Tema: Kako da samog sebe procijenim?

Ovak, otvaram ovu temu preuzimajući sav rizik da ću biti ismijan i isprdan, ali svejedno apeliram da se one sklone tome suzdrže.

Dakle, igram poker dvije  godine. U početku sam pročitao 2-3 osnovne knjige, nisam ih dobro usvojio ali sam krenuo igrat i dosta popušio. Ježiga, tako mi i treba.

Nakon toga nisam dugo ništa ozbiljno igrao do onog RR talijanskog sajta gdje sam uspio nešto i zaraditi. Nakon toga nisam imao nijedan ozbiljan projekt iako sam puno igrao THP usput, bez brma, više za poluzajebanciju...


Nedavno sam ušao u projekt, stavio 500$ na smartlivepoker, krenuo igrat nl30 računajući da imam edge za tu igru... međutim, u jako brzom vremenskom roku (10k) handova, doživio sam totalni fijasko. Bilo je tu jako jako loše sreće, velikih suckoutova, downswing je bio nadasve živopisan, ali ja sam - moram priznat - dosta dugo bio neprilagođen nitovskoj igri većine regova na tim limitima (i nl20 gdje sam se s vremenom  morao spustiti).

Callao sam podosta value betova od nitova na riveru sa 2nd best handom, računajući na dobre oddse, na njihov općenito preagresivan dojam (a zapravo su uvijek imali nutse protiv mene vjerojatno me smatrajući ribom koja će ih uvijek isplatiti).


Uglavnom - nekako istovremeno krenuo sam i na live igru, prvo u Westin, pa Antunović. O cash igri govorim. Igram s gotovo nikakvim BRM-om (odredio sam si 10 BI za 5/5 limite u Golden Sunu), računajući da imam velki edge na fieldom i da je malo vjerojatan veliki downswing. Ali on se baš dogodio big_smile
I ja sam već u minusu 5 bi.


Što želim reći?
Gledajući sve te rezultate, logično je da ću se žaliti na njih i na stvarno jako puno loše sreće (i gadnih setupova, natkupa itd.)
Ali realno gledano, izdonkati banku na nl20, nl30 i nije baš nešto što je učestala statistička pojava, a ni popušiti tolko buyinova o prosječno nl2 igrača na netu (zadnji session je ajde već ličio na nl10 ili nl20).

Dakle, bez obzira na svu zlu sreću, možda ipak nije samo problem u tome hmm
Ali kako to saznati bez daljnjeg rasipanja love.

naime, dosad sam stvarno pročitao dosta literature, i to neke čak i naprednije literature (osim onih osnova).
Rješavao sam i razne testove, i makar su mi rekli da je onaj donkeytest (inače najsveobuhvatniji koji postoji na netu) već zastario (u čemu se slažem), ipak je činjenica da sam ostvario neki rezultat koji je bolji od većine igrača koji su ga rješavali (IQ 115).

Pa sam rješavao neke druge testove gdje samm također ostvario sigurno iznadprosjeka rezultate.

Ali problem je što moji rezultati, a to je ono najbitnije, se ne slažu s tim testovima.
Vjerojatan problem je i moj velka sklonost tiltu, pretjerivanju u trajanju sessiona kad karta ne ide (nedostatak samokontrole), često mi se desi i da nemogu dovoljno brzo (zbog timeouta na netu) deducirati hand, pa napravim loš call...
A malo sam i scared money (posebno u livi igri).

To su nedostaci za koje smatram da bi mi mogli narušavati igru, ali ne toliko kakvi su mi rezultati!!!
E sad, ili sam zbilja u brutalnom dowswingu (iako neznam baš kolko je moguće popušti 15 + 5 bi u jednom single downswingu samo na ime nesreće) ili nije problem samo u gorenavedenim mogućim leakovima.



Da završim, moje pitanje je: jel mogu nekako riješit tu svoju dilemu. Da mi netko na temelju nečeg kaže: ti si očajan igrač, nemoj više igrat poker jer ćeš bankrotirat.

