151

Re: Zagonetka

Živi u šumi, a nije vuk. Sjedi na jajima, a nije kokoš. Ima glavu, a nije čovjek. Ako pogodiš što je dobit ćeš sedmodnevni boravak na njemu!  big_smile

im all in
00

Re: Zagonetka

drmarac napisao:

Živi u šumi, a nije vuk. Sjedi na jajima, a nije kokoš. Ima glavu, a nije čovjek. Ako pogodiš što je dobit ćeš sedmodnevni boravak na njemu!  big_smile


rađe nek ti neka zenska odgovori wink

00

153

Re: Zagonetka

jel nuzno da zivi u sumi ?

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

154

Re: Zagonetka

mozes i posjec sumu, AKO ME BERES

Zadnji popravljao Brky (05-12-2010 18:37:18)

00

155

Re: Zagonetka

da, pa šuma se i sječe, da gošči bude ugodnije u urednom vrtu.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

156

Re: Zagonetka

TO SAMO OVI PEDERI KOJI NE SMRDE SJEKU

00

157

Re: Zagonetka

ovo sam na vicevi.net procitao big_smile

...sometimes in poker you can do absolutely everything right and still come out a loser...
00

158

Re: Zagonetka

Tilt napisao:

TO SAMO OVI PEDERI KOJI NE SMRDE SJEKU

big_smile big_smile big_smile   .    tako je.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

159

Re: Zagonetka

tonkobonko napisao:

ova je dosta lagana,neznam jel tko posto vec..

znaci imamo dva otoka i između njih čamac..
na jednom otoku su vuk,magarac i kupus a drugi je pust.. kako prevest čamcem njih na drugi otok?? samo jedno moze u camac stati s time da moramo paziti na to da ako ostanu vuk i magarac sami da ce vuk pojest magarca a ako ostanu kupus i magarac sami,magarac ce pojesti kupus.. znaci svi moraju doc živi ,zdravi i citavi na drugu stranu  roll ..

nadam se da ste skuzili..

Evo interaktivna i naprednija verzija ove zagonetke... big_smile

http://izismile.com/2010/12/07/oldie_of_the_day_famous_japanese_river_crossing.html

Drop watch in toilet
Gona have shitty time
00

160

Re: Zagonetka

oho zagonetke weee. fora tema. ja imam nekoliko odlicnih zagonetki, pa da vidim za koliko ste ih culi i koliko ce vam trebati da ih rijesite

krecem s prvom:
-imate 9 kuglica jednake velicine, ali razlicite tezine. naime, jedna kuglica je laksa od ostalih 8. na raspolaganju imate vagu kakve imaju bakice na trznici (znaci onu s dvije posude). kako cete u 2 vaganja otkriti koja je kuglica laksa od ostalih?

ps. ne mozete u rukama osjetiti razliku u tezini, morate koristiti vagu

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

161

Re: Zagonetka

hmmm.. da probam (inače, takva vaga se zove kantar big_smile )

stavim 3 na jednu stranu, 3 na drugu i 3 kuglice ostavim kod sebe. ako kantar bude u ravnoteži znači da je lakša kuglica medju ove 3 što sam ostavio kod sebe. ako neka strana prevagne, uzeću 3 kuglece sa lakše strane. onda stavim po jednu kuglicu od te 3 na svaku stranu a jednu ostavim kod sebe. Ako kantar bude u ravnoteži onda je lakša kuglica kod mene u ruci.. ako prevagne na jednu stranu onda je na lakšoj strani kantara! jeeeee!  big_smile

00

162

Re: Zagonetka

bravo rademar! i hvala sto si me naucio kako se to zove lol

ok, ovo je bilo brzo. evo sada jedna malo drukcija, meni jedna od najdrazih:

-indijanci su ulovili 3 kauboja. odlucili su ih zavezat za stupove i postaviti im igru, ukoliko je rijese, pustit ce ih, u suprotnom ce ih ubiti. ukupno ima 5 stupova, 3 su crvena i 2 su plava stupa. kauboji su zavezani za prva tri stupa, i to jedan iza drugog - prvi kauboj ne vidi nista osim pustinje ispred sebe, drugi kauboj vidi prvog, a treci vidi prva dva. cetvrti i peti stup su prazni.

igra ide ovako - netko od kauboja mora reci koje je boje njegov stup. ukoliko je izjava tocna, oslobodit ce ih, ukoliko je kriva, ubit ce ih. znaju da ukupno postoje 3 crvena i 2 plava stupa. ali nitko ne vidi svoj stup i ne smiju se dogovarati. kako ce se spasiti?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

163

Re: Zagonetka

uuu ova je dobra...  smile

Ako treći kauboj vidi ispred sebe 2 plava onda će reći da je njegov crveni i pustiće ih. Ako vidi 2 crvena ili crveni i plavi onda će da ćuti. Drugi kauboj ako ispred sebe vidi plavi onda će da kaže da on ima crveni (pretpostavljajući da treći kauboj nije debil pa je ćutao ako je video 2 plava..), a ako vidi crveni onda će da ćuti.. e sad.. prvi kauboj će da kaže da ima crveni, pošto da ima plavi, drugi kauboj bi rekao da on ima crveni! A?

