Re: Što napraviti?

Mislim da nisi u pravu, uvjeren sam da je tocan iznos 51-49  lol

club  heart  diamond  spade
00

27

Re: Što napraviti?

zamorano11 napisao:

a..sta...rekli bi ti ovde: bili ste 50-50 big_smile

Ma, ja mislim čak da je on bio u laganoj prednosti.
Nije bitno, ja sam odigrao dobar turnir bez previše grešaka, a to što deck nije surađivao u ključnom trenutku...

00

28

Re: Što napraviti?

Deck ti je dao top 2 u 3betanom 100bb deep... To sto nisi znao iskoristit nije deck kriv  tongue

00

29

Re: Što napraviti?

Tilt napisao:

Deck ti je dao top 2 u 3betanom 100bb deep... To sto nisi znao iskoristit nije deck kriv  tongue

Da, definitivno. Mogao sam ono odigrati agresivno i vjerojatno tamo izletjeti, bar se ne bih mučio dodatna 2 sata i izletio na bubble playu. Ono je bila idealna situacija za navlakušu od decka. Ne znam kako za tebe, ali za mene top2 ne vrijedi baš stackoffa na boardu tako mokrom da teče.

Nema jedno veze s drugim. Tamo sam odlučio ne riskirati, ovaj hand na kraju se ne propušta, pogotovo protiv tog igrača.

Znaš i sam da za deep run trebaš imati kooperaciju decka u ključnim trenucima. Ono prvo nije bio takav moment, drugo je bio jer bi kod ulaska u lovu bio u top10 od 108 igrača.

Zadnji popravljao Max_VZ (04-09-2010 12:31:05)

00

30

Re: Što napraviti?

ono je grijeh foldat

Fri 2012-08-17 17:50:06»⇓ mungos» POZDRAV SVIM BLEFERIMA
00

31

Re: Što napraviti?

trebao bi igrat jos nest osim MTT jer kad te lupi 200-300 BI dowswing onda bude gadno.

ideš igrat svjesno QJ protiv drugog jakog stacka, flopaš više manje monster za tebe i onda slowplayaš i  na kraju foldaš. Meni je to čudno, flop je gadan, ali on tu može imat nuts skalu ili nuts na turnu, ali isto tak može imat Q9, QK ,QT, ili možda ima 2 herca s asom pa si i na turnu još uvjek jači.
Može imat svašta, možda je imal AJ ili A9 i foldal ti bi flop, all in flop  ili si  se trebal bacit preflop, a ak već si odlučio se kačiti i tak igrati protiv jakog stacka, onda kad pogodiš top 2 na flopu nema smisla tak odigrati. Kaj moreš bolje flopat od ovog?
89T ili QJ2, ali to ti se bude dogodilo jedanput u stoputa.

I još uvjek mi se nesviđa ta ideja da jako obračaš pažnju na to da ste to oba veci stack i kolko je mjesta do love. Trebaš gađat top 10 i nema druge. Sve ispod je koda i ništa.

Druga stvar ako si u zadnjih 20-30 onda baš nema smisla se ganjat s velikim stackom jer želiš ući na FT.

Ja bi na tvom mjestu igro više snga, a mtt igro agresivnije. Bolje da jedanput budeš među top 3 od 100 nego 20 put u top 50 od 100, ali to sam ja, neznači da sam u pravu.

Zadnji popravljao Rodman (04-09-2010 12:57:15)

00

32

Re: Što napraviti?

