Tema: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Pozdrav svima na forumu.

Što kažete na nedavne poker skandale koji se odnose na korištenje RTA tijekom igre, colluding, ghosting i potencijalno pristup ekranima igrača od jednog poznatog pokeraša koji je bio ambasador jedne od najvećih poker soba.

Zanima me mislite li da su ovakve stvari česte ili izolirani slučajevi i zašto se oko toga ne diže veća prašina?
Moje mišljenje je da ovakvih stvari ima znatno više, posebno na višim limitima.

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

AKo napisao:

Pozdrav svima na forumu.

Što kažete na nedavne poker skandale koji se odnose na korištenje RTA tijekom igre, colluding, ghosting i potencijalno pristup ekranima igrača od jednog poznatog pokeraša koji je bio ambasador jedne od najvećih poker soba.

Zanima me mislite li da su ovakve stvari česte ili izolirani slučajevi i zašto se oko toga ne diže veća prašina?
Moje mišljenje je da ovakvih stvari ima znatno više, posebno na višim limitima.


Mogu ti dati svoje misljenje sto se tice RTA s obzirom da sam u nekoliko navrata bio pristuan i gledao ljude koji igraju sa njim.... RTA je program koji automatski otvara "solvove (ili ti ga GTO solucije iz PIA ili GTO+  itd.)" spremljene na tvom kompjuteru znaci ne solva spotove sam osim turna i rivera eventualno ako korisnik zeli (opet pitanje sa kojom preciznoscu)...

Obzirom da se na jakim limitima igraci vise manje poznaju rekao bih da najvise toga ima na mid stakesima...

Program ubiti ocitava sliku sa ekrana sto znaci da nemora raditi sa istog racunala sa kojeg se igra i stoga ga je gotovo nemoguce detektirati (tj. nevidim kako bi ga soba detektirala osim po frekvencijama ali to nije problem sam korigirat)

Program se nabavi za malu lovu, ima cak i mjesecna pretplata... solucije su najveci problem i mislim da je to i dalje najveca prepreka zasto njegova upotreba nije siroka... ali ko ima dobre solucije i razumije se u poker tj. sposoban je i bez programa bitati nl50/100 lagano sa njim moze na jace limite...

S druge strane ljudi jednostavno vole igru i nije im do varanja isto jedan od razloga zasto ga se ne koristi...

Pozdrav  smile

EDIT: jos bi se samo nadovezao... danas imas dostupan GTO wizard koji je svojevrsni RTA i vjerujem da ima ljudi koji ga koriste tokom igre... neznam dali su sta ogranicavali ali doslovno imas solucije za sve spotove sa "milijun" sajzinga koje otvoris u sekundi...
Ali i na ovom forumu vidimo primjere ljudi koji bitaju igru sa ogromnim wr i to na odlicnim limitima stoga mislim da se trenutno nebi trebali pretjerano brinuti oko toga  big_smile

Zadnji popravljao Dalton (25-04-2022 09:22:41)

10

3

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Dalton napisao:
AKo napisao:

Pozdrav svima na forumu.

Što kažete na nedavne poker skandale koji se odnose na korištenje RTA tijekom igre, colluding, ghosting i potencijalno pristup ekranima igrača od jednog poznatog pokeraša koji je bio ambasador jedne od najvećih poker soba.

Zanima me mislite li da su ovakve stvari česte ili izolirani slučajevi i zašto se oko toga ne diže veća prašina?
Moje mišljenje je da ovakvih stvari ima znatno više, posebno na višim limitima.


Mogu ti dati svoje misljenje sto se tice RTA s obzirom da sam u nekoliko navrata bio pristuan i gledao ljude koji igraju sa njim.... RTA je program koji automatski otvara "solvove (ili ti ga GTO solucije iz PIA ili GTO+  itd.)" spremljene na tvom kompjuteru znaci ne solva spotove sam osim turna i rivera eventualno ako korisnik zeli (opet pitanje sa kojom preciznoscu)...

Obzirom da se na jakim limitima igraci vise manje poznaju rekao bih da najvise toga ima na mid stakesima...

Program ubiti ocitava sliku sa ekrana sto znaci da nemora raditi sa istog racunala sa kojeg se igra i stoga ga je gotovo nemoguce detektirati (tj. nevidim kako bi ga soba detektirala osim po frekvencijama ali to nije problem sam korigirat)

Program se nabavi za malu lovu, ima cak i mjesecna pretplata... solucije su najveci problem i mislim da je to i dalje najveca prepreka zasto njegova upotreba nije siroka... ali ko ima dobre solucije i razumije se u poker tj. sposoban je i bez programa bitati nl50/100 lagano sa njim moze na jace limite...

S druge strane ljudi jednostavno vole igru i nije im do varanja isto jedan od razloga zasto ga se ne koristi...

Pozdrav  smile

EDIT: jos bi se samo nadovezao... danas imas dostupan GTO wizard koji je svojevrsni RTA i vjerujem da ima ljudi koji ga koriste tokom igre... neznam dali su sta ogranicavali ali doslovno imas solucije za sve spotove sa "milijun" sajzinga koje otvoris u sekundi...
Ali i na ovom forumu vidimo primjere ljudi koji bitaju igru sa ogromnim wr i to na odlicnim limitima stoga mislim da se trenutno nebi trebali pretjerano brinuti oko toga  big_smile

S obzirom da ga je kako kažeš gotovo nemoguće detektirati onda je samo pitanje vremena kad će se online poker kao takav ugasiti. Po mom mišljenju velik broj igrača da može i zna bi varao dok igra kako bi povećao svoj "edge". Moje mišljenje je da ukoliko je moguće poduzeti nekakve mjere sa strane poker soba da spriječe korištenje ovakvih vrsta alata da bi one to već poduzele. S obzirom da se alati mogu koristiti sa drugog računala ne znam kako je to moguće...
Što se tiče GTO Wizarda nebih rekao da ga je moguće efikasno koristiti kao RTA, možda je moguće dok igraš jedan regular stol, već sa zoom stolovima bi bilo zeznuto zbog malog time banka. GTO Wizard navodno ima i nekakav limit za pregledavanje ruku u jednom danu...

