Tema: Poker knjige - anketa

Pravimo anketu o poker knjigama, zanima nas koje knjige bi preporčuli svojim kolegama ili navedite vaše najomiljenije knjige s liste.


  • D. Sklansky, M. Malmuth: Gambling for a Living

  • Mason Malmuth: Gambling Theory and Other Topics

  • Ed Miller: Gettting Started in Holdem

  • David Sklansky: Getting The Best of It

  • Dan Harrington: Harrington on Cash Games Vol 1

  • Dan Harrington: Harrington on Cash Games Vol2

  • Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 1

  • Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 2

  • Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 3

  • Collin Moshman: Heads Up Hold'em

  • David Sklansky: Hold'em Poker

  • David Sklansky: Hold'em Poker for Advanced Players

  • John Feeney: Inside the Poker Mind

  • Ed Miller: No Limit Theory & Practice

  • Mason Malmuth: Poker Essays

  • Mason Malmuth: Poker Essays, Volume II

  • Mason Malmuth: Poker Essays, Volume III

  • David Sklansky: Poker Gaming, & Life

  • Sylvester Suzuki: Poker Tourn. Strategies

  • Više autora: The Professional Poker Dealer's Handbook

  • William Jockusch: Pot Limit Omaha Understanding Winning Play

  • S. Mehta, E. Miller, M. Flynn: Professional No-Limit Hold'em Vol 1

  • Alan Schoonmaker: The Psychology of Poker

  • David Sklansky: Seven-Card Stud for Advanced Players

  • Collin Moshman: Sit'n Go Strategy Beating One-Table Poker Tournaments

  • David Sklansky: Sklansky on Poker

  • Ed Miller: Small Stakes Hold'em

  • David Sklansky: The Theory of Poker

  • David Sklansky: Tournament Poker for Advanced Players Expanded

  • Nick Grudzien: Winning In Tough Holdem Games


Navedite max 5 knjiga.

Hvala.

00

2

Re: Poker knjige - anketa

Primjer:

1. Nick Grudzien: Winning In Tough Holdem Games
2. Ed Miller: Gettting Started in Holdem
3. S. Mehta, E. Miller, M. Flynn: Professional No-Limit Hold'em Vol 1
4. Collin Moshman: Sit'n Go Strategy Beating One-Table Poker Tournaments
5. Collin Moshman: Heads Up Hold'em

00

Re: Poker knjige - anketa

1. Collin Moshman: Heads Up Hold'em
2. Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 1
3. Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 2
4. Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 3
5. David Sklansky: The Theory of Poker

00

4

Re: Poker knjige - anketa

Pročitao sam samo 2 knjige sa ovog popisa, ali ako ovo pitanje ima ikakve veze sa potencijalnim nadolazećim izdanjima "inverse-a", ovo bi bile moje želje...  big_smile

1. Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 2
2. Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 3
3. Collin Moshman: Heads Up Hold'em
4. Collin Moshman: Sit'n Go Strategy Beating One-Table Poker Tournaments
5. David Sklansky: The Theory of Poker

00

Re: Poker knjige - anketa

Evo, ja sam procitao prije dan-dva "Let there be range", i moram reci da mi je u potpunosti promijenila pogled na poker...
Predobra stvar...nacin razmisljanja...

00

Re: Poker knjige - anketa

jedna jedina knjiga koju sam procitao je No Limit Holdem Secrets od Roy Rounder.
tad sam pocinjao igrati poker i  nju sam citao dok sam slusao predavanja. tu sam nasao o poziciji,cbet, oddse i kad sam to poco primenjivati igra mi se drasticno poboljsala
skino sam i druge knjige al ih nikad nisam otvaro, vise volim gledam video i slusam coach na PS.

moz biti dobar kolko oces kad njih sere
00

Re: Poker knjige - anketa

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam.
Jedina knjiga o pokeru hvale vrijedna je Let there be range.

