Tema: Ludost ili dobar blef?

Nemam HEM, ali mogu nesto reci o protivniku. Dosad je prilično tight, nije izvodio nikakve ludorije.

Moj image je nekakav LAG. Prilicno sam dominirao stolom agresivnoscu i krao blindove skoro pa kad god sam mogao, ali nisam izvodio nikakve gluposti do ove ruke.
U chatu je napisao da je imao AQ. Po meni je kljucan turn.

moje pitanje stoji u naslovu.
(btw. bas gledam sad i mislim da je fold flop mozda najbolji play ovdje, al sam imao osjecaj da ga mogu nadigrat)

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Ring
Small Blind: $0.02
Big Blind: $0.05

BTN ($11.66)
SB ($4.47)
BB ($5.99)
UTG ($5.07)
MP (putkasreci) ($5.71)
CO ($13.42)

Dealt to MP (putkasreci)
http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6H.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/7H.png

Preflop: (Pot is: $0.07)

UTG folds, MP (putkasreci) raises to $0.15, CO folds, BTN calls $0.15, SB & BB fold

Flop: (Pot is $0.37, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5C.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png
MP (putkasreci) checks, BTN bets $0.35, MP (putkasreci) calls $0.35

Turn: (Pot is $1.07, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5C.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png    http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png
MP (putkasreci) checks, BTN bets $0.55, MP (putkasreci) raises to $1.5, BTN calls $0.95

River: (Pot is $4.07, 2 players)

http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/5C.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AH.png http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png   http://www.pokerpro.com.hr/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/9S.png
MP (putkasreci) bets $3.71 (All-In), BTN folds,

                                                                     
Total Pot: $4.07 | Rake: $0.2

Winners:
MP (putkasreci) wins $3.87

Zadnji popravljao Gademz! (04-05-2011 22:53:29)

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

fold preflop

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Ludost ili dobar blef?

ludost

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Šta si želio da folda? Ako nisi želio da folda, sa čime želiš da te plati?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Ludost ili dobar blef?

ludost-mladost  tongue

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Ludost ili dobar blef?

mladost ne opravdava besvest

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Želio sam da folda. Njegov turn bet mi je izgledao prilicno weak i jednostavno sam mislio da ga imam na riveru. Al, slazem se da je ludost; samo sam htio potvrdu

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Gademz! napisao:

Želio sam da folda.

Koji hand si želio da folda?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Ludost ili dobar blef?

dfable napisao:
Gademz! napisao:

Želio sam da folda.

Koji hand si želio da folda?

Htio sam da folda 77-TT, slabe aseve poput A2, A3, A4, pa i A7, A8

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Malo se previše levelaš za nl 5, valuebet valuebet valuebet. Prvo, 67 sa mp je fold preflop. Drugo, ako je vec dosao Axxr flop, onda je ovo 100% cb, ovaj c/c je totalno loš play, sa mp te ovaj flop jako pogađa, to ti je klasicna bet/fold situacija.

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Gademz! napisao:
dfable napisao:
Gademz! napisao:

Želio sam da folda.

Koji hand si želio da folda?

Htio sam da folda 77-TT, slabe aseve poput A2, A3, A4, pa i A7, A8


wtf, on tu sa Ax snapcallaaaaa. pogotovo za cheezburgerbet na riveru  big_smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Ludost ili dobar blef?

ShaneMacGowan napisao:

Malo se previše levelaš za nl 5, valuebet valuebet valuebet. Prvo, 67 sa mp je fold preflop. Drugo, ako je vec dosao Axxr flop, onda je ovo 100% cb, ovaj c/c je totalno loš play, sa mp te ovaj flop jako pogađa, to ti je klasicna bet/fold situacija.

prvo, zasto 67s fold preflop na 6 max igri s mp-a? Koji bi ti range odredio sa mp-a ?  (nista bahato, samo me zanima?)
Sto se tice flop igre, slazem se i vidim gresku. Bet/fold se je trebalo odigrati. Prihvacam.

Rexonja napisao:

wtf, on tu sa Ax snapcallaaaaa. pogotovo za cheezburgerbet na riveru  big_smile

Kao sto sam rekao, protivnik nije riba i prilicno solidno igra (nesto i razmislja, a kao sto sam imao priliku i vidjeti: fear money nekakav osjeca ocito)

Osobno, ja bih tu vrlo vjerovatno bacio slabe aseve

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

ShaneMacGowan napisao:

Malo se previše levelaš za nl 5, valuebet valuebet valuebet. Prvo, 67 sa mp je fold preflop. Drugo, ako je vec dosao Axxr flop, onda je ovo 100% cb, ovaj c/c je totalno loš play, sa mp te ovaj flop jako pogađa, to ti je klasicna bet/fold situacija.