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Ovo zadnje sto je Dalton napisao.

Veca opasnost od toga je sto je limit veci, rejk manji i igraci igraju blize optimalnom.

GTO wizard ima svoje rangeve pfr koji su ugradjeni u te simulacije ( i koji najcesce ne odgovaraju istini, tj ljudi ne igraju tako masu tih situacija, poput tog da je AA preflop call 3 beta sb vs btn 40 posto vremena i mnoge druge ).
A znamo koliko se situacija drasticno mijenja cim se malo odstupi, stavi pfr call 3 beta za 3-4 posto manje ili vise i dobices posve razlicite strategije.

Tako da mislim da ako to neko i koristi u fullu na recimo nl 100-200, da ne pricam o manjim limitima, da je to za tebe vjerovatno situacija da mozes reci da je to jedan vise reg na stolu koji je average.

I dalje ces ti prvi uzimati fisha za stolom, i on ce grijesiti vs tebe jer ce u 95 posto situacija rangevi biti drugaciji od onih solvanih, over callati ce neke spotove gdje vecian regova ne blefa nikad itd.

Ali kazem, na nl1k+ gdje je rejk vrlo mali i gdje nema pravih fisheva bas i gdje se svi trude da igraju blizu optimalnog onda nastaje problem.

Mene bi najvise zabrinuo program koji bi bio u stanju da na osnovu statistika i mnogih drugih parametara koje ja donosim u igri tokom eksploatacije donosi, tj trudi se da donosi savrsene odluke.
Pa ako bas hocete, koji bi mogao da ima i neku intuiciju ( citao sam da su probali da prave nesto slicno ).

Onda bi mislim svi jebali jeza u dogledno vrijeme.
Ali to je jos uvijek prilicno daleka buducnost.

Sjecam se koja panika je bila kad se pojavio poker Snowie, kao sve je gotovo, AI je pobjedila covjeka, posebno kad su Crnogorci cudnih statsa poceli igrati zoom 500 i crushati pool.

A to je bilo prije 8 godina.

Pa su se onda pojavili genijalci koji su prije tih istih 8 godina, poceli da uce Omahu i prelaze jer je Holdem mrtav, tj umrijece jer je sve rijeseno.

Igre su dobre, na svim sobama ima igre ako se natjeras da odigras bar 150 sati mjesecno.
Ako imas strategiju da igras jedan dan pa drugi ne igras, pa ako odigras nekim cudom 4 dana zaredom da onda obavezno pauziras 3, naravno da neces nista uzeti.

Zato samo ofanzivno i igrati sto vise a ono sto ne mozemo promjeniti jbg, bice kako bude.

I da, ako to bas postane globalno u smislu koristenja ne vjerujem da ce sobe dopustiti da im propadne biznis vec ce naci neko rjesenje.
A najjednostavnije bi bilo ono da svi stolovi budu turbo, tj 7 sekundi za svaku odluku bez time banka i onda nema teorije da to stignes na par tabli.

Zadnji popravljao Uskebasi (25-04-2022 17:45:46)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Dalton napisao:

Obzirom da se na jakim limitima igraci vise manje poznaju rekao bih da najvise toga ima na mid stakesima...

Zašto misliš da bi poznanstvo ikoga spriječilo da koristi RTA? RTA najviše smisla i ima na high stakes gdje će ljudi igrati bliže GTO-u nego na midstakes gdje te igranje "po soluciji" može više "koštat". Osim toga, više manje igrači iz Europe se međusobno poznaju.. isto tako rusi su pak svoja grupa.. ukrajinci, bjelorusi.. Ugl, ima tu dovoljno ne poznanstva, al mislim da nikakvo poznanstvo ne garantira ništa jer sam čuo svakakvih priča.

Što se pak teme tiče, vidio sam poruke i podcast tog martina koji je sve pokrenuo, no sve je to bez ikakvih dokaza. Brynove poruke pak ništa ne dokazuji niti se ikakav RTA spominje.

Zadnji popravljao AlphaScorpii (25-04-2022 21:41:57)

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Krivo si me shvatio... nisam mislio na poznanstvo kao "ti i ja smo dobri pa sad ja necu varat  big_smile " nego u smislu da  (pod mojom pretpostavkom naravno ti si sigurno upuceniji od mene) je player pool mal i da otprilike regovi znaju tko je reg tko nije... i cudno je ako se sad pojavi neki no name koji scrusha svih... Kazem,neznam pretpostavljam da je tako...

