Tema: od -500$ do +55555$ amigooo

Davno sam bio registrovan na forumu, dok nije stupilo zatisje, drago mi je da opet po neko nesto napise, mada mi je opet krivo sto kad god pogledam online je 15 ljudi a opet tako malo sadrzaja
hajd ba ljudi aktivirajte se malo, kontam da su svi na discordima al moze se i ovde diskutovati o rukama, a i po neki blog voditi

sto se mene tice, igram ga 10ak godina, sa manjim pauzama, nedisciplina uradila svoje, pravio X puta rol od 10-15k $ pa onda 2-3 meseca ne igranja i konstantnog trosenja, eventualno neka putovanja pa se odigra live turniri po 1k-2k $ i onda kad rol opet dodje na 1k hajd iz pocetka na microse i sve tako u krug
al ko ga jebe, ne bi bilo zanimljivo imati normalan zivot amigo

e sad, posto sam opet udario u dno, mada to i nije tako lose, jer sa dna mozemo samo prema vrhu, hajd da po 100ti put pokusam nesto napravit od zivota

inace, ova crtica u naslovu ispred 500$ oznacava minus, trenutni rol je 500$, ali imam neka dugovanja od oko 1k$, naravno kad se najmanje ima, najveca sranja se desavaju, al ko ga jebe amigo

neki ciljevi od samog pocetka, od ponedeljka:
-igrati najmanje 40h/week
-kaciti ruke ako ima ko da diskutujemo
-update bloga bar 3 puta sedmicno
-najmanje 3x sedmicno neka fizicka aktivnost (trcanje, fudbal, tenis), sa ovim imam problema, sad kad su vrucine neda mi se ici na trcanje, slabo ima ljudi za nogometa, jedino tenis sto hajd pozovem jednog drugara pa odemo 2h odigrat, al i to bas retko od kako je leto krenulo. A skapirao sam da mi psiha bas ode u kurac kad po nedelju dve nemam nikakvu aktivnost, a kamoli kad prodje mesec-dva, nervoza, tilt, ma sve mi je za popizdit..
-meditacija ujutru i uvece
-citanje knjiga redovno (ovo mi je jako bitno i bas me ispunjava, mejdutim kad odem u dubiozu na svim ostalim poljima i ovo batalim, sto nema logike nikako jer me uvek vrati u normalu, al sto ces amigo)

neki ciljevi kad isplivam iz govana
-poceti vezbati redovno (kuci, teretanu ne podnosim)
-srediti ishranu, preci na hranu biljnog porekla, izbaciti secer
-uvek spremati sam sebi hranu
-ugojiti se 5-10kg trenutno mi je BMI 24.5, 183cm visok 83kg, al hocu da nabacim koje kg vise cisto da vidim kako cu se osecati
-naucit svirat gitaru
-bice jos toga vremenom samo da se vratim u normalu amigo

Inace, igracu pokerbros za pocetak i to preko tableta jer sam na nekoj sobi gde nije dozvoljena pc simulacija
al hajd namestio sam da mi bude ok, kupio sam stoni drzac za tablet, prikljucio mis i tastaturu pa eto jedino sto ekran nije bas 34' al hajd za pocetak more i vako

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Uh koliko ciljeva! Svakako ću pratiti!

Baviš se samo pokerom ili imaš neki posao? Igraš NLH ili nešto drugo? Cash ili turnire?

Sretno! palecgor

10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Alleen86 napisao:

Uh koliko ciljeva! Svakako ću pratiti!

Hvalaa!

Alleen86 napisao:

Baviš se samo pokerom ili imaš neki posao? Igraš NLH ili nešto drugo? Cash ili turnire?

