26

Re: je li ovo dobro odigrano ?

nakon ove, slijedi situacija za koju nemam history, ali ispostavi se da na flopu koji je K 9 J, ja (CO) imam J9, dok SB ima KJ...

00

27

Re: je li ovo dobro odigrano ?

Nije dobro.

1. Nemoj postati handove sa rezultatom, dobiti češ objektivnije odgovore. Također probaj postati readove o igračima, statse, šta god imaš...
2. Šta ti znači minrejz preflop? Betaj kako treba ili foldaj. Dakle raise 0.6-0.8.
3. Flop ok. Turn betaj više jer je pun drawowa, a dosta je očito da ga protivnik lovi. Barem 0.25.
4. River bi foldao bez obzira na tripse.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

28

Re: je li ovo dobro odigrano ?

preflop rejz samo 2x? hehe pa nije NL2 regfest  mjesto gdje ti foldaju regovi bez obzira na open rejz... turn jace betaj... mogao si ga i zgurat nakon rejza jer na NL2 nitko nezna bas handreadat i igrat pametno

00

29

Re: je li ovo dobro odigrano ?

s3x0r napisao:

nakon ove, slijedi situacija za koju nemam history, ali ispostavi se da na flopu koji je K 9 J, ja (CO) imam J9, dok SB ima KJ...

svima se događa i to stalno... cim prije prihvatis coolere i bad beatove kao sastavne dijelove igre biti ces puno bolji igrac... (barem neku svijest o tome imati jer i pro igraci znaju imati problema sa tiltom)
Igraj pametno, sttrpljivo i uspjeh na NL2 nesmije izostati nikako.

00

30

Re: je li ovo dobro odigrano ?

hmmmm

kao prvo, sa AQ bi me callao i 0.10  preflop raise, a vjerojatno i više, nakon čega opet ima jače karte od mene, čime mi je jedina prednost pozicija.
  Kao drugo, ako je dovoljno lud da mi rejza turn nakon kojeg ga može spasiti samo 9 i ništa drugo dok na stolu stoji tris, callao bi me i da sam stavio ne znam koliko, nakon čega bih samo izgubio još više....

jednostavno  loša sreća, a moram priznati i prije nego ću započeti session sam imao neki neodređeno loš osjećaj..

00

31

Re: je li ovo dobro odigrano ?

hmmm... ovak da si rejzao 0.8 sto je standard callati ce te i masu smeca .. ruke tipa A2o... 85o itd... pa nisu na NL2 pro igraci... znaci zelis vec preflop izvlaciti value...

s3x0r napisao:

Kao drugo, ako je dovoljno lud da mi rejza turn nakon kojeg ga može spasiti samo 9 i ništa drugo dok na stolu stoji tris, callao bi me i da sam stavio ne znam koliko, nakon čega bih samo izgubio još više....

vidis da je lud... a lud je i da calla tvoj shove...  i posto ga spasava samo 9 ima 4 outa. Znaci ti dobivas u 92% slucajeva... nemoj nikako razmislajti da bi izgubio jos  vise  yikes

00

32

Re: je li ovo dobro odigrano ?

s takvim razmisljanjem se bolje ostavi pokera...i daj prihvati savjete koji ti iskusniji igrači govore...

00

33

Re: je li ovo dobro odigrano ?

btw nije valjda da si scared money?

00

34

Re: je li ovo dobro odigrano ?

Maki napisao:

s takvim razmisljanjem se bolje ostavi pokera...i daj prihvati savjete koji ti iskusniji igrači govore...

+1 +2 +3

Ne znam kako da ti na lijep način objasnim, ali evo, ču pokušati. Da si rejzao kako treba do 0.6-0.8, pot bi bio veči na flopu, bet na flopu bi bio veči, bet na turnu (koji ti je i sada premali) bi bio puno veći nego sada i postoji veća mogućnost da ti folda hand jer mu se jednostavno ne isplati callati sa rupom, osim toga, lakše bi čak zgurao kao šta bebach kaže, ipak je to NL2.

s3x0r napisao:

hmmmm

kao prvo, sa AQ bi me callao i 0.10  preflop raise, a vjerojatno i više, nakon čega opet ima jače karte od mene, čime mi je jedina prednost pozicija.
  Kao drugo, ako je dovoljno lud da mi rejza turn nakon kojeg ga može spasiti samo 9 i ništa drugo dok na stolu stoji tris, callao bi me i da sam stavio ne znam koliko, nakon čega bih samo izgubio još više....

jednostavno  loša sreća, a moram priznati i prije nego ću započeti session sam imao neki neodređeno loš osjećaj..