U svakom slucaju moje uvjerenje je da online poker nece tako brzo nestati jer ti programi postoje vec duze vremena pa je i dalje igra "ziva".... Kao rijesenje tog problema spominjalo se koristenje kamere tokom igre big_smile sad koliko je to realna opcija neznam bas ali i Usketov prijedlog di imas neki time limit bi sigurno bio efektivan... Svakako sobe bi nasle neki nacin da spase stvar ipak je to milijunski biznis za njih smile

Pozdrav

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Dalton napisao:

Krivo si me shvatio... nisam mislio na poznanstvo kao "ti i ja smo dobri pa sad ja necu varat  big_smile " nego u smislu da  (pod mojom pretpostavkom naravno ti si sigurno upuceniji od mene) je player pool mal i da otprilike regovi znaju tko je reg tko nije... i cudno je ako se sad pojavi neki no name koji scrusha svih... Kazem,neznam pretpostavljam da je tako...

U oba slučaja ima varanja.. i među "poznatima" i kad se netko novi pojavi.

Dalton napisao:

U svakom slucaju moje uvjerenje je da online poker nece tako brzo nestati jer ti programi postoje vec duze vremena pa je i dalje igra "ziva".... Kao rijesenje tog problema spominjalo se koristenje kamere tokom igre big_smile sad koliko je to realna opcija neznam bas ali i Usketov prijedlog di imas neki time limit bi sigurno bio efektivan... Svakako sobe bi nasle neki nacin da spase stvar ipak je to milijunski biznis za njih smile

Pozdrav

A o nestanku online pokera se priča od kad sam ja počeo igrat.. 10god+, a i dalje postoji smile

Zadnji popravljao AlphaScorpii (26-04-2022 17:32:13)

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Malo sam se sokirao kad sam procitao ovu temu, ne zato sto ljudi varaju, ili zato sto u pokeru postoje varalice, di god je natjecanje i novac bilo to trziste, ili igre kao poker ljudi ce uciniti sve da dobiju prednost i da prevare, price o vitestvu i postenoj borbi su za malu djecu i naivne ljude bez iskustva u zivotu.  Nikome nikad ne vjeruj, ako je prica predobra znaj da je laz, uvijek znaj da je laz, cak i kad nije laz u malo % slucajeva, sigurno je vjerovati da je laz, u poslu i u svemu.  To je manje bitno, sokiralo me sto jedan forumas(pokeras) napise RTA, solveri i prevare "nebi trebali pretjerano brinuti oko toga", naravno da vi koji aktivno igrate bi se trebali brinuti.

Inace ovo sto Alpha rekao, poker jos zivi ali puno je manji market nego sto je bio prije 10g, imao je peak malo u karanteni, ali taj pad je znak umiruceg trzista.  Entry je sve tezi i tezi, a novih igraca sve manje i manje, svatko zna da to znaci da igra umire, svaka igra tako umre, pad, entry level tezak (to je ubilo i Hearthstone), svake godine ce biti sve gore, naravno ljudi koji su na topu svoje igre i svog levela imaju jos mogucnosti zaraditi, ali to ne znaci da poker zivi i ima buducnost.  RTA, solveri i sve sto ide uz poker unistava svoje trziste, otezava entry level i dovodi do manjka novih igraca.

Realno cijeli taj marketing poker go i pokera opcenito, taj ekskluzivni krug tih nekih uber umova igre je bedast i to zapravo zatvara igru, ne otvara je, kao i zakljucavanje sadrzaja, to je jedna velika glupost, po meni, ali eto valjda imaju racunice i racune, i vrebaju naivne ljude koji misle da je to realnost tamo.  Likovi igraju realno SnG izmđu sebe s upitnim novcem i prodaju marketing maglu.  Mozda je dobar business model i poker napravi boom, pa vama koji igrate bude novi 2003 ili nesto takvo, sretno vam

Zadnji popravljao monkey on tilt (26-04-2022 19:47:39)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
10

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

monkey on tilt napisao:

To je manje bitno, sokiralo me sto jedan forumas(pokeras) napise RTA, solveri i prevare "nebi trebali pretjerano brinuti oko toga", naravno da vi koji aktivno igrate bi se trebali brinuti.

Problem je što mi kao igrači, nemamo nikakvu kontrolu nad nekim drugim tko bi mogao koristiti RTA.. niti smo u stanju imati ikakve dokaze. Većina igrača što su "otkriveni" kao korisnici RTA-a, su "pali" jer ih je neki kolega grinder (ili više njih) cinkalo (bili u istom grind houseu, imali dokaze skype tekstova itd..). Samim time, briga ne pomaže. Koliko pomaže prijava nekog sumnjivog poker stranici, ne znam.. al vjerojatno ne pomaže puno.

Intervju bryna:
https://www.youtube.com/watch?v=2LXXLIK3M8o

Problem kod ovih intervjua je što voditelj nije nepristran. Doug je očito vs bryna dok je ova ženska pak pristrana..

Zadnji popravljao AlphaScorpii (26-04-2022 20:01:02)

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

monkey on tilt napisao:

sokiralo me sto jedan forumas(pokeras) napise RTA, solveri i prevare "nebi trebali pretjerano brinuti oko toga", naravno da vi koji aktivno igrate bi se trebali brinuti.

Entry je sve tezi i tezi, a novih igraca sve manje i manje, svatko zna da to znaci da igra umire, svaka igra tako umre, pad, entry level tezak (to je ubilo i Hearthstone), svake godine ce biti sve gore, naravno ljudi koji su na topu svoje igre i svog levela imaju jos mogucnosti zaraditi, ali to ne znaci da poker zivi i ima buducnost.  RTA, solveri i sve sto ide uz poker unistava svoje trziste, otezava entry level i dovodi do manjka novih igraca.

Poker igra nikada nece umrijeti, igra se vec 200-300+ godina ovakav poker kakav se danas igra, i 500+ godina neke slicne varijante. Puno ljudi igra i voli poker i uvijek ce biti fisheva i raznih drugih profila igraca.