Smijesno.aaaaaa krivo sam,mislio sam da je on callao preflop pa mi je bilo glupo sto si reko da cbeta i beta sa 76 na flopu.jebiga

Zadnji popravljao croman19 (04-05-2011 23:37:32)

00

Re: Ludost ili dobar blef?

Odigro si lose hand jer ti niko nece foldat na tom limitu A na tom boardu.On kad nastavi betat taj turn uvijek ima hand.

00

Re: Ludost ili dobar blef?

evo ti moji notesi iz serijala bluefire, alan jackson amateur to pro, preflop play. Jako sam retardirano pisao, i puno gramatičkih grešaka, zato nemoj se smijat big_smile al nadam se da ce pomoci. Bitno: ovo ti je okvirno sve, i naravno da ovisi o protivniku, a i autor filmica je klasican tag, koji svoju igru ne bazira na poker genijalnosti  i non sd w, nego na analizama, konstantnosti, low variance playu i slicno. Ima lifetime winingse preko pola milijuna dolara, tako da je ok za procitat/pogledat za nas koji igramo ispod nl 100

UTG Range:
22+, ATs+, A5s-A2s, KQs, AQ+, Kqo
Middle Position Range:
Isto kao i UTG. Poprilično ništa puno se ne mjenja.
Cut Off:
Range sa ove pozicije najviše ovisi o postotku fold to steal statusa igrača koji imaju poziciju na nama, i koliko često/agresivno defendaju na naš steal.
100% Open range iz Cut off-a, bez obzira vs kog igramo:
22+,A2s+,KTs+,QTs+,JTs,ATo+,Kqo
Kad širimo range gledamo na 3 stvari kad biramo ruke s kojima širimo range:
1)    High Card potencijal
2)    S/oS
3)    Connection
Mozemo otvorit širi range, koji iznosi oko 24% handova, i proširit ga do 33% ovisno o protivnicima na BTN i Blindovima, ali više se oslanjamo na suited karte. Suited karte nam daju mogučnost da odigramo multiple barrele zbog equitija koje nam daju na flopu, a ne zbog  toga što se nadamo flopanju flusha/flush drawa.
22+,A2s+,K8s+,Q9s+,J9s+,T8s+,97s+,86s+,75s+,65s,ATo+,KTo+,QTo+,Jto
Button:
Igra na ovoj poziciji ovisi najviše o fold/defend igrača na SB/BB. (vazni stats, fold to steal sb/bb, ako zbrojimo ta dva postotka, te ako njihov zbroj je veci od 145 onda možemo proširiti naš steal range sa btn-a i do 60% handova)

Cold calling:
TT-22,AQs-ATs,KJs+,QJs,AQo-ATo,Kqo Moramo paziti i na to koliko su blindovi squeez raspolozeni pa prema tome možemo callati sa premiumima umjesto da 3betamo, i trapat ih.
Small Blind:
77+,A2s+,KTs+,QTs+,JTs,A9o+,KJo+,QTJo+,Jto
Tu je kritičan status fold to steal sb vs bb. Mnogi igrači imaju velikih problema sa small pocket pairsima od 22-66. Ako BB ima visok fold to steal stats onda možemo proširiti range. Paziti na razliku između BB Fold to steal i BB fold to steal vs SB.
Big Blind Cold Call:
Ne isplati se 3betat sa premium parovima i AK, bolje je zadržati slabije handove u igri. Range je tu poprilično thight. Vs UTG/MP opena smo jako thight, i igramo mal postotak ruku.
Cold calling range vs CO open:
JJ-22,AQs-ATs,KQs,AQo
Ovisno koliko je thight CO, možemo u range ubacit AJo, KQo, ovisi dosta i o c/f fold, fold cb vs raise i sličnim statsima.
Cold calling range vs BTN open:
Najlakše, i najbolje za našu igru je uspoređivati BTN open range, sa rangeom koji dominira taj open range, i igrati se sa rukama, u poker stoveu. Naravno, BTN open range ovisi od igrača do igrača. Ali najčešće je oko 21-33%.
22+,ATs+,KJs+,QJs,ATo+,Kqo
Cold calling range vs UTG open:
TT-77,AQs-ATs,KTs+,QTs+,JTs,AJo,Kqo

Zadnji popravljao ShaneMacGowan (04-05-2011 23:28:33)

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

16

Re: Ludost ili dobar blef?

ludo dobar belf

00

Re: Ludost ili dobar blef?

ma lose si odigra. reprezentas set sestica da nisi ni svjestan

jedino se nebi slozio da je fold prf, dajte ljudi, pa neka je nl5, malo ispipajte, i igrajte i za uzitak. Cim openas hand poput 76 sa mp znaci da razmisljas, prf su sve to 50-50, ako vec razmisljas za razliku od ribe na nl5 sposoban si i outplayat postflop. Ribe veoma lagano, a regovi ce imat hrpu problema jer nisu navikli na nl5 igrat protiv thinking lag-a.

