26

Re: dal se dalo drugačije?

zato sam se  ja slozio s maxom da  je  trebalo donkat  pa  kad  nas  on  rejza  zgurat, tad  imamo fold  equity-ovak nemamo

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

27

Re: dal se dalo drugačije?

Max_VZ napisao:

Slabiji handovi foldaju

Foldaju i slabiji i jači handovi što znači da imamo fold equity što znači da je play ispravan.

00

28

Re: dal se dalo drugačije?

puki86 napisao:

zato sam se  ja slozio s maxom da  je  trebalo donkat  pa  kad  nas  on  rejza  zgurat, tad  imamo fold  equity-ovak nemamo

Kad rejzaš njegov bet nemaš FE?

00

29

Re: dal se dalo drugačije?

mislim da  je veci kad donk/zguramo

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: dal se dalo drugačije?

tu je brdo FE u svakom slucaju, a on tu ne baca overpar/set ni kad zguraš, ni kad chek/zguras ni kad donk/zguras,.. pa callat ce si jer je njemu to ev+, ako si bolji gg, on upali novi turnir.
Nije ovo wsop ne zavaravajte se.

Zadnji popravljao chillin (27-10-2010 19:52:26)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

31

Re: dal se dalo drugačije?

roba59 napisao:
Max_VZ napisao:

Slabiji handovi foldaju

Foldaju i slabiji i jači handovi što znači da imamo fold equity što znači da je play ispravan.

Koji jači hand će foldati? QQ+, set ili AsKs? Možda 2 para, ali nekak baš sumnjam u to.

Druga stvar je imati inicijativu, a to je ili donkanje pa shove na raise ili check/shove, to bi još prošlo pod +ev play, ali c/r pa callanje all-ina...

Zadnji popravljao Max_VZ (27-10-2010 19:57:12)

00

Re: dal se dalo drugačije?

pa foldat ce bilo koji mejd hand sa kojim si u flipu, i svaki draw osim ovakvog kakav je tvoj.

AJ, AT,QJ blablalbablalba

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

33

Re: dal se dalo drugačije?

Max_VZ napisao:

Koji jači hand će foldati? QQ+, set ili AsKs? Možda 2 para, ali nekak baš sumnjam u to.

večina one pair handova, A high itd...

00

34

Re: dal se dalo drugačije?

Na kraju, uopće nije u tome stvar. Zbog čega bi trebao flipati s deep stackom?
Ako tražiš double-up s deep stackom, tražiš ga kad si u debeloj prednosti, ne s flipom.

00

Re: dal se dalo drugačije?

bitno je donositi EV  + odluke tongue

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

36

Re: dal se dalo drugačije?

ako igras po bm i želiš osvojit turnir to je snap call, a ako želiš bit 132. i uzet 1,6 BI onda fold

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: dal se dalo drugačije?

kiklop napisao:

ako igras po bm i želiš osvojit turnir to je snap call, a ako želiš bit 132. i uzet 1,6 BI onda fold

der ju go

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

38

Re: dal se dalo drugačije?

chillin napisao:
kiklop napisao:

ako igras po bm i želiš osvojit turnir to je snap call, a ako želiš bit 132. i uzet 1,6 BI onda fold

der ju go

Ako igraš po bm i želiš osvojiti turnir, onda se nećeš s deep stackom pot commitat na mjestu gdje u najboljem slučaju flipaš za većinu svog stacka.
Nije taj stack pao s vrbe i kao što sam rekao prije, 90bb vs 50bb ti neće toliko povećati šanse za osvajanje turnira koliko će ti pad na 10bb smanjiti.

00

39

Re: dal se dalo drugačije?

za osvojit turnir moraš dobit 10 flipova tako da...

00

40

Re: dal se dalo drugačije?

Mirari napisao:

za osvojit turnir moraš dobit 10 flipova tako da...

