Tema: Tekući->devizni

Zanima me dali se preko e-zabe može sa tekućeg računa novci prebaciti na devizni račun

00

Re: Tekući->devizni

nema smisla da nemože

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Tekući->devizni

kiklop napisao:

nema smisla da nemože

a kako molim?

00

4

Re: Tekući->devizni

Kad smo vec u temi imam pitanje..  smile
Koja je razlika između ta 2 racuna osim sto devizni nije u kn? tj. kad se na forumu rade transakcije svi daju tekuci a dali se mogu primat uplate na devizni bez problema?

when you feel like quitting think about why you started..
00

Re: Tekući->devizni

Tonac napisao:

Kad smo vec u temi imam pitanje..  smile
Koja je razlika između ta 2 racuna osim sto devizni nije u kn? tj. kad se na forumu rade transakcije svi daju tekuci a dali se mogu primat uplate na devizni bez problema?

ljudima tribaju kune, vjerovatno se ne zeli gubit na tecaju i mislim da se vise stvari trazi za uplatu na devizni, znan da san daaaavno tija uplatit na materin eura pa me odjebalo ka da mora ona doc (dok  san bija maloljetan)

luđa
00

6

Re: Tekući->devizni

BStope napisao:
kiklop napisao:

nema smisla da nemože

a kako molim?

za prebacivanje u pbz-u koristim čitač kartica, vjerojatno zaba ima istu stvar

00

Re: Tekući->devizni

CW napisao:
BStope napisao:
kiklop napisao:

nema smisla da nemože

a kako molim?

za prebacivanje u pbz-u koristim čitač kartica, vjerojatno zaba ima istu stvar

može postupak malo detaljnije

00

8

Re: Tekući->devizni

Od pbz-a sam dobio ovaj čitač,
http://www.pbz.hr/lgs.axd?t=16&id=2608
ubaciš karticu, upišeš pin i dobiš jedan broj, taj broj upišeš na pbzovoj stranici i otvore se svi računi koje imaš (tekući,žiro,devizni), prvo promjeniš novce u valutu koju želiš i nakon toga prebaciš na devizni

00

Re: Tekući->devizni

prvo promjeniš novce u valutu koju želiš i nakon toga prebaciš na devizni

taj mi postupak nije jasan kako promjeniti u valutu i kako prebaciti s računa na račun da li moram isto unjeti nalog kao kad plačam nešto ili ide drugačije

00

10

Re: Tekući->devizni

nemoras nista mjenjat samo prebacis sa tekuceg na devizni i automatski ti se promjeni u valutu..to govorim za zagrebacku banku i mozes to napravit preko e zabe, a ako imas e zabu imas i ovaj token i napravis kako je reko CW i nadi tamo negdej imas da prebacis sa racuna na racun

00

Re: Tekući->devizni

Tonac napisao:

Kad smo vec u temi imam pitanje..  smile
Koja je razlika između ta 2 racuna osim sto devizni nije u kn? tj. kad se na forumu rade transakcije svi daju tekuci a dali se mogu primat uplate na devizni bez problema?

Nazalost ne. Mozes samo na tekuci i ziro racun.
Samo vlasnik ili opunomocenik mogu uplatiti na devizni racun sta ce tice gotovinskih uplata.

Uplate - dozvoljene su sve vrste bezgotovinskih uplata. Gotovinske uplate dozvoljene su isključivo od strane vlasnika ili opunomoćene osobe.

10

12

Re: Tekući->devizni

BStope napisao:

prvo promjeniš novce u valutu koju želiš i nakon toga prebaciš na devizni

taj mi postupak nije jasan kako promjeniti u valutu i kako prebaciti s računa na račun da li moram isto unjeti nalog kao kad plačam nešto ili ide drugačije

ne znam za e-zabu ali ja u PBZ internet bankarstvu imam opciju "Mjenjačnica" gdje mogu prebacivat novce između kunskog i deviznog računa. svaka promjena valuta se sprema kao poseban nalog za plaćanje kojeg trebaš autorizirat tokenom da se izvrši...

uzmi u obzir da je tečaj kad mjenjaš valute u banci očajan, ako se radi o većim iznosima ($300+) bolje je podić kune u banci, otić u neku dobru mjenjačnicu, i vratit se sa dolarima u banku

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00