Re: Zagonetka

24 S u D 24 sata u danu
30 S u A 30 slova u abecedi
7 D u T 7 dana u tjednu
7 S Č 7 svjetskih čuda
12 Z u H znakova u horoskopu
52 K u Š (BDž) 52 karte u špilu (bez džokera)
25 P na H Š 25 polja na hrvatskoj šahovnici
18 R na G I 18 rupa na golf igralištu
5 P na S 5 prsti na stopalu
90 S u P K 90 stupnjeva u pravom kutu
32 je T u S F na kojoj V S 32 je temperatura u stupnjevima fahrenheit na kojoj voda smrzava
15 I u R M 15 igrača u ragbi momčadi
3 K na T 3 kotača na triciklu
11 I u N M 11 igrača u nogometnoj momčadi
12 M u G 12 mjeseci u godini
29 D u V u P G 29 dana u veljači u prijestupnoj godini
365 D u G 365 dana u godini
52 T u G 52 tjedna u godini
9 Ž od M 9 života od mačke
60 M u S 60 minuta u satu
23 P U u LJ T 23 posto ugljika u ljudskom tijelu
64 P na Š P 64 polja na šahovskoj ploči
1000 G u T 1000 godina u tisučlječu

Zadnji popravljao Dr.Greenthumb (16-01-2011 16:45:04)

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

177

Re: Zagonetka

niste fora, prebrzi ste big_smile

sve ti je tocno, bravo. jedan ti fali, ali vjerujem da taj znas, samo da si ga slucajno preskocio.

ja sam u medjuvremenu jos neke dokucio, al mi je falio ugljik u ljudskom tijelu, ovo sa smrzavanjem vode i 3 kotaca na triciklu (ko bi reko hehe). hvala!

ajde nova zagonetka:
nalazis se u pustinji, napada te lav, a ti imas jabuku u ruci. kako ces doci u rim?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

178

Re: Zagonetka

stu napisao:
rademar napisao:

PS: trebali bi napraviti neki experiment, pošto sam ja ubedjen da je ovo totalna glupost.. ako neko ovde zna da programira nek napravi mali programcic koji bi simulirao ovu situaciju.. posle bar hiljadu simulacija siguran sam da je ovde EV=0  smile da ne kažem coin flip!

receno-ucinjeno smile tri puta sam napravio po tisucu simulacija (u svakoj je "natjecatelj promijenio odluku") i evo fino se vidi da relativna frekvencija ide prema otprilike 2/3 smile


http://img84.imageshack.us/img84/7937/86289634.jpg

evo nove mozgalice, ovdje ih zapravo ima 22. rijesen je nulti primjer tako da znate o cem se radi. vjerojatno su mnogi ovo vec vidjeli. probajte ih rijesiti sto vise. ustvari meni treba pomoc, davno sam to rjesavao, i mislim da su mi ostala 2 nerijesena, sad sam isao opet, i sad mi ih je ostalo 5 nerijesenih big_smile neke su jako lagane, al neke su zeznute:

    0        24 S u D - 24 sata u danu
    1        30 S u A
    2        7 D u T
    3        7 S Č
    4        12 Z u H
    5        52 K u Š (BDž)
    6        25 P na H Š
    7        18 R na G I
    8        5 P na S
    9        90 S u P K
    10        32 je T u S F na kojoj V S
    11        15 I u R M
    12        3 K na T
    13        11 I u N M
    14        12 M u G
    15        29 D u V u P G
    16        365 D u G
    17        52 T u G
    18        9 Ž od M
    19        60 M u S
    20        23 P U u LJ T
    21        64 P na Š P
    22        1000 G u T



da, ali ti u ovoj situaciji pretpostavis da trebas u 100% slučajeva promijeniti odluku, a onda je normalno da povećaš šanse na 66,66% jer 33,33% u prvom odabiru pogodiš
ako uzmeš situaciju da promjeniš odluku u 50% slučajeva onda imaš coin flip smile

00

179

Re: Zagonetka

zasto bi mjenjao odluku samo u 50% slucajeva? dakle poanta je da ti prije odluke znas da je profitabilnije promijeniti vrata, i onda svaki put to i napravis smile

to je ko da u pokeru zakljucis da je ispravno donijeti neku odluku, i onda kad tu odluku doneses 1000 puta i stvarno budes u plusu, netko ti kaze "da, sad si u plusu, ali da si samo 50% puta donio tu odluku, onda bi EV bio 0" lol

edit: pitanje nije bilo "sto ce se dogoditi ako nekad promijenis, a nekad ne promijenis odluku?" nego "sto ti je u interesu napraviti?"

