Tema: Kako objasniti doma sta je poker?

vezano uz ovo http://www.pokerpro.com.hr/forum/viewtopic.php?id=4730 starci danas dosli doma sa novim saznanjima da je poker ovisnost i kocka. poceli obasjavat da su slusali nekoliko dimplomiranih psihijatara, psihologa tko je vec bio u emisiji ko su pricali o kocki i na kraju jako vazno rekli da je sa internetom to postala posast a pogotovo poker di nema kontrole, ma moje pitanje kakve kontrole odgovor je da nitko nema kontrole nad menom koliko kockam itd... nakon svega su ustvrdili da sam ja kockar u razvoju, da je ovo prvi korak i da cu dalje pocet ic po kasinima i pocet se kladit u kuce itd...

onda sam poceo lagano objasnjavat da je to igra znanja i discipline na sto sam dobio odogovor od starog da dobro on zna sta je to i da vise znanja ima u beli itd, znam da nema pojma o pokeru, poceo o sklansky i naisao na otpor.
uglavnom sam na monkey tiltu, sad jedem i kaze mi stara da je vidjela na vijestima neku kliniku za kockare i nekog lika tamo... i vrhunac svega je bilo kad je stari rekao da je njegov stric nekad davno kockao i igrao poker i da dobro zna sto je to roll  roll  roll

otkud pocet i kako nesto pocet lagano objasnjavat?? kako im objasnit tko je Galfond i ekipa, da ima pobjednika iako vec znam da kad bi to objasnio da bi mi rekli da sam zbilja ovisnik kad sam nasao toliko stvari da dokazem sam sebi da to nije kocka...

mozda sam jos nesto htio napisati al neznam sad, najradje bi pokazao da imam xxxk$ na starsima al nemam, koji kurac nisam odma sa 2BI isao na iduci lvl a ne bit fakin bankroll nit

http://30.media.tumblr.com/tumblr_lefp2wrI4m1qg2tguo1_500.gif

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

in b4

http://donquijote.cc/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/DQWindmill.gif


ma sve je to kocka, evo idem stavit kucu na starse protiv isildura

http://www.gifbin.com/bin/3934yu85yu4.gif

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

jednostavno let it go.

odustani od objasnjavanja. eto .

Taman da im doneses 100k doma rekli bi, posrecilo ti se na kocki wink

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

4

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

ista stvar je bila sa mojim roditeljima,rekli su da cu prokockati kucu i da ne zele da im kamatari dolaze na vrata big_smile:D.onda sam ih fino posjeo ,zamolio da me poslusaju 10 min,nakon toga sam im pokazao 2 acc svoja i koliko imam novaca tamo..iako je meni dosta pomoglo to sto su znali da ja uvijek imam novaca,odnosno nikad ih nisam trazio(iako mi uplacuju stipendiju),nakon svega toga ,malo su se smirili,ali i dalje se ne slazu da igram,ali mi ne brane,sad kad dodem i zg-a kuci igram bez problema pred njima bez ikakvog straha big_smile..stari je donekle prihvatio,ali mama se skoro rasplace big_smile

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Upravo tako, da dovedem junglemana, iveya i galfonda doma prvo bi pitali kakve su oni skole zavrsili i da pod hitno trebaju na odvikavanje i da im vjerovatno nema pomoci....

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

U početku ista stvar, sranja oko tog.Tipa priče one 'a neznaš ti kako je to kad se uvučeš u kocku' itd itd.(to je sve na sreču i te spike), ja sam ih samo odjebao i rekao pustite me da igram i rezultati će pokazati svoje... kad sam pokazao par boljih osvojenih mtt-a pitao sam ih, da li sam to sve osvojio na sreču ili sam ipak nešto pridonio tim rezultatima svojom igrom, svojim znanjem?? Što je više vrijeme prolazilo počeli su shvaćat da je i to nečiji 'posao', tj. nečije zanimanje od kojeg on živi.Ja sam pričanjem sa starim došao do zaključka da ukoliko mi faks ne krene nabolje krenem ozbiljnije na poker jer mislim da imam kvalitete i uz nešto više slobodnog vremena bi pokazao još mnogo više.Naravno nemogu svi biti poput Mateja sa intervjua, ali ukoliko mogu ostvariti dobru lovu(nešto tipa 10 000kn po mj.) zašto ne radije to, nego recimo krampat za 4-5k...

