Tema: par početničkih pitanja

pozdrav svima smile

evo upravo sam (s velikim uzbuđenjem i entuzijazmom big_smile) odigrala prvi sitngo na partypokeru, završila treća. ja zadovoljna smile povećala pare sa 25,01 na 25,61 hehe smile

inače nisam baš totalni početnik, igram poker od 9 mj, s tim da sam jedno 2-3 mj igrala dosta intenzivno i igram isključivo sit'n'go, imam jedno 50.000  odigranih ruku po raznoraznim flash igricama diljem neta... sad mi je dosadilo bacati toliko sati u vjetar pa odlucila probati za novce. to je sto se tice same igre, imam par ovako tehničkih pitanja pošto se još uopće ne snalazim na party pokeru (a trenutno čekam i da mi stigne 50$ depozit na titan)

dakle,
1. jasno mi je da moram očistiti taj bonus koji sam dobila od pokerproa, vjerojatno  osvajanjem određenog broja handova ili $. zanima me... ako mi netko može objasniti po kojem principu ide to 'čišćenje'? i tih 200 bodova koje trebam skupit da dobijem ostatak od 25$, kako se računaju ti bodovi?  ako ima neki link gdje to mogu proučiti, ja nisam uspjela pronaći zasad...

2. dosad sam po netu igrala većinom stihijski što se tiče protivnika kojih igram. sad čitam tu neki rankovi statsi i tako to, koje svaki igrač ima (bilo je tu na nekoj temi- prvi broj postotak odigranih ruku, drugi broj- broj rejzova prije flopa, ako sam dobro zapamtila)- međutim, ja za stolom nisam uspjela pronaći pored igrača nikakve brojeve niti statistike big_smile ? čak niti koliko ukupno para imaju... hm.

3. što se tiče strategije, sad sam igrala sitngo za 1$.  odlučila sam još odigrati par takvih , čisto da se naviknem na sučelje , boje , gdje se šta nalazi, da prođe ta početna zbunjenost tako da mogu ubuduće brzo i bez zbunjenosti reagirati. a onda zapravo planiram malo se odmaknuti od bankroll mngmnta i igrati za 3$ sitngoove dok malo ne povećam tih 25$ koje imam i očistim bonus. dali su to jako preveliki buyinovi? meni je malo smiješno igrati 45 min za 60 centi mislim da cu brzo izludit i postat nestrpljiva i neoprezna tako, onako kad je malo veci ulog mi je i veca motivacija i opreznija sam i skoncentriranija jer si zacrtam da ovo neću izgubit. znam da su ti sitngo prevrtljivi al računam za buyin od 1$ ako jednom pobijedim i 3 puta izgubim sam na nuli (prvi dobiva 4$) a ja definitivno kad sam skoncentrirana imam bolji omjer od ovoga. al kao što kažem nisam niakd igrala za real money pa svejedno ako netko ima savjet na ovo je dobrodošao. smile i da li se bonus čisti i sitngoovima? i gdje mogu pogledati koliko bonusa sam očistila?

malo sam odužila ovo, al dobro...
svi komentari dobrodošli i hvala na odg smile

00

Re: par početničkih pitanja

1. Skupljaš bodove plačanjem rejka. Bilo u turnirima, bilo u cash game-u.
https://secure.partyaccount.com/pc/pc_d … npoints.do

2. Statistiku prikazuje program. 2 programa postoje. Poker tracker 3 i Holdem manager.

3. Ako ti se neda igrati za siću, onda uplati više pa ćeš moči igrati i veče buyinove. Do sad veliš da si igrala za ništa, a sad ti je odjednom 60 centi malo.
Da, bonus se čisti i na sngovima.

00

Re: par početničkih pitanja

trenutno nisam u mogucnosti uplatit a i ne bih ulagala svoje novce dok ne vidim kako sve funkcionira - pretpostavljam da zato i postoje početnički kapitali. želim najbolje iskoristit ovo što imam, zato i pitam ovdje ljude koji imaju više iskustva.

00

Re: par početničkih pitanja

uzmi deposite sa besplatnih stranica,kao i ove što već jesi. igraj sa pravilom 30 buy-inova,odredi se za jednu vrstu igre (cashgame 6max,9max,SnG itd.) i igraj samo to. Gledaj dosta videa,sa ove stranice ima dosta poučnih videa,bilo HU,tournament,SnG,cashgame (ako trebaš linkove samo pitaj  wink  )
A što se tiče tih besplatnih deposita,nebrini se,i ja sam spušio svoja 2 prva deposita (jedan od tih je free deposit) tako da je to normalno,trebaš osjetiti malo igrat za prave novce jer ipak nije ovo facebook  smile
Za početak igraj 2 stola i tako povećavaj malo po malo,kažeš da ti se neda čekat 45min za 60 centi,ali računaj da igraš 12 stolova i u 45min na svakom 60 centi,to bi bilo super  wink
za jedno mjesec-2  uz puno učenja i volje bi mogla lagano savladati najmanje limite. Za početak treniraj na tiltu,gledaj video i jedi kokice  smile
Sretno  wink

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

5

Re: par početničkih pitanja

Da probas turbo?
Traju cca 30min ako se odrzis do kraja. S vremenom uvedes jos jedan stol, pa dva itd.. tako da niti akcije nece nedostajati.