Samo pokerom, ne razmisljam nista drugo radit osim ovog, pa hajd onda probat konacno dovest to na neki nivo gde cu biti zadovoljan
Nekako sam na brzinu sve ispisao, pa mi je promaklo da kazem da cu igrati nl20 i nl40 + po neki turnir, jaaaaako su soft turniri, palio sam par puta 9$ i 20$ gde nagrade budu na prvom 900-1000$, a na drugom od 3k-4k $, ne postoje laksi turniri nego na brosu, retko koji reg uopste to pali
a ni strukture nisu lose, nije ono neka turbina, uglavnom je avg oko 25-30bb (ne znam bas kako je tipa 20 do kraja, videcemo valjda)

Naravno, ako padnem na 400$ onda cu igrat samo nl20 pa dok se opet ne dignem

Alleen86 napisao:

Sretno! palecgor

cool

10

4

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Također podržavam malo više aktivnosti na ovom forumu gdje se prije uvijek mogao dobiti dobar savjet, dosta nas samo gleda bez nekog doprinosa i zaslužujemo kritiku svakako. Mislim da je dobro imati ovakav tip bloga i razmjenjivati mišljenja i iskustva tako da možda i odlučim otvoriti svoj i malo aktivnije sudjelovati u raspravama.
U svakom slučaju sretno sa projektom iako mislim da je teško ostvariv, ali sve ovisi o tebi koliko si motiviran uporan i discipliniran.

30

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Sretno Krpa!!! pratim i bacim koji komentar  smile

20

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

krpa napisao:

Također podržavam malo više aktivnosti na ovom forumu gdje se prije uvijek mogao dobiti dobar savjet, dosta nas samo gleda bez nekog doprinosa i zaslužujemo kritiku svakako. Mislim da je dobro imati ovakav tip bloga i razmjenjivati mišljenja i iskustva tako da možda i odlučim otvoriti svoj i malo aktivnije sudjelovati u raspravama.
U svakom slučaju sretno sa projektom iako mislim da je teško ostvariv, ali sve ovisi o tebi koliko si motiviran uporan i discipliniran.

Hvalaa, pokreci blog odmaaah, sta cekas  cool
Kontam i ja da nas ima dosta koji redovno pogledamo dal ima nesto novo, pa zasto da ne napravimo opet neku aktivnu zajednicu

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Dalton napisao:

Sretno Krpa!!! pratim i bacim koji komentar  smile

hvala krpa  lol

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

ogledalo napisao:
Dalton napisao:

Sretno Krpa!!! pratim i bacim koji komentar  smile

hvala krpa  lol


jebote, ogledalo sretno!!!  big_smile   lol

10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

diamond

ogledalo napisao:

-srediti ishranu, preci na hranu biljnog porekla, izbaciti secer

club

ogledalo napisao:

-ugojiti se 5-10kg trenutno mi je BMI 24.5, 183cm visok 83kg, al hocu da nabacim koje kg vise cisto da vidim kako cu se osecati

Niđe veze amigo. Skoncentriraj se lol

Pohvala za jos jedan blog i doprinos budjenju foruma. Cekamo prvi update.

Sretno Krpa!

10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

ahahaha, hvala krpa  lol
a cuj amigo, znam da deluje kao "nidje veze", al pre svega zelim totalno izbaciti secer, to sam vec uspevao na mesec dana da uradim, al opet pocnem iz dosade, a onda tesko opet prestat, stvarno je hrana najveca droga
to sa secerom predlazem svima da probaju, ja sam se preporodio, bolje i krace spavao, vise energije imao, bolja koncetracija (a sa tim imam problema) i plus ne unosis govna u sebe
al isto moram pojacati unos biljnih namirnica koje mi zamenjuju meso i jaja, posto sam pre dve godine prestao da jedem meso, a jaja od pre par meseci
a to sto hocu da se ugojim, to je cisto malo da vidim kako cu se osecati i kako ce mi stajat


inace, planiram da redovno otvaram nove teme gde cemo diskutovati o rukama, igri preflop postflop, 3b, flating rangevima i sve ostalo sto mi padne na pamet, u principu nesto sto svi mislimo da znamo sve o tome, a ustvari pravimo neke bazicne greske koje neprimecujemo, ili jednostavno nismo sigurni sta je najispravnije u datom momentu, pa se nadam da cemo dolaziti do zajednickih resenja, a i nadam se da ce winning igraci sa vecih limita ucestvovati u diskusijama, ipak smo malo govorno podrucje da bi se plasili otkrit neke detalje   smile

inace, trenutni setup izgleda ovako
https://cdn.discordapp.com/attachments/785541988682039390/1002348176424046592/Screenshot_20220729-000945_Gallery.jpg

