Tema: Pokerom u mirovinu!

http://www.pokerpro.com.hr/uploads/slike/poker-i-mirovina.png

U ostalim profesijama kad osoba odradi radni staž odlazi u mirovinu. A što s nama ? Mnogi se tješe da ukoliko budu i dalje uspješni, mirovine im nikada neće trebati ili će otvorit neki kafić ili obrt ili nešto i svi ćemo doživjet happy end. Zvuči odlično, no svi znamo da situacija baš i nije takva.

Pročitaj sve...

00

Re: Pokerom u mirovinu!

Oročiš 2 milje i voila. Samo je "mali" problem zaraditi ih.

Potpis.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:

Oročiš 2 milje i voila. Samo je "mali" problem zaraditi ih.

lol, pa o tome ti i prica. nije poanta skupit 2mil nego po malo svaki misec smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: Pokerom u mirovinu!

zamorano11 napisao:
markluxster napisao:

Oročiš 2 milje i voila. Samo je "mali" problem zaraditi ih.

lol, pa o tome ti i prica. nije poanta skupit 2mil nego po malo svaki misec smile

Mislih na progresivne štednje u koje svaki mjesec uplaćuješ xy i na to ti idu kamate i to je (kod nas)
puno sigrunije od mirovinskih fondova i slično jer mirovine ne mogu opstat, kod nas i općenito u svijetu,
jer je računica mirovinaca da 100 ljudi uplaćuje noavc a samo njih 40 isplate, ostali preminu.
Danas se taj omjer mijenja protivno toj računici pa ekonomisti u svijetu traže nove modele mirovina koji
će zasigurno bit sve samo ne u našu korist.

Potpis.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:
zamorano11 napisao:
markluxster napisao:

Oročiš 2 milje i voila. Samo je "mali" problem zaraditi ih.

lol, pa o tome ti i prica. nije poanta skupit 2mil nego po malo svaki misec smile

Mislih na progresivne štednje u koje svaki mjesec uplaćuješ xy i na to ti idu kamate i to je (kod nas)
puno sigrunije od mirovinskih fondova i slično jer mirovine ne mogu opstat, kod nas i općenito u svijetu,
jer je računica mirovinaca da 100 ljudi uplaćuje noavc a samo njih 40 isplate, ostali preminu.
Danas se taj omjer mijenja protivno toj računici pa ekonomisti u svijetu traže nove modele mirovina koji
će zasigurno bit sve samo ne u našu korist.

Shvaćam na što misliš, ali malo u pogrešnom smjeru.
zato sam i pisao o toj novoj reformi,tj. trećem mirovinskom stupu koji ima taj naziv samo zato što država mora dati još 15% poticaja onome tko ga napravi. Kada netko napravi taj treći stup ( koji je zapravo oblik štednje) otvara mu se poseban račun i na to ide lova, to nemože propasti, dok recimo trenutno obavezan drugi stup će se ukidat samo zato što država upravlja tim novcem ne pojedinac.
Ovdje se na radi o načinu na kojem možete nešto dodatno zaraditi nego kao neki oblik sigurnosti za slučaj da se nešto desi i nećete moći igrati više dok ostarite.
Ukratko novac u trećem stupu je u potpunosti vaš i samo vaš i nemože propast i to je sve gledano dugoročno. Isplata ide svakome onome tko ga napravi a ne od njih 100 samo 40-orici. A razlog zašto vam pokušavam približiti taj treći stup je zato što u sadašnjem stanju države  svaki 40-i kao što to ti veliš dobije mirovinu  zato što država želi da vi duže radite pa da vam nemora to isplatiti ( u trećem stupu vi svoj novac izdvajate i nitko vam ga nemože oduzeti, tj. u tom obliku štednje novac uplaćujete sami i on je samo vaš, cijelokupni iznos i to nemože propasti , može ga samo preuzeti veća osiguravajuća kuća što samo znači da je na još sigurnijem mjestu. Taj stup ti zapravo i jest takva progresivna štednja koju si sam spomenuo u prvoj rečenici  smile

