76

Re: postati pro

Nisam na burzi i imam zdravstveno.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: postati pro

gmiko napisao:

Nisam na burzi i imam zdravstveno.

bil si radil ( tj. bil si prijavljen za ono ko da radiš) wink , i nakon prekida toga automatski dobivaš zdravstveno jer sam tak i ja,
prekinul radni odnos i imal sam zdravstveno dalje,, dok sam pital zbog čega, rekla mi je ženska ona tam tak kak sam ja sam malo prije tebi  smile

00

78

Re: postati pro

gmiko napisao:

Nisam na burzi i imam zdravstveno.

na koju foru, ja  cijelu proslu godinu nisam imao zdravstveno,srecom nisam bio niti jedanput  bolestan i nisam morao kod  doktora...
niti sam se mogao prijavit  na  burzu zato jer  se nisam javio 3mj nakon zavrsetka srednje.. mislio sam si platit  za  ovu godinu ali kako sam morao upisat na  neki  fax di sam redovan student  da  bi dobivao tatinu mirovinu onda  sam dobio i zdravstveno za  ovu godinu tako da je  nakraju bila win win situacija...

Zadnji popravljao puki86 (14-02-2011 18:33:57)

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: postati pro

puki86 napisao:
gmiko napisao:

Nisam na burzi i imam zdravstveno.

na koju foru, ja  cijelu proslu godinu nisam imao zdravstveno,srecom nisam bio niti jedanput  bolestan i nisam morao kod  doktora...
niti sam se mogao prijavit  na  burzu zato jer  se nisam javio 3mj nakon zavrsetka srednje.. mislio sam si platit  za  ovu godinu ali kako sam morao upisat fax da  bi dobivao tatinu mirovinu onda  sam dobio i zdravstveno za  ovu godinu tako da je  nakraju bila win win situacija...

isto to se i meni desilo, prošla su ta 3 mjeseca i morao sam se "zaposlit", i nakon prekida radnog odnosa sam dobio nazad zdravstveno,

gmiko je isto bio prijavljen kao zaposlen i dobio prekid radnog odnosa, zato je imao zdravstveno

00

Re: postati pro

ja san bia osiguran preko majke dok sam studirao, sad kad sam prijavljen na poslu, poslodavac mi naravno placa doprinose za zdrastveno, mirovinsko..

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

81

Re: postati pro

MMmystery napisao:

gmiko je isto bio prijavljen kao zaposlen i dobio prekid radnog odnosa, zato je imao zdravstveno

Pa da, ali ga imam još uvijek. Budem pital mamu pa javim, ja nemam pojma.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: postati pro

gmiko napisao:
MMmystery napisao:

gmiko je isto bio prijavljen kao zaposlen i dobio prekid radnog odnosa, zato je imao zdravstveno

Pa da, ali ga imam još uvijek. Budem pital mamu pa javim, ja nemam pojma.

no , i zato jer si bil u radnom odnosu i dobil otkaz automatski si nezaposlena osoba = imaš zdravstveno big_smile , tak nekak wink

Zadnji popravljao MMmystery (14-02-2011 18:40:40)

00

83

Re: postati pro

EV++++++++

when you feel like quitting think about why you started..
00

84

Re: postati pro

croman19 napisao:
dabac napisao:

@croman: Jel živiš ti u SWE još?

da

imaš pm; OP sry na offtopic

00

85

Re: postati pro

nemoraš biti na burzi da bi imao zdrastveno ali moras 30 dana od odjave s faksa ili bivseg posla se prijavit ja to naravno nisam pa sad placam 400kn mjesecno jer mi se neda gnjavit i zaposlit kod nekog frenda na 10 dana da dobijem zdrastveno  big_smile

00

86

Re: postati pro

Meni je poker samo zabava, ali imam svoje misljenje o tome da li postati pro...

Po mom misljenju u Hrv mozes od pokera jako dobro zivjeti, ako znamo da je prosjecna placa u Hrvata jako mala, tako da vec sa 1300 - 1500$ mjesecno mozes zivjeti jako ugodno. Ja znam po sebi da sam godinu i pol zivio sa placom od 2900 kn, pa ne vidim razlog zasto ti ne bi mogao zivjeti sa 5000 do 8000 kn mjesecno... !

Samo ja sam siguran da niti jedan poker igrac ne bi trebao razmisljati o tome da postane pro prije nego sto nema zalihu novca sa strane, npr 30000 do 50000 kn. Na taj nacin si dajes sigurnost da i ako te potrefi 2,3 mjeseca slabije igre(tj. zarade) da imas ustedevinu kojom ces pokriti osnovne stvari kao sto su hrana, rezije...

00

Re: postati pro

gmiko napisao:
zamorano11 napisao:

Naravno, imam pokriveno i zdrastveno osiguranje, sto je jako bitna stavka u svemu i moras racunat na to da ces morat sam sebi pokrivat.