Ili - nastavi, sreća će se promijenit, samo poradi na "tome i tome".

hmm//

Hvala na razumijevanju.

Zadnji popravljao TVex (02-01-2012 16:19:05)

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

"Da završim, moje pitanje je: jel mogu nekako riješit tu svoju dilemu. Da mi netko na temelju nečeg kaže: ti si očajan igrač, nemoj više igrat poker jer ćeš bankrotirat."

Po tekstu izgleda da vjerojatno jesi ocajan igrac i vjerojatno ces bankrotirat ako ostanes na tom nivou ali ne moras ostati na tom nivou.
Pocni gledat coaching videe,igrat jako puno online i nakon nekog vremena ces vjerojatno postajat sve bolji i bolji.

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

=TVex

Callao sam podosta value betova od nitova na riveru sa 2nd best handom, računajući na dobre oddse, na njihov općenito preagresivan dojam (a zapravo su uvijek imali nutse protiv mene vjerojatno me smatrajući ribom koja će ih uvijek isplatiti).


Igram s gotovo nikakvim BRM-om (odredio sam si 10 BI za 5/5 limite u Golden Sunu), računajući da imam velki edge na fieldom i da je malo vjerojatan veliki downswing.


Vjerojatan problem je i moj velka sklonost tiltu, pretjerivanju u trajanju sessiona kad karta ne ide (nedostatak samokontrole), često mi se desi i da nemogu dovoljno brzo (zbog timeouta na netu) deducirati hand, pa napravim loš call...
A malo sam i scared money (posebno u livi igri).

nije li ovo dovoljno?

Zadnji popravljao promaja (02-01-2012 04:10:14)

00

4

Re: Kako da samog sebe procijenim?

croman19 napisao:

"Da završim, moje pitanje je: jel mogu nekako riješit tu svoju dilemu. Da mi netko na temelju nečeg kaže: ti si očajan igrač, nemoj više igrat poker jer ćeš bankrotirat."

Po tekstu izgleda da vjerojatno jesi ocajan igrac i vjerojatno ces bankrotirat ako ostanes na tom nivou ali ne moras ostati na tom nivou.
Pocni gledat coaching videe,igrat jako puno online i nakon nekog vremena ces vjerojatno postajat sve bolji i bolji.

Ma pogledao sam stvarno puno coaching videa (bio sam registriran na onaj sajt s brdom videa, a čijeg imena se sad nemrem sjetit), čitao Poker Blueprint, Easy Game, tako da definitivno znam neke malo jače koncepte od bazičnih...

plus što promaja ističe, dovoljno je to leakova da bi i tu mogao biti problem.
Usput, mislim da nisam dovoljno naglasio brutalnost i nevjerojatnu konzistentnost sranja i natkupa koja se nisu prestajala događati a bez imalo pretjerivanja 14 dana!!
Ne znam tko naakon toga ne bi zatiltao sad(

U live igri sam imao jedan očajan session kad sam iscurio skoro 2 bi samo na previde/tiltanje/loše playeve, ali izuzev toga sam prilično zadovoljan svojom igrom, ali ne i runnanjem. Jbg.


Svejedno, postoji li neki tool/način/varijanta koji će nedvosmisleno reći - ne valjaš / ima nade za tebe / u jbt fakat gadno runnaš??

Zadnji popravljao TVex (02-01-2012 04:23:52)

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

TVex napisao:
croman19 napisao:

"Da završim, moje pitanje je: jel mogu nekako riješit tu svoju dilemu. Da mi netko na temelju nečeg kaže: ti si očajan igrač, nemoj više igrat poker jer ćeš bankrotirat."

Po tekstu izgleda da vjerojatno jesi ocajan igrac i vjerojatno ces bankrotirat ako ostanes na tom nivou ali ne moras ostati na tom nivou.
Pocni gledat coaching videe,igrat jako puno online i nakon nekog vremena ces vjerojatno postajat sve bolji i bolji.