Rodman,
u tom momentu nisam obračal pažnju koliko je mjesta do love nego nisam htjel stackoff s 100bb u situaciji gdje sam vjerojatno jači na flopu, ali postoje šanse da sam iza ili na tankom drawu. U toj situaciji sam se mogao stackoffati jedino s QQx, JJx, QJ rag ili nekim boardom koji mi daje skalu, ali ne s top2 u istuaciji kad top2 nisu ni blizu nutsima.
Prva i osnovna stvar na velikom MTT-u je preživjeti i dati si šansu za deep run. Što misliš da mi je stack od 100bb pal s neba u toj situaciji? Od početka turnira (3k osnovni stack + 3k rebuy koji sam odmah uzeo) do tog handa sam stack povećal 6 puta i to većinom ne s premium handovima. Zbog čega sav taj dobro napravljeni posao riskirati u jednom handu kojeg mogu, ali i ne moram dobiti i gdje nisam 100% siguran gdje sam? Ako i dobijem taj hand, 200bb stack u tom momentu mi ne garantira čak da ću ući ITM.
Ne kažem da sam taj hand s top2 odigrao idealno ili optimalno, znam da nisam, ali mogao sam ga odigrati i puno gore.

Naravno da je bolje završiti na FT na velikom MTT nego samo ulaziti u lovu, ali tu je caka u svemu tome - da bi imao šansu za deep run, prvo moraš ući u lovu. Ako ulaziš u lovu (zadnjih 10-15% igrača na MTT) <10% vremena, kolike su ti šanse za deep run? Isto tako, kolike su ti šanse za deep run ako ulaziš u lovu na masivnim poljima oko ili preko 20% vremena?
Meni moji ulasci u lovu na velikim MTT pokrivaju troškove igranja, a svaki deep run mi daje čisti profit povrh toga.

00

33

Re: Što napraviti?

Ista stvar da imaš taj hand na cashu, imaš 6 BI stack (5 BI plusa) i tip ti gura isti stack all-in? Koliko vremena bi ti trebalo da foldaš? Da li bi riskirao u tom momentu i ako se odlučiš riskirati koliko je to +ev play?

Zadnji popravljao Max_VZ (04-09-2010 13:10:26)

00

34

Re: Što napraviti?

Nemaš 6BI stack već 100bb-a...

00

35

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:

Nemaš 6BI stack već 100bb-a...

To je ista relacija, ja sam svojih početnih 6k povećao 6 puta, i to jako brzo za MTT prilike. Da li bi trebao to riskirati i izgubiti na takvom handu?

00

36

Re: Što napraviti?

Max_VZ napisao:

To je ista relacija, ja sam svojih početnih 6k povećao 6 puta, i to jako brzo za MTT prilike. Da li bi trebao to riskirati i izgubiti na takvom handu?

Ali, dok si imao 6k koji su bili blindovi? Sad su 200/400.
Tako da nemože biti ista relacija.

00

37

Re: Što napraviti?

Max_VZ napisao:

ali mogao sam ga odigrati i puno gore.

Mislim da definitivno nisi mogao odigrat gore.. Ovaj tvoj line 3bet pf - bet/call flop - donk/fold turn mi se cini najgore od svega.. No hard feelings..

00

38

Re: Što napraviti?

Tilt napisao:
Max_VZ napisao:

ali mogao sam ga odigrati i puno gore.

Mislim da definitivno nisi mogao odigrat gore.. Ovaj tvoj line 3bet pf - bet/call flop - donk/fold turn mi se cini najgore od svega.. No hard feelings..

Bilo je i puno gorih varijanti, recimo donk/call na turnu... big_smile
Ne brini, nisam toliko osjetljiv da bi me tvoj post rasplakao.

00

39

Re: Što napraviti?

imam ja pitanje, tamo ispod KK handa veliš da si 4beto light s JJ i foldo na shove, ne kužim....
ja malo gledam trening videe od stvarno kreme mtt igrača, i lik se doslovno zgražao na takav play. neznam stackove al brijem da si dobar postotak žrtvovao jer je bilo par handova prije handa s kk i vide s otprilike blindovi i stackovi.

Najgore ne kužim zakaj si JJ pretvoril u bluff hand. Mislim da se u tom stadiou ne 4beta ako ne misliš stack offat, a ako to nisi mislio zakaj nisi calao 3bet s JJ, mislim ipak to nije 77 i može se pristojno flopat i u slučaju da ne padne J, a i ima dobar showdawn value ako lik ima AQ/AK a prema handu kasnije vidi se da je lako moguće, pa čak vjerujem i TT.

