Tema: HUD

HUD by gmiko
http://www.pokerpro.com.hr/forum/img/avatars/95.jpg

Download link za HUD sa color codeovima:
http://www.megaupload.com/?d=U0W2CETO

Kostur HUD-a je od Verneera, a ja sam ga još malo unaprijedio.

Raspored statova i objašnjenja/savjeti:

Abb. Name - ime igrača.
Hands - broj ruku koje imamo na igraču. Ovo je jako bitno i dok to nije bar troznamenkasta (pozeljno četveroznamenkasta) brojka, ne smijemo se previše osloniti na statse. Npr. tipični regular sa statsima 22/19/8% 3bet (na 1000 ruku) preko 50 ruku moze imati statse 8/8/0, preko 100 ruku 14/14/5 itd. Otprilike nakon 200 ruku mozemo biti nešto sigurniji u njihovu točnost. Iznimka ovome je ako imate igrača npr. sa 30 ruku i statistikom 93/1/0 - tu je odmah jasno s kim imamo posla.

___

VPIP - stat po kojem je najlakše nabrzinu uočiti fisha i iz kojeg mozemo zaključiti podosta i o cold calling rangeu villaina (npr. regular sa statistikom 18/16 najvjerojatnije ima pocket parove i eventualno AQs/AJs/KQs type handove kad cold calla u blindovima OOP, dok će regular sa statistikom 25/16 u rangeu imati i hrpu suited connectora i Axs type handova).
Preflop raise - nadovezuje se na VPIP. Koristimo ga za općenit uvid protiv kakvog smo igrača i hoveramo iznad da vidimo detaljan rejz po poziciji kad villain izolira limpera. Za ostalo (raise first) imamo drugu liniju HUD-a. Mislim da je potrebna jer ovaj stat nas moze koštati ako gledamo samo tu jednu brojku. Npr. imamo 2 villaina oba sa istom statistikom - 21/19. Prvi rejza UTG 6% handova, BTN 40% handova. Drugi rejza UTG 20% handova, BTN 24% handova. To će imati ogroman utjecaj na naše preflop i postflop odluke protiv njih i zato nam je potrebna detaljnija statistika, a pošto ćemo je koristiti gotovo svaki hand koji igramo, zasluzuje jedan cijeli red u HUD-u.
Agg fact - govori nam koliko je igrač agresivan, odnosno pasivan. Npr. kad nas AF 1.0 rejza na turnu ili napravi ogroman river bet, jako rijetko ćemo vidjet blef. Za još bolje odluke u handu hoveramo iznad i gledamo aggression frequency stat po streetu koji je puno korisniji od samog AF koji isto kao i VPIP/PFR daje samo okvirnu sliku.
3-Bet - ovdje isto hoveram gotovo svaki hand kad imam neku odluku i gledam 3bet po streetu (10% ukupan 3bet nam neće reći koliko je tih 3betova s BTN-a, a koliko iz blindova i sl., to moramo provjeriti pod detaljima). 3bet rangeovi su 2.6% za QQ+, AK; 4.7% za TT+, AQ+. 10% i više je već dobrano light 3betanje i tu se mozemo igrati sa callanjem IP s KQ type handovima ili 4betanjem za value sa širim rangeom od QQ, AK+ (pogotovo ako smo OOP - OOP nikada ne callamo 3bet, uvijek 4betamo, osim ako je min3bet i imamo oddse za flopat monstera, tipa 3bet s 1.5 na 2.5 na 0.25/0.50). Imam jedan chart za +EV 4betanje u odnosu na villainov 3bet range, pa ću ga podijeliti (slična pravila vrijede i za flat IP ako zelimo igrati flop):
*KK+: good against any range
*QQ: vs 3% or higher
*JJ: vs 6.5% or higher
*TT: vs 8.5% or higher
*99: vs 10.5% or higher
*88: vs 12.5% or higher
*77: vs 14% or higher
*AKs: vs 3% or higher
*AQs: vs 8% or higher
*AJs: vs 13% or higher
*AKo: vs 5% or higher
*AQo: vs 9% or higher
Fold to 3-bet - opet općenito, ovome statu imamo također posvećen jedan cijeli red u HUD-u i gledamo ga samo (i uzimamo s rezervom) kad imamo malo handova na villainu i nemamo još detaljne informacije po svakom streetu.
Four bet - postotak koliko villain 4beta. Ovo igra ulogu kod mnogih odluka, i naravno kombiniramo ga sa svim ostalim statovima kao i sve ostale (ni jedan ne znači previše sam po sebi) kako bismo odigrali hand najprofitabilnije moguće. Npr. Villain 1: otvara 40% handova na CO, ne folda na 3bet i ima 4bet 30%. Mi imamo KQ na BTNu. Flatamo i igramo u poziciji, ne zelimo 3betati i biti izbačeni s handa light 4betom. Villain 2: također otvara 40% handova na CO, ne folda na 3bet ali ima 4bet 0. KQ sada 3betamo za value jer smo daleko ispred njegovog rangea i nema neke opasnosti da budemo prerano izbačeni iz handa. Kako ga još mozemo iskoristiti? Ovisi kako villain raspoređuje svoj 4bet range, da li ga polarizira ili ne i sl. ali generalno: na 4bet manji od 7-8% (izuzeci postoje uvijek i ovisi o game flowu i vašem historyu s villainom etc. ali moram govoriti općenito jer ima previše mogućnosti) mozemo foldati AK/QQ bez neke griznje savjesti, iznad 10% AK i QQ su standard 5bet shove, iznad 15-20% i više dodajemo handove kako taj postotak raste. Tablica je gore.
Fold to 4-bet - ovaj stat koristimo iz dva razloga. Prvi je npr. imamo AA na BTN-u, villain u BB 3beta i imamo odluku flatati ili 4betati. Ako ima veilk fold to 4bet nema smisla maknut ga s ruke, radije ćemo slowplayati i igrati flop. Drugi razlog je kad zelimo 4bet blefati, s tim da tu ovaj stat koristim u kombinaciji sa 3bet statom, ali ne ukupnim nego statom iz tog sessiona (double click na HUD) jer to najviše ovisi o game flowu, a igrajući 24 stola ne vidimo puno stvari koje nam HUD jako lijepo otkriva. Npr. rejzamo A2s na CO, BB s 9% 3beta u sessionu i ukupnim 70-80%+ fold to 4bet, naš play je 4betati nekih 2.2-2.4x njegovog 3beta i jako često uzimamo pot.