Ja sam poceo s regularima, al otkad sam se prebacio na turbo nema sanse da se vratim... reklo bi se- navukao se big_smile

But they were suited...
00

Re: par početničkih pitanja

igrala sam jucer i jutros 2 stola odjednom , to mi je oke, uzmem jedan speed s 6 igrača, jedan turbo s 10 igrača, jedan po 1 $ i 1 po 3$. igrala sam par sati i kretala se tako izmedju 20-30$ onda sam sjela za 3 stola koji su bili omaha a ne texas, i skuzila to tek kad su mi podijelili 4 karte, izgubila 9 $ i tad sve krenulo nizbrdo... ja KK lik do mene AA i sl... ugl sad je spiskano, cekam novi depozit big_smile smile

rexonja,  moze linkova naravno smile

00

Re: par početničkih pitanja

sumska--vila napisao:

grala sam par sati i kretala se tako izmedju 20-30$ onda sam sjela za 3 stola koji su bili omaha a ne texas, i skuzila to tek kad su mi podijelili 4 karte, izgubila 9 $ i tad sve krenulo nizbrdo... ja KK lik do mene AA i sl... ugl sad je spiskano, cekam novi depozit big_smile smile
rexonja,  moze linkova naravno smile

hahah, tribala si to namistit u filterima, lako se zbnunis ako si tek pocela ..
Izgubila si 9$ i cekas novi bonus ? sta ti nebi tribalo ostat 10ak najmanje ...

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: par početničkih pitanja

Mislim da je tu rekla kako se stiltala i zdonkala ostatak bankrolla

Online poker spašava živote.
00

Re: par početničkih pitanja

da, nema više bankrolla....

evo sad bas igrala WPT freeroll turnir, odlučila pogledat to pošto je buy in 0. završila 36. od 3500 registriranih, nije lose, zadovoljna al mislim da nebum bas to igrala jer nemam svaki dan 3 sata slobodno, treba neko i studirat smile

inače užasno mi je bilo čudno jedno prvih 45 min od nas 10 za stolom ja još jedan lik smo igrali ostali su foldali dok ih blindovi nisu pojeli, bilo ih je koji nisu ni jednu jedinu ruku odigrali???? mislim znam da je besplatno pa tu vjerojatno ulaze svakakvi igrači al čemu utrošit jedan sat svog vremena ako ćeš 50 handova foldat? ni flop ne gledaju.... itko iskustva s tim?

00

Re: par početničkih pitanja

evo još se danas registrirala na neke turnire u 17 i 18h, ovaj u 18h zvuci primamljivo do 800 registriranih (zasad), ako zavrsim do 30og mjesta prize je 5,5 , do 100tog mjesta 2$ nije ni to lose sa 0,05 skočit na 2,05, to je u 41ostručen bankroll big_smile

00

11

Re: par početničkih pitanja

nedavno su na starsima imali neke freerollove za igrace iz hrvatske, nek netko ovdje napise jel to jos uvijek aktualno

I na kraju bude " HARAŠO"
00

12

Re: par početničkih pitanja

to su igrači koji su sit out,registrirali su se na turnir i onda se nisu pojavili da ga igraju,često češ nailazit na freerollovima na takve a ako nigdje ne piše da su sit out skužiš ih po tome što su na autofoldu
i ovaj kad sam počeo čitati temu pomislio da sam našao nekoga sa kime mogu zajedno čistit bonuse na partypokeru jer ja također igram 1$ SNG pa bi se mogli dogovarat,šteta što si sve izgubila!  sad  i ja sam neki dan skoro sve izgubio,ohladio glavu vidio na čemu sam i uspio se nekako izvuči i popesti nazad,ubio bi se  da sam sve izgubio pošto već imam 165 bodova što je 80 $ rake-a na sng od 1 $ za što sam se namučio da napravim!

Zadnji popravljao koste (16-02-2010 20:06:26)

00

Re: par početničkih pitanja

a dali party ako ne očistiš bonus uzme sve pare koje imaš ili samo tih 25$?

00

Re: par početničkih pitanja

samo 25 ja mislin

a sto se tice freerollova tamo ces uvjek imat bar 2/3 sitoutera ..