Pametni ljudi ce uvijek naci nacin za zaradu, a neki pametni ljudi ce i pronaci nacin za varati online ili live, ali toga je uvijek bilo i bit ce i to je nemoguce sprijeciti.

Kao drugo, koristenje RTA samo po sebi ne garantira zaradu i vec se koristi odavno, samo se tek odnevno pocelo pricati vise o tome. Postoje vec godinama i vrlo jednostavni web solveri koji sve u par sekundi rjesavaju, pa eto, nije umrlo trziste.

20

11

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Evo čitam odgovore i slažem se sa monkey on tiltom. U "poker zajednici" ima mnogo varanja u svim mogućim oblicima. Ima previše ljudi koji na bilo koji način, često nelegalan pokušava zaraditi novac. Najstrašnija je ravnodušnost prema takvim problemima koja se pokazala i ovdje na forumu, pitanje je zašto ljude nije briga...
Poker možda nikad neće umrijeti ali sigurno postaje sve teži za beatati, a mogao bi doći i do razine kad će biti nemoguć za beatati (što je po meni jednako kao da je umro)- a povijest od 300-500 godina tu nije nikakav faktor.

Zadnji popravljao AKo (27-04-2022 10:51:00)

00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Slazem se s forumasem AK, ja nemam nikakav interes u pokeru vise kao igri, da li volim odigrati neki turnir da, ako je neki veci turnir u Zagrebu , sto vec dugo nije bilo od kad je Diamond nestao, odigrati cu, ako mi se igra kes neki solidan bacit cu, to je sve, ali sve rijeđe imam porive i zelje. Dakle ja nemam emocija prema opstanku ili boom-u, ali kazem ono sto vidim, poker polako umire , znaci trziste je manje, u njemu je manje novaca, a onda i manje prilika za zaradu i manje se moze zaraditi itd.  To ne znaci da netko sad ne zarađuje ili netko nece zaraditi opet, ali trenutno trziste je puno manje nego prije 10g i u njemu je puno manje novaca generalno to je cinjenica.

To sto se igra igra 200g ili koliko, a ne znam tocno, ne znaci nista o buducnosti . Svatko zna da pad novih ljudi znaci smrt, to je cinjenica, a novih ljudi je manje nego ikad, to je isto cinjenica, ne vidim trenutno neku dobru buducnost uz sve ove probleme RTA, solvera ,rake, itd di igra doslovno postaje jedva profitabilna za najbolje(oni cesto imaju dealove, rb, vamo tamo, pa imaju neki edge dobar i uz sve to nije med i mlijeko). Najbolji deff jos rade novac i raditi ce. Ali to ne znaci da igra ima buducnost u ovom formatu.

Vidi se i po forumima, cak i najvecima, i ovima lokalnima, po svemu se vidi pad pokera, interes ljudi(casual igraca je puno manji nego prije) a to drzi poker i sve zivima, ovo polako postaje nisa specificna, mala i zatvorena.

Ovo za Bryna-a , Doug ga ne voli, ali ne prica neutemeljeno i pozvao ga je da sam s njim prica o svemu otvoreno, ovaj se skriva, jer ocito nesto ima za sakriti,  nije da pratim te poker drame ali taj Bryn je uvijek bio cudak, s tim svojim brijama o energiji i pozitivi, cesto ta ekipa najgora od svih, kaj brije te neke gfluposti i idiotarije, ne znam zasto svi u pokeru koje sam upoznao briju na te idiotarije poput meditacija i indijskih nekih religijskih gluposti ala Sadhguru, nikad nisam dokucio zasto pametni ljudi koji igraju poker briju na te totalne gluposti, bas povrsne i bedaste, ali dobro.  To je mozda utjecaj marketinga, a ljudi uvijek zele biti blizu svom idolu, pa ako idol meditira i igra golf, to rade i drugi.  Ljudi zele taknuti idola, to je neka kultura. Pa to ide od vrha prema dolje, pa ovi s NL10 pisu danas sam meditirao 30 minuta.

Zadnji popravljao monkey on tilt (27-04-2022 18:10:22)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

13

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Nisam htio uopće pisati na ovu temu, ali evo moram.

Koliko je ovdje napisano gluposti, prvo poker umire - samo starsi su u zadnje 3 god doživjeli najveće prihode, veće i nego prije 10 god.), A da ne govorimo o GG-u.

Igram poker zadnjih 10 godina profesionalno, i od kad sam krenuo igrati ovakve stvari se konstantno pišu, evo ja imam 10bb/100 dokumentirano na midstakesima na većini glavnih stranica, nikad nisam primijetio da netko igra i blizu GTO-a u većini bitnih spotova, tj. Onih koji donose najviše ev-a, a pošto igram samo 4 stola inače, promatram svoje protivnike te uzimam notese o njima u svim handovima, znam ih ne samo kako igraju, nego kako i razmišljaju o svakom spotu u pokeru.

I evo na starsima nemam markirano nikoga kao jako dobrog rega, apsolutno nikog, vi koji ste pratili stream to možete vidjeti(svi ljubičasti igrači koje markiram su isključivo s mtt fielda zasnovano na rezultatima sa sharkscopa, na Cashu nikog nisam markirao kao jako dobrog), a na Ipokeru samo par njih.

