Tema: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

Može li mi tko objasniti zasto raspon ruku u stngowizu nije isti kao u pokerstoveu ili obratno. Na primjer u sitngowizu u analizi neke situacije mi kaze da sam trebo zvati npr. sa 19% ruku i onda mi ih navodi u zagradi koje su to ruke a kad u pokerstoveu pogledam koje ruke podpadaju pod 19% ne pokazuje iste...

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

točno je to što govoriš.
razlika je u modelu protivnika koji su postavljeni na tvome stolu.
pogledaj si u setupu modela protivnika ovisnost EV diff o stacku i broja protivnika za stolom.
u tome je razlog.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

aha, sad vidim da si u stvari pitao za range.
range ovisi po kojem kriteriju se uzimaju ruke od najbolje do najlošije, a to ovisi o broju protivnika.
nema velikih razlika, osim kad se uspoređuje headsup i igra protiv više igrača.
protiv više igrača najčešće se koristi chubukhov-sklanksy hand rankings.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

Sensei napisao:

protiv više igrača najčešće se koristi chubukhov-sklanksy hand rankings.

mislim da je u ovome stvar i to mi se čini logičnim. Ne znam koji hand rankings koristi pokerstove, ali znam da wiz po defaultu koristi chubukhov - sklansky hand rankings, pa ti zato vjerojatno izbacuje malo drugačije rangeve. Ja sam se nekad znao igrati s tim različitim rangevima u wizu, a evo sad baš gledam i više niti ne znam gdje se mijenjaju ti hand rankings, no nije ti toliko ni bitno. Sve videe koje ćeš gledati i kada neki coach priča o rangevima, misli baš na chubukhov - sklansky rankings jer su oni po defaultu ( govorimo o SNG videima i SNG coachevima da ne bi bilo zabune ). Provjereno, to davnih dana istraživao...

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

fala dečki...brzi ste...može još jedno pitanje ondak...but first..moje ime je Ivan, dolazim iz Vinkovaca..
igram poker nekih 6 mj i to samo sitngo-ove(turbo)..mislim da sam teoriski za tih 6 mj dosta prošo literature i videa al za vježbanje sam malo lijen..igram na FT i to 2.25 full ring turbo i zanima me koliko mi treba sa svakodnevnim igranjem oko 20-tak turnira (ne mogu više) i naravno "igranje" u wizu da dodem recimo do stolova od 12 dolara.
P. S. Sensei pogledo sam onaj tvoj prvi video kojeg si uplodao i mislim da su ti sve odluke bile dobre, prvo sam citao komentare i ocekivao nekog manijaka koji nenormalno igra a kad ono..sve valja..pozdrav i jos jednom decki fala na brzim odgovorima

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

teško je reći koliko će ti vremenski trebati...sve ovisi o tvojem winrateu i o eventualnim većim swingovima koji te mogu, a i ne moraju pogoditi...ja kad sam počinjao s pokerom prije 2 god isto sam igrao 3$ BI SNG i imao sam 20 % ROI i trebalo mi je 1200 games da dođem do 12 $ BI. Za te stakese ( 12 $ BI ) bih ti preporučio 100 BI ( neki će ti preporučiti i manje ). Po mogućnosti nemoj isplaćivati pare s accounta ako je to moguće, i dalje uči, postaj handove na forum i pitaj ako ti nešto nije jasno...

00

7

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

PS range računa prema Sklansky-Chubukov rangeu i to kao prosjek protivnikovih rangea, dok Wizzard uzima svaki protivnikov hand u rangeu i onda izračuna naš range (također prema Sklansky-Chubukov rangeu).
Zato se kod spotova s više protivnika zna dogoditi da ubaci ili izbaci pojedini hand.. npr. 77, AJ ili 77, AT.. no nemoj se previse opterećivati s time.
Dodao bih još da prilikom analize rangea obavezno otvoriš graf i vidiš koliko range pada u odnosu na edge, to nam govori kako se ponaša protivnikov range prema našem, tj. koliko je pojedini spot close.