00

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:

Danas se taj omjer mijenja protivno toj računici pa ekonomisti u svijetu traže nove modele mirovina koji
će zasigurno bit sve samo ne u našu korist.

sorry , ali ovo nema veze s ničim XD
Da ovaj način štednje nije 100 % i samo 100% u našu osobnu korist, nebi ni pisao ovaj članak  smile  ,
mirovina je samo naziv ,, to nije "prava današnjim terminom poznata mirovina", to je naziv,, možda te to zbunjuje, ali taj novac pripada samo tebi, ne državi, dok recimo sada ako radiš npr. u trgovini, taj novac za mirovinu pripada državi dok ti ne uđeš u mirovinu i čak i ada još uvijek ne dobiješ cijeli iznos nego samo malu naknadu do smrti, dok u trećem cijelokupni iznos je tvoj ili se prebacuje na tvoje nasljednike. to je razlika  wink

Zadnji popravljao MMmystery (18-11-2010 01:16:23)

00

7

Re: Pokerom u mirovinu!

Odlican clanak Maka wink

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Pokerom u mirovinu!

Gle najsigurnija je štednja u banci jer nju u iznosu do 400 000 kn po jednom štednom računu u jednoj banci pokriva HNB koji je neovisan o državi to je činjenica. Svi ostali fondovi (koji su pljuga - događaji od prije par godina su pokazali) i stupovi su nesigurniji od štednje u banci. Treći stup je štednja u fondovima koji ulažu novce sukladno zakonu - ti se novci mogu profućkat i možeš dobiti ništa (male šanse ali su prošlih par godina pokazale da je moguće).

Treći stup:
Sigurnost ulaganja

Osnovni cilj Fonda jest očuvanje vrijednosti uloga i ostvarenje primjerene stope prinosa na uloženu imovinu kako bi se osigurala sredstva za isplatu mirovina članovima Fonda u skladu sa zakonskim odredbama. Društvo za upravljanje poslovat će imovinom Fonda s pozornošću savjesnog gospodarstvenika i isključivo u interesu svojih članova, uz pridržavanje načela sigurnosti, likvidnosti i profitabilnosti.

Imovina Fonda ulagat će se u skladu s postojećim propisima Zakona i pravilima Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga.

Društvo će voditi konzervativnu ulagačku politiku i nastojati da 80% imovine Fonda bude uloženo u niskorizične vrijednosne papire, obveznice, depozite, kratkoročne vrijednosne papire, repo poslove i udjele u otvorenim investicijskim fondovima koji pretežito ulažu u vrijednosne papire s fiksnim prinosom. Oko 20% imovine Fonda uložit će se u dionice i udjele u investicijskim fondovima. Navedeni su omjeri orijentacijski, a stvarna razina ulaganja ovisit će o tržišnim okolnostima, uz poštovanje zakonskih ograničenja.

Načela ulaganja Fonda sastavni su dio Statuta Društva i utvrđuje ih nadzorni odbor xy osiguranja mirovinskog društva za upravljanje dobrovoljnim mirovinskim fondom d.o.o.

Zadnji popravljao markluxster (18-11-2010 01:33:46)

Potpis.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

MMmystery napisao:

Da ovaj način štednje nije 100 % i samo 100% u našu osobnu korist, nebi ni pisao ovaj članak  smile  ,

Sry al osnovni postulat svih nas ekonomista je da imamo zardau za sebe a ulaganjem u treći stup ti nama daješ novce koje mi ulažemo
i za koje su jedina garancija ime, ugled i veličina a za štednju u banci odgovorna je HNB.

Potpis.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

MMmystery napisao:

osiguravajuća kuća

U tome je cijeli problem. Oni novce uzimaju i ulažu i puno puno im je manja odgovornost nego banakama.