00

Re: Poker knjige - anketa

croman19 napisao:

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.

jedno veliko LOL

Svaka knjiga je dobra ako iz nje naučiš barem jednu novu stvar.

00

Re: Poker knjige - anketa

croman19 napisao:

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam.
Jedina knjiga o pokeru hvale vrijedna je Let there be range.

nebreš baš tak reći ali ima nešto u tome, netko sve osnove shvati bez ičega jer su zapravo vrlo logične a netko pročita brdo toga i još nekuži npr. poziciju i pot odds itd. najbolje se čovjek ući na primjerima, iskustvom, s knjige teško možeš nešt puno zapamtit i onda to primjenit

00

10

Re: Poker knjige - anketa

croman19 napisao:

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam.
Jedina knjiga o pokeru hvale vrijedna je Let there be range.

Jedva čekam 1. izdanje "Poker biblije", autor croman19... u tome bi se očito moglo naći puno stvari koje ne znam o pokeru.

Inače, dosad sam pročitao 50-ak knjiga o pokeru, neke u potpunosti, neke samo dijelove koji su me interesirali. Uvijek sam otvoren za nove spoznaje, ako ništa drugo, dobro je vidjeti na koji način autori razmišljaju.

00

11

Re: Poker knjige - anketa

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam.
Jedina knjiga o pokeru hvale vrijedna je Let there be range.

Kako ovaj croman od svakog normanlong topica zna napraviti sranje!
To ti ide puno bolje nego poker.
Molim vas ljudi nemojte odgovarati i time
skretati s teme vidite da je mali samo zeljan paznje koju mu  starci ocito nisu dali.

00

12

Re: Poker knjige - anketa

propast napisao:

jedna jedina knjiga koju sam procitao je No Limit Holdem Secrets od Roy Rounder.
tad sam pocinjao igrati poker i  nju sam citao dok sam slusao predavanja. tu sam nasao o poziciji,cbet, oddse i kad sam to poco primenjivati igra mi se drasticno poboljsala
skino sam i druge knjige al ih nikad nisam otvaro, vise volim gledam video i slusam coach na PS.

Kad pročitaš Harringtona onda shvatiš da su ove Rounderove knjige totalna sranja (ja sam isto prvo pročitao Roundera, i za totalnog početnika je čak ok, al kad imaš na izboru TOLIKO drugih kvalitetnijih knjiga, nema baš smisla s ovim se gnjavit).
OnT:
1. Kill Everyone (Nelson, Lee, Streib) - ovo mi je jako unaprijedilo turnirsku igru, equilibrium strategije su fenomenalne <btw. ovo bi moralo bit na popisu>
2. Harrington on HEM 1,2,3 - ovo svaki početnik mora pročitat
3. Ryan Fee's 6max NL guide - kratko, ali (meni) superkorisno štivo za 6max cash

00

13

Re: Poker knjige - anketa

croman19 napisao:

Sve ove knjige na popisu su beskorisne.Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam.
Jedina knjiga o pokeru hvale vrijedna je Let there be range.

Slušaj Croman, ovo nije topic šta vi mislite o knjigama i vaše recenzije. Ovo je anketa, gdje nas zanima od navedenih knjiga koje bi preporučili ili željeli sami pročitati, koje su vam od navedenih knjiga kvalitetne. 

Znači ako ti ni jedna nije kvalitetna, onda nemoraš odgavarati na topic. Tvoj komentar: "Jest da nisam procitao nijednu ali to znam bez da ih procitam" govori o tome koliko si ti kvalificiran da odlučuješ koje knjige su kvalitetne.

00

14

Re: Poker knjige - anketa

David Sklansky: The Theory of Poker

To je jedino što sam pročitao i preporučam svima  wink

00

Re: Poker knjige - anketa

David Sklansky: The Theory of Poker --> čitam i odlična je

Osim ovog ja bih svakako preporučio i Brunsonov Super System...

