Tema: HU - određivanje tipa igrača

S obzirom da treba cca 10-15 handova da procijenimo tip igrača i da znamo kakav pristup odabrati, kako je po vama ispravno otvarati match. Da li je ok u startu kretati loose iz pozicije i tight OOP?
U zadnjih para dana imam problemčić koji mi se konstantno ponavlja.

U prvoj, drugoj ruci dobijem npr. AJo OOP. Dakle, početak je matcha i ne znam ništa o igraču osim da sam mu provjerio statse na topsharsku ili sharkscopeu. Kako je igrač rejzao 3xbb (60) iz SB, logično ga je rirejzati do 180-200 sa takvim handom.
E sada, s obzirom da igram 10$ HUSNG i znamo da su igrači većinom stationi, dobijam call nakon rejza.
Dolazi dry flop recimo Q68 rainbow. C-betam barem nekih 250 u pot od 400 i dobijam call. Šta sada? Početak je matcha a ja sam već pao sa početnih 1500 čipova na 1050.

Da li betati turn ili checkirati, da li c/r flop ako dođe do njegovog beta, da li samo Check/call flop... ili je call pfr najbolja opcija. Šta napraviti?

S obzirom da volim cbetati, majumun me calla, ja checkiram turn i river jer me nije pogodio i on dobija velik pot na početku matcha sa nekim junkom tipa Q5o.

00

Re: HU - određivanje tipa igrača

EV+ ti je 3bet i cbet,nekad ces i barellat turn...nemos svaki put  dobit

00

Re: HU - određivanje tipa igrača

loose i agresivno sa buttona, oop 3bet range mi je jako jako tight u pocetku

tak da ja ni nebi 3beto AJo, tj. ne u prvih par handova, unatoc tome sto ce te pozvat sa ATC u prvih par handova...jbga nit sam

odustani nakon cbeta na flopu

00

4

Re: HU - određivanje tipa igrača

dubai0 napisao:

nekad ces i barellat turn...nemos svaki put  dobit

Naravno da ću nekada barellat turn, ali ne vjerujem da je isplativo na početku matcha? Bez ikakvih saznanja mi je to čisto gemblanje...

00

Re: HU - određivanje tipa igrača

Ljava napisao:

Dolazi dry flop recimo Q68 rainbow. C-betam barem nekih 250 u pot od 400 i dobijam call. Šta sada? Početak je matcha a ja sam već pao sa početnih 1500 čipova na 1050.

tu chekiraš jer nemozes apsolutno odredit njegov range. Mislim da u 70% slucajeva tu nemaju damu u 30% imaju.
Ja tu često radim chek/shove. Mozda i baci damu đava če ga znat. Tu "blefaš" za 2:1 cip lead.

Uglavnom glupo je govorit kako vi krenete u match, zato jer svak igra na svoj nacin, ti igraj svoju igru ne razmisljajuci u prvih 15 handova jel on lag ili tag i trazeci detalje da to vidis. Sa obicnim showdownom u prvoj ili drugoj ruci znas jeli lik riba ili ne. Vec nakon 2 showodowna mozes procjenit igraca. (naravno uz uvjet da je bilo nekakve akcije u handu a ne limp chekchekchkehckehckehcek)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

6

Re: HU - određivanje tipa igrača

chillin napisao:

tu chekiraš jer nemozes apsolutno odredit njegov range. Mislim da u 70% slucajeva tu nemaju damu u 30% imaju.
Ja tu često radim chek/shove. Mozda i baci damu đava če ga znat. Tu "blefaš" za 2:1 cip lead.

Uglavnom glupo je govorit kako vi krenete u match, zato jer svak igra na svoj nacin, ti igraj svoju igru ne razmisljajuci u prvih 15 handova jel on lag ili tag i trazeci detalje da to vidis. Sa obicnim showdownom u prvoj ili drugoj ruci znas jeli lik riba ili ne. Vec nakon 2 showodowna mozes procjenit igraca. (naravno uz uvjet da je bilo nekakve akcije u handu a ne limp chekchekchkehckehckehcek)

Dobro si rekao "možda". A ono "don't bluff the station" ?
Ne znam, meni je to preagresivno na samome početku. Jer igrajući izričito svoju igru i ne prilagođavajući se protivniku, mogu na taj način popušiti 2/3 chipova na samome početku i to mi je lagano spewy. Nekako se najviše slažem sa Keropokerovim mišljenjem, vjerojatno jer sam i ja Nit  big_smile

00