Sry kaj sam tak zapeo za tvoj članak ali tim se bavim pa mi je već tik i automatizam uključivat se u fin pitanja, neću više  big_smile

Zadnji popravljao markluxster (18-11-2010 01:53:43)

Potpis.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

ja ulazem u 3 stup vec 4 godine wink dok ostarim ce se nakupit...

00

12

Re: Pokerom u mirovinu!

MMmystery napisao:

nas)

dok recimo trenutno obavezan drugi stup će se ukidat samo zato što država upravlja tim novcem ne pojedinac.

nije to baš tako...ali slažem se mirovinski sustav je u rh(i općenito u svijetu) sucks(zbog neravnomjernog odnosa zaposlenih i penzionera) i tko misli lipo živit u penziji mora mislit na vrime...
trenutno tko radi plaća 10%državi za sadašnje penzionere (ali tog nova uvik manjka lol pa se šuker i ekipa snalaze na razne načine) to je tzv.solidarnost i to je 1.stup, a 2. stup je isto obvezan i iznosi 5% i pojedinac odlučuje u koji će mirovinski fond uložiti a oni će dalje skrbiti o njegovoj lovi sukladno zakonu.jedino se među stručnjacima provlači rasprava da se poveća postotak obveznog ulaganja u taj 2 stup na recimo 10% jer zapravo je on predmet interesa svakog pojedinca
a ovaj 3.stup je dobrovoljni isto dobra stvar ali naravno malo ga ljudi koristi, nije to ništa novo,ali postoji i gro drugih načina štednje (klasična, fondovi, osiguranje života, stambena...)i sve je to slično, ponešto s malo većim rizikom a to sve naravno ovisi o pojedincu što on želi

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Pokerom u mirovinu!

kiklop napisao:
MMmystery napisao:

nas)

dok recimo trenutno obavezan drugi stup će se ukidat samo zato što država upravlja tim novcem ne pojedinac.

a to sve naravno ovisi o pojedincu što on želi

naravno, zato sam i ja to opisao na način da ukoliko želite samo igrati poker cijeli život onda vas više roditelji/obitelj(žena/cura itd. neće gnjavit da nemate radni staž i da nećete moći u mirovine i da taj život nije siguran dovoljno i da ste kockar (žalosni mentalitet u hrvatskoj) i ostale gluposti
Slažem se da je bilo koja štednja odlična, al ovo sam pisao zato jer je uz neke druge prednosti rješenje ovog upravo navedenog problema.

Zadnji popravljao MMmystery (18-11-2010 10:23:05)

00

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:
MMmystery napisao:

osiguravajuća kuća

U tome je cijeli problem. Oni novce uzimaju i ulažu i puno puno im je manja odgovornost nego banakama.

na temelju čega si to zaključio,tj. da im je manja odgovornost ??
ja imam drugačije informacije  smile  npr. 10 osiguravajućih kuća je pokrilo sve troškove nakon što je netko srušio WTC ,, iznos koji su platili $4.55 Billion-a .... i još nisu propali i još savršeno funkcioniraju, tako da nebi rekao da im je manja odgovornost nego bankama,, pitam se koja banka bi pokrila takvu štetu pošto znamo da banke mogu propasti, osiguravajuće kuće opet kažem nemogu, može ih preuzet samo veća.

p.s. - ja se isto time bavim pa sam zato to i napisao jer uz taj posao igram i poker i čini mi se ko savršena kombinacija
al nema problema, samo ti piši slobodno, ne kažem ja da sve znam, drago mi je da netko iznese suprotno mišljenje pa da možemo ko ljudi razgovarat  wink

Zadnji popravljao MMmystery (18-11-2010 10:30:52)

00

Re: Pokerom u mirovinu!