Pa nisu poker spotovi samo 3betani potovi, najveći edge dolazi iz bnvsbb srp, sbvsbb srp, bbvssb srp, i tu su rangevi užasno široki, pa ja branim bbvssb preko 70% blizu 75%, rješavanje tog spota sa multiple sizinzima treba 10min na ultrabrzom kompu, o čemu pričamo jbt.

Znači, ja se na midstakesima nisam susreo pravim gto igračima, a po ovoj priči ispada da na svakom stolu od svih vas je netko od takvih.

Evo gledam svoj cijeli pool, samo overbetove turna 1.5x i rivera 2x+, drugi reg na samplu 1k+ overbeta skoro duplo manje od mene, a ja ne overbetam niti blizu koliko pio to radi u svakom spotu, da ne govorim u spotovima di pio ima isključivo samo overbet range(tko je ikog vidio da to radi??), zatim koliko često vidite overbet flopa, overbet delay cbet itd, takve advanced stvari od ostalih regova nisam vidio skoro nikad, jedino Kiki na SuperSportu zna napraviti tako nešto(i to rijetko), a takvi plejevi su GTO i to u izuzetno velikoj mjeri.

Jebote kakva halabuka za ništa, ali samo ako je neki skandal u pitanju evo 10 ljudi komentira, ja tražim da napravimo kvalitetan stream nema vas 5!! O čemu VI dečki pričate!? Svi Vas jebote varaju, svi koriste RTI, i vi zato ne možete uspjeti. A kad treba raditi nema vas nigdje..

Online poker je u zadnje 3 godine u duplo boljoj situaciji nego prije 10 godina.  To govorim iz prve ruke, jer sam tad krenuo igrati profesionalno. I već tada se pričala ova priča od vjerojatno istih tih ljudi kao onda, i znate koja je zajednička crta svim njima? Nisu napravili nikad ništa, niti će napravit ikad išta.

Prije sam morao ponekad i miksati stranice jer nije bilo toliko akcije, u zadnjih par godina na bilo kojoj stranici na mojim limitima uvijek ima više nego dovoljno stolova, a doslovno igram od navečer do jutra, i čak i u 4 ujutro imaš i na svakoj pojedinoj stranici dovoljno igre da ne moraš miksati, a što tek onda na manjim limitima.

Ajmo onda govorit dalje o MTT-ima, znači nema gdje nisu probijeni rekordi u velikim serijama, od starsa do GG-a. Ja igram svaki dan, i igram sve, i ne vidim tu regresiju o kojoj neki pričaju, a o kojoj se priča godinama, sama pojava Bounty turnira je dodatno popularizirala, i to izrazito, ionako popularnu MTT scenu.

U live pokeru, čak i pod mjerama je zabilježen trend rasta na mastersima i ept-ima, što će biti sad kad su mjere maknute??

Jednostavno me živcira kad ovakve stvari pišu ljudi koji su zapravo izvan svega ovoga, i kao da to namjerno rade iz nekih frustracija, ali to nema veze s istinom, ja igram svaki dan, protiv svakog, ne table selectam, i igram samo najveće mreže, i meni nikad nije bilo bolje nego sad, govoreći o uvjetima i samoj igri, tako da nema mjesta pesimizmu, nema razloga, sjest, radit, i bit bolji od svih! Kraj priče.

50

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Mello pa starsu pada broj igraca, znaci vec godinama, manje ih je nego prije, stars je i kladionica i kasino i ne sumnjam da imaju prihode, ali poker pada na stranici, pa manje igraca nego prije. Znaci trziste je manje, to nije nikakva glupost, to je cinjenica.

Broj online igraca na starsu se smanjio, trziste pokera je manje nego prije 10 godina. 

Frustracije koje spominjes mozda neki imaju, ali mene poker zanima toliko da peak na ovaj forum i peak-am da vidim da li ima neki bolji turnir live u Zg ako imam vremena,  i mozda ako me prijatelj pozove na kes da odem s njim, mozda, to je moj interes u igri.

Ja ne znam kako RTA, solveri i ostalo mogu biti dobri za igru, niti kako manje novih i graca i tezi entry level moze biti dobar za buducnost bilo cega, to je moje razmisljanje i logika, to sam i usporedio s Hearhstone-om , smatram da nista ne moze dugorocno napredovati od igra online bez novih igraca i hypea, mislim da je to cinjenica, a ako je entry level tezi, onda ce biti sve manje i manje novih igraca i casual.

Ovo sto argumentiras ti stoji i ne sumnjam da top igraci na svojim levelima mogu zaraditi puno, to sam spomenuo, ali to ne znaci da poker napreduje i raste. Pogle ovaj forum, i pogle poker forume prije 10g, to je lokalna i mikro razina, ali interes za igru je manji svakako.

A ovo sto pricas o svom projektu, i zasto tako malo igraca koji igraju to prate, ne znam, svakako mislim da ako igraju bi trebali pratiti, ali valjda nemaju volje uciti.

Za kraj meni je isto jako glupo kad netko tko voli poker , igra ga i dobar je zbog toga prica da igra raste, generalno ne raste, i sigurno da solveri i RTA i ovakve price skode, jer ce neki koji bi mozda htjeli igrati odustati. To mozda ne pase vama, i mozda vas zato ove teme i moj komentar smetaju, ali da su gluposti i lazi nisu, poker industrija online ne raste, imala je boom ili re boom u koroni , zbog ocitih razloga. Ali to nije ni blizu sto je bilo.