Ma pogledao sam stvarno puno coaching videa (bio sam registriran na onaj sajt s brdom videa, a čijeg imena se sad nemrem sjetit), čitao Poker Blueprint, Easy Game, tako da definitivno znam neke malo jače koncepte od bazičnih...

plus što promaja ističe, dovoljno je to leakova da bi i tu mogao biti problem.
Usput, mislim da nisam dovoljno naglasio brutalnost i nevjerojatnu konzistentnost sranja i natkupa koja se nisu prestajala događati a bez imalo pretjerivanja 14 dana!!
Ne znam tko naakon toga ne bi zatiltao sad(

U live igri sam imao jedan očajan session kad sam iscurio skoro 2 bi samo na previde/tiltanje/loše playeve, ali izuzev toga sam prilično zadovoljan svojom igrom, ali ne i runnanjem. Jbg.


Svejedno, postoji li neki tool/način/varijanta koji će nedvosmisleno reći - ne valjaš / ima nade za tebe / u jbt fakat gadno runnaš??

Ako mislis da je lose runanje i downswing onda napravis veci volume i vidis ako je do toga.

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

koliko stolova igras? mozda i tu ima mali problem..

trebao bi staviti neke statse i neke handove koji te muce pa ce ti ekipa prokomentirati jer iako ti je post dugacak nitko ti nemoze iz njega reci  dali je poker za tebe ili nije

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Mi bi se mogli druziti jer i ja sam u istom kosu. igram isto toliko koliko i ti nekoliko godina online. Na BWINu sam zaradio nesto na STT da bi to isto znanje bilo slabo na pokerstarsu pa sam se sa STT kretao oko nule, tako dugo dok nisam tiltnuo pa sma popusio. Pa sam igrao cash 2NL (nemoj tamo ic niti pod razno, ono nije poker) pa sam igrao MTT, H2H, etc etc da nadjem neku svoju igru koja mi ide. I nasao sam MTT mi ide ali ja nemogu cjeli dan sjedit na turniru.

Pa sam odlucio igrat cash od sad na dalje dok ne bankrotiram. isto sam kao i ti pregledao i procitao gotovo sve sto se dade procitati i pregledati. Nek stvari mi jos uvijek nisu jasne, odnosno mnoge mi nisu jasne, postavit cu uskoro neka pitanja u cash zoni.

E sad dali ti imas downswing, varijancu ili si samo los igrac. Ako si rijesio banku onda si sve to troje zajedno. Ako si procitao knjige i videe nemozes biti toliko los da sve zdonkas, dakle malo je i downswing i varijanca igrala svoje i to sto ti nemas bank managment kako kazes. To je ejdina razlika izmedju mene i tebe, ja imam jako dobar bank managment.

Tilt:
Moja najveca nocna mora. Nisam ga rijesio jos ali sam ga donekle stavio pod kontrolu, vrlo vjerojatno cu jos stiltat, ali sad imam barem plan da to bude u nekim granicama.
Evo kako to ja radim:
Session mi traje 45 minuta, (probao sam 1 sat ali mi je previse, ponekad mi je i ovo previse) nakon 45 minuta odlazim bez obzira sto se desava i koliko sma u plusu ili minusu. Onda radim 5 minut session review tako da gledam sto sam kvragu radio u potovima najvecima koje sam popusio. Onda vidim dali sam idiot ili nisam imao srece. Sljedeci session je nakon 2 sata dok sve izbrisem iz glave. i tako 3 sessiona. A ako u prvom sessionu izgubim onda vise taj dan ne igram nego citam, pisem po forumima i tako. Isto vrijedi za drugi session.

Nittovi?
Znaci ti znas da su nitovi?
Ako je nit onda uvijek ima, pogotovo na riveru, na riveru ne da ih ti mozes zvat, nego vecinom niti druga best ruka nije dovoljna za zvat. (pogotovo ako se radi o all in pushu)
To ti je bio ogroman leak. Oni uvijek imaju na riveru kada stave sve svoje chipove unutra, ako nemaju onda nisu nitovi.