To da li je on imao AQ ili 26 ili AA uopće ne utječe na to kako češ ti odigrati hand.
Zadnja izjava je epic! smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

35

Re: je li ovo dobro odigrano ?

dfable napisao:

Ne znam kako da ti na lijep način objasnim, ali evo, ču pokušati. Da si rejzao kako treba do 0.6-0.8, pot bi bio veči na flopu, bet na flopu bi bio veči, bet na turnu (koji ti je i sada premali) bi bio puno veći nego sada i postoji veća mogućnost da ti folda hand jer mu se jednostavno ne isplati callati sa rupom, osim toga, lakše bi čak zgurao kao šta bebach kaže, ipak je to NL2.

Ovo boldano je činjenica ali to nama nije cilj kad betamo/raisamo (osim kada blefiramo)... Mi tu NE želimo da villan folda, tako da je on napravio grešku sto nije jače batao ali ne zato jer želi da villan folda nego zato sto je mogao dobit više value-a i lošije oddse vallanu...

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: je li ovo dobro odigrano ?

dfable napisao:

To da li je on imao AQ ili 26 ili AA uopće ne utječe na to kako češ ti odigrati hand.

To ti je dobro rekao, nije bitno što je sad imao upravo taj hand.
Druga stvar, beta se obično 3/4 pota, nekad više ako je jako puno drawova na boardu, nekad manje, ako misliš da s time izazoveš protivnikov bluff.
Druga stvar, imati poziciju znači igrati zadnji po redu nakon flopa, ti u ovoj ruci nemaš jer igraš prije njega. kad imaš poziciju, imaš dodatni read o igraču jer znaš šta će on odigrati. I to je bitno, više nego što misliš.

treća stvar što se handa tiče, a što do sad nisu rekli: ako misliš callati all in na takvom boardu, onda bolje da sam betaš. To govorim u smislu da ovo trebaš foldati ako on beta, ali ako znaš da nećeš moći foldati na njegov bet, bolje da sam betaš jer ionako će sve pare završiti unutra jer nećeš foldati na njegov bet. Komplicirano, ali ima smisla kod nekih handova.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

37

Re: je li ovo dobro odigrano ?

Tonac napisao:
dfable napisao:

Ne znam kako da ti na lijep način objasnim, ali evo, ču pokušati. Da si rejzao kako treba do 0.6-0.8, pot bi bio veči na flopu, bet na flopu bi bio veči, bet na turnu (koji ti je i sada premali) bi bio puno veći nego sada i postoji veća mogućnost da ti folda hand jer mu se jednostavno ne isplati callati sa rupom, osim toga, lakše bi čak zgurao kao šta bebach kaže, ipak je to NL2.

Ovo boldano je činjenica ali to nama nije cilj kad betamo/raisamo (osim kada blefiramo)... Mi tu NE želimo da villan folda, tako da je on napravio grešku sto nije jače batao ali ne zato jer želi da villan folda nego zato sto je mogao dobit više value-a i lošije oddse vallanu...

Naravno Tonac, sigurno da ne želimo da folda. Kako sam komentirao je ispalo potpuno krivo razmišljanje. Kada sam mu rekao da može gurati allin na turnu jer je to NL2, naravno da želimo call. Kada bi barem svi plačali sa drawowima i rupama u takvim situacijama.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

38

Re: je li ovo dobro odigrano ?

a ne znam, može biti da sam previše škrt/oprezan u situacijama u kojima ne bih trebao biti pa mi se to na kraju obije o glavu...

iako realno gledano šanse su bile na mojoj strani, da mu odnesem nešto više novca kroz neki "normalniji" river..  ali to je poker na kraju krajeva

00