00

Re: Zagonetka

JabbaJinx napisao:
magic26v napisao:

Muškarac je upucan u autu. Na njegovoj odjeći nije bilo tragova baruta, što znači da se ne radi o samoubojstvu i da je osoba koja ga je ubila bila izvan auta. Međutim, svi prozori su bili dignuti, a i vrata od auta su bila zaključana. Nakon analize mjesta zločina, utvrđeno je da su jedine rupe od metka bile na čovjeku - dakle, na autu ništa ni ogrebotine. Ključevi su pronađeni u autu.

Kako je muškarac ubijen?

Ubila ga je zena 100%, imala je rezervni kljuc, ili netko iz banke ako je auto bio na leasing

HAHAHAHAHAHHAAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAHHHHHAHAHAHAHAHAHAHAHAAAAHAHAHAHAHHAAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA kakav kralj

00

165

Re: Zagonetka

vidim imamo vrhunskog logicara na forumu smile bravo, bravo. odgovor je tocan. jos se sjecam kad smo mi u srednjoj skoli na satu tjelesnog stajali jedan iza drugog i pokusali se uziviti u ovu situaciju ne bi li pronasli rjesenje lol

evo sad jedna oko koje se obicno digne puno prasine hehe, ova je vise vezana za matematiku:

-nalazis se na kvizu i pred tobom su troja vrata. voditelj ti kaze da se iza jednih vrata krije auto, a iza dvoja vrata koza. potom ti zazeli srecu i zamoli te da otvoris jedna vrata. ti kazes "biram vrata broj 1!". medjutim, na tvoje iznenadjenje, voditelj otvara vrata broj 3 iza kojih se nalazi koza. sad ti postavlja novo pitanje: "ostajes li pri svojoj odluci ili ces promijeniti odluku i otvoriti druga vrata?"

sto ti je u interesu napraviti?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

166

Re: Zagonetka

aaa ovo je iz onog filma.. "21" ako se ne varam sa Kevinom Špejsijem  smile

Variable Change.. uzeće vrata broj 2 jel onda ima šanse 67%.. Ja i dalje ne razumem zašto je to tako.. ali matematičari kažu tako, pa tako mora da bude..  big_smile

PS: trebali bi napraviti neki experiment, pošto sam ja ubedjen da je ovo totalna glupost.. ako neko ovde zna da programira nek napravi mali programcic koji bi simulirao ovu situaciju.. posle bar hiljadu simulacija siguran sam da je ovde EV=0  smile da ne kažem coin flip!

Zadnji popravljao rademar (16-01-2011 14:48:39)

00

167

Re: Zagonetka

bas sam i ja htio spomenuti film...  big_smile

Drop watch in toilet
Gona have shitty time
00

Re: Zagonetka

na jednoj obali rijeke su dva muškarca po 50kg i 2 po 100kg, imaju jedan čamac koji istovremeno može prenjet samo 100kg, u koliko puta će sva četvorica preći na drugu obalu ako se jedan put broji npr od tocke A(lijeva obala) do tocke B(desna obala)

00

169

Re: Zagonetka

Znači ovako..
1. dvojica od 50 predju reku
2. jedan se vrati
3. ovaj od 100 predje reku
4. ovaj od 50 vrati čamac
5. dvojica od 50 predju preko
6. jedan se vrati
7. ovaj drugi od 100 predje reku
8. ovaj od 50 vrati čamac
9. i vrati se nazad po ovog drugod od 50
10. zajedno se predju reku dvojica od 50

znači 10 puta!

00

170

Re: Zagonetka

drmarac napisao:

Živi u šumi, a nije vuk. Sjedi na jajima, a nije kokoš. Ima glavu, a nije čovjek. Ako pogodiš što je dobit ćeš sedmodnevni boravak na njemu!  big_smile

da nije mozda zagonetka??? big_smile

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

Re: Zagonetka

rademar napisao:

Znači ovako..
1. dvojica od 50 predju reku
2. jedan se vrati
3. ovaj od 100 predje reku
4. ovaj od 50 vrati čamac
5. dvojica od 50 predju preko
6. jedan se vrati
7. ovaj drugi od 100 predje reku
8. ovaj od 50 vrati čamac
9. i vrati se nazad po ovog drugod od 50
10. zajedno se predju reku dvojica od 50

znači 10 puta!

nije

00

172

Re: Zagonetka

onda 9! izbrojao sam jedan više..

