Tema: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

Nek kazu ovi sto igraju sng jel ovo standard push ili fold? ostalo nas je 60-ak, 5$ je turnir, tako da je samo ft ok lova, bilo preko 7k igraca..
I da, avg je oko 230-250k ja mislim
____________________                  

Holdem Manager, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t8000
Big Blind: t16000
Ante: t2000

MP (Turcin89) (t172658)
MP+1 (t79007)
CO (t181060)
BTN (t430865)
SB (t275280)
BB (t144986)
UTG (t203162)
UTG+1 (t208715)

MP (Turcin89) has M value 4.32

Dealt to MP (Turcin89)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QS.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/KS.png

Preflop: (Pot is: t40000)

UTG & UTG+1 fold

Flop: (Pot is t40000, 6 players)


Turn: (Pot is t40000, 6 players)


River: (Pot is t40000, 6 players)


                                                                     
Total Pot: t40000 | Rake: t40000

Zadnji popravljao Tilt (23-08-2010 00:04:37)

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

nisam sng čisti ali sam se našo u toj poziciji dosta puta i ja bi raiseao 2 do 2.5x bb, ljep hand ali i A2 je favorit, tak da ....

ak već shipam, volim imat bar A mislim ak mogu još igrat, brijem da bi ti foldali na raise od 3xk isto ko i ovak, osim ak si ti baš htio s cijelim stackom igrat

i neznam zakaj pitaš sng-ovce, ak je 7k ljudi, treba doć do 60 od 7k, to je ipak pitanje za mtt igrače


makar dosta ovisi i o igračima iza mene, a i o tome kak sam do sad igral mislim na balance

Zadnji popravljao cgreen (23-08-2010 00:15:24)

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

cgreen napisao:

nisam sng čisti ali sam se našo u toj poziciji dosta puta i ja bi raiseao 2 do 2.5x bb, ljep hand ali i A2 je favorit, tak da ....

ak već shipam, volim imat bar A mislim ak mogu još igrat, brijem da bi ti foldali na raise od 3xk isto ko i ovak, osim ak si ti baš htio s cijelim stackom igrat

i neznam zakaj pitaš sng-ovce, ak je 7k ljudi, treba doć do 60 od 7k, to je ipak pitanje za mtt igrače


makar dosta ovisi i o igračima iza mene, a i o tome kak sam do sad igral mislim na balance

Ima oko 22BB , glupo je rejzat onda na push foldat, ja bi zguro !

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

hendrixjimmi napisao:
cgreen napisao:

nisam sng čisti ali sam se našo u toj poziciji dosta puta i ja bi raiseao 2 do 2.5x bb, ljep hand ali i A2 je favorit, tak da ....

ak već shipam, volim imat bar A mislim ak mogu još igrat, brijem da bi ti foldali na raise od 3xk isto ko i ovak, osim ak si ti baš htio s cijelim stackom igrat

i neznam zakaj pitaš sng-ovce, ak je 7k ljudi, treba doć do 60 od 7k, to je ipak pitanje za mtt igrače


makar dosta ovisi i o igračima iza mene, a i o tome kak sam do sad igral mislim na balance

Ima oko 22BB , glupo je rejzat onda na push foldat, ja bi zguro !

lol valda misliš 11 BB

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

11 BB all in ili fold, ako je jako loose stol možda nebi gurno ali u večini slucaja easy all in, raise kak cgreen predlaže je katastrofa, raise 2-3bb ostane ti oko 7bb , moraš cbet radit a večini slucaja flop te bude fulal , ma banana totalna a ako te neko raise prije flopa neznaš di si
p.s ovo mi je presmešno A2 je favorit ako netko ima

Zadnji popravljao Rodman (23-08-2010 03:10:13)

00

6

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

cgreen napisao:

nisam sng čisti ali sam se našo u toj poziciji dosta puta i ja bi raiseao 2 do 2.5x bb, ljep hand ali i A2 je favorit, tak da ....

ak već shipam, volim imat bar A mislim ak mogu još igrat, brijem da bi ti foldali na raise od 3xk isto ko i ovak, osim ak si ti baš htio s cijelim stackom igrat

i neznam zakaj pitaš sng-ovce, ak je 7k ljudi, treba doć do 60 od 7k, to je ipak pitanje za mtt igrače

makar dosta ovisi i o igračima iza mene, a i o tome kak sam do sad igral mislim na balance


Pitam sngovce jer je ovo push or fold cisti.. I kakve veze ima sto je A2 favorit ako me A2 nece callat?? I sta bi s 11bb, ak rejzas 3x i onda netko zgura??