Pa nije zdravstveno free u HR? Ja ga ne plaćam pa ga imam.

+1

00

Re: postati pro

nogalo napisao:

Meni je poker samo zabava, ali imam svoje misljenje o tome da li postati pro...

Po mom misljenju u Hrv mozes od pokera jako dobro zivjeti, ako znamo da je prosjecna placa u Hrvata jako mala, tako da vec sa 1300 - 1500$ mjesecno mozes zivjeti jako ugodno. Ja znam po sebi da sam godinu i pol zivio sa placom od 2900 kn, pa ne vidim razlog zasto ti ne bi mogao zivjeti sa 5000 do 8000 kn mjesecno... !

jel ti uopce znas koji je tecaj dolara?!

00

Re: postati pro

perkan91 napisao:
gmiko napisao:
zamorano11 napisao:

Naravno, imam pokriveno i zdrastveno osiguranje, sto je jako bitna stavka u svemu i moras racunat na to da ces morat sam sebi pokrivat.

Pa nije zdravstveno free u HR? Ja ga ne plaćam pa ga imam.

+1

nije besplatno

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: postati pro

Zdrastveno definitivno nije besplatno za svakoga...

Dzaba vam novci moji sinovci, dzaba vam bilo dobre volje...
00

91

Re: postati pro

U hebote klinac sto si pametan.. cifre su priblizno napisane i ako to nisi shvatio onda se zapitaj...


perkan91 napisao:
nogalo napisao:

Meni je poker samo zabava, ali imam svoje misljenje o tome da li postati pro...

Po mom misljenju u Hrv mozes od pokera jako dobro zivjeti, ako znamo da je prosjecna placa u Hrvata jako mala, tako da vec sa 1300 - 1500$ mjesecno mozes zivjeti jako ugodno. Ja znam po sebi da sam godinu i pol zivio sa placom od 2900 kn, pa ne vidim razlog zasto ti ne bi mogao zivjeti sa 5000 do 8000 kn mjesecno... !

jel ti uopce znas koji je tecaj dolara?!

00

92

Re: postati pro

a i za svaki slučaj da se nešto desi(život je nepredvidiv) , a što se tiče toga da što ako poker propadne - uvijek su tu fondovi, dionice, štednje, životna osiguranja, oročenja, itd. itd. načini koji omogućuju da se zarađuje investiranjem ... samo je pitanje koliko ste poduzetan tip.

OMG OMFG OMF     e moj mymistery

Zadnji popravljao profy (15-02-2011 03:55:17)

00

Re: postati pro

ja sam isto nesto zaglavio u 3 god studija. svi vi govorite da zavrsimo a niko ne da neki dobar razlog za to ?
keva mi isto govori da samo zavrsim da imam neku sigurnos u buducnosti. kakva je to sigurnost? kazu imaces posao, ma da i to mi sigurnost.kolko je samo ljudi dobilo otkaz tokom ove svetske ekonomske krize, ni diploma im ne pomaze. pa zato kad budem znao da cu imati platu mnogo vecu a ne samo 100e od prosecne  i da ne treba da dam 5.000 evra za vezu onda cu zavrsiti.
ne znam za vas al meni je poker odavno presto biti zabavan dok igram, srecom ne i naporan jer igram par sati nedeljno( zivim u srbiji gde je plata 200-300e tako da igram najnize limite koji ne zahtevaju mnogo razmisljanja).cak od nove god nisam ni igrao poker jer sam u decembru uzo 4x vise nego sto sam planiro mesecno.
mislite da posao koji radite do kraja zivota nece postati i vise nego dosadan? necu kazem zabava al zadovoljstvo dolazi iz onoga sto je croman naveo, dan ustajanja kad radite i kad igrate poker, to je priceless. kad pogledam druga kako crnci svaki dan za 200e ja sam srecan sto se tako ne mucim.
poker je dobar i zbog toga sto ga mozete igrati sa bilo kojeg mesta. sta smeta da odete mesec-dva negde na more ili neku planinu i tamo grindujete.
meni je jedina briga sad dal ce dici plate kod nas u srbiji kad udjemo u evropsku uniju jer bi onda bi morao dici level. zato vas pitam da li su kod vas skocile mnogo plate kad ste usli u evropsku uniju?