1. Velika je razlika osiguranja wtc-a  i trećeg stupa.

2. Osiguravajuće društvo upravlja fondom u koji ti ulažeš u sklopu trećeg stupa. Taj fond ulaže tvoje novce (kao što sam gore naveo)
u sve i svašta, dođe kriza, fond gubi vrijednost, tvoje pare također.
Kod nas je treći stup novost i dobro je da su se shvatili da treba ulagati ali tako su mnogi izgubili mirovine u SAD-u kad je došla kriza.
Moje mišljenje je da mirovina mora biti nešto što nema rizika a to je štednja u banci, po mogućnosti s fiksnom kamatom. Za taj novac ti
odgovara centralna banka i miran si a ovako vrijednos fonda fluktuira jer oni ulažu i nitko ti ne jamči 100% sigurnost za novce u fondu, osim lopina naravno  smile

3. Ako si netko želi napravit siguran mirovinski plan ni slučajno ne otići u banku, razno razne awd-e, fin savjetnike i slično nego odite o obližnji ekonomski fax nađete prof financija, monetarne ili mikroekonomije i  njega tražite za savjet jer će vam oni reći pluseve i minuseve za sve a ostali vam kažu samo pozitivu i ono što ih pitate.

Zadnji popravljao markluxster (18-11-2010 12:02:18)

Potpis.
00

16

Re: Pokerom u mirovinu!

dobro zvuci ovo, samo je pitanje kako to u praksi funkcionira i da li to u našoj divnoj državi zaista funkcionira..
al mene zanima nesto drugacije..recimo, uzmimo robin primjer..on zaraduje igrajuci poker..isto tako nogometasi zaraduju igrajuci nogomet..iz pouzdanih izvora znam da se oni moraju prijavit kao obrtnici (il tako nesto) i onda si oni sami uplacuju zdravstveno i doprinose na temelju cega im ide staz..

sad mene zanima da li bi roba mogao to isto napraviti i da li bi mu se to isplatilo? (posto bi onda vjerojatno morao placati i porez, a i netko iz porezne bi se mogao pozabaviti njegovim transakcijama po racunu  big_smile )

00

Re: Pokerom u mirovinu!

Mislim da je pretenciozno govoriti da ce se netko od vas baviti pokerom cijeli zivot. Zaradu na pokeru treba uzeti kao kapital za razvoj izvora prihoda u zivotu-kupnja nekretnine i sl. Za 10 godina ce MOZDA porezi na poker zaradu biti ogromni, konkurencija brutalno jaka, online klijenti propadati radi hakiranja, botova ili sl. Uz to dolaze i moguci psihofizicki padovi i teske varijance itd...

Ovdje je spomenut način investiranja u fond, i to 3.stup mirovinskog fonda. Za razliku od 1.stupa za koji svaki  zaposlenik OBAVEZNO plaća 15% na bruto plaću i 2. stupa koji je također OBAVEZAN (za mlađe od 40 god) i iznosi jos 5%, 3. stup je volja čovjeka. Istina je da u slučaju smrti novac iz 1. stupa odlazi drzavi, dok 2. i 3. stup odlazi porodici, odnosno kome odredite ugovorom. Cinjenica je da novac iz 1. i 2. stupa NECE biti dovoljan za kasniju mirovinu. Ulaganje u 3. stup ima svoje prednosti i nedostatke isto kao i stednja u banci s kojom ima najvece slicnosti. Glavna prednost 3. stupa (da ne nabrajam sve) su VECI prihodi* na vas temeljni ulog, za razliku od banke koja nudi 4-5% kamate koju cesto nagrize inflacija. Glavna prednost stednje u banci je sto imate 100% povrat uloga, za razliku od fonda na kojem mozete i izgubuti ali ne više od cca 10% ulozenog novca.Također, sredstva u banci mogu posluziti kao polog/jamac za kredit sto novac u fondu ne moze.
Cinjenica je da treba znati kada, koliko i gdje ulagati. 3.stup, koji ima velike garancije i poticaje drzave od 15% godisnje do max 5000kn uloga, je izvrstan nacin stednje jer ne obavezuje visnom i redovitoscu uloga. Također, postoji i izbor rizika kojem se pristupa pa su tako i rizici uloga smanjeni, npr.- Erste Expert-rizicniji fond i Erste Protect-min. rizik s manjim ocekivanim prihodom.