Na drugo pitanje ćeš teško dobit odgovor, odigraj nekih 1000 turnira da bi otprilike vidio koliki ti je ROI, nakon toga se možeš poigrat s nekim variance kalkulatorom da bi znao koliko turnira trebaš odigrat za određeni profit.
Budući da igraš tek 6 mj. ja se na tvom mjestu ne bih opterećivao profitom, svakodnevno vježbaj i rezultati će doć. Pod svakodnevno mislim doslovno svakodnevno: markiraj nejasne handove prilikom igre, analiziraj ih a možeš ih i postat na forum, i obavezno radi na p/f fazi u Wizzu (budući da igraš turbno strukturu di se dosta brzo dođe do p/f faze to je jako bitno).
Ja u HEM-u filtriram određene situacije (npr. bubble: BTN unopened; BTN 1 limper, BvB calling pushes...), uz pomoć WizHUD-a ih prebacim u Wizzard i onda se poigram s protivnikovim rangeovima i prema tome gledam moj range.
Bitno je radit na usavršavanju vlastite igre a rezultati nek se brinu sami za sebe... IMO

But they were suited...
00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

opet jedno hipotetsko pitanjce...odigro sam nekih 1000 i sitno 6.5 turbo sitngo turnira i ROI mi se vrti oko 10..prema vasem iskustvu koliki bi mogao ocekivati ROI na levelu od 11+1 %.........znam da mi ne možete dati tocan odgovor al svejedno me zanima

00

9

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

kalinjo11330066 napisao:

opet jedno hipotetsko pitanjce...odigro sam nekih 1000 i sitno 6.5 turbo sitngo turnira i ROI mi se vrti oko 10..prema vasem iskustvu koliki bi mogao ocekivati ROI na levelu od 11+1 %.........znam da mi ne možete dati tocan odgovor al svejedno me zanima

Možda ne bi škodila i informacija u koliko vremena si to odigrao/koliko stolova igraš.

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

igram 9 stolova odjednom, u prosjeku 60 turnira dnevno

00

11

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

kalinjo11330066 napisao:

igram 9 stolova odjednom, u prosjeku 60 turnira dnevno

po meni  je to odličan rezultat, a za 11+1 nemam pojma.

Zadnji popravljao karik (19-02-2011 13:52:36)

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

kalinjo11330066 napisao:

opet jedno hipotetsko pitanjce...odigro sam nekih 1000 i sitno 6.5 turbo sitngo turnira i ROI mi se vrti oko 10..prema vasem iskustvu koliki bi mogao ocekivati ROI na levelu od 11+1 %.........znam da mi ne možete dati tocan odgovor al svejedno me zanima

Najbolji igrači na 10+0.5 nemaju ROI iznad 5% ( uconnrounder jedan od najboljih ), jako dobri imaju 3 - 4% ( Jekagame recimo ), a većina winning regulara ima 1 - 3 % ROI...Tvojih 11 % je dugoročno sigurno neodrživo jer su mogući winning/loosing/breakeven streatchevi od po 5 k games. Zato se za super turbose sample od 10 k  games smatra relevantnim odrazom nečije igre

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

pitanje je bilo vezano uz turbo sitngove, a ne super turbo ako si na njih mislio...jel to mijenja tvoj odgovor

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

kalinjo11330066 napisao:

pitanje je bilo vezano uz turbo sitngove, a ne super turbo ako si na njih mislio...jel to mijenja tvoj odgovor

da, sry zajebao sam se...mislio sam da si napisao super turbo, moj bad...
a za turbo 10+1, može se imati 10 % ROI ako se igra manji broj stolova i ako se table selecta. Ja sam imao na tim limitima na 4k games 8 % ROI, 16 - tabling

00

Re: Sitngo wizard-problemi kod raspona ruku

tako vec da..malo si me poplasio moram rec...... smile

00