Tema: Online igrice

Imam laptop Acer Aspire 6920G, 2.0 GHZ dual, 4 GB ram, GeForce 9500 M 512 MB... Prije godinu i pol platio ga 7500 kn. Doskora imao Vistu na njemu sad Windows 7 i onda i sad imam problem sa online igričicama, flash i te.... Nakon otprilike 5 minuta igranja počne mi laggat. Skoro pa svaka. Neznam u čemu je problem. Jel moguće da se komp muči s tim flash igricama. Šta mogu probat napravit? Imam flash zadnji i shockwave zadnji... Tnx

00

Re: Online igrice

Koristis li firefox napravi ovo:

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ … 59500.aspx

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Online igrice

boboman napisao:

Koristis li firefox napravi ovo:

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ … 59500.aspx

koristim google chrome, al sam skino firefox, napravio te preinake..nema promjene.

00

Re: Online igrice

Pretpostavljam da si ga od si ga procekirao antivirusom, ako nisi prvo to napravi. Moja preporuka skini Kaspersky ili NOD (oba imaju trial, ali je kaspersky 30 dana) i jednim od njih napravi full scan nakon sto ih updateas na posljednje verzije i baze poznatog mu smeca.

Zatim ono najbitnije sto je po meni najvjerojatniji problem.
Provjeri temperaturu procesora.
Skini http://www.alcpu.com/CoreTemp/ i vidi dokle ti idu temperature kad koristis Flash, a i uopce kad je procesor pod opterecenjem.
Ako ide visoko propusi komprimiranim zrakom   (imas ga kupit u skoro svakoj trgovini s komp opremom, a i u nekim knjizarama) onaj dio gdje ti ispuhuje zrak i onaj dio ispod stroja koji uvlaci zrak. A ako znas, ili imas nekoga tko zna, najbolje bi bilo da ga otvoris i fino ocistis ventilator i one resetke na hladnjaku, mozda cak i promijenis pastu na hladnjacima.

U godinu i pol i jos ako nije na coolerpadu gotovo sam siguran da ti se proc pregrijava zbog zastopanosti hladnjaka. Stroj je vise nego dovoljan da vrti flash igre, pa i neke "normalne igre" na nizim postavkama.

Pozdrav

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

Re: Online igrice

Nemoj skini ovo dvoje free je oboje i napravi full scan,sa jednim pa sa drugim.
http://www.superantispyware.com/download.html
http://www.malwarebytes.org/
-naravno update prije scana!


btw puno bolji programi za scan  smile

Zadnji popravljao noirlegion (26-12-2010 11:48:20)

00

Re: Online igrice

Probaj staviti novu Operu kao pretrazivac.
Ja koristim firefox a operu sam stavio malo da isprobam i puno je brza.

00

Re: Online igrice

Noir, bez ljutnje, ali pletes se u ono u cemu ocigledno nemas ni iskustva ni previse znanja.
"Nemoj" sto????
Propuhati ili provjeriti s AV?
Govoris covjeku da ne koristi antiviruse koji vec godinama dominiraju trzistem zbog svoje kvalitete i visoke razine detekcije, i ajde da si jos predlozio neki free antivirus, ali ti predlazes samo free antimalware i antispyware kao zamjenu.
Ne kazem da je lose i s tim provjeriti, ali ne mozes izostaviti AV, jer AV nije isto sto i AS niti je isto sto i AM.
Zatim covjek ima problema u flashu nakon 5 min (klasican znak pregrijavanja), a ti mu predlazes operu jer je brza. Mozda je brza ali to nije njegov problem.

Uglavnom, ja i dalje stojim iza toga da je hladnjak zastopan i da mu je to uzrok problema, scan sam preporucio samo kao prvi korak koji uvijek valja napraviti u ovakvim situacijama cisto da iskljucis tu opciju.
wannabePRO i vrijeme ce nam reci lupetam li gluposti.
NHF
Pozdrav

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

Re: Online igrice

rekao bih ti "stavi chrome" al kad vec imas.. tongue

00

Re: Online igrice

Imam NOD32 3 godine na kompu i znam sta je bolje i sta ce mu pronaci vise smeca i gamadi i scime ce lakse ocistiti.
-ne govorim mu da ne koristi AV(gdje sam to napisao?)kazem s cime da bolje skenira.
Za pregrijavanje nista nisam rekao.
btw-podrazumjeva se da ima AV na kompu vec od prije.
Sry profi hackeru necu vise savjetovati pored takvog experta.
Ti lupetas gluposti ja mu to nisam rekao da stavi kao zamjenu za AV nego da samo skenira komp jer ovi alati prvenstveno sluze za to.
O njihovoj detekciji(NOD,....) se nesto moze cak napisati ali o ciscenju gamadi koja je njih prosla a malo je tvrdokornija 000 bododva.

Zadnji popravljao noirlegion (26-12-2010 14:04:15)

00

Re: Online igrice

Hvala svima na pomoći. Sumnjao sam a sad si i ti Brajka potvrdio da je to najvjerojatnije zbog ventilacije i zagrijavanja. Posebno još jer je to Acer za kojeg sam puno puta čuo da imaju jako loše rješen problem rashlađivanja. Na to sve... Ljeto kad sam ga kupio radio glatko, ovo sad ljeto konstantna pregrijavanja skoro do samozapaljenja big_smile Konstantno ispod njega imam tacnu smile tako da je uvijek protok zraka oslobođen.

Hvala još jednom, pozabavit ću se tim čišćenjem... možda ga dam i na servis lagani.

00

Re: Online igrice

Odi i kupi onaj stalak koji ide ispod laptopa i ima ventilator a kosta oko 200-tinjak kuna.(mislim da je oko 2-3cm debljine)
Prijatelj mi je kupio novi HP kojem je nedostatak da se malo previse pregrijava i kupio je to i dosta pomaze.

00

Re: Online igrice

pazi moze biti svasta
drajveri, flash, win 7 ,neki program optereti proc, pregrevanje, do harvera. sad samo neko treba da ubode do cega je smile
malo proguglaj, idi redom i trazi

Zadnji popravljao propast (26-12-2010 14:15:28)

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

Re: Online igrice

To stoji da,ali ako je do pregrijavanja ta fora(sa ventilatorom) za ispod laptopa ce mu pomoci sigurno-kada ga ocisti i za ubuduce.

Zadnji popravljao noirlegion (26-12-2010 14:21:02)

00

14

Re: Online igrice

wannabePRO napisao:

Hvala svima na pomoći. Sumnjao sam a sad si i ti Brajka potvrdio da je to najvjerojatnije zbog ventilacije i zagrijavanja.

noirlegion napisao:

Odi i kupi onaj stalak koji ide ispod laptopa i ima ventilator a kosta oko 200-tinjak kuna.(mislim da je oko 2-3cm debljine)
Prijatelj mi je kupio novi HP kojem je nedostatak da se malo previse pregrijava i kupio je to i dosta pomaze.

Ovo sto ti noir savjetuje, ja to imam i puno pomaze, a i stiti da ne povlaci smece. Samo pazi da je za tvoju velicinu, uglavnom su prema velicini zaslona, ali ima jos nekih sitnica, meni recimo moj zatvara ulaz za memorijeske kartice (i nije neki problem, a i ostao mi je od starog laptopa.  Ali svakako ga propusi komprimiranim zrakom.

@noir

Sve 5, ne da mi se sad razglabati, ali ocigledno je doslo do suma u komunikaciji.

Postoje tri vrste lazi. Mala laz, velika laz i statistika.
00

Re: Online igrice

NP!

00