Tema: dnevnik jednog fisha

Poz svima!

Red je da se uvodno predstavim...Iz Osijeka sam, 31 y.o., otac jednog krasnog sina, divan suprug   cool
Poker me nije zaobišao čim se pojavio u HR na TV-u otprilike, mada je za mene uvijek bio sinonim za razonodu i kocku smile
Taj stav i odnos prema dotičnom se mijenja prije par god. kad shvaćam da neki znaju više od drugih (dobro, to sam pretpostavljao i ranije) i da bih i ja htio biti u ovoj prvoj kategoriji. Krećem s nekim pretplatama na video materijale, sporadični coachingi za SNG's i turnire, uglavnom igram multi table sng i turnire. Tada najznačajniji uspjeh mi je bio 4. mjesto u Hotter 55 na PS-u (cca 4k $).
Zadnjih cca pola godine igram isključivo NL 6max počevši od NL2. NL2 i 5 sam beatao prateći uglavnom NOBS sistem, ali onda stajem na NL10 i shvaćam da neće dalje ići samo s NOBS-om pa se uključujem u BPC (polovina srpnja ove godine) i krećem s njihovim intermediate coachingom. Nekako mi je uspjelo imati 4bb/100 na NL10 na 82k ruku i odlučujem rasturit NL25, no ubrzo shvaćam da ću jedino ja biti rasturen. Skratit ću dugu priču, shvaćam da sam se zeznuo s BPC-om i osjećao sam da to nije jednostavno to. Ako netko razmišlja o tome i treba savjet, slobodno na PM.
I tako, počekom listopada 2016., (sudbinski) naletim na domaći smile coaching od Robe i Gmike i okrećem se njima (ili oni meni, nebitno). Pošto sam tek krenuo s cfp-om neću donositi preuranjene zaključke, osim da jednostavno moram pohvaliti angažman i predanost dotičnog dua da od svakoga pokušaju napraviti solidnog igrača.
Iskreno im želim da im ovaj blog bude dobra reklama i to iz najsebičnijeg razloga   big_smile

Krećem od tamo gdje sam stao, dakle s NL10. Igrati ću max 6 stolova nastojeći u dobroj mjeri raditi ono što mi je rečeno da radim.
Blog ću apdejtati barem jednom tjedno, po potrebi i češće.

Želim nam svima zdravlja i sreće smile

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
70

Re: dnevnik jednog fisha

Sretno!

10

Re: dnevnik jednog fisha

Sretno !  spade

10

Re: dnevnik jednog fisha

@ Stormpay
@ noirlegion

Veliko hvala!

Vrijeme je da krenem s konkretnim stvarima.

Početkom svakoga tjedna ću se ovdje obvezati na ispunjenje nekih ciljeva, a review istih odraditi naredni tjedan. Pošto se iz naslova vidi kako sam fish krećem s osnovama.

Ciljevi za tj 10.-16.10.2016. su:
1. odigrati 30 sati na 6 stolova uz dobar table selection (uz ostale obveze neće ići preko toga)
2. savladati osnove preflopa. Kako? a) odraditi coaching, b) proučiti i naučiti dobivene materijale za preflop play, c) postati problematične hendove, d) naučiti tumačiti HUD PF statove i koristiti ih u svoju korist
3. posvetiti 2-3h mental game-u pošto sam redovan u stiltavanju $
4. proći 5 epizoda Weazel 6max Walkthrough-a

Graf za sada izgleda ovak'

http://i.imgur.com/3LdHx3X.png

Zadnji popravljao azleen (11-10-2016 00:58:49)

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
30

Re: dnevnik jednog fisha

Sretno! Pratit ćemo i bodrit  big_smile  big_smile

10

Re: dnevnik jednog fisha

Sretno s projektom!!

Zadnji popravljao Intelligent investor (11-10-2016 02:37:22)

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
10

Re: dnevnik jednog fisha

Vrijeme je prvi update pa počinjem s ciljevima koje sam zadao prošli tjedan.