Isto savjetujem da pripazis s statsima ako ih koristis, postotak se u 100 ruku drasticno moze promjeniti, a kamoli u nekoliko ruku, pa nit u prvih 100 moze postati loose maniac...

Moj savjet je da ne citas vise niti gledas videe, nego igras i pravis review session i svaki put se pitaj kada vidis da si popusio sto sam kvragu radio i sto sam trebao napraviti.

Vrlo je lako, samo budi iskren prema sebi.

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

croman19 napisao:

"Da završim, moje pitanje je: jel mogu nekako riješit tu svoju dilemu. Da mi netko na temelju nečeg kaže: ti si očajan igrač, nemoj više igrat poker jer ćeš bankrotirat."

Po tekstu izgleda da vjerojatno jesi ocajan igrac i vjerojatno ces bankrotirat.

Kako ga croman zakuca.

10

9

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Hvala na odgovorima.

Da se osvrnem na neke od novijih postova:

- igram uglavnom po 3-4 stola, što nije puno, ali ponekad napravim grešku baš zbog nedostatka vremena (sjećam se jednog pota gdje sam nedovoljno reraisao s nut straightom na turnu i dao dovoljne oddse nitu sa setom da me drawouta na riveru, a kad je donkbetao allin s uparenim boardom, dugo sam dugo razmišljao i odlučio callati, jer eto, nisam mogao vjerovati da sam opet drawoutan!!)

- iz gore navedenog primjera je jasno da sam svjestan svakog lošeg playa kojeg napravim, što je valjda dobro, ali nije dobro što ih ponavljam kada sam u velikom downswingu - to je očiti tilt! Neke callove napravim doslovno iz inata i nevjerice da sam po tko zna koji put zaredom izgubio nutse unatoč slaboj vjerojatnosti. Veliki leak, znam.

- teoretski u pokeru ja mislim da stojim puno bolje nego što mi rezultati sugeriraju, i ne smatram da je to neko samozavaranje, jer sam dosta realan tip koji je prilično sklon samokritici; jasno mi je kako treba igrati protiv kojeg tipa igrača, kada value betati a kada ne (makar recimo možda propuštam dosta thin value spotova protiv tight igrača), itd...

- dadaas je rekao da znam da su nitovi... da, sada znam, jer imam noteove na većinu njih i statse... ali u prvih 1k, 2k ruku jednostavno nisam znao igrače! Neki su bili vrlo agresivni regovi sposobni za 3barrel s čistim airom, iako su u manjini! Problem je što je većina regova tada igrala gotovo svaki hand u kojem sam ja imao big holding, na sličan način; a kada ne znaš mnogo o igračima, vodiš se za vjerojatnošću, oddsima... kad sam skužio kakav je to field, prilagodio sam se, ali do tada sam već prilično iscurio, jer sam doživio zaista puno puno odurnih setopova i suckoutova

- jedno vrijeme sam igrao SNG-e, ali također sam počeo s brutalnim downswingom (bilo bi puno lakše ponekad uspjeti u nečem kada bi na početku barem imao omjer sreće i nesreće u nekim normalnim granicama) pa sam odustao zbog nedostatka živaca, procijenivši da previše trošim vremena i nervi u odnosu na očekivani prinos za tu razinu igre

- na koncu, unatoč svom teoretskom "obrazovanju", ne bi bilo zgorega možda uzeti neki coaching; pa jel znate koliko se kreću cijene otprilike?

Zadnji popravljao TVex (02-01-2012 12:15:36)

00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Sretno i briši ovo da nakon 2k nisi znao igrače jer buš opet na streljani big_smile

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

11

Re: Kako da samog sebe procijenim?

To sam odokativno napisao, u početku stvarno nisam znao igrače niti kakva je igra tamo. Al dobro.

Samo jedna napomena: u dosad odigranih 10k handova, NITI JEDNOM nisam u preflop allinu završio kad sam imao aseve (osim jednom, protiv TT, i to sam izgubio!). Malo ipak bolesno.

00

12

Re: Kako da samog sebe procijenim?