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

Rodman napisao:
hendrixjimmi napisao:
cgreen napisao:

nisam sng čisti ali sam se našo u toj poziciji dosta puta i ja bi raiseao 2 do 2.5x bb, ljep hand ali i A2 je favorit, tak da ....

ak već shipam, volim imat bar A mislim ak mogu još igrat, brijem da bi ti foldali na raise od 3xk isto ko i ovak, osim ak si ti baš htio s cijelim stackom igrat

i neznam zakaj pitaš sng-ovce, ak je 7k ljudi, treba doć do 60 od 7k, to je ipak pitanje za mtt igrače


makar dosta ovisi i o igračima iza mene, a i o tome kak sam do sad igral mislim na balance

Ima oko 22BB , glupo je rejzat onda na push foldat, ja bi zguro !

lol valda misliš 11 BB

a konj baziro sam se po SB! upravu si 11BB ja bi all in bez razmisljanja !

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

Rodman i ekipa veli ovo je presmješno kaj sam ja reko, naravno ak je turnir 22$ Bi +, tj ak su pristojni igrači za stolom.

Naravno da ću zgurat, ali iz mog iskustva sve do 10$ BI igrače ne jebe ona vaša cala s 5% i ostala sranja, zvata će te i s A2, i prema tome kQ je ništa drugo kao i bilo koji drugi random hand.

Govorim iz iskustva  turnira koje ja igram. Ima negdje hand di me je lik zvao s T9o, a di neće s A2.

Tak da je došlo do nesporazuma.

Trebo si stavit koji je turnir, ak je malo jači onda je druga stvar, ubiti onda ni neznam, ja govorim za svoje turnire.

00

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

i mislim da je jasno da je ne velim da KQs nije hand za puš, već da mi je žal ak sam šrošo 7K ljudi da me neki kreten baci van s nekim sranjem, normalno ak su za stolom tight da je naj play push.

I naravno da nije issta ova situacija u sng-ou od 27 ljudi BI10$, i mtt od 7k ljudi.

Mislim da bi trebalo biti jasno kaj sam htel reči, kome nije žalosno.

00

10

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

ma push ideš na pobjedu a onda to nećeš foldat

When you got nothing, you got nothing to lose
00

11

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

cgreen napisao:

i mislim da je jasno da je ne velim da KQs nije hand za puš, već da mi je žal ak sam šrošo 7K ljudi da me neki kreten baci van s nekim sranjem.

.

baš zbog toga treba gurat jer večina razmišlja u toj situaciji kak i ti, a BI nema veze s time , samo je pitanje dal je po ICM  dugoročno dobar play push ili ne a očito da je

Zadnji popravljao Rodman (23-08-2010 11:25:01)

00

12

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

cgreen napisao:

Govorim iz iskustva  turnira koje ja igram. Ima negdje hand di me je lik zvao s T9o, a di neće s A2.

ja bi bil presretan da me zove  s T9o u toj situaciji a ako i zove s A2 nije bed jer opet nije favorit 50-50%

00

13

Re: turbo turnir late faza, KQs push or fold?

Nema sanse da foldam.

Evo i par savjeta kako najlakse donit odluku u ovakvim situacijama:
Prvo gledamo risk/reward pa onda hand range i koliki smo favorit.
Odgovor na prvo pitanje ce cesto bit dovoljan da odlucimo sto napravit bez obzira na karte.

U ovoj situaciji imamo 11bb i 5 igraca s vecim stackom, koliki nam je equity?
Ocito malen, tj. dovoljan da reward bude veci od rizika (ako osvojimo blindove i ante dobili smo preko 20% stacka).
Uduplamo li se bit cemo na 2. poziciji, a ako izgubimo ispadamo (jos uvijek mozemo ostat na turniru zbog shortstackova). Dakle ne moras se grist ako ispadnes jer ionako nemas veliki equity.

*Odluka- push.

S druge strane, koliko nam je fold equity? S 11 bb-a je respektabilan, iako je 5 igraca iza nas.

*Odluka- vise push nego fold.

Tek nakon ovoga gledam range i kako se drzim protiv njihovog %calla. KQs upada unutar nekih 5% rangea i dobro se drzimo protiv vecine handova.

*Overall odluka- push.

Mozda se cini prekomplicirano ali nije. Kad naucimo u svakom trenutku procjeniti nas equity (jer je stack nase najvece oruzje) mozemo lako donijeti odluku u vecini situacija.

But they were suited...
00