Tema: Multiple Choice

Multiple Choice:

If you choose an answer to this question at random what is the chance you
will be correct?

A) 25%
B) 50%
C) 60%
D) 25%

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Multiple Choice

33.33% ? odokativno, 33.33% jedino nisam uzeo u obzir da iako je 2 puta 25% (što kao daje 3 izbora), zapravo random znači da ćemo u prosjeku svaki krug imati 4 odgovora A, B, C i D. Pa ako uzmemo da je B) 50% točan odgovor, a mi imamo ponuđeno A, B, C i D, B biti točno u 25% slučajeva. Blah...

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
10

3

Re: Multiple Choice

50/50 (ldo)

Zadnji popravljao 4ladX (04-08-2011 13:33:31)

10

4

Re: Multiple Choice

30%

A svako gubi bar ponekad, ali nikad Boža zvani Pub

Re: Multiple Choice

25%?

00

Re: Multiple Choice

sinisaT5 napisao:

33.33% ? odokativno, 33.33% jedino nisam uzeo u obzir da iako je 2 puta 25% (što kao daje 3 izbora), zapravo random znači da ćemo u prosjeku svaki krug imati 4 odgovora A, B, C i D. Pa ako uzmemo da je B) 50% točan odgovor, a mi imamo ponuđeno A, B, C i D, B biti točno u 25% slučajeva. Blah...

plus jedan

a e... jel tako nesto ?

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Multiple Choice

Trebao si prevesti ovo na hrvatski pa bi teže bilo naći na google-u.

A i trebao si napisao ta je moguće zaokružiti više odgovora na pitanje, a ne da si to stavio kao naslov pa da se ne skuži.

00

Re: Multiple Choice

ja još uvijek neznam odgovor na pitanje. Ima jedna ogromna rasprava, budem postao kasnije.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Multiple Choice

Ja ne vjerujem da vi imate vremena za ovakve pizdarije.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

10

Re: Multiple Choice

Poprilično sam siguran da je ovo točan odgovor:

Usually, multiple choice questions with multiple correct answers (as suggested by A and D being the same) have you select all correct answers. Since it's that sort of test you have a greater set of choices:

S = [ε, A, B, C, D, AB, AC, AD, 
    BC, BD, CD,ABC, ABD, ACD, BCD, ABCD,] 

Assuming that at least one of these constitutes a correct answer, choosing randomly would be P=1/16 chance (P=0.0625), but since that is not among the given answers I would answer ε as that's the closest answer to my choice.

00

11

Re: Multiple Choice

ja bih rekao da je ovo paradoksalno pitanje na koje ne postoji tocan odgovor, kao sto je npr "mozete li odgovoriti na ovo pitanje samo sa 'ne' ? " i sl.

prvo, pitanje je nejasno postavljeno. niti se kuzi ima li vise tocnih odgovora, niti znamo ako ima vise tocnih odgovora, a mi odaberemo samo jedan od tih tocnih, da li nam se priznaje kao tocan.

ako moze biti vise tocnih odgovora, tada za svaki odgovor vrijedi da je ili tocan ili netocan, pa kad slucajno odaberemo jednog od njih, postoji 50% sanse da je on tocan. tom logikom tocan odgovor bio bi B. dakle -> postoji samo jedan tocan odgovor.

al ako je samo jedan tocan odgovor, onda postoji 25% sanse za svakog da je bas to tocan odgovor, pa bi tocan odgovor bio A ili D -> dakle dva su tocna odgovora, a ne jedan -> kontradikcija. ujedno i paradoks.

ako uzmemo da ima vise tocnih odgovora i da ako ih ima vise, da ih moramo navesti sve, onda dolazimo otprilike do ovog sto je roba kvotao, sto opet znaci da nema tocnog odgovora.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

12

Re: Multiple Choice

E)

00