*zbog gorepomenute sobe, na kojoj je zabranjeno igrati preko pc emulatora

Zadnji popravljao ogledalo (30-07-2022 00:54:28)

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Sretno Amigo.  wink

Fina uzrecica, nisam je bas dosad cuo, Lik, Roki, Baja, Buraz itd, tu sam zapeo.  big_smile

Zaista bi volio da bilo koji forum zivne, emotivno sam vezan za forume jer sam sve sto sam naucio o pokeru ( tj 90 posto ajmo reci ) naucio preko foruma.
Kad su nestali Pokerasi Rs koji su mi bili kao druga kuca bukvalno sam plakao.

Jebes Discorde i grupe, barem za ove koje igraju manje limite, sto se napise tamo napise se i ovdje.

I sad u starim postovima od prije 10 godina se moze naci hrpa korisnih stvari koje su itekako primjenjive, mozda aktivnost nekog od vas pomogne nekom random liku za 5 godina u smislu da pocne zaradjivati od pokera.
Uvijek mi je lijepo cuti da je neko uspio u pokeru bilo sta, jer je mene izvukao iz bijede i ocaja i bukvalno sam ushicen kad vidim da bilo ko napreduje i sto je jos bitnije zaradjuje.

Dacu svoj doprinos koliko god mogu ali jos jednom tu moram pohvaliti Mela, ovo sto on radi za sve nas je za svako divljenje, toliko informacija na streamovima koje su top topova ( posto coacham priznacu da ja nikad ne bi odvojio za forum lurkere ni blizu svega sto znam i do cega sam dosao na tezak nacin ).
I jos covjek daje svoj novac, 15 posto winingsa od sessiona isl, on je za ovaj forum vrijedniji od 30 Uskebasija i svih ostalih.

Prosto sam to morao napisati jer mi je doslo tako, a i vezano je za temu oko koje pricate tj o aktivnosti itd.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

hvala amigo big_smile
ma probudicemo mi raju na forumu, samo polako smile

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Pratim i sretno...

10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Nisam igrao na pokerbrosu holdem, ali za omahu mogu reći da je supersoft. Amerikanci su preagresivni spewy u 6max omahi na plo100,

a vjerujem da je slično onda i na holdemu.

Navijam za tebe, GL !  smile

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

slaven99 napisao:

Pratim i sretno...

fala amigo i jos jednom fala svima koji citaju/komentarisu smile

Posto sam rekao da od danas zvanicno pocinjem, evo jedan kratak update

Igrao sam ovih par dana, u principu je islo dosta lose, igrajuci nl40 otisao 7-8 BI dole, a na turnirima nisam imao itm
Sto se tice turnira, od sada cu paliti samo jedan dnevno i to ako budem siguran da cu igrati kes narednih 5-6 sati
Nije da obozavam miksovati MTT & NLH istovremeno, pooogotovu sto sam ogranicen na 4 stola, ali iako shvatam da igrajuci 1 turnir dnevno ne moram nista zaradit narednih 3 meseca, prosto ne mogu da se otrgnem utisku da ljudi konstatno guraju po 100-200bb pf sa J9s, 22, A5o i slicno, tako da stvarno ne zelim propustati takve sanse
Sto se tice same igre, shvatio sam na tezi nacin, da na nl40 na brosu ne mogu zvati nesto do rivera kako bih pretvorio u blef, jer jednostavno ljudi ne bacaju i ako su spotovi gde ja bukvalno ne bih mogao imati nista osim valuea big_smile
Takodje sam primetio da fishevi kada potuju, skoro pa nikad nemaju blef, valjda kada su nuts hoce sto vise da naplate, a kada pokusavaju da te skinu sa handa, onda 50% - 70%
Isto tako regovi na ovim limitima ako koriste overbet, to je takodje za value, do sada sam samo jednom video rega koji je overbetovao turn sa oesd, river odustao

pretpostavljam da je ovo jedini nacin na koji mogu kaciti ruke sa brosa, ne postoji neki konverter da se ovde postavi ruka u tekstualnom formatu?
1) big_smile
https://s.pokerbros.net/?t=entjuor2002en

2)mislim da je standard na ovim limitima, sa ovim blokerima, kako bi igrali recimo vs nl200 rega? kako T9s, A5s? Jx?
https://s.pokerbros.net/?t=j0ac32f1002en

3)al tebe volem
https://s.pokerbros.net/?t=rh7dhjf1002en

4)sajzing njegovog x/r, mora bar za note da proverim
https://s.pokerbros.net/?t=vm5ico11002en

5)ownage, ali fisha big_smile
https://s.pokerbros.net/?t=0l84hqs3002en

*Uzgred, kako vi grindate cash? Da li je to jedna sesija od recimo 8h dnevno, 2x4 3x3 ili..?