*AZ Benefit DFM je tako ostvario prinos od osnutka od 55,49 posto, AZ Profit DFM od 78,65 posto, Croatia osiguranje DFM od 16,18 posto, Erste Plavi Expert DFM od 28 posto, Erste Plavi Protect DFM od 23,85 posto i Raiffeisen DFM od 47,17 posto.

p.s. Mistery, ako se vec bavis prodajom i zastupanjem neke firme, trebas malo bolje nauciti objasnjavati, koristiti konkretne podatke i to uvjerljivo pokazati. Jel to neka piramida firma za koju radis?

Limit poker is a science, but no-limit is an art.  In limit you are shooting at a target.  In no-limit, the target comes alive and shoots back at you.
00

Re: Pokerom u mirovinu!

koja dobra tema, i onda se svaki post raspišete ko lektiru da pisete.

Pa nemogu to čitat u kurac. odo grindat.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Pokerom u mirovinu!

hicpra napisao:

dobro zvuci ovo, samo je pitanje kako to u praksi funkcionira i da li to u našoj divnoj državi zaista funkcionira..
al mene zanima nesto drugacije..recimo, uzmimo robin primjer..on zaraduje igrajuci poker..isto tako nogometasi zaraduju igrajuci nogomet..iz pouzdanih izvora znam da se oni moraju prijavit kao obrtnici (il tako nesto) i onda si oni sami uplacuju zdravstveno i doprinose na temelju cega im ide staz..

sad mene zanima da li bi roba mogao to isto napraviti i da li bi mu se to isplatilo? (posto bi onda vjerojatno morao placati i porez, a i netko iz porezne bi se mogao pozabaviti njegovim transakcijama po racunu  big_smile )

ako bi on išao to uplaćivat, on bi uplaćivao kao pojedinac, tj. fizička osoba, ne obrtnik pa zbog toga nebi morao plaćat nikakav porez ,, to je štednja, vidim da neke zbunjuje to zato što ima takav naziv, al to je samo još jedan oblik štednje

00

Re: Pokerom u mirovinu!

ajspingvin napisao:

Mislim da je pretenciozno govoriti da ce se netko od vas baviti pokerom cijeli zivot. Zaradu na pokeru treba uzeti kao kapital za razvoj izvora prihoda u zivotu-kupnja nekretnine i sl. Za 10 godina ce MOZDA porezi na poker zaradu biti ogromni, konkurencija brutalno jaka, online klijenti propadati radi hakiranja, botova ili sl. Uz to dolaze i moguci psihofizicki padovi i teske varijance itd...

Ovdje je spomenut način investiranja u fond, i to 3.stup mirovinskog fonda. Za razliku od 1.stupa za koji svaki  zaposlenik OBAVEZNO plaća 15% na bruto plaću i 2. stupa koji je također OBAVEZAN (za mlađe od 40 god) i iznosi jos 5%, 3. stup je volja čovjeka. Istina je da u slučaju smrti novac iz 1. stupa odlazi drzavi, dok 2. i 3. stup odlazi porodici, odnosno kome odredite ugovorom. Cinjenica je da novac iz 1. i 2. stupa NECE biti dovoljan za kasniju mirovinu. Ulaganje u 3. stup ima svoje prednosti i nedostatke isto kao i stednja u banci s kojom ima najvece slicnosti. Glavna prednost 3. stupa (da ne nabrajam sve) su VECI prihodi* na vas temeljni ulog, za razliku od banke koja nudi 4-5% kamate koju cesto nagrize inflacija. Glavna prednost stednje u banci je sto imate 100% povrat uloga, za razliku od fonda na kojem mozete i izgubuti ali ne više od cca 10% ulozenog novca.Također, sredstva u banci mogu posluziti kao polog/jamac za kredit sto novac u fondu ne moze.
Cinjenica je da treba znati kada, koliko i gdje ulagati. 3.stup, koji ima velike garancije i poticaje drzave od 15% godisnje do max 5000kn uloga, je izvrstan nacin stednje jer ne obavezuje visnom i redovitoscu uloga. Također, postoji i izbor rizika kojem se pristupa pa su tako i rizici uloga smanjeni, npr.- Erste Expert-rizicniji fond i Erste Protect-min. rizik s manjim ocekivanim prihodom.

