Tema: LAG vs TAG

Evo jednog od velikih pitanja u pokeru i htio bih znati šta vi mislite o tome.

LAG igra protiv TAG igre. Može li se sa Tight igrom zaraditi na LAG igraču? Naravno - ne glupom nego dobrom LAGU sa dobrim readom koji će koristit sve. Poziciju, sizing beta i slowplayanje sa jačim handom od vašeg. Nebih sada točno rekao koliki je postotak na forumu, ali sve mi se čini da je TAG veoma zastupljena igra ovdje, ali i u većini online poker kuća.

Ima par argumenata za i protiv, ali neću sad o tome dok ne uđemo u nekakvu diskusiju. Znaći ima li dobar TAG lijek za dobrog LAGa i koji će u situacijama za stolom i biti u prednosti.

Online poker spašava živote.
00

2

Re: LAG vs TAG

nije stvar igre kakvu se igra nego adjustanje na table dynamics. "ok, ja cu igrat tag!" ili "igrat cu lag" je pogresan nacin razmisljanja.
uzmi u racunicu i stack size. sa 100bb nema previse prostora za dobru lag igru. sto je stack size deeper to je loose igra profitabilnija.
i da, naravno da se sa tag moze zaradit na lag i obrnuto.

30

Re: LAG vs TAG

OK. Vidim da ću morati iznijeti još činjenica.

Stvar je u live gameu. 9 ljudi. Da, igra je jako jako loose, ali recimo da ima 2-3 dobra LAGa, ostali su fishevi do bola. Stackovi su 500 BB+ deep.

Rejz vrijedi malo i vrlo malo. Znaći 1/2 igra i opening rejz do 40 ima najmanje 6 callera. 3bet do 150 ima 2 callera u najboljem slučaju. Veći bet je fold na sve, a manji znaći da su svi u igri. Koliko se isplati čekati nuts. Gledam iz dana u dan kako LAGovi odnose pare, a TAGovi idu broke even ili u malom plusu. Ili čak u minusu jer im svi znaju range.

EDIT: Tagovi su oni koji neće callat onaj raise do 40

Zadnji popravljao Ico424 (18-09-2011 12:52:20)

Online poker spašava živote.
00

Re: LAG vs TAG

dusty, nanonoko, blah npr.

[  ] svi im znaju range, svi su u minusu.

ful si ceo fudbal ico asu. procitaj jos jednom post od 4ladx

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
01

Re: LAG vs TAG

BoyFromBalkans napisao:

dusty, nanonoko, blah npr.

[  ] svi im znaju range, svi su u minusu.

ful si ceo fudbal ico asu. procitaj jos jednom post od 4ladx

ne prica o online pokeru ico

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

Re: LAG vs TAG

Ne, ali i u online pokeru mislim da se može povuć paralela. Jedina je razlika da nema toliko loose i deep igre. Možda negdje i ima ali nije standard.

Online primjer.
Imas LAGa za stolom - recimo 38/24 koji će ti zvati normalan 3bet sa dobrim handom, a push će foldati bez nutsa. Iskorištava poziciju i maltretira cijeli stol pun TAGova koji će da mu uzmu pare još više tightati. Mislim da se tu nemože puno napraviti, ali to je samo moje mišljenje. Online je lako. Digneš se i promjeniš stol. Ali svejedno mislim da je LAG (pričamo o dobroj LAG igri) puno profitabilnija od TAG igre.

Live primjer.
Vidio sam čovjeka da je toliko izmaltretirao stol i uzeo 1000€ za manje od 2 sata da ljudi više nisu znali šta uopće napraviti ako je on u potu.
Npr. sa K3 ulazi u pot protiv TAGa. Pf je samo callao.
Flop
xQ8
Tag bet pot
LAG call
Turn 8
TAG bet 1/2 pota
LAG call
River  Q
Tag check
Lag All in
Tag fold AA

Bezbroj takvih primjera. Stvar je da ima - definitivno ima velike swingove, ali na kraju mjeseca je par k€ u plusu, a oni ostali TAGovi za stolom baš i nisu toliko. That's my point

Online poker spašava živote.
00

7

Re: LAG vs TAG

Igraj onda LAG i problem rijesen..

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: LAG vs TAG

tag koji folda AA na takvom boardu je fish epskih proporcija, ne znam sta te cudi u cinjenici da je breakeven ili losing.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: LAG vs TAG

igraj 31/28, 22/20 na fr stolovima...

postflop je ono sto dijeli pobjednike i ostale, uz sav materijal danas dostupan generalne preflop stvari su vecini jasne, postflop je vec druga prica

00

10

Re: LAG vs TAG

^^^^ i to ti je 1000 post?  mad

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: LAG vs TAG

http://www.spaceout.com.au/blog/wp-content/uploads/2011/01/sad-cat.jpg

sad da
2000 ce bit poseban

00

12

Re: LAG vs TAG

čestitke na 1k postu big_smile

Nije stvar kako ja igram. Ja igram kako mi stol dopusti, ali većina ovih stvari se dešava way iznad mog br međutim čini mi se da se igra mijenja i da više tight i nije toliko right koliko bi trebalo biti.