___

Ovaj red statova nam govori koliko villain otvara ruku kad je foldano do njega u kojoj poziciji. Ovo koristimo praktički svaki hand i vrlo je korisno. Opcija bez ovog reda u HUD-u je klikat konstantno na detalje pod PFR - to sam nekad radio ali to je jako nepraktično i gubitak vremena.

EP raise first
MP raise first
CO raise first
BTN raise first
SB raise first

Ovu liniju kombiniramo sa linijom 4 i imamo jako dobru ideju villanovog opening rangea i villainovog rangea koji folda na 3bet i mozemo igrati gotovo pa savršeno PF protiv njega.

___

Npr. vidimo iz 3. linije da villain otvara 22% handova u MP i odmah ispod u 4. liniji vidimo da folda 78% na 3bet. Imamo 74s na BTN. Naš play je? 3bet all day long. Jedna stvar koja mi pada na pamet a vrijedna je spomena da dok 3betamo light obratimo paznju na igrače iza nas (ako je iza nas short stack ili igrač koji će bez pardona cold callati 3bet, preskočit ćemo priliku).

Fold_vs_3b.EP.total
Fold_vs_3b.MP.total
Fold_vs_3b.CO.total
Fold_vs_3b.BTN.total
Fold_vs_3b.SB.total

___

Ovo je friški addition HUD-u, ne znam koliko je raspored dobar, ali mislim da se kroz session-dva brzo sve popamti.