00

Re: Zagonetka

da..haha bravo.. i nemoguce je da je paran broj jer ti si uvijek na desnoj stranis  neparnim brojevima, 1 3 5 7 9 lol ..al ajde pohvalno

00

174

Re: Zagonetka

rademar napisao:

aaa ovo je iz onog filma.. "21" ako se ne varam sa Kevinom Špejsijem  smile

Variable Change.. uzeće vrata broj 2 jel onda ima šanse 67%.. Ja i dalje ne razumem zašto je to tako.. ali matematičari kažu tako, pa tako mora da bude..  big_smile

PS: trebali bi napraviti neki experiment, pošto sam ja ubedjen da je ovo totalna glupost.. ako neko ovde zna da programira nek napravi mali programcic koji bi simulirao ovu situaciju.. posle bar hiljadu simulacija siguran sam da je ovde EV=0  smile da ne kažem coin flip!

htio sam bas vidjeti oce li i ovdje biti "nevjernika" hehe. koliko sam samo ovakvih izjava cuo smile "ne kuzim zasto bih trebao mjenjati vrata, sad je nova situacija i to je fifty-fifty!" jel tako? smile

nije lako ni uzivo objasniti to nekome, a kamoli na forumu, ali evo probat cu na nacine koje mozda nisi dosad cuo:

1.zamisli da si u slicnoj situaciji, samo da imas 100 vrata pred sobom, a ne 3. i voditelj ti takodjer kaze da odaberes jedna. i ti odaberes npr. vrata broj 56. i voditelj otvori 98 vrata iza kojih su koze, i ostanu ti vrata 22 i 56. ponovo te pita oces li mijenjati odluku ili ostati pri svojoj. jel i dalje mislis da je fifty-fifty? smile
imaj na umu da ce on uvijek moci otvoriti 98 vrata iza kojih su koze.

2.umjesto teoretski, probaj si u praksi ovo provjeriti. mislis da je fifty-fifty? odigraj igru s frendom; tako da svatko zamisli broj, a onaj drugi pogadja sta je prvi zamislio, i to na ovaj nacin:
-neka on zamisli broj 1 ili 2. ti probaj pogoditi sto je zamislio, i on nek ti kaze jesi li pogodio ili nisi.
-sad ti zamisli broj, i to 1, 2 ili 3. on nek proba pogoditi. sto god da kaze, ti mu nemoj reci je li pogodio, nego makni jedan od preostala dva broja i pitaj ga oce li mijenjati odluku. on nek svaki put promijeni odluku. sad mu reci je li pogodio ili nije.
-zapisujte rezultate
-nakon odredjenog vremena, vidjet ces da ces ti pogadjati njegov broj priblizno 50% puta, a on tvoj 65-70% puta smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

175

Re: Zagonetka

rademar napisao:

PS: trebali bi napraviti neki experiment, pošto sam ja ubedjen da je ovo totalna glupost.. ako neko ovde zna da programira nek napravi mali programcic koji bi simulirao ovu situaciju.. posle bar hiljadu simulacija siguran sam da je ovde EV=0  smile da ne kažem coin flip!

receno-ucinjeno smile tri puta sam napravio po tisucu simulacija (u svakoj je "natjecatelj promijenio odluku") i evo fino se vidi da relativna frekvencija ide prema otprilike 2/3 smile

http://img84.imageshack.us/img84/7937/86289634.jpg

evo nove mozgalice, ovdje ih zapravo ima 22. rijesen je nulti primjer tako da znate o cem se radi. vjerojatno su mnogi ovo vec vidjeli. probajte ih rijesiti sto vise. ustvari meni treba pomoc, davno sam to rjesavao, i mislim da su mi ostala 2 nerijesena, sad sam isao opet, i sad mi ih je ostalo 5 nerijesenih big_smile neke su jako lagane, al neke su zeznute:

    0        24 S u D - 24 sata u danu
    1        30 S u A
    2        7 D u T
    3        7 S Č
    4        12 Z u H
    5        52 K u Š (BDž)
    6        25 P na H Š
    7        18 R na G I
    8        5 P na S
    9        90 S u P K
    10        32 je T u S F na kojoj V S
    11        15 I u R M
    12        3 K na T
    13        11 I u N M
    14        12 M u G
    15        29 D u V u P G
    16        365 D u G
    17        52 T u G
    18        9 Ž od M
    19        60 M u S
    20        23 P U u LJ T
    21        64 P na Š P
    22        1000 G u T

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00