U kojim si to instrukcijama našao? Je li baš 10 ili varira?

Točno je da za jako deep run moraš dobivati flipove, ali to ne znači da ih moraš tražiti kad ti ne trebaju. Važni flipovi dođu kad nemaš više dubinu stacka (short stack prije ITM ili kasnije kad se svi stackovi generalno smanje u odnosu na blindove).

Jedna od početnih lekcija/pitanja na 2cracked o osnovama STT SNG igre (mislim da je AMT-ov serijal "Last man standing") je da li bi callao all-in s 22 u prvom handu da 100% znaš da protivnik ima AK. Odgovor je NE. Razlog - eventualnim duplanjem u prvom handu stack raste za 100%, ali tvoj equity tj. šansa da osvojiš SNG ne raste toliko - 2x veći stack ne znači 2x veću šansu za osvajanje SNG-a.

Meni na turniru nije cilj flipati se što češće nego što otići što dublje u turniru bez riskiranja cijelog stacka (stealanjem, betanjem, 3betom, 4betom, blefiranjem, ali i foldanjem - nekad čak bitnije nego sve ostalo), a početi flipati kad si prisiljen veličinom stacka.

00

Re: dal se dalo drugačije?

Max_VZ napisao:

Jedna od početnih lekcija/pitanja na 2cracked o osnovama STT SNG igre (mislim da je AMT-ov serijal "Last man standing") je da li bi callao all-in s 22 u prvom handu da 100% znaš da protivnik ima AK. Odgovor je NE. Razlog - eventualnim duplanjem u prvom handu stack raste za 100%, ali tvoj equity tj. šansa da osvojiš SNG ne raste toliko - 2x veći stack ne znači 2x veću šansu za osvajanje SNG-a.

Ne možeš na to gledati tako i kod MTT-a. Kod svakog turnira, nevažno je li to na 1, 2 ili 5k stolova, svaki sljedeći osvojeni žeton vrijedi manje od onog ranije, no po tom pitanju MTT je puno sličniji cashu što mislim da čak i u istom tom serijalu naglase (ili Real Life Mico SNG grinder).

Da smo mi taj koji ovdje pusha protivnik je taj koji je posljednji na redu znači da posljednja odluka ide na njegovu dušu - u prijevodu, on je taj koji može pogriješiti. U praksi to zovemo FE i kao što roba kaže on će tu vrlo često foldati jače ruke, a kad calla imamo BAREM flip jer i najbolji igrači rade gluposti wink

U ovom slučaju mislim da se moglo i donk/shoveati, ali niti ovakav play nije loš. Nakon c/r na flopu hrpa ljudi će foldati, a kad ne foldaju i zguraju se naravno da ćemo uzeti flip čisto zbog veličine pota. Neki igrači odlaze još dalje i nakon calla na flopu vrlo često će c/r AI turn čime dobivaju još više FE jer takav play izgleda super-snažno, no nakon protivničkog calla imaju i slabije oddove - istina, veća varijanca, ali kako bi Elky reko - a ljudi kažu da je -20 BI neki downswing tongue

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

42

Re: dal se dalo drugačije?