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: par početničkih pitanja

koste napisao:

to su igrači koji su sit out,registrirali su se na turnir i onda se nisu pojavili da ga igraju,često češ nailazit na freerollovima na takve a ako nigdje ne piše da su sit out skužiš ih po tome što su na autofoldu

super da sam pitala, ovaj lik je pokupio 5 miljuna njihovih blindova dok nisam skužila da nešt ne štima  big_smile

00

16

Re: par početničkih pitanja

pozdrav i welcome na forum big_smile

ja sam također prošao sve ovo sa Partypokerom, drago mi je da imam s kim podijelit iskustva

1. za očistiti bonus treba skupit 200 Party bodova u 40 dana. Party bodove se dobiva igranjem cash stolova i plaćanjem upada na turnire. Za svaki potrošeni dolar se dobija 2 Party pointa. Npr. ako je upad na SNG $1, od toga $0.80 ide u nagradni fond, a $0.20 je "provizija" poker servera i za to se dobije 2x0.20=0.40 Party bodova.

2. statse o drugim igračima se dobija iz poker alata Poker Edge i Poker Tracker. nisu besplatni recimo PT košta $50

3. radije se drži bankrolla, za SNG u principu treba bar 20 buyinova. znam da je igranje $1 SNG-ova loš omjer zarađenih dolara po satu ali jebga to svatko mora proći. sry znam da zvučim kao pametnjaković, ali ja sam spušio pola bankrolla na drugom serveru jer sam igrao limite koje si nisam mogao priuštiti. zbilja je važno držati se bankroll managmenta  sad
pod My Account -> Bonuses se vidi koliko je bonusa očišćeno

- isto se i meni dogodilo prije par mjeseci: pročitam par članaka o Omahi i zabrijem da ja to znam igrat... par sati poslije sam lakši za 20 eura, baš su me oderali Omaha eksperti

- da u freerolovima je uvijek pola igrača AFK tj. Sitout. na Partypokeru je to teže uočit jer nisu eksplicitno označeni kao sitout nego samo ne odgovaraju na betove. inače iako nemaš više bankroll još neko vrijeme možeš igrat onaj New Player Freeroll $1.5k subotom navečer na Partypokeru, taj turnir je dosta dobar jedno 75% ljudi je sitout, a oni koji nisu igraju loše. prvih 900 mjesta dobija lovu

Sretno dalje!

Just admitting you are a fish is a big step forward!
00

Re: par početničkih pitanja

Svizac napisao:

- isto se i meni dogodilo prije par mjeseci: pročitam par članaka o Omahi i zabrijem da ja to znam igrat... par sati poslije sam lakši za 20 eura, baš su me oderali Omaha eksperti

lol, al ona je slucajno tu upala .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: par početničkih pitanja

aha, hehe, doduse nisam zabrijala da znam igrat omahu, neg sam krivo sjela, isla odma all in pa kud puklo da puklo i eto big_smile
al skroz skroz mi je drukciji taj omaha, jednom sam igrala 3 ruke i uopce nemrem procijenit koje su vjerojatnosti da netko nešto ima morala bi razmisljat previse, to treba izvjezbat nemres to negdje procitat

da, sad sam bas tuzna kaj sam tak olako to spiskala party poker mi je najljepsi  big_smile

a ovaj neki turnir bankroll builder kolko sam skuzila to se s jednim kvalificiras za sljedeci?

00

19

Re: par početničkih pitanja

Jesi probala igrat HUSNG?
Ako nisi, probaj big_smile

Mozes ih dosta odigrat u malo vremena, tak da je to super i sto se bonusa tice jer ces ga brzo cistit.
A na malim limitima ljudi nemaju pojma sto rade tak da ako imalo imas pojma o igri mozes brzo izgradit bankroll.

I jos samo nesto u vezi ciscenja bonusa. Nemoj previse forsirat, prelazit na vece limite samo kako bi sto prije ocistila bonus, jer to cesce moze zavrsit lose (da zdonkas BR) nego da ga ocistis.

00

Re: par početničkih pitanja

HUSNG? ne vidim to nigdje, uputi me...

ako je nesto za sto treba vise od 0,05$, trenutno nisam u mogucnosti big_smile

00

Re: par početničkih pitanja

sumska--vila napisao:

HUSNG? ne vidim to nigdje, uputi me...

ako je nesto za sto treba vise od 0,05$, trenutno nisam u mogucnosti big_smile

lol , to je sng ali "heads up", znaci 1vs1, i na partypokeru su jako losi igracu na husng, tamo sam igra 11$buy in, i to beata prelako, sve je puno neukih njemaca .. samo ispod 3$ buy in ili 6 nisam siguran, nemozes to igrat .

