Tema: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Prema onome što sam čitao obojica bi trebali imati još po 20 x 3-bet da bi se isplatio call.
Ali pretpostavljam da bi se isplatilo callati i sa manjim stackom ako imamo poziciju protiv recimo SB ili BB-a.
Do koliko vi ostali callate?

00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

callam sve parove jer sam riba i neda mi se racunat odse.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Ne 20x 3bet nego 20x iznos koji moramo callati. I ne obojica, nego efektivni stack, tj. stack koji je manji. Ali to vrijedi samo za setmining. 3bet se brani sa 99+ (99 je marginalno), naravno sve ovisi o villainu.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

dfable napisao:

Ne 20x 3bet nego 20x iznos koji moramo callati. I ne obojica, nego efektivni stack, tj. stack koji je manji. Ali to vrijedi samo za setmining. 3bet se brani sa 99+ (99 je marginalno), naravno sve ovisi o villainu.

+1

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

....ahahha callas sve kralju,pusti njih sta pricajuu..kad uvatis seti je.....im sveeee.........chilin + miljun

00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

dubai0 napisao:

....ahahha callas sve kralju,pusti njih sta pricajuu..kad uvatis seti je.....im sveeee.........chilin + miljun

big_smile Kako je najveci u 7 ujutro po forumu.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

dfable napisao:

Ne 20x 3bet nego 20x iznos koji moramo callati. I ne obojica, nego efektivni stack, tj. stack koji je manji. Ali to vrijedi samo za setmining. 3bet se brani sa 99+ (99 je marginalno), naravno sve ovisi o villainu.


znači ako sam dobro shvatio isplativo je callat 3bet za setmining ako su efektivni stackovi minimalno 20 puta iznosa koji moramo platit za 3bet tj. recimo da igramo NL10, ja rejzam do 0.3, on me 3beta do 0.9, znači moram platit 0.6 što znači da je profitabilno setmajnat ako su efektivni stackovi 12$+ ?

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Tako je. Zato ti se npr ne isplati callati 3bet sa malim pocketima kada je EF stack 100bb.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Da, krivo sam napisao, iznos koji treba callati x 20.
Znači svejedno uzimate x 20 bez obzira da li ste u poziciji ili van pozicije?
Meni se čini da bi iz pozicije trebalo biti lakše naplatiti set pa bi se moglo callati i sa manjim stackom?

00

10

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Nije stvar da li češ lakše naplatiti već je stvar u tome da češ dugoročno biti u gubitku. Ne treba se slijepo voditi ovim pravilom, puno ovisi o tome kakva ti je igra postflop, ovisi o villainu itd. Naravno da češ iz pozicije lakše ukrasti pot odmah na flopu ali to češ i sa drugim kartama a ne samo sa pocketima.
Možeš iz pozicije npr. 3betat sa malim pocketom ako imaš rejz ispred sebe sa kasnije pozicije od villaina koji puno otvara sa kasnijih pozicija i puno folda na 3bet. Makar mislim da na manjim limitima ne treba puno eksperimentirati, igraš ABC i to je to.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

11

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Ovo i jest ABC.
Koliko sam razumio pravilo 20x je tu da bi dugoročno bio u dobitku, jer nećeš često moći naplatiti set kad ga dobiješ.
Ako je u poziciji lakše naplatiti taj set, onda bi i call sa manje od 20x trebao dugoročno biti isplativ.
E sad, pitanje je do koliko se isplati plaćati, ako je villain unknown?

00

12

Re: Callanje 3-beta preflop sa small i middle pairom za set

Ja igram tako kako sam ti napisao sa iznimkama kako sam gore naveo. Evo rezultata:

Svi pocketi:
http://img829.imageshack.us/img829/7074/svipocket.jpg
22-99:
http://img201.imageshack.us/img201/6716/2299.jpg

Zadnji popravljao dfable (03-10-2010 16:25:11)

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00