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Poker knjige - anketa

Dan Harrington: Harrington on Cash Games Vol 1
Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 1
Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 2
Dan Harrington: Harrington on Hold'em Vol 3
David Sklansky: The Theory of Poker

00

17

Re: Poker knjige - anketa

po meni su tournament knjige od Dan Harringtona, zastrjele totalno tj previše konzervativne, za cash neznam. Mislim da su za današnje vrijeme puno bolje knjige od npr Ed millera.

Small Stakes Hold ‘em: Winning Big with Expert Play - (Miller, Sklansky, Malmuth) je limit poker ali savrešena za readove, i čitanje paterna, opčenito mislim da početnike počne učiti o pokeru iz starta na pravi način.

Professional No-Limit Hold ‘em: Volume 1 - (Flynn, Mehta, Miller) naprednija knjiga koja zahtijeva nekakvo predznanje, najbolje mi je unutra "stack to pot ratio", uči te kako biti korak ispred

Small Stakes No-Limit Hold’em -  (Flynn, Mehta, Miller), super knjiga al za sad u stanju mirovanja, nastavil bum ju čitati dok se popnem u limitima. Na microlimitima mogu i bez nje.

E sad zanimame kak svi govore o "let there be a renge", imam knjigu, površno sam ju pregledal al meni koji mislim da dovoljno kužim matematiku dosta je komplicirana. Sam oču reči da bi neke stvari shvatil trebaš imati i nekog iskustva da bi kužil  o čemu se radi tak da mislim da nije za početnike.

00

Re: Poker knjige - anketa

Cim pricate o ovakvim knjigama odma mozes znati da nikad necete znati igrati poker.

Ove knjige  koje ste vi naveli vas uce krivom pristupu pokeru i strategije koje oni pricaju u ovim knjigama su jakooooooooooo lose.
Vise cete nauciti ako pogledate jednu epizodu HSP.

To vam je kad igrate nogomet,nije vam valjda trener morao reci kad sutate loptu da tijelo nagnete prema naprijed.
To bi valjda sami trebali skuziti.

I molim vas ko Boga ne citajte knjige Harringtona,Sklanskya jer nikad onda necete znati igrati poker.

00

19

Re: Poker knjige - anketa

croman, gdje se može kupiti tvoja knjiga (možeš mi i poštom poslat, pa platim pouzećem), da napokon naučimo igrati?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Poker knjige - anketa

dfable napisao:

croman, gdje se može kupiti tvoja knjiga (možeš mi i poštom poslat, pa platim pouzećem), da napokon naučimo igrati?

Sta ce ti knjiga,ne znas sam nauciti igrati?

00

21

Re: Poker knjige - anketa

Ne znam nažalost.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

22

Re: Poker knjige - anketa

Citirat ću jednog neznanog junaka:
Poker is a second to learn and liftime to master.
Ilitiga, svi mi ovdje znamo igrat, ali želimo usavršiti svoju igru, postati bolji, a kao što je netko ranije rekao, ako mi knjiga kaže samo jednu jedinu sitnicu koju nisam znao o pokeru, isplatilo se je pročitati ju.  wink

00

23

Re: Poker knjige - anketa

cgreen napisao:

E sad zanimame kak svi govore o "let there be a renge", imam knjigu, površno sam ju pregledal al meni koji mislim da dovoljno kužim matematiku dosta je komplicirana. Sam oču reči da bi neke stvari shvatil trebaš imati i nekog iskustva da bi kužil  o čemu se radi tak da mislim da nije za početnike.

Da, knjiga nije za početnike.

00

Re: Poker knjige - anketa

Harrington on Cash Games Vol 1
Harrington on Cash Games Vol2
Theory of poker

Drugo nisam citao.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Poker knjige - anketa

dfable napisao:

croman, gdje se može kupiti tvoja knjiga (možeš mi i poštom poslat, pa platim pouzećem), da napokon naučimo igrati?

Never argue with an idiot. He will bring you down to his own level and beat you with experience.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00