Tema: husng stars

jel ima tko na forumu da ozbiljnije igra husng? znam da je mile prije igrao, mandzu sam znao susresti....

planiram postati reg na hu60 na starsima, ali mi baš i ne ide pa rekoh da postavim neka pitanja, a možda i koji put da me netko pogleda kako igram ili ja njega... da mi ukaže na greške...

zanima me koliki su vam swingovi? kako to podnosite i sl.
nedavno sam imao na starsu na hu30 upswing od 40-45 bi, i onda down od 35... vjerojatno bi bio i veći ali sam se bojao nastaviti igrati. tako veliki swingovi mi ne djeluju normalni?!!!

koliko često blefirate? pretpostavljam da se na husng blefira znatno manje nego na hu cashu... nekako sam dojma da premalo blefiram, obično to radim kad imam prednost u čipovima, inače mi glupo (nepotrebno) riskirati.

na starsu igram povremeno, pošto ne mogu podnijeti varijancu, pa onda kad me downswing opali odem na neku drugu stranicu gdje su lošiji igrači.... no, evo statsa sa starsa:

do 35$ bi
36$ +
i ukupna statistika

http://i51.tinypic.com/juesdl.jpg

mislim da su rezultati na manjim limitima slabiji jer sam radio gluposti, igrao 4 stola odjednom, nisam baš brinuo za lovu i sl.

pa eto, ako netko od iskusnih regulara s većih limita ima kakav savjet, rado bih ga čuo smile

00

Re: husng stars

Za početak nemoj sjedat regovoima,vidim da si i meni sjedao.
Jer u protivnom više nikad nećeš dobiti free lobby,na ps su regovi posebno alergični na to..m2

Ovo ostalo ti nemogu reć u par crta kaka blefirat,koje handove igreat postflop  koje preflop,koje3b...Otiđi malo na 2+2 husng forum,i na husng.com pogledaj neke videe,imaš ih na tone tamo...jer u suprotnom ovako ti nemože niko pomoć sako si sam nepomogneš!

00

3

Re: husng stars

ne sjećam se da sam tebi sjedao, zapravo mislim da sam s tobom odigrao samo jednu partiju. inače baš i ne sjedam regovima, jedino kad u isto vrijeme uđemo u sobu (lili nekad kad sam na tiltu pa mi svjedno).

imam dosta tih videa s husng.com, većina videa je igra protiv igrača s negativnim roijem, što mi je poprilično bezveze... protiv njih znam igrati i sam, i općenito premalo je teških spotova....

još par pitanja kojih sam se u međuvremenu sjetio...

kako igrate kad ste card dead? blefirate ili pustite da vam jedu blindove? ja obično blefiram pa brže spušim...
guranje i callanje AI u ranoj fazi? koji range?
cbetanje u 3betanom potu? uvijek ili ovisno o protivniku i boardu...
upareni bordovi?

edit: mandza, kako mislis da vise neću dobiti free lobby

Zadnji popravljao djuma (09-09-2011 22:50:19)

00

4

Re: husng stars

evo sad sam pogledao u hem... imam 879 partija zabilježenih, od toga samo jedna s tobom (46 handova) i ako me sjećanje dobro služi, mislim da sam ja prvi ušao u sobu... jedino ako imaš još koji account...

jel znaš možda altaira, vidim da je izrazito uspješan  igrač, a iz hrv je... taj mi je stalno ulazio u sobu na 30icama

00

Re: husng stars

Opet kažem neće ti to baš puno pomoć da ti odgovorim na  ovo što pitaš.
Jer ti videi su specifični po tome da pomažu početnicima i regovima,tako da nikako nemogu odmooći (pogotovo protiv fiševa kad igraš,jer ćeš na njima gradit BR obv).

CD si u većini slučajeva lol,tako da ako nemaš skilla za nači prave spotove gdje ćeš 3b ili fletat crap handove  onda nemo ni igrat.
Sng-turbo su specifični jer tu je jako bitna short-stack igra 10-25bb gdje ćeš se skillat protiv protivnika,to jest re-shove range ce ti biti dosta wide ovisno o njegovom % opena  btn.
Al u ranoj fazi po mein vs unknown TT+ AQ+
cbetanje naravno ovisno o boardu i protivniku,jer ce te neki regovi  (mali broj) ako vidi da dosta 3b i cbetaš callat na drawy bordu sa airom sa tendencijom steal-a na ostalim streetovima.
Upareni bordovi vs tipe players


Zato što te regovi neće poštovat i sjedat će ti u lobby,jer si ima sjedao prije ili imaju loše mišljenje o tvojoj igri.

