Tema: novo doba

Prije svega pozdrav forumašima. 30+ godina, nabadam poker od prije par godina, igrao sng9, HU, nešto pokušavao cash. Uglavnom nisam početnik, ali skoro godinu dana sam out od pokera i čujem da se trendovi mjenjaju, da neke igre više nisu ono što su bile...

Povodom tih glasina volio bi da me se uputi u novitete. Konkretno :

1. Da li je istina da većina sng/mtt regova prelazi na cash ili je možda obratna situacija?
2. Koji je omjer uloženog truda i učenja mtt/cash?
2. Pošto sam prvenstveno turnirski igrač i najvjerojatnije ću to i ostati ( ako me netko ne razuvjeri) koju igru mi preporučati s obzirom:

    a) na težinu
    b) ulaganje u učenje ( min. se traži naravno )
    c) da se može zaraditi nekakav dodatak na plaću ( ne živim od pokera)
    d) da ne živiš za tipkovnicom i mišom

3. i općenito kakve su tendencije u pokeru danas i gdje valja "zajašiti" a da se isplati barem narednih par godina?

00

Re: novo doba

Pozdrav i dobrodošao.

1. mislim da je situacija obrnuta
2. mislim da je mtt lakše naučiti jer nema toliko puno filozofije koliko kod casha i ne igra se toliko postflop.

Ako više voliš mtt/sng, probaj početi sa SNG 6/9/18/27 man pa odaberi format koji ti najviše leži. Mislim da ne bi trebao imati problema sa bitanjem low stakes SNGova.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: novo doba

zahvaljujem dfable

Ako može savjet kojeg sng18+ man da se uhvatim, sa kojim bakrolom/BI i sa kojim brojem turnira dnevno, uz prepostavku da sam win player, mogu nabrati 500-1000 e?

Šta se tiče mtt-a koliko se turnira može odigrati mjesečno, BI od 1-10 $,ako recimo pet,sub i ned zasjedneš od 23 do jutra i da li je to dovoljno da možeš reći da si mtt igrač?

00

Re: novo doba

A gle, malo su preopčenita pitanje. Prvo je pitanje dal si winning player pošto nisi dugo igrao a igre su malo teže nego prije godinu dana. Drugo pitanje je, čak i ako jesi winning player, koliki ti je ROI. Onda je pitanje koliko stolova ti donosi najveću satnicu. A jedini tko ti može dati odgovor na to pitanje si ti, a odgovor možeš dobiti kada odigraš najmanje 1000 turnira, mislim da je to neki minimum da vidiš gdje si.

Šta se tiče koje BI početi, ja bi ti preporučio do $10 za početak dok se malo ne uhodaš, pa kasnije lako nalupaš još $$$ na roll i kreneš na veće ako vidiš da bitaš.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00