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

7

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Tesko je to objasnit osobi koja nije u ovom điru, pa cak ni mlađoj populaciji a kamoli nasim starcima... nemoj se ni trudit previse. Najbolje je svest objasnjavanje na minimum, samo reci da igras poker u slobodno vrijeme jer ti je to zabavno i da to nema veze sa kockanjem nego samo igras igricu koja ce ti jednom i dosadit jer su PC igrice takve wink big_smile...
A druga opcija je  detaljno objasnit o cemu se radi, ali i da im objasnis kako nema straha jer imas balansiran range kad c/r flop i betas turn  sumnjam da ima nade

when you feel like quitting think about why you started..
00

8

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

nakon sto sam objasnio svojima situaciju, imao sam iduci dan session kod kuce i igram ja tako i dode stari i počme me gledati..ugl bila je jedna ruka di sam se dvoumio izmedu call i folda i tako ja razmisljam otprilike 15-ak sekundi,kad odjednom moj strai isplai ko iz topa---"ma nema on tu nista,cisti blef" umro sam od smijeha,naravno callao sam i popusio big_smile

00

9

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

hah, ak nisu nimalo razumni na početku, netreba se nadat da će biti kasnije smile

00

10

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Bitno je pokazati rezultate... Onda je lakše dalje.

00

11

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

1. Žele li oni da ti njima objasniš što je poker ili oni žele tebi objasniti što je kocka? vjerojatno ovo drugo. ako nije prvo, nemoj ni pokušavati objašnjavati.

2. Pitanje tebi, znaš li uopće ti objasniti je li poker kocka ili nije?!

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

kako da ih krivimo, kad smo i mi u pocetku bili skeptični.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

13

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

ja kad sam poceo kockat u pocetku sam sutio, ali taman to ljeto sam bio doma i kad bi mi stara ili stari uletili u sobu vidli bi da neki k radim i pitali me sta je to i ja rekao njima. i odma je doslo do izrazaja njihova "roditeljska odgovornost" bla bla bla... onda sam im objasnio da sam te pare dobio da nisam nista ulozio i kada spucam sve pare da cu onda prestat. svaki dan kad bi zavrsio session sam im rekao toliko sam dobio, toliko izgubio, toliko imam para na racunu. znali su da nemam odakle uplacivat neke svoje pare jer ih nisam imao, a od njih sam dobivao samo ono osnovno za zivot dok sam na faxu. poceo sam ja njima pricat i o durrrru, galfondu itd pa su onda poceli prosipat bisere na koje sam se ja smijao a to su da ti frajeri igraju za kucu ovo ono. da ce me tako navuc da kao dobijam i onda mi pokupit sve hahaah. uglavnom nije bas imalo puno smisla to govoriti njima kako je to sve igra skilla, discipline i ostaloga jer uvijek su se vracali na kocku, kartanje (kartanje po birtijama gdje su ljudi zakartali konje, volove itd) i kako cu ja ostati bez svega. na to sam im rekao da ja nemam bez cega ostat jer iovako nemam nista, onda su nasli drugi razlog a to je da samo gubim beskorisno vrijeme i zivce. kasnije kad su vidli da ne trazim lovu od njih kada hocu negdje otici onda su skuzili da ipak dobijam i da nije bas tako kako su mislili. premda i dan danas znaju nekad kenjat ali u drasticno manjoj mjeri nego prije. jos sam im rekao kako mi to pricinjava super zadovoljstvo i kako kroz igru razvijam svoje logicke i mentalne sposobnosti, samokontrola i umjesto da sjedim u birtiji negdje i pijem ja radije igram poker doma (jako im je smetalo sto sam jedno vrijeme samo po birtijama odao) sto ih je jos dodatno smirilo. rekao sam da od toga ne planiram zivit nego zavrsit fax i to radit te zasto si nebi neku lovu priustio ako vec mogu.