TVex napisao:

Samo jedna napomena: u dosad odigranih 10k handova, NITI JEDNOM nisam u preflop allinu završio kad sam imao aseve (osim jednom, protiv TT, i to sam izgubio!). Malo ipak bolesno.

sick!

When you got nothing, you got nothing to lose
00

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Najbolje da napraviš video.

10

Re: Kako da samog sebe procijenim?

TVex napisao:

- na koncu, unatoč svom teoretskom "obrazovanju", ne bi bilo zgorega možda uzeti neki coaching; pa jel znate koliko se kreću cijene otprilike?

bez videa ili coacha nitko ti ne može reći dal nešto radiš krivo ili si 10k ruku u nekom downu... http://hr.pokerpro.cc/vijesti/927-posta … rpro-.html

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

15

Re: Kako da samog sebe procijenim?

iAcesHigh napisao:
TVex napisao:

- na koncu, unatoč svom teoretskom "obrazovanju", ne bi bilo zgorega možda uzeti neki coaching; pa jel znate koliko se kreću cijene otprilike?

bez videa ili coacha nitko ti ne može reći dal nešto radiš krivo ili si 10k ruku u nekom downu... http://hr.pokerpro.cc/vijesti/927-posta … rpro-.html

Teško da ću se ubacit u Robin coaching, ne mogu si priuštit 10k handova tjedno.

Snimao sam prije cca tjedan dana filmiće, mislim da sam samo ova dva uploadao:

http://www.youtube.com/watch?v=bGjsysWu … re=related

http://www.youtube.com/watch?v=1tPR0MCE … re=related

00

16

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Mislim da je ovo izvrstan topic, mislim da bi se svi trebali procjenjivat svako toliko (ja znam da se ja  trudim skoro svaki dan). Najbolji nacin za to je da pricas s igracima koje smatras najboljima koji su igrali s tobom / znaju tvoju igru. Meni to nije bas problem buduci da zivim s vjerojatno najboljim hrvatskim HUPLO igracem i uvijek sam na skypeu s 2 najbolja HUNL i 6M NL hrv igraca i konstantno se medusobno railamo pricamo o handovima etc.

Probaj na liveu pricat s nekim za kog mislis da nije potpuno retardiran i da su mu jasne bar neke stvari i nek ti on kaze sto misli o tvojoj igri i opcenito pricajte o sto vise handova i tu ces vidjet kako se njegov thought process razlikuje od tvog i razmiljaj zasto su neke njegove odluke drugacije/bolje/losije od tvojih. U svakom slucaju probaj se druzit i pricat sto vise sa sto boljim igracima - najbrzi put do uspjeha!

Uglavnom, vidim da imas pozitivan pristup pokeru i to ti je temelj za napredovati i biti bolji igrac (sjetimo se "velikog" profesionalca cija je igra savrsena i jedini leak je da ga natkupljuju i pogledajmo di je sad hmm) tako da ti zelim puno srece!

20

17

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Hvala wink
Sreća će mi izgleda itekako trebati big_smile

Nažalost, nisam baš okružen igračima, a frendovi koji igraju slabije poznaju teoriju.
Na liveu se bojim da neću dobit puno korisnih savjeta, uostalom, ja znam da bih nekoj ribi namjerno rekao da je dobar igrač samo da se opet pojavi za stolom (i naravno, da nastavi radit što radi)  smile

Zadnji popravljao TVex (02-01-2012 16:16:19)

00

18

Re: Kako da samog sebe procijenim?

Evo ja sma mislio subotom drzat svoj session live i to za sve azinteresirtane. 45 minuta i tu bi ja govorio i igrao a onda ksnsije vi mozete (oni koji su me gledali napisati svoja misljenja). Samo jos moram skuziti kako to da napravim. Toolse imam, samo jos moram vidjet kak da to uradim.

Pa eto mozda ovu prvu subotu mozes gledat mene i vidjet kako ja razmisljam u nekim situacijama pa onda procitat u topicu sto drugi kazu.

Eto pa onda kasnije mozes ti napravit session da mi tebe gledamo.

00