1. odigrati 30h - mogu samo reći LOL...nagrecao sam 21h, ali table selectiona sam se pridržavao (što nije neki big deal na NL10). Opravdanja nikoga ne zanimaju pa ni mene tako da neću o tome.
2. savladati osnove preflopa - s ispunjenjem ovoga zadatka sam poprilično zadovoljan. Nakon dobivenih materijala sam drastično srezao broj stolova (igrao 2 pa 3 i do konačnih max. 5 koliko za sada mogu pratiti, a da se ne pogubim već na preflop odlukama). Izradio sam si i vlastiti materijal na ovu temu gdje sam nastojao sublimirati naučeno/dobiveno, a za što sam utrošio nekih 6-7 sati rada za koje sam siguran da su dugoročni +EV.
3. poraditi na mental game-u - djelomično sam uspio. Nakon što donirao jače od Caritasa u prva dva dana od prvog posta obratio sam se za pomoć smile i tih par savjeta su djelovali na mene. Ono što me već sad počinje mučiti je lagani gubitak motiva tj. osjećam kako se za igranje 4-5h svaki dan moram doslovno natjerati (ne uvijek, ali dosta često) što mi se nikako ne sviđa. Zanimljivo je da npr. kad ili igram loše ili runnam loše nemam taj problem. Primjetio sam da taj problem imaju još neki igrači (možda i neki koji čitaju ovo) pa ako imate savjet, shoot.
4. proći 5 epizoda Weazel 6max Walkthrough-a- prošao, ali ne nešto pretjerano studiozno, jer većinu toga sam prošao/imam namjeru proći u skorijoj budućnosti (studioznije naravno).

Overall ne mogu biti happy zbog ovog tjedna, jer je uvjerljivo najlošiji u mojoj modernoj poker povijesti  cool

Graf:

http://i.imgur.com/s2UUZvV.png

Prvi "downswing koji to nije" je dokaz ljudske gluposti (definitivni my fault), a ovaj na sredini rezultat 4-5 uzastopnih praćenja preflop AI (lik gura AI svaki hend) s AK i sl. vs. 5-10. Više mi je žao što u grafu stoji prvi pad. Otprilike nakon prvog pada sam obavio gore navedeni razgovor o tiltu i tu je krenulo na bolje.

Ciljevi za tj. 17.-23.10.2016. su:

1. 30h grinda - 6 stolova
2. učenje Cbet strategije
3. pregledati 1 coaching

Prije kraja moram napomenuti kako muku mučim s konačnim izlaskom iz BPC-a, ali ne bih svoj blog pretvarao u raspravu o njima pa ću za tu prigodu napisati subjektivno-objektivni review (subjektivno jer uvijek uvažavam tuđa suprotna iskustva) koji će nadam se poslužiti ostalima koji možda razmišljaju da se tamo uključe.

Do idućeg tjedna vam svima želim zdravlja i dobrih hendova.

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
30

Re: dnevnik jednog fisha

Bok svima,

Evo i ja sam se opet malo zaželio pokera i svega što ide uz njega...

Imam nekog iskustva od ranije na 6max-u, ali zapravo nikada nisam krenuo od nule, već sam odmah pokušavao beatat NL10, a ovaj puta krećem s 28$ na PS-u od NL2 pa da vidimo kako će ići.

Za sada se ne mogu žaliti, evo i graf od jučer i danas...

http://i.imgur.com/55A8NFf.png

Nadam se da ću refreshat blog svakih par dana (s dobrim vijestima smile)

BR: 55,49

Poz svima

Zadnji popravljao azleen (27-04-2017 18:49:18)

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
50

Re: dnevnik jednog fisha

Vrijeme je za novi update...

Nakon uspjeha (iako na malom sample-u) na NL2 s 28bb/100 i nakon 10$ RB-a odlučio sam se shotat NL5, limit koji sam ranije beatao...na tom pokušaju me popratila i sreća pa sam uprihodio +3BI na prvom sessionu...

Graf od novog početka izgleda ovako

http://i.imgur.com/cf3D9gG.png

BR: 89,41

GL

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
40

10

Re: dnevnik jednog fisha

Evo opet i mene s updateom.

Prebacio sam se skroz na zoom pa su i oscilacije veće na regular stolovima. Beatao sam NL5 i sad igram NL10 zoom.