Zadnji popravljao monkey on tilt (27-04-2022 23:05:26)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

monkey on tilt napisao:

Mello pa starsu pada broj igraca, znaci vec godinama, manje ih je nego prije, stars je i kladionica i kasino i ne sumnjam da imaju prihode, ali poker pada na stranici, pa manje igraca nego prije. Znaci trziste je manje, to nije nikakva glupost, to je cinjenica.

Broj online igraca na starsu se smanjio, trziste pokera je manje nego prije 10 godina.

Ne uzimaš u obzir da je pool na Pokerstarsu segreriran, kao i da je zabranjeno igranje igračima iz različitih zemalja u odnosu prije par godina ranije, da sada ne nabrajam koje su to sve zemlje u pitanju.

Druga stvar, u međuvremenu se pojavio i GGPoker koji je prestigao Pokerstars i gdje se preselilo dosta akcije što je po meni dobro jer dok su imali monopol onda su češali jaja i bolio ih je k. šta igrači misle, ali sada kada su dobili konkurenciju onda su počeli opet razmišljat šta bi mogli igračima ponudit više u smislu rakebacka.

Segregacija i različite zabrane su najveći problem, a ovo ostalo je najmanji.
Prosječan rekreativan igrač ni ne zna da postoji HEM, a kamoli da je čuo za RTA-a i odlučio da ne želi igrat jer eto varaju na taj način.

00

16

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Ovo što pričaš jednostavno ne stoji,

prvo- online poker je imao 2020. kao rekordnu godinu.
(https://pokerindustrypro.com/news/artic … year-after)
(https://pokerindustrypro.com/news/artic … ine-pokers)
(https://www.prnewswire.com/news-release … 42595.html)
(https://www.statista.com/statistics/120 … t-segment/)

Evo ovdje je i world poker deal napravio cjelokupnu analizu 2020 i prvog dijela 2021.-
(https://worldpokerdeals.com/blog/pokers … ar-report#)

Službena izvješća za cijelu 2021. ćemo vidjeti u drugoj polovici ove godine, ali izvješća govore o zadržavanju trenda iz 2020, tako da jednostavno moram se tako izrazit - pričaš gluposti!

Ti koji tu i tamo pogledaš forum, i odeš na live turnir bolje znaš kakvo je stanje nego ja koji igram svaki dan i živim od toga, evo, imaš izvješća, te uguglaj i izvješće sec-a za svaki pojedini mjesec 2020., i prvog dijela 2021. I još uzmi jednu stvar u obzir, GG je postao itekako konkurencija Starsima, ili bolje rečeno ih je prešišao, uz to jako puno ljudi igra i Poker Master i clubove, te unatoč svemu tome je stanje puno bolje nego kad sam ja krenuo u ovo.

Da se osvrnem i na situaciju na forumu, situacija je ista kao i prije 10 godina, sudjelovao sam i u svim pokušajima "oživljavanja foruma, snimajući videa za poker pro, itd", ništa se nije promijenilo sada, određeni ljudi pričaju iste stvari kao i onda, dok određeni ljudi mlate novce i uopće ne troše svoje vrijeme na te iste ljude, dok ima i budala koji se idu raspravljati jer im ide na živce kad netko svoje frustracije prebacuje na druge, jednostavno ne stoji što pričate, te jedva čekate ovakvu situaciju kao što je ova, i onda jednu te istu priču okrećete po stoti put.

Ono što ja mogu reći, a većina Vas me pozna ili osobno, ili znate tko sam, što i kako radim, i ako ja kažem da je situacija bolja sad nego što je bila prije, sigurno je tako, igre ima doslovno svuda i uvijek, na Starsima imate RB do 65%, na GG sa jackpotovima i  bonusima ide i dobrano preko toga, 2 Sunday milliona u zadnje 2 godine su top 5 turnira svih vremena odigranih online, imali smo 3 rekordne MTT serije u zadnje 3 godine, Bounty Builder turniri su prodrmali scenu, i taj će se koncept kopirati u "live pokeru", ja ne vidim nikakvu crnu budućnost, jer će se pronaći rješenje i za ove stvari o kojima se priča, ono što ja mogu reći iz prve ruke je to, da se ja sam nisam susreo s igračima koji koriste RTA, jer da jesam sa svojim programom bi primjetio da je netko stvarno dobar i da koristi napredne strategije kako treba, odnosno da igra GTO u masi situacija, ako se ja nisam susreo s tim, znači da nije niti 99% vas, tako da čemu ovakva halabuka za ništa.

Novih igrača ima i uvijek će ih biti, i uspoređivati Heartstone s ovim je smiješno, poker zahtijeva toliko skilla u toliko različitih područja, da će uvijek zaintrigirati prvo pametne ljude, kompetativne ljude, bogate ljude koji se samo žele zabaviti, kockare, razne palete ljudi, i to će uvijek biti tako.

Isto tako, uzmite u obzir da 2020 je recesijska godina, i sve industrije su bilježile padove u svim sferama, što se još više nastavilo u 2021. i pogotovo sada u 2022., poker ne da nije pogodila, nego je čak raslo, da bi zadržalo ili blago palo prošle godine, što bi onda autoindustrija trebala reći?? Ili da jednostavno kažemo, crna je budućnost za aute, to je tržište regresiralo(a ne da je regresiralo, nego praktično stalo), ljudi više u budućnosti uopće neće vozit aute.