00

40

Re: Što napraviti?

@cggreen

Sve je to dio igre. U tom handu s JJ sam s foldom izgubio manje od 20% stacka. Nije bilo u pitanju da li sam ja spreman stackoffati se u tom handu, nego me zanimalo da li je on spreman. On je pokazao da je spreman riskirati i to mi je bilo dovoljno znati.
Što misliš s kojim je range-om on ovdje shovao i bio spreman riskirati turnir u bubble playu? U tom njegovom range-u nema baš previše handova protiv kojih sam u velikoj prednosti, a flip me nije zanimao i nije mi bio potreban za većinu mog stacka. Protiv KK je shovao AQo i vidiš da je light 4bet dobro odradio posao u tom handu. Suckout je druga priča.

Što se tiče veličine 3beta/4beta, u late fazi ja većinom sve preflop betam light, bez obzira na hand, osim kad je neki teški fish u pitanju ili multiway pot. Što misliš da bi dobio neku drugu informaciju da sam npr. umjesto 20k 4betao 30k. Stvar je u ekonomičnosti s chipovima jer ih nemaš na izobilju. Ako nešto možeš saznati za 1k, zbog čega betati 2k?
Ista stvar s stealom - zbog čega stealati s 4-5bb ako to možeš efektivno raditi s 2.5bb?

Također, u late fazi me ne zanima previše postflop igra s medium parom protiv stacka koji me može ozbiljno oštetiti. Ako callam 3bet, ne znam gdje sam i npr. da li je Txx, 9xx ii 8xx dobar ili loš flop za mene, a to bi me moglo više koštati nego 4bet preflop.

Uostalom, evo ti handa pa pogledaj.

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t1000
Big Blind: t2000
Ante: t200

MP+1 (t38758)
MP+2 (t23402)
CO (Max14x) (t85905)
BTN (t55010)
SB (t38883)
BB (t88683)
UTG (t71794)
UTG+1 (t15721)
MP (t30635)

CO (Max14x) has M value 17.9

Dealt to CO (Max14x)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JH.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JD.png

Preflop: (Pot is: t4800)

UTG & UTG+1 & MP & MP+1 & MP+2 fold, CO (Max14x) raises to t4500, BTN raises to t11500, SB & BB fold, CO (Max14x) raises to t19995, BTN raises to t54810 (All-In), CO (Max14x) folds,

                                                                     
Total Pot: t44790

Winners:
BTN wins t44790

Zadnji popravljao Max_VZ (04-09-2010 14:43:59)

00

41

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:

Ali, dok si imao 6k koji su bili blindovi? Sad su 200/400.
Tako da nemože biti ista relacija.

Daj mi odgovori na ovo...

00

Re: Što napraviti?

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

00

43

Re: Što napraviti?

Croman19, imaš pivo (možda i dva) kad se negdje sretnemo.

00

44

Re: Što napraviti?

croman19 napisao:

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

Zašto onda ne 4betaš 72o... Pošto ti je isto jer ak će zgurat ima QQ+ pa foldaš, a ak će foldati, super.

00

45

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
roba59 napisao:

Ali, dok si imao 6k koji su bili blindovi? Sad su 200/400.
Tako da nemože biti ista relacija.

Daj mi odgovori na ovo...

Znam da vi cash igrači drugačije razmišljate, ali ista je relacija. To nije 600bb deep stack, ali ima svoju vrijednost jer je u njega već uloženo 2-3 sata ozbiljnog rada i jer se s tim stackom može odlično odigrati srednji dio turnira do ITM-a.
Inače, za mene pravi turnir počinje s ITM, sve ovo prije je predigra za hvatanje bolje startne pozicije za utrku.
Na tragu Rodmanovog posta, da bi pobjedio u utrci, moraš se prvo kvalificirati.

00

46

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
croman19 napisao:

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

Zašto onda ne 4betaš 72o... Pošto ti je isto jer ak će zgurat ima QQ+ pa foldaš, a ak će foldati, super.