Sada sa rejkbekom od prethodne dve nedelje imamo pocetni rol od 500$, tako da smo fakticki na nuli
Sada igram samo nl20 dok ne dodjem do 700$, nl60$ na 1100-1200$
Mislim da je skroz okej na brosu shotovati malkice agresivnije, naravno table selection u prvom planu

Inace, sto se tice samog pokera, kada sam pocinjao da ga igram, uopste mi novac nije bila motivacija, on je dolazio kao nagrada i naravno bez njega nema poente igrati poker, ali tada mi je jedino bilo bitno nadigrati druge, uzivao sam u svim formatima, isao po live turnirima, druga mesta, druge drzave, ziveo se poker dok novac sam po sebi nije bio uopste toliko bitan koliko taj neki prestiz (pod prestizom mislim na to kako si uspeo pobediti ostalih tisucu ljudi na turniru, a ne koliko si zaradio tom pobedom)
Dok poslednjih par godina, u zivotu su mi se desavale super stvari, ali mi je novac postao bitan kako bih mogao odrzati taj neki malo drugaciji zivot nego ranije ( nije heroin, mada tako zvuci lol )
I naravno, sto je lova postajala bitnija to je draz same igre opadala
E sad, cilj je iako u najgoroj finansijskoj situaciji ikad, preokrenuti igricu opet na pocetak, gde ce fokus biti iskljucivo na igri i uzivati u njoj, a o profitu koliko god mogao - ne razmisljati!!
Ljudi koji su trenutno isto tako zasiceni od pokera, verovatno ce reci kako je ovo tesko ostvarljivo, ali ja sam iskreno poslednjih par dana uspeo sebe da motivisem kako za igru, tako i za rad na igri, pa hajmo ispratiti da li je ovo stvarno moguce

Znaci shvativsi da nije vazan cilj, nego sam proces, postavicemo neke smernice kojima cemo se voditi da bi stigli do tog cilja, koji smo eto ovim naslovom oznacili kao 55.555$ profita, mada je u stvari cilj postati bolji - igrac, covek, sportista, muzicar, cega god da se dohvatimo, hajmo radit to kako valja ili ga ne radit uopste

sto kaze edo maajka
a sad sam zadovoljan sobom
volim i prihvacam sebe
kad se desi nesto lose
kazem ono, ko ga jebe
kazem mir, potpuni mir
Om Sai Ram
ma bice sve u dure
bog je tu konacno znam
al’ znat nije dosta
treba to i primjenit’
cijelu zivotnu konstrukciju
treba promjenit’
sve lose navike
sto me dovode do panike
misli sto daju nemir
bolesno srce i cir
ma ja sam svemir
svjesno, bozansko bice
treba bit svjestan toga
ta svijest je moja droga
trazio sam pin
dobio sam tri broja
pronacu taj zadnji
pun mi je kurac vise patnji

-----------------------------------------------------------------------------

sto se tice tih smernica, izmenicemo za nijansu iz prvog posta
-update bloga jednom sedmicno
-sacuvati bar jednu ruku po sesiji o kojoj cemo diskutovati
-najmanje jednom sedmicno pokretati teme o razlicitim segmentima igre
-najmanje 3 puta sedmicno fizicka aktivnost
-meditacija ujutru/uvece
-redovno citanje knjiga

a rekoh kratak update..
nisam neki talenat za ovo pisanje, sve nesto zbrzano i naopako, ne zna se gde je pocetak gde je kraj al hajd  u buduce necu ovoliko srat

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Rexonja napisao:

Nisam igrao na pokerbrosu holdem, ali za omahu mogu reći da je supersoft. Amerikanci su preagresivni spewy u 6max omahi na plo100,

a vjerujem da je slično onda i na holdemu.