*AZ Benefit DFM je tako ostvario prinos od osnutka od 55,49 posto, AZ Profit DFM od 78,65 posto, Croatia osiguranje DFM od 16,18 posto, Erste Plavi Expert DFM od 28 posto, Erste Plavi Protect DFM od 23,85 posto i Raiffeisen DFM od 47,17 posto.

p.s. Mistery, ako se vec bavis prodajom i zastupanjem neke firme, trebas malo bolje nauciti objasnjavati, koristiti konkretne podatke i to uvjerljivo pokazati. Jel to neka piramida firma za koju radis?

zato sam i ostavio podatke da oni koje zanima se mogu javiti da dobe dodatane informacije, objašnjenja i savjete. Ovaj članak je čisto informativno a ne način prodaje kako si to to očito shvatio. Zbog toga, zašto bi trošio još jednu stranicu pisajući stvari koje ljudi tako i tako ne shvate ako im se ne objasni u detalje. Razlog ovog članak je da se informira ljude da kao pokeraši imaju alternativu ulaska u mirovinu. I pošto je ovo online poker sajt ne kužim zašto je  "pretenciozno govoriti da ce se netko od vas baviti pokerom cijeli zivot" . Ovo je pokerpro, tema je prilagođena da bude vezana uz poker a ne sve ostalo aktivnosti i druge fizičke poslove.

p.s.- mislim da ostavljanje nagomilanaih podataka ne znači apsolutno ništa ako se ne kaže o čem se radi. Ja u ovom članku ne zastupam nikakvu firmu niti prodajem nešto i zato nisam stavljao nikakve pogodnosti/koeficijente/kojekakve brojeve itd. pošto je članak samo informativan, a ako netko želi nešto više o tome saznati se može javiti pa će dobiti uputstva kako sve funkcionira, gdje i što im je najbolje te dali možda posotji neko drugo rješenje za njihove potrebe. Pisanje mog članka nema nikakve veze s mojim poslovanjem za tu i tu firmu. Da sam htio nešto prodati nebih stavljao to na forum za pokeraše.

Zadnji popravljao MMmystery (18-11-2010 17:49:42)

00

Re: Pokerom u mirovinu!

Iskreno misilm da ako netko zarađuje putem pokera toliko da živi od toga da mu je najmanja briga mirovna  big_smile
Nedvno čitah članak kako mnogi veliki pokeraši "bježe" iz pokera i pokreću vlastite biznise što je po meni najbolje odluka, ne bježanje nego vlastiti biznis.

Potpis.
00

22

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:

Iskreno misilm da ako netko zarađuje putem pokera toliko da živi od toga da mu je najmanja briga mirovna  big_smile
Nedvno čitah članak kako mnogi veliki pokeraši "bježe" iz pokera i pokreću vlastite biznise što je po meni najbolje odluka, ne bježanje nego vlastiti biznis.

Da, naravno. Ali što ako nemožeš zaraditi više od 1-2k$ mjesečno...

00

23

Re: Pokerom u mirovinu!

nadi posao

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Pokerom u mirovinu!

roba59 napisao:

Da, naravno. Ali što ako nemožeš zaraditi više od 1-2k$ mjesečno...

puki86 napisao:

nadi posao

Pogotovo nadji od 1-2k$  big_smile  big_smile  big_smile

"Emancipate yourself from mental slavery,
none but ourselves can free our mind"
00

Re: Pokerom u mirovinu!

markluxster napisao:

, ne bježanje nego vlastiti biznis.

slažem se u potpunosti. ali zašto uz to ne i dalje igrati poker ?? pogotovo ako se dobro zarađuje  wink

00