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

22

Re: par početničkih pitanja

sumska--vila napisao:

a ovaj neki turnir bankroll builder kolko sam skuzila to se s jednim kvalificiras za sljedeci?

Ako uđeš među 50 dobiješ ticket za tjedni freeroll gdje je fond 2500$, a na njemu možeš dobiti ticket za mjesečni 10000$ freeroll ako budeš među prvih 200.
Ja to često igram i nije neki veliki problem ući među 50, probaj obavezno.
Bankroll builder turnire možeš igrati 60 dana od prvog depozita na Party-u.

00

Re: par početničkih pitanja

hej delboy, hvala na savjetu, bas su dobri ti bankroll builder, probala sam par puta i izivcirala se kako glupe poteze radim smile probat cu jos danas i prek vikenda malo.

izvjestaj, odluke...
na pokerparty jos uvijek ispod 1$ dobila par puta na turnirima od 0,05-0,15 i spiskala to na bingo big_smile

sjelo mi 50$ na pokerstars.
1.odlucila sam ipak da cu igrati 1$ sitngo hehe. kao sto je netko reko do sad sam igrala za free, bolje 1 $ po sitngou nego nista (sto sam skuzila igrajuci tjedan dana freerollove po 4 sata na dan i dobijajuci 0,1 big_smile)
pomalo smile

2. haha sad otkrivam toplu vodu al ljudi stvarno jako jako drukcije igraju za pare nego za free big_smile ili ja igram puno drukcije dunno. ugl sad na pokerstars vidim prve statistike posto nemam zasad nikakvih poker alata i def previse callam izvan pozicije. to je zato jer igram turnire pa uvijek pocnem panicarit kad porastu blindovi i ljudi pocnu ispadat pa kad mi nakon 30 handova dodje jedan dobar igram ga gdje god da bila hmm..
i moram prihvatit cinjenicu da ljudi nisu debili i prestat callat reraiseove kad nemam jako dobar hand  big_smile
previse sam igrala sa svakakvim igracima na fejsu i okolo po netu i moram se naviknut na ljude koji znaju sta rade lol. tako da 1$ sitngo it is

ovaj double or nothing je skroz oke. mislim za 1$ buyin trebas biti u prvih 5 od 10 ljudi, to moras bit debil da ne uspijes ili dozivjet neki  bad beat il katakatastrofalno odigrat neki od prvih handova, a to se nadam se nece dogadjat tako cesto

i ja se stiltam kad igram 1$ il kad igram frerollove lol ne zelim znat kako bi bilo kad bi igrala za puno vece pare tako da definitivno moram polako i bez panike.
citala sam jos prije ovu strategiju s pokerproa i pokerstrategyja i okolo na netu kaj nadjem tu i tamo. al zapravo najkorisnije mi je citat handove na forumu trenutno. i neke filmice gledat.

i da. jos par glupih pitanja big_smile
muce me ti termini. sto je to 6max sitngo? normalan sitngo samo sa 6 ljudi pa se igra s nekom drugom strategijom ili?
i ovaj rake odnosno rake back, dali to svi igraci dobivaju nazad ili moras nesto napravit da to dobijes? ko crkva, uzimaju mi desetinu prihoda big_smile

i jos nesto sto se tice multitablinga, ja mogu igrat 2-3 stola, vremenski, fizicki, al mislim da psihicki nemrem. jer mi je uvijek za jedan stol nekak malo manje stalo, pa ako na jednom dobijem na drugom igram losije jer ne marim toliko. i onda 2 sec kasnije skuzim kaj radim al nikad na vrijeme..lol. jel se nekom to dogadjalo? i puno lakse je izgubit tako jer kad izgubim na 1 ah imam drugi... dunno drzat cu se jednog stola za sad.

00

Re: par početničkih pitanja

evo da se malo pohvalim smile jucer i danas osvojila ulaznicu za bankrol builder 2.5k, osvojila F40 turnir sitngo i na poker stars sa 50 na 75 $ smile super osjecaj, nadam se da ce tako i nastavit

00

25

Re: par početničkih pitanja

sumska--vila napisao:

evo da se malo pohvalim smile jucer i danas osvojila ulaznicu za bankrol builder 2.5k, osvojila F40 turnir sitngo i na poker stars sa 50 na 75 $ smile super osjecaj, nadam se da ce tako i nastavit

Bravo, samo nastavi tako.
Ako  si osvojila 2 ulaznice za 2.5k, onda imaš i za slijedeću subotu pa nemoj gubit vrijeme na one od 100$ idući tjedan, ne isplati se.
Ja sam sinoć bio 17. na 2.5k, uzeo $20 i ticket za 10k.

00