Tema: problem

evo neznam di da postam pa budem ovdje,

jucer osvojim turnir 50+5 buy in 4max na starsu i dignem 1282 dolara uz jos malo igre dodjem na kojih 1300 i odem spavati, nakon pola dana palim stars otvaram acc i vidim 64 dolara gore  neutral neko mi upo na acc i potrosio 1250 dolara, znaci nije si poslao (nije ni mogo pošto imam limit koji sam vec dosegao za ovaj tjedan) nego izdonkal na cash HU PO blindovi 1-2 2-4 i najviše (preko 1000) na 3-6 $ blindovima, to je napravil "frend" koji je imal nick i password za moj acc, takvih je bilo 3-4 znam da sam si po tom pitanju sam kriv i znam da ne mogu dobit dolare natrag samo me zanima dal mogu saznat IP adresu od osobe ako ju mogu nazvat osobom koja je bila tolko podla da mi upadne na acc i karta. poslal sam 4 maila starsu i cekam odgovore, zanima me dal je neko imo slicnu situaciju i kak ju je riješil ? nadam se da budem uspio saznat IP adresu s koje je kartan taj session i nick na koji je ulogirano s te IP adrese osim na moj, a onda uzimam pravdu u svoje ruke jer ovakav čin zaslužuje malo veće sankcije.

svaki savjet je dobrodošao po pitanju kako saznat ime osobe koja je kartala (kome se javit, obratit) i dal je neko imo slican problem

00

2

Re: problem

mijenjanje passa svakih 2-4 tjedna FTW (za nas koji nemamo token)

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: problem

Na fulltiltu sam negdje vidio da ima ispis IP adresa s kojih se logiralo i kad, a na starsu sam sad letimično pogledo mislim da nema. Ali ako fultilt ima te podatke dostupne onda mislim da nema razloga da ti pokerstars odbije takvu molbu ako ih kontaktiras i objasnis situaciju. Samo na tvom mjestu nebi išo u detalje problema nego bih samo tražio povijest logiranja unazad tjedan dana.... za svaki slučaj da si ne bacaš dodatnu ljagu i pozornost na acc.

00

Re: problem

Ip se ionako mjenja kod svakog restarta routera, pa ćeš teško saznat tko je to.

Podsjeti se tko ti je imao pass za account i tko voli igrati HU PLO.

00

Re: problem

Ne kužim zašto si davo podatke nekome za koga smatraš da ti je "frend" koji bi ti bez pitanja potrošio 1k$.

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: problem

roba59 napisao:

Ip se ionako mjenja kod svakog restarta routera, pa ćeš teško saznat tko je to.

Mjenja se IP, al ima neki drugi kod koji je uvijek isti i vezan je za internet vezu.
To je sigurno, jer imam frenda koji je iskoristio onih 50$ od pokerstrategya na 7 razlicitih imena i kad je probao osmi put to napraviti, zvali su ga i rekli da su otkrili sta je radio i da mu ne mogu dati lovu...

00

Re: problem

-b3k's- napisao:

Ne kužim zašto si davo podatke nekome za koga smatraš da ti je "frend" koji bi ti bez pitanja potrošio 1k$.

ljudi su stoka...
...bar u vecini slucajeva...

00

8

Re: problem

rounder1984 napisao:
roba59 napisao:

Ip se ionako mjenja kod svakog restarta routera, pa ćeš teško saznat tko je to.

Mjenja se IP, al ima neki drugi kod koji je uvijek isti i vezan je za internet vezu.
To je sigurno, jer imam frenda koji je iskoristio onih 50$ od pokerstrategya na 7 razlicitih imena i kad je probao osmi put to napraviti, zvali su ga i rekli da su otkrili sta je radio i da mu ne mogu dati lovu...

MAC adresa. svaka mrezna kartica ima jedinstvenu MAC adresu

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: problem

ovo nije od prevelike koristi ali mžeš naći na PTR sve stolove koje je igro s tvog accounta, možda nađeš nekaj sumnjivoga kao čip dumping ili kak se to već zove, s obzirom da je HU igro. Možda je on igro tako da se teško skuži ali ako je neki veći postotak para ispušio na neki određeni acc onda znaš kolko je sati.

Sad sam zval frenda koji je dosta jak u tim stvarima (studira ta sranja), evo kaj on veli. Ovo kaj je adži reko je istina za mac adresu, ona je stalna i nemože se mijenjat ali također postoje programi koji mogu predstavljat karticu s lažnom mac adresom, veli da to linux u startu podržava.

