Tema: MTT Poker u BIH

Pozdrav svima,

Hjteo sam pitat jel ima ovdje nekog ko igra MTT Poker profesionalno u Bosnu ili zna kakva je regulacija pa bi mi mogo rec
na kojim stranicama se moze igrat i jel se plati porez ako igraš profesionalno.
U Internetu je teško naći informacija sa taj tema i bio bi zahvalan ako mi neko moze pomoc.

00

Re: MTT Poker u BIH

Situacija je gora nego u Hrvatskoj.

Ne postoji zvanje profesionalni pokeras niti bilo kakva regulacija.
Do 2016e si mogao raditi sta si htjeo, mogle su uplate i isplate preko banke i kreditnih kartica i svaki sajt je manje vise bio dostupan za igru.

Od 2016e su onemogucene uplate na strane sajtove preko banke i kreditnih kartica, cak se od tog dana vise ne moze uplatiti na skril ili neteler preko kreditne kartice jer imas upit da li ti je depozit gambling ili non gambling.

Ne mozes sam prijaviti porez, tj otici i reci kako igras poker jer nije regulisano.

Sa skrilla od 2019 ne mozes povuci novac ni na jednu banku ako je od gamblinga.

Sve je podredjeno tome da se igraju domace kladionice.

Mozes normalno raditi uplate i isplate preko skrila ili netelera na sajtove ( ako zelis uplatiti s kartice na skril pa na sajtove to ne moze , kako sam vec rekao ).

Ogroman broj sajtova ne mozes vise igrati a do 2016 su mogli svi.

Ne mozes igrati 888, unibet, partypoker i vjerovatno gotovo svaki skin ipokera ( ako moze onda moze vjerovatno jedan ili nijedan ), GG ne moze, dok Poker Stars mozes igrati.

Zadnji popravljao Uskebasi (31-03-2023 03:14:15)

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
10

Re: MTT Poker u BIH

Zdravo, Hvala puno za tvoj detaljinja poruka. Šteta što je situacija tako zato što živim u Njemačkoj i ovdje poker vise i vise izumiranja, jer ovdje je suprotno ko u Bosno jer regulacia sve kvari i svakako se uvijek moralo platit visoke poreze ako igras profesionalno. Video sam 3-4 regs iz Bosne na PokerStarsu 30k-150k dobitak, pa sam imao nadu da je to još ide relativno bez problema. To znači da ovi igrači vjerovatno čuvaju samo svoj novac putem Skrill i Pokerstars? Izvini ako moj bosanski malo neispravan, ne pisem cesto big_smile

Zadnji popravljao Cevapcici98 (31-03-2023 17:34:23)

00

Re: MTT Poker u BIH

A ne cuvaju novac na skrillu, sta bi s njim?

Prebace nekom za cash live ili zamjene za kripto s nekim ( uz neki mali fee ).

Tehnicki te nista ne sprecava da dodjes u Bosnu i otvoris skrill i PokerStars ( i sobe na kojima je moguce igrati iz BiH ) na prijatelja i da onda winingse mjenjas za cash ili kripto.
Niko ne kontrolise skrill na ovim prostorima niti skrill daje te podatke.
Jedino sto bi morao paziti je da te skrill ne blokira zbog prebacivanja previsokih iznosa mjesecno nekim drugim licima.
A ti skrill limiti prije blokade nisu bas mali i osim ako bas nisi igrac koji ima godine od 500k+ ne bi imao nikakav problem.

H2N10EZL
Kucajte ovaj kod u kupovini H2n proizvoda i imate 10 posto popust.
I jos vam ja vratim 12 posto od kupovine, dakle 22 posto total popust.
00