Navijam za tebe, GL !  smile

Hvala amigo, igrao sam po malo plo60, baas je soft, po 4 fisha za stolom skoro pa uvek, al em nemam rol za to, em nikada ranije nisam grindao plo, em znam koliko brutalna varijacija moze biti
A da je zanimljivo, to sigurno smile

I da, sto se tice holdema, trenutno i nije bas neka dobra akcija za stolovima, nadam se da ce se poboljsati ili cu morati da menjam sobu

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Trenutni bankroll
https://i.gyazo.com/956f00b147aaa38550f486dc213d34e1.png

Jucerasnja sesija se zavrsila sa lepim plusem, tako da danas krecemo sa nl40
Ispao sam 40i sa tog jednog turnira kojeg palim, tu je bilo +50$ , ostatak je sa nl20
Ipak se turnir pretvara u turbinu posle bubble faze, dugo se igra h2h i onda avg padne sa 30bb na 20bb, ali je opet edge prevelik tako da je grehota ne palit ga

Evo po neka zanimljivija ruka iz sesije

1)fish koji igra siroko ali je postflop uplasen i ne poklanja stek tek tako
https://s.pokerbros.net/?t=pia1llpm002en

2)vs Nepoznatog, vidim ga na dva stola sa ful stekom, znaci neki reg je u pitanju, ne ocekujem nikad da ima QQ+, AK verujem da ce vecinu vremena 4B u ovoj situaciji, u igri sam razmisljao da moze da ima KQ, 55, value sa flopa, ako je spreman za triple barel blef onda ima i 77, AXs, T9s, 98s.. Ali sada kad pogledam, sve to pada u vodu vs unknown, nego lepo x/f flop, eventualno turn, hajd barem da imam Q9 gde mu jos neke karte ne blokiram, ovako sa JJ loooose
https://s.pokerbros.net/?t=luo8ch6r002en

3) yikes
https://s.pokerbros.net/?t=1avae80b002en

Odvojio sam i jednu ruku za koju cu otvorit novu temu gde cemo diskutovat, al vreme je za sesiju, pa cu posle postavit

10

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

ogledalo napisao:

1)fish koji igra siroko ali je postflop uplasen i ne poklanja stek tek tako
https://s.pokerbros.net/?t=pia1llpm002en

Prijatelju meni su skoro oci prokrvarile kad sam vidio ovaj hand i to 3way do rivera s 2 debila. Ostale hands nisam ni otvorio.

Preporucam ti da si uzmes coacha ili da ne igras dalje.
ALI
Nemoj me poslusat,uvijek budi pozitivan,vidis kako su Rexonji svi dali crne prognoze pa je ostvario cak i vise od tvog cilja($55555)  smile

Zadnji popravljao brokestakesplayer (02-08-2022 21:51:45)

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

1)fish koji igra siroko ali je postflop uplasen i ne poklanja stek tek tako
https://s.pokerbros.net/?t=pia1llpm002en

Prijatelju meni su skoro oci prokrvarile kad sam vidio ovaj hand i to 3way do rivera s 2 debila. Ostale hands nisam ni otvorio.

Preporucam ti da si uzmes coacha ili da ne igras dalje.
ALI
Nemoj me poslusat,uvijek budi pozitivan,vidis kako su Rexonji svi dali crne prognoze pa je ostvario cak i vise od tvog cilja($55555)  smile

amigo posto je rexonja reinkarnacija tesle, nadam se da sam ja bar pupina  lol
shvatam da je ovo van nekog abc pokera sto svakodnevno vidjas po stolovima, ali ja dosta vodim racuna o sajzinzima, tajminzima itd, hvatam note i za najmanju nelogicnost
evo detaljnije objasnjeno od pocetka
preflop mi je standard open 2bb, o tome cu drugi put detaljnije, posto vidim da i dalje svi otvaraju 3x na ovim limitima
CO me 3betuje do 6.5bb, a pre toga je uzimao veci sajzing i to mi odmah govori nesto
loose passive fish fletuje i sad bas zelim pokupiti dead money pre flopa, a i u slucaju i da fish pozove lako je igrati protiv njega
posto je pozvao i CO na flopu mi nema preterano smisla betovati, a posto se odigralo ovako kako se odigralo ja tu predstavljam dosta jak range tako da iako je fish znao sam da mogu da ga isfoldujem sa jaceg, sto je i na kraju bilo, open foldovao je flush