Ukupnim rezultatom mogu biti poluzadovoljan, ali kada nakon analize vidim koliko sam zapravo zdonkao BI dođe mi muka i znam da (ako uopće dođem) na većim limitima ću plaćati veliku cijenu za to.
Trenutno se fokusiram na ABC poker s dozom agresivnosti jer mi se čini da je ta taktika sasvim dovoljna za beatanje NL10.

Graf:

http://i.imgur.com/RD58f1c.png

Ne znam što da mislim o svojim linijama. Crvena mi se čini preagresivna, a plava previše loose call. Volio bih čuti vaše mišljenje o tome.

BR: 288,62

GL

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
30

11

Re: dnevnik jednog fisha

Trebo bi si analizirat handove di betaš river, možda previše imaš potsize ili overbetova za value di ti onda oni izfoldaju slabije ruke.
Možeš stavit neke statse - WTSD% W$SD% i W$WSF pa onda neko može i dat bolji komentar.
Ne znam kakav ti je plan ali NL25 je dosta teži nego desetka tako da probaj radit više na igri po grafu bi rekao da si jako lak na obaraču lol

10

12

Re: dnevnik jednog fisha

Ne može se iz grafa reći gdje leakaš. Stavi neke statse pa ćemo ih prokomentirati.

00

Re: dnevnik jednog fisha

Zašto nisi updateo?

Više nisi u c4p?

Sretno

00

14

Re: dnevnik jednog fisha

@niveaformen

Nisam više u C4P jer zbog posla i ostalih stvari ne mogu dati garanciju da ću igrati min. 120 sati mjesečno.

Evo nekih statsa pa molim za komentar:

VPIP: 24,1
PFR: 18,1
3B: 6,76
WTSD%: 29,6 (pretpostavljam da je nisko)
W$SD%: 50,6
W$WSF%: 49,0
Agg: 2,37
Flop Cbet: 71,3
Turn Cbet: 71,0 (pretpostavljam previsoko kao i flop Cbet)
Flop XR OOP: 58,3 (way too high)
Flop Call vs Cbet: 44%
Turn Call vs Cbet: 50,7

Svaka pomoć je dobrodošla smile

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
00

15

Re: dnevnik jednog fisha

Calling range preflop ti dosta velik a 3bet mali. Na nl10 bi trebao malo više 3betat jel igrači dosta foldaju i većina loše igra postflop.
WTSD je ok nikako ne bi trebao biti veći - 25% je idealno a sve iznad 30 previše, W$WSF ovo je isto dobro agresivan si i uzimaš puno potova
Flop cbet i ja sam na desetki imao 70% i probao isto na nl25 ali to ne prolazi, treba imat i x/calling range kojim braniš marginalne handove tipa TPMK.
Moguće da je varijacija na tvojoj strani pa ne trebaš foldat puno turn/river ili ne želiš foldat raise sa overparom ili TPTK pa im kontinuirano doniraš $ protiv setova.

00

16

Re: dnevnik jednog fisha

VPIP/PFR je ok.
3bet ti je premali. Manje cold callaj IP, više 3betaj, više 3b iso fisheve. Više 3b OOP s dobrim rangeom bez trash handova. Prilagodit readovima naravno, ovo je generalno.
WTSD je ok, ne bih rekao da je nizak. Ovisi i u kakvom poolu igraš, možda je visok.
Flop CB je ok ako je to IP. S obzirom da kad smo IP često cbetamo, a OOP rijetko cbetamo, ne možeš gledati taj stat kao jedan. SRP i 3BP je također drugačije tak da to obavezno razdvojit na četiri stata.
Turn CB je definitivno prevelik. Vjerojatno previše betaš handove koji su u SDV kategoriji ili blefaš bez equitya.
Flop XR - daj napiši koja ti je strategija ovdje, kak si došao do 58%? smile

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: dnevnik jednog fisha

Ne znam sta je krpa mislio ovdje da ti je calling range velik (nije mi jasno iz ceg je zakljucio).
Sta se tice 3beta, dalo bi se raspravaljat, al generalno mi djeluje ok. Mislim da vecinom ljudi sta 3betaju vise i igraju sire na tim microsima losije prolaze zbog velikog rejka.
Isto se bas ne slazem oko ovoga sta je rekao za WTSD. Mislim da to ovisi o stilu igre ponajvise. Meni se 25% cini prilicno nisko i mislim da je 27-30% skroz ok.
Flop cbet nije isti u poziciji i izvan. 70% IP je ok, al OOP je previse imo.
Turn cbet je bas previse. Tu mislim da je standard bit oko 50%.
XR stat mi nije jasan jer je totalno abnormalan. Sad jel u pitanju neki minimalan sample il si krivo napisao, al je nesto totalno pogresno.
Ovo za call bi trebalo bit tu negdje, al ovisi koliko rejzas.

