Tema: Turniski play

Trenutno čitam Kill Everyone i naišao sam na dva zanimljiva koncepta odnosno playa koja osobno nisam baš previše koristio (1. nešto malo) pa me zanima što Vi mislite o njima i "prolazi" li to i na online turnirima danas. Samo napomena da je za oba playa pretpostavka da imate solidan osjećaj stila igre svog protivnika, da ste koliko-toliko snalažljivi u postflop igri i ono najvažnije - da je vaš protivnik solidan, thinking igrač koji ne vidi samo svoje dvije karte.

1. value za bluff, AI za value - recimo da doguramo do rivera s bluffom i naš je zaključak da protivnik ima neku marginalnu ruku poput drugog para ili pak TP na ružnom boardu. Prema ovoj teoriji thinking igrač će prije callati naš pot-sized bet ili overbet AI nego neki "value" bet od 50-75 posto pota. Naravno, ako u toj situaciji imamo monstera po ovom konceptu radimo upravo suprotno - guramo overbet/AI jer će takav bet dugoročno donijeti puno više EV-a pošto takvim ulozima protivnici puno rjeđe vjeruju. Kakva su vaša iskustva? Dal online prevladava fear faktor kod overbeta ili ovo prolazi i u praksi?

2. skandinavski mini-raise - svi znamo da mini-raise većinom služi da bi protivnika zadržali u igri. Prema knjizi ovaj pattern danas se može iskoristiti jer će mnogi thinking igrači nakon našeg mini-raisea na flopu (2xnjihov bet) check/foldat na naš veliki turn bet (ako već nisu odustali kod mini-raisea). Naravno da ovo ne vrijedi ako imaju zaista snažnu ruku, no kako ovakav play najčešće mnogima izgleda kao set (call preflop, mini-raise flop i ako dođe do turna po mogućnosti shove a ako smo predeep pot-sized bet), ako set ne mogu pobijediti radije će baciti par/dvopar/do sad promašeni draw i nastaviti s turnirom.

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Turniski play

ja sam procitao knjigu i ima dosta korisnih savjeta..samo sto mislim da svi ti neki "playevi" mogu proci iskljucivo protiv dobrih igraca, dok ce te ribice ( a vecina nas igra protiv njih) callati do kraja i onda cemo mi ispasti majmuni.. big_smile

al sve u svemu, knjigu vrijedi prolistat..

00

Re: Turniski play

hicpra napisao:

samo sto mislim da svi ti neki "playevi" mogu proci iskljucivo protiv dobrih igraca, dok ce te ribice ( a vecina nas igra protiv njih) callati do kraja i onda cemo mi ispasti majmuni.. big_smile

+1

upravo to, sve ovisi od protivnika....

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

Re: Turniski play

Sve što si ti (iAcesHigh) naveo su samo primjeri playeva..

Dobro ih je zapamtiti i imati u arsenalu, ali ne na ovaj način: "Aha, on nije riba, solidan je igrač, i znam da ima srednji par. Betat ću mu malo da misli da hoću call i on tu mora foldati". 
Ovakvim razmišljanjem, dobiti ćete call i onda pričati okolo kakva je on riba da je ovo callao.

Morate dobro procjeniti igrača dal je sposoban foldati. Nesmijete opet premalo betati da mu ne date oddove da calla s srednjim parom. Morate dobro razmisliti dal vi ovdje možete predstavljati dobar hand (s obzirom na akciju na prijašnjim streetovima). itd itd.

Ako samo jednu stvar krivo procjenite, mogli bi dobiti call.

Najbitnije je pratiti igru i protivnike i tako procjenjivati dal će foldati ako mu betam tolko i tolko (ako želite fold) ili pak dal će callati ako mu betam tolko (ako želite call).

00