Zadnji popravljao stu (16-01-2011 16:26:08)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Zagonetka

stu napisao:

ajde nova zagonetka:
nalazis se u pustinji, napada te lav, a ti imas jabuku u ruci. kako ces doci u rim?

Iskreno neznam,mozda laganini pjesice,ali lav u pustinji?

A i ak krenes lagano pehaka,kad tad ces doc tamo jer ionako svi putevi vode u Rim..

Sad kad malo vise razmisljam ovi moji odgovori mi se cine ko veca nebuloza od same zagonetke..

Al +1 za zagonetke,fora stvar za razbudjivanje mozga..

Zadnji popravljao Dr.Greenthumb (16-01-2011 16:38:38)

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

Re: Zagonetka

Al i jabuka sigurno ima neku ulogu..Ne pada daleko od stabla pa mozes pobjec lavu na to drvo..Al na drvetu bas i neces proputovat daleko..mda..neznam..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

182

Re: Zagonetka

samo nastavi razmisljati zeleni palce, na dobrom si putu. razvij pricu.
btw 12 Z u H...?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

183

Re: Zagonetka

Dr.Greenthumb napisao:

Al i jabuka sigurno ima neku ulogu..Ne pada daleko od stabla pa mozes pobjec lavu na to drvo..Al na drvetu bas i neces proputovat daleko..mda..neznam..

...i kad se popnes na to drvo vidis da si na sigurnom,padne ti kamen sa srca i ubije lava...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

184

Re: Zagonetka

a kad kamen ubije lava onda si na konju. A kad si na konju svi putevi vode u Rim

00

185

Re: Zagonetka

Tilt napisao:

pa nema veze pistolj od leda kad nije bilo rupa u autu ne bi se rupe otopile lol

pistolj od leda lol

00

Re: Zagonetka

stu napisao:

samo nastavi razmisljati zeleni palce, na dobrom si putu. razvij pricu.
btw 12 Z u H...?

Evo editirao sam u postu,i ja sam prije par god to rjesavao al zuh-a se sad nisam mogao sjetit..A i ovog sam se jedva sjetio - 32 je T u S F na kojoj V S 32, 18 R na G I..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

187

Re: Zagonetka

hehe bravo momci. vise mozgova je pametnije od jednog.

da rezimiramo: bacis jabuku, buduci da jabuka ne pada daleko od stabla, popnes se na to stablo. pobjegao si lavu, pa ti padne kamen sa srca i ubije lava. sad kad je lav mrtav, ti si na konju. s konjem krenes na put, a svi putevi vode u rim. smile

evo jos jedne, kad smo vec kod rima, ovu ocekujem da rijesite u roku od 1 minute s obzirom da je isto dosta poznata:
-kreces u rim, dolazis do raskrizja i ne znas trebas li ici lijevo ili desno. na raskrizju su dva brata blizanca, jedan govori samo istinu, drugi samo laz. koje pitanje im trebas postaviti da saznas koji je pravi put za rim?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

188

Re: Zagonetka

magic26v napisao:

Muškarac je upucan u autu. Na njegovoj odjeći nije bilo tragova baruta, što znači da se ne radi o samoubojstvu i da je osoba koja ga je ubila bila izvan auta. Međutim, svi prozori su bili dignuti, a i vrata od auta su bila zaključana. Nakon analize mjesta zločina, utvrđeno je da su jedine rupe od metka bile na čovjeku - dakle, na autu ništa ni ogrebotine. Ključevi su pronađeni u autu.

Kako je muškarac ubijen?

Ovo mi lici na onu jednu "zagonetku" kada nakon sto se svi polome davajuci sve moguce scenarije ubojstva rjesenje bude : "Ne znam. Istraga je jos u tijeku..."

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: Zagonetka

Kaj bi mi tvoj buraz rekao da ga sad pitam gdje skrenut?

I koji god odgovor dobio to je krivi smjer i krenes u suprotnom..