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

https://i.ibb.co/ypjCQvD/Screenshot-20220803-020921-Poker-BROS.jpg

Uzgred, poduplali smo rol za dve sesije, ali ipak necu jos napadati nl60, jos par buyinova dok nakupim

30

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

Bravo! Moj iskren savjet je da u početku igraš agro bankroll managment dok ne dodjes do neke točke gdje su već veće pare u pitanju i onda zatajtaš s bankroll managmentom, ali na ovu izjavu bi stavio natpis: ''ne pokušavajte ovo kod kuće''  tongue

Evo na primjer: pošto su pokerbros omaha i gg poker omaha 2 različita svemira, ja sam se adjusto na pokerbrosu tako što sam imao neke ''samouke'' taktike. npr. ako igraš na pokerbros klubu ''Poker Doctor'', imaš plo100 omahu sa obaveznim ante-om od 1$.

Znači kad je 6max pun stol - možeš raisati do 9.5$, a min. buyin je 50$.

I ja sam tu igrao samouku shortstack strategiju tako da sam limpao plo omaha premium handove, onda neko buba 9.5 raise, bude bar jedan caller, i onda kad dodje akcija do tebe - zavrneš pot size raise i skoro si u all-inu, i oni tu callaju sa svime što su raisali, a to uključuje i junk handove.

S tom taktikom sam zaradio nekih 60 buy inova od 50$ u kratkom vremenu.

Ja bi sa 2000$ to pokušavao i napravio stop loss na 1500$.

Kako god da odlučiš igrati omahu ili holdem, ako vidiš da se banka diže, a ti imaš neke svoje ''samouke'' taktike i zapažanja - onda samo nastavi rokati. a tko zna, možda i digneš bad beat jackpot - nikad ne znaš  smile

Zadnji popravljao Rexonja (03-08-2022 09:22:18)

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

1)fish koji igra siroko ali je postflop uplasen i ne poklanja stek tek tako
https://s.pokerbros.net/?t=pia1llpm002en

Prijatelju meni su skoro oci prokrvarile kad sam vidio ovaj hand i to 3way do rivera s 2 debila. Ostale hands nisam ni otvorio.

Preporucam ti da si uzmes coacha ili da ne igras dalje.
ALI
Nemoj me poslusat,uvijek budi pozitivan,vidis kako su Rexonji svi dali crne prognoze pa je ostvario cak i vise od tvog cilja($55555)  smile

A pazi.
Vrlo je diskutabilno ovo sto govoris.
Tj s jedne strane si u pravu a s druge si u krivu.

Ono u cemu si u pravu da hand bez obzira na njegovu analizu sigurno nije odigra kako treba.
Ako je vec targetirao fisha na riveru, onda je shove uzasan sizeing jer fish ima jos 8 necega a igrac iza 20, tj trebal oje rejzati do 11 sto je fishev all in i ako igrac iza nekad pokupi flush ili nesto s cim svakako calla mi cemo izgubiti pola steka manje.
O 4 betu s Q9s bez obzira na readove o 3 betoru necu ni govoriti, nemas FE od fisha i on nekad ima hand, ne mozemo reci lako cemo mi njemu to povuci nema veze sto mu je range bomba i sto nema cak ni 100bb.

A ono drugo.

Cinjenica je da danas neces odnijeti pare s ABC pokerom.
Kao prvo nema dovoljno fisheva, a kao drugo i ti koji imaju su otprilike oni nekakvi 52/5 smaraci gdje ce neko reci wow pa 52/5 je mega giga fish ali to u stvarnosti nije tako.
52/5 s limp foldom 40 posto ( odmah shvatis da on ne igra 52 vpp vec 40 posto manji i da dolazi na flop s pristojnim rangeom ), baca ako ne pogodi nista, povremeno mu dodje u glavu da izvede neku akrobaciju koju ni ja pored svih statsa i pracenja nikad ne bi vjerovao da moze da izvede i  pored rejka od 10-12bb na toj tabli ces samo da se patis.

