Tema: JJ na Q high flopu

Ajde da probamo sada jedan konkretan hand...

Igra se Limit hold'em

Imas u ruci Jh i Jc i kako je to limit hold'em sa 6 igraca na relativno slabom betu svi callaju tvoj raise

Flop je

6c 8c Qs

još imaš jaku ruku ali Q ti kaže da može bit jaća jer ima jako puno igraća unutra - svi checkiraju

Turn

2h

Karta koja vjerovatno nemože nikom pomoći i na tvoj bet svi callaju

River

9h

na tvoj bet jedan od igraća raisea, a ostali foldaju, ti callas i okreću se karte gdje vidiš da je taj igrać imao Q 6 još od flopa, a ti si izgubio...

Lako je foldat samo ako foldas svaki put kada ćeš dobit...

Zadnji popravljao Ico424 (03-09-2009 12:29:31)

Online poker spašava živote.
00

Re: JJ na Q high flopu

Ico424 napisao:

Flop je
6c 8c Qs
još imaš jaku ruku ali Q ti kaže da može bit jaća jer ima jako puno igraća unutra - svi checkiraju

Pozicija je od presudne važnosti!!!
U principu, flop bet jer je stol jako draw heavy i call-at će te sa svačim!

Ico424 napisao:

Turn
2h
Karta koja vjerovatno nemože nikom pomoći i na tvoj bet svi callaju

Zavisi protiv koga igraš i koliko ti protivnika ostane u hendu.


Ico424 napisao:

River
9h
na tvoj bet jedan od igraća raisea, a ostali foldaju, ti callas i okreću se karte gdje vidiš da je taj igrać imao Q 6 još od flopa, a ti si izgubio...

Opet zavisi koliko ih ostane u hendu. Ako su zvali turn bet, ovdje nećeš ponovo bet-at a pogotovo nećeš zvat raise.

U principu, gotov hend ne foldas osim ako sa vrlo velikom sigurnoscu mozes pretpostavit da je protivnik jaci.

Zadnji popravljao crna ovca (03-09-2009 12:51:22)

00

Re: JJ na Q high flopu

Ups krivi je postan... tek sad vidim big_smile Ovo se drugo može obrisat ako vam nije teško

Online poker spašava živote.
00

Re: JJ na Q high flopu

U 1. handu od 6 igrača netko ima Q u 90% slučajeva i check foldaš do rivera.


U biti, da malo razjasnim.

U multi way potu, na flopu igraš samo ako imaš nešto dovoljno jako da nastaviš. Ako nemaš, ne zanima te range protivnika.
A ako imaš dovoljno jako (TP+), onda betaš i kad se protivnici prorjede (jedan ili dva), onda ih tek možeš početi stavljati ih na range.

00

Re: JJ na Q high flopu

Izbrisan drugi hand...

00

Re: JJ na Q high flopu

roba59 napisao:

U 1. handu ... .... check foldaš do rivera.

Ovo definitivno nikad nećeš napravit!!!

Zadnji popravljao crna ovca (03-09-2009 12:58:36)

00

Re: JJ na Q high flopu

crna ovca napisao:
roba59 napisao:

U 1. handu od 6 igrača netko ima Q u 90% slučajeva i check foldaš do rivera.

Ovo definitivno nikad nećeš napravit!!!

Misliš konkretno na mene ili?

Online poker spašava živote.
00

Re: JJ na Q high flopu

Ico424 napisao:

Misliš konkretno na mene ili?

Pa ako si ti taj koji ima Jc Jh na 6c 8c Qs stolu, onda da, mislim na tebe. Inace, replika se odnosi na ono sto je citirano.

Zadnji popravljao crna ovca (03-09-2009 12:58:06)

00

Re: JJ na Q high flopu

crna ovca napisao:
roba59 napisao:

U 1. handu ... .... check foldaš do rivera.

Ovo definitivno nikad nećeš napravit!!!

Neznam ja za limit, ali čini mi se da sam prečesto beatan ako je 6 igrača u igri.

00

10

Re: JJ na Q high flopu

roba59 napisao:
crna ovca napisao:
roba59 napisao:

U 1. handu ... .... check foldaš do rivera.

Ovo definitivno nikad nećeš napravit!!!

Neznam ja za limit, ali čini mi se da sam prečesto beatan ako je 6 igrača u igri.

Slažem se sa foldom u multiway potu.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: JJ na Q high flopu

gmiko napisao:

Slažem se sa foldom u multiway potu.

Zbog....?

00

12

Re: JJ na Q high flopu

Kao što sam već napisao, u večini slučajeva si beatan.

00

Re: JJ na Q high flopu

Jel tu itko cita postove na koje odgovara? Nisam tebe citirao, ti si svoje razloge napisao ranije.