E sad kaj bi se eventualno dalo (ali ovo zavisi od volje dobrih ljudi, tak da teško ali ako si voljan probat....)
1. trebo bi od starsa zatražit IP adresu koja je zabilježena u dotično vrijeme s tvog accounta.
2. Ako bi ti dali adresu/e, sljedeći problem je da saznaš koji je to provider, jer vjerujem neznaš od kud se lik spajao (t-com, metronet, optima, mobilni....)
On veli da postoji organizacija RIPE koja za svaki kontinent providerima dodijeljuje raspon IP adresa. Znači mogo bi im poslat upit kome bi pripadala ta adresa 8mislim na providera ne osobu) u to vrijeme tog dana, ako su ti voljni to dat.
3. E ak bi ovo pod 1 i 2 uspijelo i uzmimo da je adresa od t-coma onda bi trebo još njih pitat u to vrijeme ko je imao tu adresu, oni to moraju znat i vide koji je to tel. broj i ak bi ti to dali znaš ko je.

Znam da je to komplicirano, ja isto prvi put to čujem, ali za 6k kn bi probao. Nadam se da ćeš ga naći na bilo koji način, jer ne mogu vjerovat da ima takvih ljudi, mislim ak je netko hackirao ništa čudno ali ak veliš da je poznanik onda gadost i ništa više.

Zadnji popravljao cgreen (07-11-2010 19:38:40)

00

Re: problem

idem tom logikom da se taj 99% ulogiro na svoj acc tog dana, znaci ako mi daju IP adresu s koje je logirano na moj account onda mi mogu pogledat i rec Nick na koji se jos ulogiro tog dana s te iste IP adrese, i dobim nick debila koji je to napravio a to mi je dosta, a ovo da sam si sam kriv znam, al ovo mi je još jedan cvrst dokaz da u životu ne možeš vjerovat nikom osim sebi, hvala na odgovorima

00

Re: problem

kad saznas  ko je, obavezno javi koju si mu nogu polomio!

Zadnji popravljao hendrixjimmi (07-11-2010 21:29:11)

00

Re: problem

To da si dao svoj pass i user si si sam kriv ali da se to prokužit ko je bio! Imam frenda moglo bi mu se reči da je teški hacker i neznam bil htio da ti provjeri i za kolko para ako mu uspje!Da se otkrije to smrdljivo govno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

00

13

Re: problem

daj meni svoj user i pass pa ću vidjeti big_smile

... ne smijes davati user i pass nikome a ako imas velike novce svakako bi često mijenjao pass.

Baš me zanima sta ce ti starsi odgovoriti - postaj tu pa ce ti ljudi i reci sta bi dalje mogao (ako se moze ista)

Gledaj pozitivnu stranu ove situacije:
Barem ti je ostalo 64$ smile i kontam da nakon ovoga češ biti 1000 puta oprezniji.

Sretno sa riješavanjem probelma.

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

14

Re: problem

cgreen napisao:

ovo nije od prevelike koristi ali mžeš naći na PTR sve stolove koje je igro s tvog accounta, možda nađeš nekaj sumnjivoga kao čip dumping ili kak se to već zove, s obzirom da je HU igro. Možda je on igro tako da se teško skuži ali ako je neki veći postotak para ispušio na neki određeni acc onda znaš kolko je sati.

Sad sam zval frenda koji je dosta jak u tim stvarima (studira ta sranja), evo kaj on veli. Ovo kaj je adži reko je istina za mac adresu, ona je stalna i nemože se mijenjat ali također postoje programi koji mogu predstavljat karticu s lažnom mac adresom, veli da to linux u startu podržava.



E sad kaj bi se eventualno dalo (ali ovo zavisi od volje dobrih ljudi, tak da teško ali ako si voljan probat....)
1. trebo bi od starsa zatražit IP adresu koja je zabilježena u dotično vrijeme s tvog accounta.
2. Ako bi ti dali adresu/e, sljedeći problem je da saznaš koji je to provider, jer vjerujem neznaš od kud se lik spajao (t-com, metronet, optima, mobilni....)
On veli da postoji organizacija RIPE koja za svaki kontinent providerima dodijeljuje raspon IP adresa. Znači mogo bi im poslat upit kome bi pripadala ta adresa 8mislim na providera ne osobu) u to vrijeme tog dana, ako su ti voljni to dat.
3. E ak bi ovo pod 1 i 2 uspijelo i uzmimo da je adresa od t-coma onda bi trebo još njih pitat u to vrijeme ko je imao tu adresu, oni to moraju znat i vide koji je to tel. broj i ak bi ti to dali znaš ko je.

Znam da je to komplicirano, ja isto prvi put to čujem, ali za 6k kn bi probao. Nadam se da ćeš ga naći na bilo koji način, jer ne mogu vjerovat da ima takvih ljudi, mislim ak je netko hackirao ništa čudno ali ak veliš da je poznanik onda gadost i ništa više.