Ako neces napadati sizeinge od fisha, time tellove, ako neces pokusati da djelujes na tabli na osnovu nekih svojih percepcija tog fisha itd itd, onda nema teorije da odneses pare.
Tj nema teorije da odneses neke ozbiljne pare.

Npr ovaj hand izgleda suicid nad suicidima, BB je reg a btn fish.

http://hand2note.com/Hands/Hand/MLNIJ7G … ABlQ%3D%3D

Ali bilo je vise nego dovoljno osnova iako jos i reg 200 posto ima neki monster draw koji nije sisao pa blokira sto zelimo foldati.

Ja bi bio vrlo sretan kad bi vise mojih ucenika razmisljalo u tom pravcu, dakle da daju individualne procjene i vise imaju neku svoju viziju svakog igraca.
Milion puta kazem, mozda igramo na istoj tabli a vasa vizija ce biti ispravnija od moje jer ste bolje percipirali podatke koje imate i povezali ih u logicnu cjelinu.

Ukratko, najbitnije je da se o tim stvarima razmislja, naravno da ce tu biti milion gresaka kao u ovom primjeru, ali taj proces se moze ispraviti na nacin da ce te neko ko je bolji od tebe uputiti.
Najgore je misliti otprilike ovako - on je fish, fisheve ne treba belfati nikad jer zovu sve, ja cu dobiti over par on ce hitati top par i lagano uzimam stek i to je to.
Mozda je tako moglo nekad, tipa prije 10 godina ali odavno vise ne moze.
Rekao bi da mozda cak i najveci dio mog profita dolazi iz slicnih playeva, ali naravno ja cu uzeti u obzir mozda 10 faktora na osnovu kojih cu donijeti odluku dok ce neko drugi da dodje do 3 ili 5 faktora.

Zadnji popravljao Uskebasi (03-08-2022 10:46:43)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
40

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

@Rexonja
Da da plan je igrati sto agresivnije moguce, necu bas shotovati sa 15BI, ali od 20 vec prelazim na jaci nivo, kada se ustalim na nl100 onda cu praviti plan kako i sta dalje
A sto se tice omahe amigo, ne pipam je bar dok ne bude 20% od celendza  big_smile

@Uskebasi
Da da uopste nisam razmisljao o steku koji ima reg, potpuno sam bio okupiran fishem
Sto se tice 4beta, mislio sam da je isplativo (naravno samo zbog tog sizing reada) da pokusamo oteti tih 16bb preflopa, a fish je baaas loose passive, pa mi je to bio dodatni okidac, konkretno ovde je imao 95s

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

ogledalo napisao:

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

Sto znaci ABC poker?
"Mora svaka sitnica da se prati" - to je dvosjekli mac. Ti trebas biti apsolutno siguran u znacenje svake male sitnice da bi profitabilno odstupio od GTOvsGTO strategije. Inace tvoj pokusaj exploita na osnovu krive pretpostavke moze zavrsiti kao kontra exploit koji ce te kostati vise nego da si odigrao standardni play.

Ja nigdje nisam napisao igrajte ABC,sto god to bilo,odnosno da igras isto protiv svakoga. Ako itko zna skakati na svaku pogresku u poolu onda su to zoom winning regovi koji ne bumhuntaju jer da bi imao profit u zoom poolu kojeg do 20h navecer cine 90% regovi,onda moras valjda nesto znat i jos vaznije ispravno primjenjivati o teoriji pokera.

"Mislio sam" nije dovoljno za ekstremne non standard playeve. Treba imati tocne informacije pa tek onda raditi akrobacije. Sam si napisao u jednom od uvodnih postova da te veseli nadigravanje protivnika. Sudeci po tvom samo jednom odigranom handu ja mogu zakljuciti da si ti spewy reg koji ne bi beatao igru da nema totalni redikul ili vise njih za stolom. Zasto? Zato jer napamet ne tocno ides "exploitati".