00

Re: dnevnik jednog fisha

Da je gmiko napisao post 2 minute ranije, ustedio bi mi tipkanje.
Ovako taman ja posaljem svoje i vidim da je covjek vise manje napisao isto

00

19

Re: dnevnik jednog fisha

rounder1984 napisao:

Ne znam sta je krpa mislio ovdje da ti je calling range velik (nije mi jasno iz ceg je zakljucio).

Pa kad mu je omjer VPIP/PFR 24/18 ima velik cold calling range, ako igra zoom trebo bi malo više foldat i 3betat.
Za sve ostalo se slažem sa vama dvoje.

00

20

Re: dnevnik jednog fisha

Mislim da mu je ovih 58% fold na XR

00

21

Re: dnevnik jednog fisha

Ovo za 3bet bi se dalo raspravljati. Ja sam isto tako prije mislio, međutim dokazano mi je suprotno. Kako raste rake tako raste i optimalna frekvencija 3beta. I 4beta. I raisea i betanja postflop. Isto tako, veći sizing = manje rakea plaćeno na kraju. Ovo neki high stakes regovi tvrde već dugo, pojavom solvera je i dokazano.

Kontraargument može biti da protiv fisha koji ne folda nećemo generirati puno FE pa ćemo opet platit puno rakea kao i sa cold callom, ali onda je samo potrebno mergeati range (možda i povećati sizing) pa smo povećali EV više nego što nas rake može oštetiti.

3betani potovi su winrate generator, naročito protiv weak igrača, i trebamo se staviti u taj spot što češće. Mali 3bet i preveliki CC u non BB pozicijama (a premali defense u BB) su najčešći micros preflop leakovi.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00

Re: dnevnik jednog fisha

krpa napisao:
rounder1984 napisao:

Ne znam sta je krpa mislio ovdje da ti je calling range velik (nije mi jasno iz ceg je zakljucio).

Pa kad mu je omjer VPIP/PFR 24/18 ima velik cold calling range, ako igra zoom trebo bi malo više foldat i 3betat.
Za sve ostalo se slažem sa vama dvoje.

Nisi nuzno u pravu. Mislim da je standardan toliki gap izmedju vpip/pfr ako igras dobro, pa cak i veci. Jednostavno vecina dolazi od branjenja BB

00

23

Re: dnevnik jednog fisha

Full mi je drago da se potakla rasprava i svima hvala.
Provjerio sam još jednom za XR i nešto sam krivo odabrao, točan XR na Cbet je 8,3%.
Što se tiče calling range priznajem da sam ga proširio kad sam IP ili sam BB (pogotovo multiway) upravo iz razloga što ljudi igraju lošije postflop (ne tvrdim da sam ja expert za postflop naravno smile).
Flop Cbet OOP mi je vjerojatno viši, a iz razloga što se s callom često nađem kasnije u situaciji u kojoj ne želim biti (prečesto ne vjerujem da imaju hend). Flop Cbet vs BB je 100% btw, a vs SB (ako je SB caller) također blizu toga. Imam i XC range, ali nekad zaboravim da ga imam (TP na dry boardu npr.)
BB defend protiv BTN mi je 43,3%, a protiv SB 49,3%. Kakvog ste stava o tim statsima?

Zadnji popravljao azleen (16-05-2017 21:57:55)

Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in.
00

24

Re: dnevnik jednog fisha

BBvBTN ako često otvaraju 3x na BTN onda je ok. Protiv manjih opena bi trebao više braniti.
BBvSB bi trebao biti oko 60%. 40% call i 20% 3bet.

Multiway u BB nemoj previše proširivati range ako nemaš igrive handove ili nije veliki fish u potu.

100% cbet vs BB i pogotovo protiv SB nije dobro.

Prijavi se na PokerPro Coaching
00