ja shvaćam max-a što želi reć ali nemoš to foldat...zamislimo situaciju da svi foldaju, mi smo na buttonu imamo ovaj hand i rejzamo dobijemo call i ovaj flop...lol pa kad smo već ušli s ovim handom nećemo nikad foldat jel tako...e sad ja mrzin limpane flopove jer tu gubin puste pare...često na bb u limp potovima dobijem 2 para ili neki bijesni draw i popušin šta bi se reklo ni kriv ni dužan...zato ako već ne želiš igrat s ovakvim handovima najbolje je stisnuti fold bez obzira na sve...lipo kad ti dođe ona poruka ''možete uprit check ne košta vas ništa'' ma ti lipo stisni fold ako ti se ne sviđa hand i to je to riješija si muke...ovakav flop za ovu ruku je prebolestan i baš ga nikad nebi folda na klasičnim donkamentima na starsu (u okviru mog bankroll managementa)...e sad da igran neki bijesni live event di ne želin ispat na pizdariju možda bi drugčije razmišlja ali o tom potom...ja san nekidan ima relativno sličnu situaciju gdje sam bio jako deep na nekom turniru, predobro sam runna, kako je išlo mislija san osvajan ga...ja san na bb imam ak...utg rejza 2.5 bb...sb...zgura...ja?ja pokrivan obojicu...u tom trenutku znam da je to uglavnom flip i nepada mi napamet to foldat zguram i ja...utg folda i ovi pacjent pokaže 44 i dobije...to me poslije toliko stilta da san brzo popušija...ali da san dobija taj flip (ma to je samo statistički flip, samo retard može 30 bb tako zgurat sa 44, al baza je šta bi ja npr 99 tu folda a AK što smatram 3 handom po jakosti nikad no dobro), ja san čipleader i lagano plovim prema final tableu ali poker zna bit okrutan istina

When you got nothing, you got nothing to lose
00

43

Re: dal se dalo drugačije?

Ako uđeš u limpani pot, pogotovo besplatno s BB, a limp je započeo na UTG pozicijama, onda definitivno nema razloga stackoffati se na flopu, bez obzira što te pogodilo. Ili su limperi slabi ili je neko limpao monstera tj. premium hand.

Bez obzira o kojoj vrsti igre se radi (cash, turnir, SNG), od starih pro kornjača (Doyle, Sexton itd.) pa do mlađih pro igrača svi su naučili i ponovili 100 puta pravilo:

"DON'T GET BUSTED IN LIMPED POT"

00

44

Re: dal se dalo drugačije?

Max_VZ napisao:

U kojim si to instrukcijama našao? Je li baš 10 ili varira?

10.3

00

45

Re: dal se dalo drugačije?

Max, ti mješaš jabuke, kruške i šljive....
SNG i MTT su jako različiti. Prije bi se dalo usporediti cash s MTT-om nego SNG s MTT-om.

Isto tako, pročitaš nešto, i onda se toga držiš ko pijan plota, a možda neznaš ni što to znači.
"DON'T GET BUSTED IN LIMPED POT" - što bi to po tebi značilo i zašto misliš da je izmišljeno to "pravilo"?

Ovaj hand nema veze s ničim osim s matematikom. Igranje check call bez pozicije je loš play (jer nemaš FE), a bilo kojim drugim playom (bet/shove ili c/r) moraš matematički biti all in.

00

46

Re: dal se dalo drugačije?

rekao sam da se nebudem mješal više u takve rasprave i pak nisam izdržao, neki su očito pretight na mtt za moj ukus i nelogično razmišljaju  kaj se mene tiče, da neponavljam istu priču da bi osvojil mtt moraš dobit puno flipova čak možda i koji put natkupit i logički da ciljaš na ft ali to čak i nije tak bitno u ovoj ruci. Imaš monster draw, em su šanse da bude netko foldao trenutno bolji hand na flopu, em su velike šanse da bude netko call ili gural all in s slabijim draw samo rijetkim slučajima budeš u sitacuji da budu dvojica zajedno imala bolji draw, a da pot oddsi nepričam. Cilj ti se zgurat na flop bez obzira na deep stack  jer ako se neuspiješ zgurat na turn si samo u kurcu kaj god se okrenulo, em više nemaš takve odove ak nedobiš draw ,ak ga dobiš opet nebudeš možda tak naplatil i kak god okreneš više nisi u tak dobroj situaciji kak na flopu, a bilo loše jako da te fula turn i da foldaš ako netko beta a opet šanse su ti se smanjile na pola.A ako misliš samo tight deep igrat i tek riskirat i flipat dok si na 10 bb onda budeš jako teško nešt veliko osvojil

00