Raise flop CB - kako često villain rejza/check rejza cbet. Iznad 15% je puno i protiv takvih agresivnih villaina handovi postaju zanimljiviji kad ne moramo foldati TP ili slabije na rejz na flopu. Obraćamo paznju na to i kod cbeta sa middle strength rukom. Kombiniramo ga npr. sa fold to cbet. Primjer: otvaramo 87ss na BTN, 25/16 villain sa 40% fold to cbet i 25% raise cbet flata u BB. Flop je J82cc. Checkiramo behind iz očitih razloga. Vjerojatno imamo najbolji hand ali često ćemo na ovakvom flopu dobiti rejz i nećemo moći nastaviti. Isti hand protiv 25/16 villaina sa npr. 35% fold to cbet i 5% raise cbet mozemo mirne duse betati za value i ne moramo se bojati da će nas lošija ruka prisiliti na fold.
Fold flop CB vs raise - ovo gledamo kad zelimo bluff rejzati villaina ili kad odlučujemo da li slowplayati TP+ ili ne npr. što napraviti sa 22 OOP na 27Qr boardu. Ako villain folda npr. 85% na c/r foldat će nam mozda i KQ ovdje na rejz i bolje je samo flatat i pustit ga da barrela. Ako folda 30% na rejz rejzamo odmah i stackamo QJ do rivera.
Donk bet flop - 5% donkbet od regulara na 4way flopu na Q87s je gotovo uvijek set ili monster draw koji ima namjeru 3bet shoveati na rejz, u najgorem slučaju AQ i upitno je da li se isplati callati i jedan street sa QJ type handom. 45% donkbet od fisha HU na T52 s dva srca kombiniran s velikim AF i relativno malim bet sizingom i drage volje ću flatat 3 streeta sa npr. Ah5d i dobit showdown protiv random handa tipa A7 ili 98 ili neke druge kombinacije tipa 65/A2.
Squeeze - vrijedi isto što i za 3bet, samo nam je potreban ovaj stat zasebno jer neki villaini koji i imaju velik 3bet npr. 10% uopće ne squeezaju osim sa jakim handovima i imaju squeeze samo 3%. Vrijedi i obrnuto i treba se prilagoditi.
SB Fold Vs steal
BB Fold Vs steal
- ova 2 stata su nam najbitnija kad rejzamo prvi na CO, BTN ili u SB i prema kojima korigiramo svoj opening range. Opet, kombiniramo s ostalim statovima. Primjer: SB i BB oba imaju 80%+ fold to steal - mozemo profitabilno otvarat any 2 s 2.5x BB rejzom na BTN. Ako SB ima 65% fold to steal i VPIP/PFR 32/10, a BB 55% i 27/18 s 9% 3beta onda ćemo izbacit hrpu handovea iz našeg opening rangea i drzat se pocket parova i broadway karti s kojima mozemo flopat solidan par jer ćemo često igrati flop. Otvaranje 98o ili 75s protiv ovakvih blindova na BTN nije profitabilno.

___

Ovi statovi govore sami za sebe i iz njih mozemo esktrapolirati optimalne frekvencije barrelanja, ovisno o našem handu i boardu, da li foldati TPWK na double barrel ili ne, da li foldat ili shoveat draw na turnu i sl.

Flop CB
Turn CB
River CB
Fold to flop CB
Fold to turn CB
Fold to river CB

Za još informacija o HUD-u pravac podforum Literatura i pronađite Verneerov guide kroz mikrolimite, odmah na početku je sličan opis sličnog HUD-a ali uz Verneerova razmišljanja. Imam otvoren .pdf ali nisam htio prevodit/prepisivat tako da imate više informacija iz dva izvora.

Na kraju moram napomenuti da sam dao samo par primjera od milijuna mogućih. Treba razmišljati o svakom handu, razmišljati kako najbolje povezati i iskombinirat statove, ali opet ne ih uzimati zdravo za gotovo, treba razmišljat i o game flowu, o teksturi flopa te ima li villainova priča smisla i naravno koristiti noteove koje smo zapisali. Ako villain ima AF 1.0 i beta all-in na riveru dok mi drzimo samo TPGK, to ne znači da je automatski fold. Moramo uvijek razmišljati o handu i ne igrat robotski.

Ima li netko što za nadodati, prigovoriti, pitati ili predloziti neke izmjene ili nešto, izvolite.

00

Re: HUD

HUD by roba
http://img525.imageshack.us/img525/2334/robasne.jpg

Dowload link:
http://www.4shared.com/document/nQuQxm0 … -roba.html

Izgled huda:
http://img227.imageshack.us/img227/2235/izgledhuda.jpg

Objasnit ću ove koje možda neznate kaj znače... Ako nešt nije jasno pitajte.

R_SB: open rejz sa small blinda
R:button: open rejz s buttona
SQ: squeeze %
RvCB: kolko rejza cbet
FCBvsR: kolko folda kad mu se rejza cbet
ST: steal

Za ostale statistike koristim popup.

00

3

Re: HUD

koristim ovaj tvoj zadnjih 5-6 dana i super je... Stvarno sve detaljno, pregledno..

