Tema: BM

zanima me zasto je toliko vazno pridrzavati se BM.. nemojte zamjeriti na pitanju

al zanima me,ako ga se ne prizdravam,oceme karta ici losije ili?
to pitam jer sam na partypokeru dobio onih 25 dolara,igram vec 13 dana,bas se ne pridrzavam BM.. skupio sam 300 bodova i oko 100 dolara,igram samo stng od 3 i 6 dolara(odigro 2 od 11)..

sada mene zanima zasto je vazan toliko taj BM? svjestan sam da je tih 100 dolara sica i cilj mi je gore ici  pa vas zato pitam.. jer kada me neide na stng od 3 ide me na 6 i kontra.. i kak onda da se pridrzavam BM?? da igram sam od tri sve bi spusio..

bez zamjerki na pitanje koje vas vjerujem zivcira vec

00

Re: BM

Zato jer će doći dan kada te ne bude niti jedan išao, izgubit ćeš ih par za redom i ostat bez svih $$$.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: BM

znaci to je taj jedini i najvazniji razlog?
pa ak me neide na niti jednom onda cu izgubiti i ovak i onak ili..?

00

Re: BM

Zato što neće uvijek biti tako... Jednostavno je... Poker je igra u kojoj dugoročno presuđuje znanje, a kratkoročno sreća ima dovoljno veliki udio da npr. od 10 S&G ne unovčiš u niti jednom. Također, sa downswingom VEĆINOM dolazi i nešto lošija igra pa tim 10 nesretnih S&G dodaj još 3/4 izgubljena zbog loše igre i to ti već huuuuuuuge gubitak para - ako poštuješ BM banka će ti još uvijek biti u solidnom stanju, a ako ne banke više vjerojatno neće biti...

eto ti jednom mog članka na temu, nadam se da će pomoći... http://www.sportnet.hr/kolumne/385432/f … i-izgubiti

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: BM

iAcesHigh napisao:

Zato što neće uvijek biti tako... Jednostavno je... Poker je igra u kojoj dugoročno presuđuje znanje, a kratkoročno sreća ima dovoljno veliki udio da npr. od 10 S&G ne unovčiš u niti jednom. Također, sa downswingom VEĆINOM dolazi i nešto lošija igra pa tim 10 nesretnih S&G dodaj još 3/4 izgubljena zbog loše igre i to ti već huuuuuuuge gubitak para - ako poštuješ BM banka će ti još uvijek biti u solidnom stanju, a ako ne banke više vjerojatno neće biti...

eto ti jednom mog članka na temu, nadam se da će pomoći... http://www.sportnet.hr/kolumne/385432/f … i-izgubiti


to je bas tvoj clanak??

procitat cu ga sam odo prvo na salatu na terapiju za koljeno smile

tnx

00

Re: BM

To što tebe idu sngovi od 6$, a gubiš na sngovima od 3$ to je samo jedna velika slučajnost.

BRM je tu jer varijanca zna biti jako okruta. Može ti se desiti da ne uđeš u lovu na 20 sngova za redom, a ni jedan nisi odigrao loše. Zbog toga je tu BRM, da ne izgubiš svu lovu kad se to desi. A vjeruj mi, desit će ti se.

00

Re: BM

yap. Ti igraš te od 6$ i imaš 100$ što je zapravo 16.5 BI. Ja sam isto bio glup i igrao cash game nl50 sa točno 16.5 BI (imao sam 830$ banku) i naravno krenilo me dobro, ja si mislim nema mi ravnog i već se vidim u brzoj lovi uglavnom, isildur style.
I tako igram ja i dogodi mi se ovaj hand:

Ubrzo nakon toga, ja u nevjerici gledam dali je taj lik retardiran ili sta? I onda popizdim i pocnem igrati svoju B igru. Tj. Jako loose agresive. Cak sam otisao i na nl100 stol i spusio 1 BI. Svijet mi se okrenuo naglavačke, malo sam se sabrao i ostalo mi negdje 450-500$ u banci,  što je samo 3-4 BI za nl50, ali mene je to jako pogodilo. I onda izgubio još koji hand tipa KK vs AK i AK vs QQ (što je sasvim normalno, ali bez držanja BRM-a zna pogodit čovjeka) i jednostavno idući dan se probudio sa 215$. U glavu mi je došla opcija da dođem sa svime na stol i da se probam utroduplat, a druga opcija da igram po BRMu tj. najniži lvl. To mi je životna lekcija koju neću ponovit, sad sam već oko 520$ uspio dići bankroll što samim time govori da sam dobar igrač za svoj limit, ali bez BRMa nemože nitko da igra i donosi normalne odluke uz sav taj pritisak.
Bolje da pročitaš ovaj tekst i učiš na tuđim greškama nego kao ja... Malo je falilo da budem na nuli i quitam poker (iako ovo zadnje nebi bilo loše, ali previše me vuče i onda bi svaki dan bio u depresiji ^^)

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: BM

svega sam ja toga svjestan,sam sto nemam stav ko sto si ti imao nitko mi nije ravan,na zemlji sam.. gubio sam i ja ruzno,jbg svi su..
al sam skuzio kad te neide nije istina da neidu svi stolovi,uvijek ima onih ok..

a jel ok da igram od 3$ na 100 mojih?


i jako me znaima,sta ima korisno za procitat u literaturama koje citate,nisam jos nis nikad procitao a neide me tak lose.. ak mogu sa time jos dignut svoju igru,rado cu onda prouciti..