+1 , provideri ti mogu po IP adresi vidjeti tko ju je u to vrijeme imao, tak da se to da saznati smile

Zadnji popravljao Draqon (08-11-2010 16:27:25)

00

15

Re: problem

isp ti takve podatke moze dati samo uz sudski nalog, osim ako naravno nemas neku bolesnu vezu kod providera (a u tom slucaju taj podatak nemos koristiti sluzbeno pa ti opet nis ne znaci)

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: problem

pa netriba koristit sluzbeno, kad ce mu razbit zube nesluzbeno.

samo je istina bitna.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

17

Re: problem

pa mozda nije jedan od tih koji razbijaju zube, nismo svi thugovi i nemamo svi veze u mafiji

evo ja prvi za sebe mogu rec da osim suda i policije nebi imao nikakav nacin vratit novce da mi ih netko ovako ukrade

Zadnji popravljao butko (08-11-2010 17:32:59)

I na kraju bude " HARAŠO"
00

Re: problem

Realno teško će on doći do tih para, pa i ja vidim jedinu satisfakciju u premlaćivanju  big_smile

00

19

Re: problem

ma nema sanse da dodje do tih para preko pokerstarsa, ovo sto je napravljeno se nemoze okarakterizirati kao dumpanje chipova i starsi tu imaju vezane ruke
pare su kod ljudi koji su ih dobili na normalan nacin i ne mogu im se vise uzeti

jedino kako moze doci do para je da ih nekako dobije natrag od covjeka koji ih je potrosio

I na kraju bude " HARAŠO"
00

20

Re: problem

Pa nije na zid od skole napiso user i pass da ne zna ko bi mu to napravio. Ides do svih koji su znali tvoj user i pass i probas dobit odgovor al te ne kuzim sta si ti razmisljo. Ocitno ti je ostalo zadnih 55$ i isto si malo probat srecu na jedan turnir i onda si odmah zvao svoje poker frendove... Covjek koji ima posten BR sigurno ne bi takve gluposti napravio.

00

21

Re: problem

butko ovo kaj si reko svi znamo, njemu nije da traži starsa da mu vrati pare jer ak nema čip dumpnga to je neostvarivo, već da sazna ko mu je to učinio pa da s njim proba sredit da mu nadoknadi to.

Nije sve ni u parama, ako mu je to učinio "frend/ovi" bilo bi poželjno da zna ko je, jer takav ga može sutra zahebat za 10 puta veću cifru, jer očito da lik nema ni trunke morala.

00

Re: problem

Big_Gambler napisao:

Realno teško će on doći do tih para, pa i ja vidim jedinu satisfakciju u premlaćivanju  big_smile

obv. 

cgreen napisao:

Nije sve ni u parama, ako mu je to učinio "frend/ovi" bilo bi poželjno da zna ko je, jer takav ga može sutra zahebat za 10 puta veću cifru, jer očito da lik nema ni trunke morala.

obv.


Koliko sam shvatio pare nemoze vratit da ga jebeš.  Jedino moze dobit psihicki satisfakciju, i to da ZNA ko je to napravio, jer netko od onih koji znaju pw sigurno je, jer nema ko drugi.  A opet znat da imas jako dobrog prijatelja (prepostavljan da je jako dobar posto zna tvoj pw) , a da je opet sposoban za takvo nesto nije dobar osjecaj. I istina se mora doznat wink


gl

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

23

Re: problem

pass i usrname vjerojatno nezna vise od 5 ljudi tak da pronaci sumnjivca nije veliki problem jbt... pitanje je opet jel ta osoba " kriva " jer ako je znala tvoj usrname i pass legalno i ti si joj dao onda moze raditi sa tim novcima sto god zeli jer bih to praktički poistovjetio sa tim da im dajes karticu od bankomata i pin... pa kad nekom prifali neka digne love i radi sto hoce s njom... dakle pravno nemas bas nekog zaleđa... zakon ulice dakako vrijedi  big_smile
dakle prvo sam si kriv za ovo sto nisi promijenio pass kada si dignuo lovu, a drugo izgleda mi totalno blesavo dijeliti usrname i pass okolo... ali ajd 100 žena 200 sisa...

00

Re: problem

Hvala na odgovorima, rijeseno je. Dobio sam ga na blef smile obeco sam toj osobi da ako ima barem jos imalo postovanja da bude sama priznala i da mu obecavam diskreciju i da budemo to rijesili u 4 oka. Mali je grad i ne treba mu da cijeli grad sazna za to, javio se zaracunao sam kamate i to je to necu se inatit vise ipak lovu jos nisam dobio, dook mi vrati novce ta osoba vise ne postoji za mene. naucio sam bitnu lekciju, ljudi su svasta u stanju napravit za novce pa tako stavit te iste ispred prijateljstva a takvog ne zelim u blizini.

00

Re: problem

mAg1c napisao:

Pa nije na zid od skole napiso user i pass da ne zna ko bi mu to napravio. Ides do svih koji su znali tvoj user i pass i probas dobit odgovor al te ne kuzim sta si ti razmisljo. Ocitno ti je ostalo zadnih 55$ i isto si malo probat srecu na jedan turnir i onda si odmah zvao svoje poker frendove... Covjek koji ima posten BR sigurno ne bi takve gluposti napravio.

live sam igrac i nemam BR na netu jer online igru shvacam ko zajebanciju i ne igram profesionalno, iz tog razloga su 4 frenda imala pristup acc-u

00