Pokera će uvijek biti, jer je toliko jednostavna igra a toliko izazovna, a da bi bio dobar moraš imati praktično sve, a možeš biti najbolji i izgubiti od najgoreg, takav miks ne postoji. Ali vjerujem da je teško biti na strani, kad nešto voliš(pa škicneš na forum), ali nisi postigao ništa u tome, i ne ide te, i onda kad imaš priliku učit ili radit(što bi ti pomoglo i za poneke live ili kućne igre) to te ne zanima, ignoriraš, ali kad se priča o namještanjima, skandalima, e onda brate imaš za reći sve, i bolje znaš od onih koji su u tome 24 sata.

Zadnji popravljao MelloB (28-04-2022 00:42:25)

10

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Mello sorry ali ovo naprosto nije istina, procitaj sto sam napisao, corona je donjela reboom,ali puno manji nego je bio i sad je opet pad. Ja jedini u ovu raspravu nisam unjeo emocije opce, komentirao sam jer mi je upalo u oko da RTA, solveri i prevare ne trebaju brinuti online poker igrace (trebaju ih brinuti, kao i one koji su u biznisu nuđenja online pokera), pa upravo zato i rade da to otkriju i nekako sprijece sto ce biti sve teze i teze, naravno da vi koji igrate znate vise ako se to koristi di itd, u to opce nisam ulazio. Samo sam rekao da je to briga industrije.

Sljedeca tocka, ja sam rekao 2 cinjenice, koje nemaju veze samnom nego s trzistem. Pokerstars danas ima avg od oko 15 tisuca igraca dnevno, to je velik pad od onog sto je bilo prije. Da sigurno je konkurencija uzela svoje i te aplikacije, ali trziste pokera je manje nego je bilo prije 10/15g. 

Druga cinjenica koja vrijedi za sve igre i u tom kontekstu sam spomenuo Hearthstone (također igra jos ziva i ima crushera na svakom levelu) , ako je entry level igre tezak biti ce manje igraca novih, to dovodi do pada , a ako nesto pada onda nije dobro, ne moze biti dobro.

Po meni poker ima dvije solucije, a) nikad nije bilo bolje i ne raditi nista, b) pokusati promijenama dovesti do novog rasta i povecanja trzista i novca u njemu.

To nema veze s tobom osobno, tvojim trenutnim stanjem i crushanjem, kao sto nije top Hearthstone igrac nema problem. To je poanta.

Iz te dvije cinjenice ne o pokeru nego o bilo kojoj igri online smo dosli u ovu raspravu koja ne vodi nigdje.  Ja ne prizeljkujem smrt pokera, bilo bi mi drago da raste, niti prizeljkujem da nasi igraci inemaju dobre roomove, dobre dealove i solidnu zaradu.  Sretno im svima bilo.


I s ovim forumasem mission se slazem,  sigurno bi bilo bolje da se sve te glupe segregacije urede i da bude jedinstveno trziste, to bi bilo vrhunski, kao da se i u vecini ili cijelom USA dozvoli da igra na tom trzistu,  cim su poceli s tim segregacijama postalo je gore.

Zadnji popravljao monkey on tilt (28-04-2022 10:21:14)

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Slazem se s Mellom.
Ne mozemo zaboraviti koliko je bilo stvari koje su sjebale poker, svih ovih godina.
Niko nije spomenuo pojave sofisticiranih kasina s milionskim jackpotovima, a posebno live blackjacka i ruleta cega nije bilo prije 12 godina.
Da sam fish i da imam 1k radije bi ih uvijek zavrtio na live black jacku nego igrao poker.

Segregacija, regulative ( u Bosni ima milion fisheva ) koje su recimo u BiH onemogucile uplate preko banke i kartica na strane sajtove, Srbija isto tako, u Hrvatskoj se prijeti kaznama, nece fish traziti skrill da ceka da uplati na poker. I jos masa zemalja sa slicnim problemom.

Iskreno, sa ovakvom kolicinom sranja, ja bi ocekivao da poker padne i za 90 posto. Tako da ako je pao samo za, lupam, 70 posto, to bi opet pored svega ovoga, smatrao za uspjeh.

Cak ako bi trziste mogli okarakterizirati kao umirucim, to je tranzicijski period koji ce trajati jos barem 10 godina, barem sto se tice online pokera.

Vise nego dovoljno vremena da ako se neko odluci da pocne danas igrati, da moze rijesiti i zivotno pitanje ako bude vrijedan

Istina je da gore ima sve manje igre.
Na masi soba je max limit nl1k, neke gdje igram su ostavile max nl200 kao najveci limit.
Vecinu volumena odigram na 100-200 i tako je bilo zadnjih godina, ne zato sto ne zelim igrati 500+ vec zato sto nema igre.

Masu puta sam imao super igru na 100-200 a da na 500 cihelu noc nije niko sjeo.

I opet je moguce itekako uzeti pare, znate rezultate.

Mislim da random reg koji igra nl50 da uzme odlican coaching i dobije prave info, moze lagano da uzima na mixu nl50-100 oko 5k eura mjesecno.

Naravno, ako je spreman da pisa krv i da ga boli.

Sa 80 sati mjesecno ne mozes uspjeti ni kao sin milijardera a kamoli u bilo cemu drugom.

Ja shvatam Monkeya, po meni ne prica gluposti, ima tu istine u ogromnoj mjeri, ali i pored svega toga moze se itekako uspjeti i moci ce jos dosta godina.
Jbg, ispada da moras biti Ajnstajn i igrati stalno za 4-5k ali se postavlja pitanje gdje mozes zaraditi te novce a da se ne ubijas od posla. Neko i moze, ja ne mogu i zato igram poker.