Mene zanima zasto bi netko foldao hend s kojim ima cca 15% equity (ili 5.7:1) protiv svih 5 protivnika koji igraju ATC a ima pot oddse od barem 13:1 u slucaju bet-a na flopu?

Btw, mozda bi raspravu o konkretnom hendu trebalo prebacit u FL forum?

00

14

Re: JJ na Q high flopu

Po tome onda nitko nikad u multi way potovima nebi bacao hand. Zašto onda foldati?

00

15

Re: JJ na Q high flopu

roba59 napisao:

Po tome onda nitko nikad u multi way potovima nebi bacao hand. Zašto onda foldati?

Pa na low limit hold'emu izgleda to upravo tako... gdje ti na stolu od 10 5 igraca vidi river, a isto tako i 3(4) na stolu od 6 igraca

Online poker spašava živote.
00

16

Re: JJ na Q high flopu

I onda ispada da ribetine koje ganjaju gluposti i ne mogu foldati, su dobro odigrale. To je malo bezveze.

00

Re: JJ na Q high flopu

Ico424 napisao:

Pa na low limit hold'emu izgleda to upravo tako... gdje ti na stolu od 10 5 igraca vidi river, a isto tako i 3(4) na stolu od 6 igraca

Pa bas i ne izgleda tako, to je vise iznimka nego pravilo. Mozda jedino na super micro limitima ispod 0.25/0.5.

00

18

Re: JJ na Q high flopu

Ja igram na još manjim limitima (žao mi je) sad

Ustvari - nisam probao na većima... možda bi trebao

Online poker spašava živote.
00

Re: JJ na Q high flopu

Ico424 napisao:

Ja igram na još manjim limitima (žao mi je) sad
Ustvari - nisam probao na većima... možda bi trebao

Nema ti zasto bit zao, svi moraju odnekud pocet. Trebas ic na veci limit ako si na trenutnom limitu pozitivan ili oko 0. Najbitnija stvar ti je da preflop igras dobro (imas tablice ako sam ne znas) a postflop da ne izigravas manijaka i mozes uspjet.

00

20

Re: JJ na Q high flopu

Nisam toliko loš... baš sam negdje govorio ovdje na forumu da sam sa početnim kapitalom od 10$ igrao 3 mjeseca... negdje sam dobio, negdje izgubio, ali uglavnom sam igrao pozitivno do NL. Kad sam probao NL jednostavno nisam znao pročitati i stati kad je trebalo, a u tome sam se već sad poboljšao u odnosu na onda.

Radim na strpljenju kojeg nekad i nemam, pa pokušavam tu fazu nestrpljive igre potpuno izbacit i za probu sam danas odigrao 0.25/0.50 limit i zaradio 4$ u 15-20 handova... nije loše ali nekako mi je prebrz stol pa sam brzo odustao i prešao onda na NL 0.10/0.20 stol i tamo prvo izgubio 4$ pa ih kasnije dobio...

Počeo sam prepoznavati fisheve za stolom što mi je jako drago big_smile

Uglavnom, drago mi je da sam naletio ovdje jer s kim se družiš takav si big_smile:D Sad ću i ja u profesionalce big_smile

Online poker spašava živote.
00

Re: JJ na Q high flopu

crna ovca napisao:
Ico424 napisao:

Ja igram na još manjim limitima (žao mi je) sad
Ustvari - nisam probao na većima... možda bi trebao

Nema ti zasto bit zao, svi moraju odnekud pocet. Trebas ic na veci limit ako si na trenutnom limitu pozitivan ili oko 0. Najbitnija stvar ti je da preflop igras dobro (imas tablice ako sam ne znas) a postflop da ne izigravas manijaka i mozes uspjet.

ja silom prilika igram 0.10/0.20$(blindovi 0.05/0.10) limit i problem je sto svi sve callaju/betaju/rejzaju,jednostavno sam se izgubio,u 2 dana sam 3€ u plusu sad
moze par savjeta?

00

Re: JJ na Q high flopu

igraj no limit  cool

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: JJ na Q high flopu

big_smile dobio sam tih 35€ i moram se dokazati na limitu da dobijem lovu na NL big_smile ako ovo ne rijesim u par dana,zaboravljam na to i dalje jasem po freerollovima dok se ne skupi neka lova

00

Re: JJ na Q high flopu

crna ovca napisao:

Najbitnija stvar ti je da preflop igras dobro (imas tablice ako sam ne znas) a postflop da ne izigravas manijaka i mozes uspjet.


Kakve tablice?

00

25

Re: JJ na Q high flopu

rounder1984 napisao:
crna ovca napisao:

Najbitnija stvar ti je da preflop igras dobro (imas tablice ako sam ne znas) a postflop da ne izigravas manijaka i mozes uspjet.


Kakve tablice?

pa valjda starting hands chart

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00