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

94

Re: postati pro

@ propast

ne znam odakle ti ideja da je hrv u EU?!!

završi fakultet, budi u mogućnosti raditi ono što rade ostali studenti i po nećemu se istakni i moći ćeš raditi gdje god hoćeš, otimat će se za tebe... svi pričate kako diploma ništa ne znači, pa normalno da ništa ne znači onome tko 5 godina fakulteta studira 10 godina i završi ga s prosjekom ocjene 2,35... nije toliko važan prosjek, kao ni br. godina koje se  studira, ali brate zašto bi netko zaposlio osobu koja se očigledno zajebava, koja je lijena, kojoj je vrhunac dana otići s frednovima na kavu?!!! da li bi netko od vas zaposlio takvu osobu? ja prvi ne bi

Zadnji popravljao djuma (15-02-2011 06:12:23)

00

Re: postati pro

djuma napisao:

@ propast

ne znam odakle ti ideja da je hrv u EU?!!

završi fakultet, budi u mogućnosti raditi ono što rade ostali studenti i po nećemu se istakni i moći ćeš raditi gdje god hoćeš, otimat će se za tebe... svi pričate kako diploma ništa ne znači, pa normalno da ništa ne znači onome tko 5 godina fakulteta studira 10 godina i završi ga s prosjekom ocjene 2,35... nije toliko važan prosjek, kao ni br. godina koje se  studira, ali brate zašto bi netko zaposlio osobu koja se očigledno zajebava, koja je lijena, kojoj je vrhunac dana otići s frednovima na kavu?!!! da li bi netko od vas zaposlio takvu osobu? ja prvi ne bi

prvi ne bi zaposlia nekoga ko je zavrsia sve u najkracem mogucem vrimenu, jer taj nije studira kako triba smile

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: postati pro

Moje vidjenje svega:

Prvo si moras postaviti puitanje sta tebi znaci diploma.
Ako mislis zavrsiti ekonomiju samo da dobijes papir, treba ti biti jasno da mozes zaboraviti placu preko 1k€ (mozda 10k kn ako imas jako dobru vezu).
Takodjer, trebas znati da ces skoro sigurno sljedecih 40 godina raditi posao koji ce ti dopizditi za 5 godina, a za 15-20 ce ti se gaditi.
Cinjenica je sljedeca.
Ako nastavis s faksom, zavrsis i pocnes raditi, trebalo bi ti biti jasno da je to to.
Zivit ces prosjecno do kraja zivota. Ovo ti je pogotovo zicer ako se u medjuvremenu ozenis i dobijes klince.
Jednostavno vise neces imati vremena za zapocet bilo sta, a vjerojatno ni muda da riskiras.

Nemoj misliti da te ja nagovaram na nesto, jer iskreno, meni apsolutno puca k... sta ces napraviti, al da sam na tvom mjestu, ja bi napravio sljedece:
Odjebao bi faks iduci semestar. Za pola godine, nece ti nist biti.
Uhvati se pokera, al ozbiljno. Igraj minimalno 40 sati tjedno (tako ces imati dobar volume, a i vidit ces sta znaci raditi) do kraja ljeta.
Onda odi na odmor, pogledaj unazad i sve ce ti biti jasno.

Il si vec postao pro il trkom nazad na faks.

00

97

Re: postati pro

ja bi se prvo posvetio faksu završio tek tolko da imam diplomu, te se kasnije posvetio pokeru..jer ko zna šta se sve može dogodit..a i ak se nešto loše dogodi imaš drugu opciju (kao npr. dođeš pijan doma i bustaš cijeli br u par min tongue)

00

Re: postati pro

Glupo od mene sto uopce pisem jer je xxx njih to napisalo ali evo, ja sam zavrsio srednju (Tehničar za elektroniku).
Nisam ni htio čut za faks, ono, samo da idem radit da si kupim auto, da imam love za sve sto želim.
Sada, nakon 6 godina, radim (ne u struci), imam super plaću (flex od 8-10k kn) a po sezoni (kad su duzi dani) i preko 15k kn a nemoš ni zamisliti koliko sad žalim za faksom sad

Radim na građevini od 8-17h, a ljeti radim dosta "fušam". (zato i imam takvu plaću). Uglavnom, sad bi sve to mijenjao za 4godinu na faxu smile

00

99

Re: postati pro

djuma napisao:

@ propast

ne znam odakle ti ideja da je hrv u EU?!!

završi fakultet, budi u mogućnosti raditi ono što rade ostali studenti i po nećemu se istakni i moći ćeš raditi gdje god hoćeš, otimat će se za tebe... svi pričate kako diploma ništa ne znači, pa normalno da ništa ne znači onome tko 5 godina fakulteta studira 10 godina i završi ga s prosjekom ocjene 2,35... nije toliko važan prosjek, kao ni br. godina koje se  studira, ali brate zašto bi netko zaposlio osobu koja se očigledno zajebava, koja je lijena, kojoj je vrhunac dana otići s frednovima na kavu?!!! da li bi netko od vas zaposlio takvu osobu? ja prvi ne bi

+1000000  svi govore da mozes imati posao samo preko veze loooool to govore likovi koji su propalice na faksu pa se tako tjese,ja imam stotine primjera kod frendovaa i rodbine koji su svojim zalaganjem i rezulatatima na faksu dobili posao i imaju jakoooo dobre place...

00

100

Re: postati pro

LOL. Rasprava je otišla skroz u krivom smjeru. Mislite da je puki uzoran student i jako se zalaže na faxu? Pa nebi onda razmišljao o odustajanju nego bi ga već završio.

00