To ako neko koristi botove, Rta, realtime asistance ili stagod, a da ja tu ne mogu nista promjeniti, mogu samo bzvz pricati o tome i gubiti vrijeme.
A jos su bespredmetnije analize da ako nesto nema buducnost da bi ja to momentalno trebao prestati raditi.
To bi bilo jednako tome kao reci da cemo svi svakako umrijeti jednog dana pa onda nema potrebe zivjeti.

Slazem se da ako neko ima neki biznis s potencijalom, ili je top student itd, da bi trebao da se drzi toga i odjebe poker.
Ali je preglupo raditi kao nosac vreca u nekom trznom centru za 500eura i znati da ces tu ostati mnogo godina ili neznatno napredovati, a da nesto znas o pokeru i ne pokusati napraviti nesto vece.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Uske sve si rekao dobro, naravno da ne bi trebalo prestati igrati, winning igrac koji crusha levele, postoji argument da igra jos vise ako nesto recimo nema buducnost. Dok si na peak-u trebas napraviti najvise sto mozes.  Ja ne tvrdim da poker nema buducnost, nego da pada i da pad nije dobar, ali slozio bi se s Mellom isto da je igra privlacna, ima pravi miks znanja i srece, uvijek ce privlaciti ljude s novcem, neke zeljne akcije itd.

Ovo sto si rekao Uske isto mozda utjecalo na pad kes-a, recimo neki formati online kao all in or nothing, ili spinovi, di je manje skilla vise srece(opet skill i znanje mogu bitati kazu ljudi i te igre), ali to je privlacnije nekome tko je bubam bacio 500 eura i zeli okrenuti i malo akcije.  To s jedne strane moze dignuti site, ali recimo kes game smanjiti pool i smanjiti broj novih igraca u kes pool-u.

Ja stvarno nigdje nisam mislio reci da treba kvitati poker, da ga ne treba pocmati igrati. Mislim da sam negdje napisao cak na ovom forumu . Osoba koja je analiticna , voli igre logike, uvijek moze poceti igrati poker.  I to smatram i danas i da ima sve sanse uspiti.

Samo sam rekao par stvari o problemima i zasto mislim da pada trziste.  To je sve.

Pare nisu problem,  para nema a nemamo ni problema.Pare nisu problem, nemam pare ali imam ja drugare.Šta će nama pare, pare samo sreću kvare.
00

20

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Ti kažeš tržište pada ja ti dam brojke od ogromnog rasta u 2020., koji se zadržao i u velikom dijelu 2021(da bi blago pao pred kraj što je normalno). 

Zadnje 3 godine su meni osobno najbolje što se tiče same igre i akcije.

Uske, na starsima i IPK ima akcije cijele noći na limitima o kojima pričaš, a na GG još i više, isto tako Starsi polagano pristupaju i američkom tržištu, budućnost u sljedećih 50 godina nije upitna, a kamoli u 10. Podsjećam identično ovako je pisano prije 10 god.

A da ne govorim o tome kako je tad pisano kako je poker gotovo nemoguće za beatati, da su svi solidni, da se igra zbog RB itd, da je 4bb/100 kao crushanje, ja kad sam prije 4 god rekao da na starsima(koje do tad nisam igrao) mogu sigurno imati 6bb , sam bio ismijavan, itd.

Meni su sve ovo isprike, pazite koliko high stakes akcije ima na klubovima(govorim ne o High stakesima nego čak i nosebleed), di su igrali i neki naši dečki. GG je postao ogroman, ali mi o tome govorimo kao da je to loša stvar, a isto tako i Party poker ima super akciju, te je napravio i novi RB sistem. Igre ima doslovno svuda, ne razumijem Uske zašto čekaš akciju na tim žnj mrežama, nevjerujem da je pool toliko lakši, i fishevi su fishevi svuda. Na GG-u nemaš Huda(službeno), ali na Poker masteru ga imaš, i sigurno imaš non stop akciju s vjerojatno i još lakšim fieldom.

Igra se je podijelila, Starsi više nemaju monopol nego je sve izmiješano, ali i sami Starsi imaju dovoljno akcije do nl1k svake večeri u svakom trenutku.

Zbrojite GG, clubove, Starse, Party i Ipoker i usporedite prije 10 god. Ja se dobro sjećam kad je propao microgaming i kad sam morao miksati više stranica. A danas za to nema potrebe. Dramatizirate bez razloga.

00

21

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Kako misliš na GG-u i Partyju nemaš HUD- službeno?

00

22

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Eto točno tako kao sto sam rekao

00

23

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Pa jel možeš reći nešto  više o tome?

00

24

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

Neću pisati na forumu o tome, ali na streamu sam rekao što znam, razmisli, ako postoji converter za supersport, poker master, stranice koje niti ne spremaju HH, kolika je šansa da ima za GG i Party? Pitanje je samo rizika, i savjesti, u većini slučajeva samo rizika.

00

25

Re: Nedavni poker skandal- Vaša mišljanja

To je ono o čemu ja pričam. Dojam je kako se jako malo radi protiv takvih vrsta varanja, a očito da ih ima i na pretek. Svako ima svoju teoriju zašto koristi neki softver, eto koristi se supersport converter- no big deal jel tako većina ih to radi, imam više računa na istoj stranici- no big deal, ja i prijatelj igramo za istim stolom i uz to smo na pozivu da si javimo karte- no big deal, kupujem HH da si napucam database za stranicu/limite koje igram- no big deal... Ja govorim o varanju i kako mu treba stati na kraj u svakom smislu, a ne samo RTA, a čudno je da ljude za to nije briga- ili ih ima previše koji koriste nešto od toga pa šute.

00