Samo sta je ovo bilo jako na silu i drljavo i nemoze bit koncept dugorocnog uspjeha na nl5. (ni na kojem drugom levelu)
Rejz na turnu nema nikakvog smisla apsolutno, maknut ces ga sa handa od kojeg mozes dobit value, ili ces se dovest u groznu situaciju ko sto i jesi na riveru.
Najmrze mi je kad vidim ribu da ovako pretvara hand u blef.

Zadnji popravljao chillin (04-05-2011 23:43:24)

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

18

Re: Ludost ili dobar blef?

razmislo dal ćeš ikad ovako odigrat nuts
nećeš
zato je loše

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Ludost ili dobar blef?

Istina, usrao sam pošteno !

Hvala na argumentiranim komentarima.

Bit ce jos handova za diskusiju. (nadam se neku kvalitetniju, odnosno zanimljiviju, jer je ova bila prilicno jasna)

@Shane, budem to proucio, ali velim; ne volim previse generalizirat i drzat se ogranicenja. Uglavnom, ty!

Zadnji popravljao Gademz! (04-05-2011 23:51:18)

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

greska (brisi)

Zadnji popravljao Gademz! (04-05-2011 23:51:03)

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
10

Re: Ludost ili dobar blef?

kad procitam ovo fold preflop  mad  mad  mad  mad  mad  mad  !!! bolesne nitare, iskorjenit cete poker!
Uzmes najjjstrong line na turnu da predstavis nutz???
Los play al votever!

00

Re: Ludost ili dobar blef?

Ja ne znam što je toliko loše savjetovati početniku da izbaci dvojbene handove sa mp na petici. Nema to nikakve veze sa nitanjem, eto digao je i pogledaj sta je napravio na flopu, ne kazem da ti nebi trebao dizati to sa mp, nego igraci koji tek pocinju igrati nemaju sta imati te handove u rangeu. Uostalom, ajde bas vidi u hemu dal imas profit sa malim suited konektorima iz utg-mp?

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
10

Re: Ludost ili dobar blef?

Nazalost jos nemam HEM kao sto sam napisao gore jer cu morat uskoro stavljat nove windowse pa mi ga se trenutno ne isplati instalirat, ali kad ga instaliram i odigram odredeni broj ruku cu pogledat (bas i mene zanima sad)
btw. mozda se cinim kao pocetnik, ali unatoc tome sto nemam previse prakse, puno sam pogledao videa i proucavao handove tako da sam sto se tice teorije prilicno naoruzan.

evo jos samo par pitanja

1. Koliko posto otprilike HEM moze unaprijediti igru i sto sve korisno osim statistika ostalih igraca i nekakve statisticke analize svoje igre mozemo dobiti?

2. bas gledam svoje statse  na  pokertableratingsu i vidim da imam odigranih 1825 handova te 23,8 BB/100. Jel to malo prevelika brojka (na ovu drugu mislim obv; volume mi je jako malen, al tek sam poceo igrat pred tjedan dana ) ?

Here's to a long life and a merry one
A quick death and an easy one
A pretty girl and an honest one
A cold beer and another one!
00

Re: Ludost ili dobar blef?

volum ti je jako malen, gle tek kad napravis nekih 100k ruku moze se pricat o dobrom sampleu, imas npr vrhunskih igraca koji su breakeven i runnaju ko posrani golubovi na 100k, tako da i to je dvojbeno, ali mislim da je 100k ruku sasvim dovoljno za dublje analize igre.

I learned a ton from the book previously written by Barry Greenstein:
-When someone dies and has a heart attack, let him lay there and die, and divide the money evenly.
-Have your wife come with you for good sex, if she isn't in the mood, then find a prostitute.
-Stay up all night to keep the fish playing, if all else fails, find a teammate to play while you are off.
00

Re: Ludost ili dobar blef?

za sad dobro runnas, pa imas super winrate, nije to odrzivo, mislim ako si neki brutalac mozda i je, al jako tesko, 1800 handova je jakojakojakojako malo.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00