ako uz bilo kakvo objasnjavanje ne ide najbolje sutit i govorit " da, da, dobro je, uredu je ...." i vremenom ce oni omeksat kad skuze da nema smisla sto oni melju i da se nista od onoga sto su oni prognozirali i sto su culi od "uvazenih" psihijatara, doktora  nije dogodilo s tobom onda ce stat.

00

14

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

ja sam u zadnjih par  dana skoro reko staroj al reko netreba  mi sad  to slusat  danima, al uglavnom uvijek pocne  prica  od  kud  meni lova za faks,instrukcije,izlaske  a  zadnji put  sam radio studentski posao kad  je  dinamo igrao proljece u europi..
onda  odvalim da  sam dobio na  kladionici,to je  vvaljda uredu zato kaj se  svi klade, a u kladu idem uglavnom kad  je  liga  prvaka  da  mi bude  zanimljivije gledat jer  znam da  nema  kruha  od  kladionice  osim ak ne  igras  na  koef  manje  od 2 i stavljas  velike pare..

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

15

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

ja isto kad isplatim, kazem da sam dobio na kladari..posto sam ranije vec znao dobivat i pokazivao im listice znaju za taj dio mog "kockanja"..

a dok ne zaradim neku ozbiljniju lovu na pokeru, necu im ni pokusavat objasnit..

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Objasnis im ljepo da si kockar,  da  igras trenutno za male pare a nakon nekog vremena bit high stakes luzer , da  ces vjerojatno razjebat cjelo imanje /ušteđevinu ect. i da ces zavrsiti u lancu muske prostitucije.
Onda će ti oni reč da se ostaviš pokera i da se počneš  drogirat ko ostala normalna djeca.

Jbt ko se boji staraca  roll  kad vas vide za kompom recite da igrate belu šta oni znaju a objašnjavat nekom o pokeru nema smisla j. ima samo će vas gledat kao da ste bolesni  smile ..

club  heart  diamond  spade
00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Imao sam takvu situaciju prije dva mjeseca, kad mi je doslo od Partya neko pismo kao da mi nude neke dolare instant i jos bonus. Starci kako su klimavi sa engleskim su mislili da sam duzan taj iznos ,nazvali me odma(to mi je doslo u pz,a u vz zivim sada) prodike da idu na policiju zatvorit mi racune lol itd,reko sam ok.
Kad sam dosao u pz za vikend,posjeo sam ih nakon vecere i odrzo otprilike 40min monolog o tome kako se ne druzim sa sumnjivim likovima,ne idem u kasina,kladionicu mrzim itd te mi je ovo skroz natjecateljski.
Dobio sam zanimljivo pitanje od stare: zasto onda ne igras bridz? rekao sam da moram naucit, a stari je naravno skepticno pitao gdje onda oni nas kradu ako mi medju sobom deremo lovu i nista ne uplacujemo(posto sam izgradio od no deposita). Tu je malo teze bilo objasnit sta je rake itd ali eto nekako sam uspio. Zavrsna recenica je bila: nemoj samo preci granicu jer nece biti dobro. Od tada ni rijeci vise me nisu pitali. Kupio sam staroj mob za bozic,starom brijac,stara je plakala od srece ko kisa posto nemamo obicaj darivat se za bozic,rekao sam da je to od pokera i tako. Problem koji bi mogao iskrsnuti je ako sjebem fax pa postave teoriju u glavi da je to zbog pokera,a svi znamo da nije:D