00

Re: BM

imaš ovdje nešto za pročitati: http://www.pokerpro.com.hr/strategija/literatura/?cid=3

00

10

Re: BM

tonkobonko napisao:

al sam skuzio kad te neide nije istina da neidu svi stolovi,uvijek ima onih ok..

Jesi li ikad pomislio kad promjeniš stol i za par ruku dobiješ AA, da bi ih dobio i na onome stolu na kojem si prije bio da se nisi maknuo?

00

Re: BM

nikad o tome nisam razmislajo.. zasto??

00

12

Re: BM

jer ih na vecem sampleu handova dobijes svaki 220i x.

00

Re: BM

zanima me kako pratite vise od 5 stolova kada igrate,jel to cekate samo dobre karte i to je to,na igrace se bas ne obazirete??

dali mogu ja napraviti svoj graf,igram na party poker,ako mogu kako?

i dali bi netko preporucio neki program,igram stng.. ako da,sta taj program tocno radi?

i jos me zanima,posto vidim da igrate po principu,tocno sa koje pozicije sta igrat,koliko dizat itd.. dali onda ovisi kako vi odigrate koje ce karte izaci(sada ce se netko odvaliti smijati)???

lp

Zadnji popravljao tonkobonko (10-04-2010 10:26:28)

00

Re: BM

tonkobonko napisao:

zanima me kako pratite vise od 5 stolova kada igrate,jel to cekate samo dobre karte i to je to,na igrace se bas ne obazirete??

dali mogu ja napraviti svoj graf,igram na party poker,ako mogu kako?

i dali bi netko preporucio neki program,igram stng.. ako da,sta taj program tocno radi?

i jos me zanima,posto vidim da igrate po principu,tocno sa koje pozicije sta igrat,koliko dizat itd.. dali onda ovisi kako vi odigrate koje ce karte izaci(sada ce se netko odvaliti smijati)???

lp

1. Prati se sve  od pozicije do igrača i još dosta  toga... Treba i napomenuti da je čak i bitnije da gledamo protiv koga igramo nego svoje karte ali normalno kad imas monstere tipa set , full , flush samo gledas da utrpas sto vise novaca u pot neovisno protiv koga igraš. NAravno ak igraš 20 stolova nemožeš pratiti tko je kakv igrač i tomu služi holdem manager on obavi taj posao umjesto nas tj pkazuje nam statistiku od tok igraca i s vremenom  cim bacis oko na te brojke znas kakav je igrac (ne 100 %  tocno ali otprilike te što je veči sample od tog igrača lakše je protiv njega igrat).
2. mozes,  imas na forumu u poker alati
3. da sa vremenom  naucis sto igrati sa koje pozicije i dali su ti te karte profitabilne. Da naravno da ovisi koje karte ce izac na bordu.

Ovo ti je ajmo rec 0,01 % mudrosti pokera  big_smile  ostali postotak ima toliko detalja da je to prekrasno i zato je poker tak dobra stvar a najvise naucis s iskustvom. Ako igras sng turnire onda imas na forumu dosta literature o tome i polako uci a jednog dana se prebacis na cash koji je poprilicno zahtjevniji od sng turnira( gdje se 90% odluka donosi preflop i temelje se na push fold).

club  heart  diamond  spade
00

15

Re: BM

Zasto bi se jednog dana trebao prebaciti na cash?

00

Re: BM

a taj holdem menager se samo moze kupiti i sam je za cash igre??

neznam bas da cu se prebaciti na cash,na stng mi ide ok,a cash mi je nekak nemam pojma,uglavnom neide ko stng

00

Re: BM

Zbog vece zarade.

club  heart  diamond  spade
00

Re: BM

GmC napisao:

Zasto bi se jednog dana trebao prebaciti na cash?

Zato što se tamo igra pravi poker?  big_smile

00

19

Re: BM

salemetal vjerojatno ne znam ni priblizno igrat poker kao ti ali
ne vjerujem da sng nisu pravi poker big_smile

00

20

Re: BM

Rexonja napisao:

U glavu mi je došla opcija da dođem sa svime na stol i da se probam utroduplat

nekaze se utroduplat nego triplat!  :card_spade

00

21

Re: BM

utroduplat = usesterostrucit (3x2 ldo)

00

Re: BM

mislim da je ipak duplotruplat.

club  heart  diamond  spade
00

23

Re: BM

Ma ja bi rekao da je šestuplat.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

24

Re: BM

rofl  lol

I am the master of my fate , I am the captain of my soul.
00

Re: BM

GmC napisao:

salemetal vjerojatno ne znam ni priblizno igrat poker kao ti ali
ne vjerujem da sng nisu pravi poker big_smile

Ma malo se zajebavam.

Ali opet, kako u svakoj šali ima pola istine:  svi dobri igrači će reći da je u cashu puno presudniji skill, dok npr. totalni fish može osvojit Sunday Million ili WSOP.

Pošto svi manje više igramo poker zbog love, ti igraj ono što ti paše i što ti donosi profit.

00