si limutu. druga je stvar kak si došo do te situacije i sl. al kad si već u njoj nema tu više veze level, BI se gleda u BB a ne u $. Možda sam ja tvoj post krivo skužio, neznam?

downswing nema veze sa tim sto ti netko pogodi 2 outera 5 puta za redom.. to je -5bi.. to je standard..

moja poanta je bila ta da igrac koji izgubi 20bi na microlimitima kroz odredjeni vremenski period, ne igra optimalno i ne prilagodjava se okolini u kojoj igra.. ako si u potu protiv loseg igraca protiv kojeg imas ociti edge, neces ulaziti u situacije gdje flipas za stack --> to je losa adaptacija.. 20bi kontinuirano izgubiti sa AA vs KK pre je jako malo moguce, i ako se to dogodi onda je ta osoba fenomen

na vecim limitima su edgevi dosta manji i puno  cesce se dolazi u situaciju gdje se flipa za stack, te se samim time povecava vjerojatnost da cemo uletiti u "downswing", jerbo je vrlo lgano izgubiti 10 flipova za redom (AK-QQ tipa), te to nije nista cudno

dakle, 20bi na 25nl nije isto sto i 20bi na 400nl - ne govorim o iznosu novca, nego o nacinu igre i ljudima protiv kojig igras igru..

Zadnji popravljao hEadAche (09-07-2010 22:38:56)

I can't win if I fold?
00

111

Re: Trajanje downswinga?

@Boby  - a kužim sad

@Dr.Greenthumb

dok ti bude u želucu zlo, lupi te depra, počneš srat svima bez veze, kad te sroka misao da možda nemaš pojma i da možda to nije za tebe makar si prije toga 8 mj pobirao pare, i kad počneš sumnjat u sve živo jer ne da nemožeš zaradit ili biti BE, nek ti je svaki glavni hand takav set up baš da jednostavno moraš stack ofat i izgubit, e onda ću te vidjet kak ćeš uzet knjigu i čitat. Ima da ti se sere od muke. al sve je to za ljude, drugi put je bar lakše.

00

112

Re: Trajanje downswinga?

@head - kužim

00

113

Re: Trajanje downswinga?

no skill in poker, luck is solid.

00

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:

no skill in poker, luck is solid.

+1

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Trajanje downswinga?

cgreen napisao:

@Boby  - a kužim sad

@Dr.Greenthumb

dok ti bude u želucu zlo, lupi te depra, počneš srat svima bez veze, kad te sroka misao da možda nemaš pojma i da možda to nije za tebe makar si prije toga 8 mj pobirao pare, i kad počneš sumnjat u sve živo jer ne da nemožeš zaradit ili biti BE, nek ti je svaki glavni hand takav set up baš da jednostavno moraš stack ofat i izgubit, e onda ću te vidjet kak ćeš uzet knjigu i čitat. Ima da ti se sere od muke. al sve je to za ljude, drugi put je bar lakše.

A jbg sad..Ak je stvarno tak lose,onda ti hitno treba nesto


http://img683.imageshack.us/img683/8176/smalljoint.jpg

ovakvo..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

116

Re: Trajanje downswinga?

samo dim, ništa više tongue

00

117

Re: Trajanje downswinga?

Može li netko pobliže definirati downswing?

Ako je to svakodnevno gubljenje BI onda višemjesečni valjda vode u bankrot? Vidim tu ekipa priča o 20-30 dana i više downswinga.što znači da su oni bankroll već gubili i nadopunjavali?

Ili je downswing kada si na kraju mjeseca u minusu i kažeš "evo mjesec dana mi traje downswing" ?

00

118

Re: Trajanje downswinga?

karik napisao:

Ako je to svakodnevno gubljenje BI onda višemjesečni valjda vode u bankrot? Vidim tu ekipa priča o 20-30 dana i više downswinga.što znači da su oni bankroll već gubili i nadopunjavali?

3 slova: B R M

00

119

Re: Trajanje downswinga?

4ladX napisao:
karik napisao:

Ako je to svakodnevno gubljenje BI onda višemjesečni valjda vode u bankrot? Vidim tu ekipa priča o 20-30 dana i više downswinga.što znači da su oni bankroll već gubili i nadopunjavali?

3 slova: B R M

Pobliže rekoh big_smile

Evo odgovorite sa DA ili NE.

Primjerice.Da li sam ja u downswingu 30 dana ako na kraju mjeseca imam - 1BI ili 3 mjeseca ako na kraju 90 dana imam -5BI?

00

120

Re: Trajanje downswinga?

kak u filmovima vele ne seikiraj se, kad ti dođe jednostano buš znal da je to to,

poseban osečaj brate, (kak bi švabo iz rana reko), al tu mislim na onaj pravi, ne na par badbeatova.


odgovor na tvoje pitanje, ak si u tih mj. trebal po EV grafu (nije 100% to točno ali za primjer) zaraditi 50 BI onda je moguće al ak si trebal izgubit 50 onda si možda i u good runu, pa to se jednostavno zna ne kužim kaj pitaš.

Zadnji popravljao cgreen (10-07-2010 13:14:36)

00

121

Re: Trajanje downswinga?

Pa pitam šta je to downswing?

Ako sam izgubio 1 BI prošli mjesec,da li sam bio u downswingu koji je trajao 30 dana?

00

Re: Trajanje downswinga?

Pa to je kad gubis pare...
Moze biti dan, tjedan, mjesec,...al -1BI nije downswing. To je vise break even

Zadnji popravljao rounder1984 (10-07-2010 13:29:03)

00

123

Re: Trajanje downswinga?

to je kad gubiš pare ali ih nebi trebal.  Po nekoj vjerojatnosti preveliki postotak gubiš ko favorit, ili stalno doživljavaš setupove gdi imaš jaki hand al ne dovoljno s druge strane ili si card dead i nemaš kaj za igrat ili opet imaš monstere ali ti konstantno svi foldaju itd...
Naravno ako si 5 mj zarađival i 10BB/100 i sad si 1 mj BE, ne mora bit da je nekaj loše moguče da se samo izjednačuje jer si jednostavno prije predobro runal ....

00

124

Re: Trajanje downswinga?

http://pokerterms.com/swings.html

00

125

Re: Trajanje downswinga?

rounder1984 napisao:

Pa to je kad gubis pare...
Moze biti dan, tjedan, mjesec,...al -1BI nije downswing. To je vise break even

to je bilo karikiranje. meni grozno zvuči kada tu pojedinci kažu da su u downwingu mjesec-dva, a u biti to,ako su grinderi,nije ništa katastrofalno.

00