Ustvari više ni ne igram da budem iskren jer sam cashoutao prije ljeta i izdonkao zadnjih 10$ koje sam si ostavio. Uletim svako malo na live cash više kao promatrač nego kao igrač i to me jako čudi. Gledam kako ribe dolaze za stol i ostave po 1000 - 2000 u par handova, a većinom ih ovi LAGovi uzimaju, a TAGovi mogu samo gledat.

Online poker spašava živote.
00

13

Re: LAG vs TAG

Vec par puta si naglasio da je u pitanju dobar LAG,ali nijednom nisi rekao da su s druge strane loši TAGovi...

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

Re: LAG vs TAG

Nemoj mjesati TAGove i nitare.
U live igri je drugacije nego online, tako da ser moras prilagoditi protivnicima.
Nemos mi reci da s nekim kartas nocima i da mu nisi skuzio nijedan leak.

00

Re: LAG vs TAG

Bile napisao:

Vec par puta si naglasio da je u pitanju dobar LAG,ali nijednom nisi rekao da su s druge strane loši TAGovi...

Sviđa mi se konstatacija. Baš mi je to prošlo kroz glavu.. Imaš gro igrača koji igraju TAG, ali su katastrofalni; šta ti znači vidjeti na nekome na 300 ruku da igra 19/17 kad mu je postflop katastrofalan, bet sizing, hand reading, ranges itd... Isto tako, dođeš na stol i snimiš manijaka koji stalno beta, rejza, 3beta...i misliš si neki LAG s kojim se neću previše kačiti. I onda nakon 15 minuta skužiš da se radi o idiotu koji, unatoč 32/26 statsima, zapravo samo klikče gumbe i beta bez ikakvog posebnog razloga. Dobar TAG će se znati prilagoditi dobrom LAGu...i obratno (ovo je trebala biti kao neka pametna misao za kraj) smile

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

16

Re: LAG vs TAG

rounder1984 napisao:

Nemoj mjesati TAGove i nitare.
U live igri je drugacije nego online, tako da ser moras prilagoditi protivnicima.
Nemos mi reci da s nekim kartas nocima i da mu nisi skuzio nijedan leak.

Ponavljam 18. put da nije stvar u meni jer sam ja probao igrati i izvukao sam + ali malo mi je to prejaka igra, odnosno preskupa. Tako da ja odem ponekad, popijem piće i čekam da se malo razrijedi stol pa ako odigram - odigram, a ako ne svejedno.
Donedavno se tvrdilo da je jedino isplativo igrat TAG, ali u zadnje vrijeme sve ono što vidim je da LAGovi nose veliku lovu.

Online poker spašava živote.
00

Re: LAG vs TAG

Lovu nose oni koji se propisno prilagode stolu (ilitiga adjustaju).

00

Re: LAG vs TAG

S ovim ne zelim reci da nisi u pravu, al nisam bas siguran da shvacas pojam LAGa.
Mislm, dao si samo jedan primjer, al LAGovi bas nisu tipovi koji puno callaju i onda samo shovaju river. Ubiti, pravo je cudo da vidim LAGa da cala pfr, flop i turn.
Opet, kad malo razmislim, spominjes da dosta LAGova nosi lovu, al koliko sam ja bio live igrama, rijetkost je naletiti na nekog ko igra LAG.
Cak mi trenutno ne pada napamet niko s kim sam igro da je LAG osim Mateja Marinovica.
U pravilu na stolovima vidis par fisheva, par nitova, calling stationa i mozda jednog ili max 2 solidna igraca.

00

19

Re: LAG vs TAG

Slažem se da sam možda dao loš primjer, jer je to već bilo na izmaltretiranom stolu.

Međutim, mislio sam da ako dovoljno proširiš range i znaš foldat kad imaš read (vidio sam ovog LAGa da folda sve i svašta, ali je znao da je behind) nitko nemože imati read na tvojem handu, a na nutse ćeš naletiti jako rijetko - dovoljno rijetko da se loose isplati. To je ustvari cijela suština ove debate.

Online poker spašava živote.
00

Re: LAG vs TAG

boboman napisao:

tag koji folda AA na takvom boardu je fish epskih proporcija

Možeš ovo malo obrazložit?

00