Ali ajde,opet razumijem da je moguce da je to put do nivoa igre i nivoa exploitanja na kojem je Uske. Pozitivno je sto pokusavas nesto,ali mislim da ti treba jos puuuuuuno teorijskog i statistickog znanja da bi dosao do pravilne exploit strategije. Zato sam napisao da ti treba coach koji ce te uputiti do takvog stila igre.

Nadam se da razumijes moju poantu i da ces uspjeti izvuci nesto korisno iz mog posta.

Pozdrav,GL.

00

Re: od -500$ do +55555$ amigooo

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

Sto znaci ABC poker?
"Mora svaka sitnica da se prati" - to je dvosjekli mac. Ti trebas biti apsolutno siguran u znacenje svake male sitnice da bi profitabilno odstupio od GTOvsGTO strategije. Inace tvoj pokusaj exploita na osnovu krive pretpostavke moze zavrsiti kao kontra exploit koji ce te kostati vise nego da si odigrao standardni play.

Kakve gto vs gto strategije, igramo microse brale moj, gde su ljudi van balansa

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

"Mislio sam" nije dovoljno za ekstremne non standard playeve. Treba imati tocne informacije pa tek onda raditi akrobacije. Sam si napisao u jednom od uvodnih postova da te veseli nadigravanje protivnika. Sudeci po tvom samo jednom odigranom handu ja mogu zakljuciti da si ti spewy reg koji ne bi beatao igru da nema totalni redikul ili vise njih za stolom. Zasto? Zato jer napamet ne tocno ides "exploitati".

Kako doci do informacija, ako cemo se samo foldovati na svaki nestandardni play? Ekstremno non standardan play sto pokusavam sa 20bb ukrasti pot od 16?

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

Ja nigdje nisam napisao igrajte ABC,sto god to bilo,odnosno da igras isto protiv svakoga. Ako itko zna skakati na svaku pogresku u poolu onda su to zoom winning regovi koji ne bumhuntaju jer da bi imao profit u zoom poolu kojeg do 20h navecer cine 90% regovi,onda moras valjda nesto znat i jos vaznije ispravno primjenjivati o teoriji pokera.

Pretpostavljam onda da si ti zoom reg?
Bez ikakve ironije, voleo bih onda, cim budem finansijski stabilniji, uzeti od tebe coaching, posto i ja imam misljenje da ako covek beatuje nl100+ zoom, onda mora biti bas dobar igrac, a posto ti pises o tome, sigurno si ti jedan od takvih, tako da ako si zainteresovan lako cemo se dogovorit

Inace, kada sam startovao blog, nisam hteo uopste pricati nesto vise o tome sta sam igrao sve, kaciti grafove kesa, mtt, lajva, nego je cilj pratiti proces od ovog trenutka pa na dalje, ali evo ti jedan graph sa nl16 i nl25 zooma, period pre nego sto su nam ukinuli pristup starsima, cisto da znas da se ne salim kada mislim uzeti coaching od tebe kad vec beatujes jace stakese

https://i.gyazo.com/0a4a26904368e0dc72c1dc864b743e7c.png


E sad, ja sam znao da upalim sesiju i pre nego sto bude 20:00h, pa mozda ovo i nije bas realan rezultat, al mislim da bih mogao biti bar BE posle 20:00h

brokestakesplayer napisao:
ogledalo napisao:

A sto se tice ABC pokera, bas tako, mora svaka sitnica da se prati, fokus 100%, pisanje noutova, inace dzabe smo krecili amigo

Ali ajde,opet razumijem da je moguce da je to put do nivoa igre i nivoa exploitanja na kojem je Uske. Pozitivno je sto pokusavas nesto,ali mislim da ti treba jos puuuuuuno teorijskog i statistickog znanja da bi dosao do pravilne exploit strategije. Zato sam napisao da ti treba coach koji ce te uputiti do takvog stila igre.

Nadam se da razumijes moju poantu i da ces uspjeti izvuci nesto korisno iz mog posta.

Pozdrav,GL.

I sa ovim se slazem, svima nama treba coach ako ne zelimo ostati na istom nivou cijeli zivot, doci cemo i do toga (jos jednom kazem ako si zainteresovan super)
Pozdrav, gl i tebi na vecernjim sesijama smile

00