00

18

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

I ja moram raci da sam imao takvu situaciu prije par godina kad je stara uletila u sobu i na tvju vidjela otvorenih par stolova. I onda se počelo. Jesil normalan bacio si se u kocku očeš da mi dolazi mafija na vrata kad si budeš posuđivo pare, i kad nebdeš imao odakle vratit.... Onda sam joj objasnio da sam procito nekoliko knjiga i sve sam dobro naucio i da cu probat! A nikako objasniti! Nisam imao puno love oko 500 eur i pokazem joj da sam nesto zaradio! A ni to nije pomoglo ona svoju pricu da to je sreca i kad izgubim da ce me navuci i da cu potrosit sve sto imam i da cu poceti krasti ....... Glavno je onda kroz par mjeseca zovnem staru i starog u sobu otvorim MB i pokazem par logova kad sam si isplatio vise love i da to je sve od pokra! Odgovor je bio: Pazi da te ne navuče i da počmeš krasti igraj po pameti ko i do sad!!!!

Zadnji popravljao klaus (15-01-2011 01:26:45)

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Sensei napisao:

1. Žele li oni da ti njima objasniš što je poker ili oni žele tebi objasniti što je kocka? vjerojatno ovo drugo. ako nije prvo, nemoj ni pokušavati objašnjavati.

U biti su oni meni objasnjavali da je poker kocka i da je to sad zavladalo svijetom i da sam ja upleten u to. Mama je zeljela da objasnim sta je al nisam stigao danas, tata je jos pri svome da on zna da je to kocka ali ce se povuc za mamom tako da ce i on saslusat.

Sensei napisao:

2. Pitanje tebi, znaš li uopće ti objasniti je li poker kocka ili nije?!

Dobro pitanje, mislim da znam, ukratko poker je igra znanja, discipline i psihe di je sreca/varijanca kratkorocni faktor igre, dugorocno je skoro pa ni nema. onaj tko ulazi u igri sa namjerom da se kocka i misli da je kocka tako ce i igrat i sve ce pripisat sreci ili nekom drugom faktoru dok netko drugi tko poker tretira kao posao i uci o igri te kontrolira tilt i discipliran je ce vjerovatno pobijedivati i imati rezultate.


Bilo bi i vrijeme da vec pocnem cistit first deposit bonus da mogu poslije cashoutat nesto, uh treba sad objasnit zasto siteovi dijele bonuse, naravno samo da me navuku da igram sto vise i vise dok zapravo gubim sve vise i vise big_smile rigged ofc

00

20

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Ja sam staroj i seki ispričao o Robi, od tad igram u miru.

00

21

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

koje sam ja srece meni stara rekla bolje da to igras a ne one igrice se napucavat  big_smile

00

22

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

2. Pitanje tebi, znaš li uopće ti objasniti je li poker kocka ili nije?!

Dobro pitanje, mislim da znam, ukratko poker je igra znanja, discipline i psihe di je sreca/varijanca kratkorocni faktor igre, dugorocno je skoro pa ni nema. onaj tko ulazi u igri sa namjerom da se kocka i misli da je kocka tako ce i igrat i sve ce pripisat sreci ili nekom drugom faktoru dok netko drugi tko poker tretira kao posao i uci o igri te kontrolira tilt i discipliran je ce vjerovatno pobijedivati i imati rezultate.

Bilo bi i vrijeme da vec pocnem cistit first deposit bonus da mogu poslije cashoutat nesto, uh treba sad objasnit zasto siteovi dijele bonuse, naravno samo da me navuku da igram sto vise i vise dok zapravo gubim sve vise i vise big_smile rigged ofc

Odgovor na moje pitanje:
Miller, Sklansky, Malmuth: "Small Stakes Hold'em - Winning Big With Expert Play", stranica 19, uvod u poglavlje "Fundamental Gambling Concepts".