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

190

Re: Zagonetka

bravo zeleni palce smile

next:
mrav se penje uz dlaku. dlaka je duzine 5 cm. koliko ce mu trebat sati da dodje do vrha ako dlaka raste 0.5 cm na sat, a on se penje brzinom od 1 cm na sat?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

191

Re: Zagonetka

10 sati.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

192

Re: Zagonetka

Imao neki bogati zemljoposjednik 2 sina i na samrti mora cijelo svoje bogatstvo ostaviti samo jednome. Kako nije znao kome rece im: "Zajasite konje i ciji konj ZADNJI stigne u grad (cca 50km,nebitno) dobit ce nasljedstvo". I tako oni krenu prema gradu,jedva se krecuci...ali vide da tako nece stici do grada nikada! Tada na putu sretnu jednog mudraca i oni mu ispricaju kakva je situacija. Mudrac nakon kratkog razmisljanja im kaze nesto,oni poslusaju njegov savjet i pojure prema gradu.

Sta im je mudrac rekao?

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

193

Re: Zagonetka

dfable napisao:

10 sati.

nope.

Bile napisao:

Imao neki bogati zemljoposjednik 2 sina i na samrti mora cijelo svoje bogatstvo ostaviti samo jednome. Kako nije znao kome rece im: "Zajasite konje i ciji konj ZADNJI stigne u grad (cca 50km,nebitno) dobit ce nasljedstvo". I tako oni krenu prema gradu,jedva se krecuci...ali vide da tako nece stici do grada nikada! Tada na putu sretnu jednog mudraca i oni mu ispricaju kakva je situacija. Mudrac nakon kratkog razmisljanja im kaze nesto,oni poslusaju njegov savjet i pojure prema gradu.

Sta im je mudrac rekao?

da zamjene konje smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

194

Re: Zagonetka

Bile napisao:
magic26v napisao:

Muškarac je upucan u autu. Na njegovoj odjeći nije bilo tragova baruta, što znači da se ne radi o samoubojstvu i da je osoba koja ga je ubila bila izvan auta. Međutim, svi prozori su bili dignuti, a i vrata od auta su bila zaključana. Nakon analize mjesta zločina, utvrđeno je da su jedine rupe od metka bile na čovjeku - dakle, na autu ništa ni ogrebotine. Ključevi su pronađeni u autu.

Kako je muškarac ubijen?

Ovo mi lici na onu jednu "zagonetku" kada nakon sto se svi polome davajuci sve moguce scenarije ubojstva rjesenje bude : "Ne znam. Istraga je jos u tijeku..."

pa zar nije ovo vec rijeseno?

Auto je kabriolet

00

195

Re: Zagonetka

Zamijenite konjeve.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Zagonetka

Neznam za mrava al ovu koncentraciju i kreativnost koju si potaknuo ovim zagonetkama mislim da je najbolje da usmjerim u jedan duzi 2 tabling session..

In b4: spew festival.. big_smile

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

197

Re: Zagonetka

A jbg...ja sam mislio da cete se malo vise namuciti... cool

EDIT: moram negdje u podrumu iskopati http://www.aukcije.hr/item.php?id=1325038 ...

Zadnji popravljao Bile (16-01-2011 17:15:31)

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

198

Re: Zagonetka

stu napisao:
dfable napisao:

10 sati.

nope.

hmm

1 5,5
2 6
3 6,5
4 7
5 7,5
6 8
7 8,5
8 9
9 9,5
10 10

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

199

Re: Zagonetka

ajde mrav ce te cekati nakon sessiona, a ja cu dotle jos jednu matematicku. ovoga puta puta ne trazim da se tocno rijesi ili izracuna (dost je komplicirano), samo zelim da po osjecaju odgovorite smile

pitanje je - koliko ljudi trebamo staviti u prostoriju da bi imali 50% sanse da barem dvoje od njih imaju rodjendan na isti dan?

dakle, ako netko oce racunati, super. ali ne treba racunati nego me samo zanima sto biste rekli po osjecaju? smile ako netko zna odgovor, molim neka ne otkrije da je to siguran odgovor i da ga zna, nego neka samo napise taj broj. bas me zanimaju odgovori

Zadnji popravljao stu (16-01-2011 17:23:58)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

200

Re: Zagonetka

dfable napisao:
stu napisao:
dfable napisao:

10 sati.

nope.

hmm

1 5,5
2 6
3 6,5
4 7
5 7,5
6 8
7 8,5
8 9
9 9,5
10 10

sve je to u redu, ali odgovor je i dalje "ne" smile think logically

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00