00

4

Re: HUD

mislim da su jako bitne i boje brojki,koje nam odmah upadaju u oči i skreću pozornost na neke "neprirodne" stvari

00

Re: HUD

kad skinen to s linka, di taj kod zalijepit ili šta već da to korisitin

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: HUD

kiklop napisao:

kad skinen to s linka, di taj kod zalijepit ili šta već da to korisitin

Tamo gdje namještaš svoj HUD imaš botun Import i onda tražiš taj .xml koji si downloadao ovdje.
* moraš ga i odabrati kao default lijevo gore u comboboxu.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: HUD

dfable napisao:

* moraš ga i odabrati kao default lijevo gore u comboboxu.

Di? to me muči već jako dugo.

00

Re: HUD

roba59 napisao:
dfable napisao:

* moraš ga i odabrati kao default lijevo gore u comboboxu.

Di? to me muči već jako dugo.

jbmu, nemam HEM tu instaliran. javim ti se na skype.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

9

Re: HUD

Hud Options --> Player Preferences --> Use For

"Use the checkboxes to select which combinations of players (2, 6-max or full ring) and games (NL, Limit or Tournament), you want to use this config for. You can also select for the site and poker game (Holdem, Omaha and Omaha 8).

The HUD checks the configs in order to see if a table matches. If it can't find one that matches, it will use the "default" config. You can not edit settings on this page for the default config."

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

10

Re: HUD

dfable napisao:
kiklop napisao:

kad skinen to s linka, di taj kod zalijepit ili šta već da to korisitin

Tamo gdje namještaš svoj HUD imaš botun Import i onda tražiš taj .xml koji si downloadao ovdje.
* moraš ga i odabrati kao default lijevo gore u comboboxu.

kad budeš moga samo napiši kako ga odabrati kao default...sve sam skužija osim toga, postojeći default mi neda brisat, ovaj mi neda preimenovat jer obv default već postoji

When you got nothing, you got nothing to lose
00

11

Re: HUD

Čini se da nije moguće brisati defaultni. Ali niti ne treba, odaberi taj svoj i klikni na Use for i tamo označi "Any site" ili kako već piše. Ako ti se još uvijek miješa sa defaultnim onda na defaultni bubni Use for neki lijevi site gdje ne igraš. Moralo bi raditi.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: HUD

Prilicno korisna tema

00

13

Re: HUD

dfable napisao:

Čini se da nije moguće brisati defaultni. Ali niti ne treba, odaberi taj svoj i klikni na Use for i tamo označi "Any site" ili kako već piše. Ako ti se još uvijek miješa sa defaultnim onda na defaultni bubni Use for neki lijevi site gdje ne igraš. Moralo bi raditi.

neće, uvik mi se vraća na default...morat ću ručno unosit smile

When you got nothing, you got nothing to lose
00

14

Re: HUD

ja sam uspio, al ne znam kako...

00

15

Re: HUD

Znači:
1. odabereš HUD koji želiš
2. Use for: any site
3. klikneš na Apply
4. OK

Trebalo bi raditi.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

16

Re: HUD

Pa skopirao sam vam što piše odmah centimetar pokraj, a jeste lijeni čitat.
Na configu kojeg zelite odaberete Use For za koji limit i koji sajt. Ako nije odabrano ništa, koristit će se default. Kaj nije jasno?

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

17

Re: HUD

možda san glup ali stavim sve, importam pr robin hud i umjesto njegovih starsa odabarem pacific, defaultni stavim betfair(nikad igrao tamo) i opet mi je hud defaultni.probat ću na starsima

When you got nothing, you got nothing to lose
00

18

Re: HUD

ja sam samo importao,nis  drugo nisam radio, i radi mi big_smile

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: HUD

Da li je ovaj robin HUD dobar i za RUSH 6max?

00

20

Re: HUD

ja sam importao Robin HUD i radi sve ko urica...samo sam maknuo zadnja 3 reda jer mi je malo previše...

00

21

Re: HUD

i meni na starsima radi normalno

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: HUD

jedno početničko pitanje ovi brojevi na slici  piše vp:23 jer to znači da je taj igrač odigro 23 ruke od 574 ili 23 posto ruku

00

23

Re: HUD

23 posto

00

Re: HUD

gmiko puno hvala za hud i objasnjenja ispod

00

25

Re: HUD

Ja imam PT3 i nece mi ucitati hud kad ga pokusam importati. To vrjedi samo za HM il sta?

bolje ispasti glup nego iz aviona
00