To nije naravno objašnjenje za tvoje roditelje, ali sigurno jest za sve one koji sebi ne znaju objasniti.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

zna bit sjebano kad te ne vole doma...  smile

moj prijedlog je prvo da imate neke rezultate kao potporu, a onda okrenete ploču i napadnete vi njih u stilu:

Jel mi ne vjerujete? Jesam vam kad lagao? Jesam napravio (nešto što je malo ozbiljnije) i nije bilo problema?
Mislite da sam tolko glup da ću se uvalit u dugove? Da će mi netko doć na vrata novce tražit?

Onda će malo razmislit pa bacite par priča o BRM, RB-u, recite kak je to super, da kolko se trudiš tolko i zaradiš,
jel bolje ić rintat negdje za 15kn (ako ste negdje radili ko student možete primjer dat) a ovdje doma sjedit i zaradit duplo više...
Da je rb sigurnija lova nego plaća kod privatnika (što je nažalost i istina) i date primjer nekog frenda koji nije dobio plaću par mj.

Pa priče o Hrvatskoj, di ćeš posao nać, sve lopovi, ovo radiš za sebe, nitko ti nije gazda, ispričate o frendu robi koji diže xx k kn mjesečno, da bi i vi mogli tak samo kaj on ima jako skupi kompjuter pa može puno stolova igrat...

Meni je najviše pomoglo što sam uletio sa lovom kad je trebalo i dobio recimo tako neku potporu (ne govori više ajde makni se od tog kompjutera itd), iako se stalno raspituje za neki posao za mene smile

Eto, neke baze, ako su upalile kod moje stare onda moraju i kod vas big_smile

Zadnji popravljao niveaformen (15-01-2011 01:55:23)

00

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

tnx sensei, budem danas/sutra to procitao smile

nisam ocekivao ovako brzo puno odgovora i to dobrih, nego sta da svira u pozadini u trenutku izlaganja, miso kovac i ja sam kovac svoje srece  ili ovaj epski poker hit big_smile

00

25

Re: Kako objasniti doma sta je poker?

Andre_787 napisao:

2. Pitanje tebi, znaš li uopće ti objasniti je li poker kocka ili nije?!

Dobro pitanje, mislim da znam, ukratko poker je igra znanja, discipline i psihe di je sreca/varijanca kratkorocni faktor igre, dugorocno je skoro pa ni nema. onaj tko ulazi u igri sa namjerom da se kocka i misli da je kocka tako ce i igrat i sve ce pripisat sreci ili nekom drugom faktoru dok netko drugi tko poker tretira kao posao i uci o igri te kontrolira tilt i discipliran je ce vjerovatno pobijedivati i imati rezultate.

Ma jaaako je tesko to nekome objasnit... evo ja sam prije par dana jednom prijatelju objasnjavao jer smo dosli na tu temu, stvarno sam se potrudio i razgovor je tekao ovako
-usporedi poker sa bacanjem novcica, kad bacis kovanicu šanse su ti 50:50 da pogodis, i sad recimo da se ja kladim sa nekim i on mi ponudi 100$ za mojih 90$ i ja naravno prihvacam... jeli meni bitno oce li past pismo ili glava ako imam dobar BRM (i to sam objasnjavao)? ja po bacanju imam zaradu od 5$ i meni je samo cilj bacit novcic sto vise puta! pa ista stvar je sa pokerom samo sto je teze nac takve prilike u igri jer nisu toliko ocite pa treba imat znanja smile... tako sam ja nastavio argumentirat i objasnio da i najlošiji igrac na svijetu kroz neko razdoblje dobije iste karte kao i najbolji igrac pa ocito nije stvar u kartama. itd... itd da bi nakon svega toga on meni rekao
-je moze da ti ja dam 100$ i da dijelimo zaradu po pola?
- NE  mad

when you feel like quitting think about why you started..
00