00

Re: husng stars

djuma napisao:

evo sad sam pogledao u hem... imam 879 partija zabilježenih, od toga samo jedna s tobom (46 handova) i ako me sjećanje dobro služi, mislim da sam ja prvi ušao u sobu... jedino ako imaš još koji account...

jel znaš možda altaira, vidim da je izrazito uspješan  igrač, a iz hrv je... taj mi je stalno ulazio u sobu na 30icama

dunno,maybe sam fulo nešto.

Da znam ga,i meni je sjedao ok je ali nista posebno!

00

Re: husng stars

nađemo se na starsima, sjedni za VivanG koji put djuma wink

"Valjda mogu i ja jednom u zivotu svaki dan biti pijan"
00

8

Re: husng stars

vratio si se na husng? mislio sam da si prešao na cahs 10/20 big_smile

00

9

Re: husng stars

uf to mi izgledaju dosta veliki swingovi tolke jos nisam imao. o kolko velikom uzorku turnira je rijec?

sto se tice regova na 60$ igrao sam sa dosta njih i ne bi se bas slozio da neces dobit vise lobby, meni nisu poslije sjedali za stol iako se sjecam da su neki poprilicno pizdili u chatu zato sto sam ja njima sjedao. (Jedino je mandza znao sjest za moj stol big_smile )

Na husng.com imas dosta videa protiv regova, samo dosta njih je na premium subscription. Logicno je da su na manjim levelima videi vecinom protiv fisheva posto su to najcesci protivnici s kojima ces tamo igrat. Imas seriju od Phmerca koja je nedavno izasla u kojoj ide po levelima i na svakom igra sa jacim regovima na tom levelu.

Ako te zanimaju neke specificne situacije u kojima nisi siguran sta napravit postaj ovdje pa cemo komentirat.

00

10

Re: husng stars

stoka napisao:

uf to mi izgledaju dosta veliki swingovi tolke jos nisam imao. o kolko velikom uzorku turnira je rijec?

200tinjak...

imao sam po danima:

otprilike

+ 250$
+ 320$
+ 340$
- 220$
- 400$

stvarno sam se bio pripremio za swingove, ali nisam očikivao ništa više od +-10 bi....kad me opalio taj od 35 bi, puko sam...

00

11

Re: husng stars

ja sam imao najvise negdje oko 15BI downswingove. Kako ocjenjujes svoju igru u tim situacijama, moguce da zbog tilta gubis puno vise nego sto bi inace?

00

12

Re: husng stars

to mi je prvi put otkad igram poker da imam tako ogroman downswing... inače igram loše kad sam u dowswingu, ali ovaj put to nije bio slučaj, pošto sam imao pun k. zaliha zbog prethodnog upswinga... igrao sam kao i uvijek što igram, ali jednostavno nisam mogao nikog dobiti, isto kao što ni mene nitko nije mogao par dana prije...

00

13

Re: husng stars

djuma napisao:

nekako sam dojma da premalo blefiram, obično to radim kad imam prednost u čipovima, inače mi glupo (nepotrebno) riskirati.

nema smisla da odluke donosis na temelju toga da li imas prednost u cipovima ili ne. gledas uvijek efektivni stack tj. manji stack i nebitno je da li je on tvoj ili protivnikov. Jedini razlog zbog kojeg bi mogao mijenjati igru u odnosu da li si u prednosti ili ne je taj ako je protivnik ribetina i ne kuzi da je bitan efektivni stack pa igra bitno drukcije u ovisnosti da li je u prednosti ili ne, pa onda i ti igras drukcije da mu se prilagodis

00

14

Re: husng stars

koji je tvoj range za gurati ili callati shove u ranoj fazi?

moj je TT+, AK

mandzi je i AQ... ne znam da li je ispravno foldati AQ nakon što me protivnik shovea na moj 3bet... ja to obično foldam...

Zadnji popravljao djuma (10-09-2011 17:09:41)

00

15

Re: husng stars

mislis na range za callat 4bet shove u ranoj fazi?

00

16

Re: husng stars

da

00

17

Re: husng stars

zavisi dosta o tome protiv koga igram kao i o velicini stacka.

npr. uzmimo da je prvi level i da je efectivni stack 1300 chipova, protivnik 3xa, ti 3betas do 180 i on shova. Ti trebas callat 1120 a pot je 1480. To znaci da trebas imat vise od 43% equitija da bi call bio dobar. E sad ako se malo poigras s rangeovima u pokerstovu vidjet ces na primjer da je call i vise nego dobar sa 99 cak i protiv vrlo tight shoving rangea

00

18

Re: husng stars

moj defaultni range protiv unknowna pri punim stackovima bi bio negdje 99+,AQ+

00