I to se igra ako je prava situacija, ali za takvu igru moraš odlično poznavati situaciju... i biti vezan i imati airbagove i ABS spreman ako bude trebalo nago kočiti i skretati.

00

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
croman19 napisao:

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

Zašto onda ne 4betaš 72o... Pošto ti je isto jer ak će zgurat ima QQ+ pa foldaš, a ak će foldati, super.

Pa deep u turniru to i radis.Naravno nije doslovno da ce svaki igrac uvijek sipati samo te handove a ostale foldati.
Meni je lakse 4betati JJ nego callati 3bet sa JJ.OOP necu nikad callati,uvijek cu 4betati.

00

48

Re: Što napraviti?

roba59 napisao:
croman19 napisao:

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

Zašto onda ne 4betaš 72o... Pošto ti je isto jer ak će zgurat ima QQ+ pa foldaš, a ak će foldati, super.


baš sam htio reči, koje gluposti, zakaj onda ne 4betaš 74o, al si me preteko, mislim da je play sve u svemu loš, 20% je puno, a na kraju krajeva treba i flipati ako hočeš nekaj napravit, a ovo s KK je čista slučajnost, lako se moglo desiti da narednih 15 ruku ne dobiš AK/QQ+
zadnje sam gledo lika Zedveron, pogledaj mu graf valda zna kaj priča, i on veli da je to katastrofalan play, pa čak i za 15% stacka a kamoli 20.  Isto veli ak mu lik shovea a ostalo mu je 10bb zvat će ga i s 72, možda ne u tom kontekstu ali ima tu i neke matematike a ne samo ako ide dobro ako ne fold

00

Re: Što napraviti?

cgreen napisao:
roba59 napisao:
croman19 napisao:

A jeste svi filozofi jebote zivot,ljudi ce pomisliti da i znate nesto o pokeru.

Ovo nema veze s tim ali cujem cesto ovo kao sta 4betas JJ pa foldas na shove to je weak.
Npr. dobijes 3bet i drzis JJ i toliko dobro znas protivnika i znas da ce foldati 1010,AQ i slabije na 4bet i znas da ce sipati QQ,AK i jace.
Vecina su takva,rijetko kad ces dobiti nekakav 5bet sa airom.
Sta je onda bolje 4betati ili callati.
4betom znas sve a callom ne znas nista.Callas li u takvoj situaciji sa JJ postflop igras igru gadanja,nemas blage sta ces napraviti postflop.

Zašto onda ne 4betaš 72o... Pošto ti je isto jer ak će zgurat ima QQ+ pa foldaš, a ak će foldati, super.


baš sam htio reči, koje gluposti, zakaj onda ne 4betaš 74o, al si me preteko, mislim da je play sve u svemu loš, 20% je puno, a na kraju krajeva treba i flipati ako hočeš nekaj napravit, a ovo s KK je čista slučajnost, lako se moglo desiti da narednih 15 ruku ne dobiš AK/QQ+
zadnje sam gledo lika Zedveron, pogledaj mu graf valda zna kaj priča, i on veli da je to katastrofalan play, pa čak i za 15% stacka a kamoli 20.  Isto veli ak mu lik shovea a ostalo mu je 10bb zvat će ga i s 72, možda ne u tom kontekstu ali ima tu i neke matematike a ne samo ako ide dobro ako ne fold

Deep igra se podrazumijeva,naravno da neces 4betati/foldati ako imas 15tak blindova.I tko kaze da ne 4betas 74o,svaka druga ruka postaje 3bet,4bet,5bet kad je deep.

00

50

Re: Što napraviti?

također ti je onaj drugi lik čini mi se JSchnett koji je još bolji reko da je ono kaj svi mtt igrači govore da je nabitnije opstat največi mit poker turnira...., hebeš ti kaj dojdeš 20 put do 15 mj ak su prva tri prava lova

Samo prenosim kaj sam ćuo, nisu to moje stvari ali se u zadnje vrijeme malo više tome posvečujem pa analiziram, i tako...

00