51

Re: Vremenska isplativost

ok, thx na savjetima; 
što se tiče PFR-a, ja bih rekao da je najveći problem u tome što se radi o mikrolitima gdje su ljudi obično ili izrazito škrti ili izrazito darežljivi, ali ipak više ono prvo, tako da se u velikom broju situacija moram zadovoljiti sa manjim novcima iako imam monster handove iz prostog razloga jer  prečesto foldaju na imalo više rejzove....       s druge strane, ako limpam srednje jake ruke, i flop me pogodi, mogu se izvući fini novci, tako da sve ima svoje...

00

Re: Vremenska isplativost

Rear_Admiral napisao:

Nisu loši statsi, igraš dovoljan broj ruku, niti previše niti premalo. Ja bi ti preporučao da više handova koje igraš rejzaš ako ih već misliš igrati. To znači, umjesto da callaš s 10J kad nitko nije raizao, raizaj taj hand. I slično, pročitaj si s koje pozicije raizaš koje handove, dosta je samo da okvirno vidiš što raizaš što ne.

I više raizaj kad imaš poziciju, znači CO, BTN. Ali trebaš se onda naučiti i c-betati, koje flopove možeš koje ne, tako da kad si to pogledaš, probaj postepeno raizat i c-betat sve više handova koje igraš. Idealno je na višim limitima da uz tvoj VPIP ide PFR od oko 18, ali tebi ne treba biti tolko visok, ali probaj da ti bude viši čim više se penješ po limitima.

dali se to igranje sa pozicija moze primjeniti i za sng??

00

53

Re: Vremenska isplativost

s3x0r napisao:

  s druge strane, ako limpam srednje jake ruke, i flop me pogodi, mogu se izvući fini novci, tako da sve ima svoje...

Ako limpaš srednje jake ruke i flop te pogodi izvući ćeš manje para jer nije rejzan pot. Protivnik će svejedno platiti ako mu se svidi flop.

A kad promašiš, zbog rejza pre imaš inicijativu na flopu i možeš pokupiti dosta potova cbetom i ne stvaraš multiway potove koje bi stvorio limpanjem.

00

54

Re: Vremenska isplativost

jel to 6  max  ili full ring?

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Vremenska isplativost

iako te jako dobro ide i sa ovakvim statsima, sve je dobro osim pfr. Treba dosta veci bit.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

56

Re: Vremenska isplativost

Moraš više rejzati preflop. Kažeš da puno foldaju kada rejzaš. Neka foldaju, pobrati češ blindove i još ako je netko limpao isto. Problem je da ako ne rejzaš, na NL2 če se vjerojtno nači 3 i više čovjeka u potu, a to nikako nije dobro jer ne možeš odrediti niti njihov range a niti možeš odrediti kako tvoj hand stoji protiv njihovih range-ova. I kao šta ti je Boby rekao, nečeš izgraditi dovoljno veliki pot da naplatiš svoju ruku. Dakle, više rejzaj, ostalo je ok.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

57

Re: Vremenska isplativost

ok,  pokušat ću  više rejzati preflop, pa se javim opet za nekih tjedan dana sa novim statsima...

i ako mi netko može odgovoriti na moja 2 pitanja u vezi limita sa prošle strane, hvala..

00

58

Re: Vremenska isplativost

s3x0r napisao:

koje statse ?  zar nisu ovo statsi na slikama u linkovima koje sam postavio  ?

btw, imam još 2 pitanja:

1. Ako igram no limit sa ulozima 0.01/0.02, a max BI je $5,  da li se taj limit naziva NL2 ili NL 5 ?

2. ako je za sljedeći limit (0.02/0.05) max BI $12.50, znači li to da bih prema preporuci "30 x max BI" trebao prvo skupiti barem oko 300-njak dolara da pređem na taj limit ?

1. NL2
2. Moraš igrati sa npr 30xBI onog iznosa sa kojim sjedaš na stol. Dakle, bez obzira šta želiš igrati NL5, moraš imati 30*12,5$ ako želiš igrati na tim stolovima.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

59

Re: Vremenska isplativost

dfable napisao:

2. Moraš igrati sa npr 30xBI onog iznosa sa kojim sjedaš na stol. Dakle, bez obzira šta želiš igrati NL5, moraš imati 30*12,5$ ako želiš igrati na tim stolovima.

majko mila, sto ce mu 30bi za bilo koji level do nl25?

00

60

Re: Vremenska isplativost

20 BI plafon za mikrolimite... cim prije moveup napravi... TAG igra bez puno blefanja i fancy playeva i lova ce curiti sama... procitaj si uNL od verneera.

00

Re: Vremenska isplativost

Pazi samo s povečavanjem raiseva, trebaš se naučiti c-betati, jer bez toga nejde. Probaj samo neke jače ruke betati u početku i kako budeš se osjećal sigurnije, dodaj još neke ruke za kje misliš da si spreman, naravno pročitaj prethodno koje su to za koju poziciju.
http://www.megafileupload.com/en/file/2 … t-pdf.html evo ovdje si pročitaj hand range-ove za svaku poziciju, to ti je od 41-62 i pročitaj si c-bet i onda sve ostalo big_smile
Pametno s raisanjem i c-betanjem, možeš se dovest u situaciju da previše blefaš na kasnijim streetovima i možeš dovest sebe u neugodni položaj jer imaš TP a pot je ogroman. wink

@tonkobonko-- naravno, za sve to vrijedi, pozicija je izuzetno bitna.

Edit: zanemari link, mislio sam da igraš 6max a ne FR.

Zadnji popravljao Rear_Admiral (13-07-2010 01:51:35)

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00

62

Re: Vremenska isplativost

@esco: ma on je rekao 30BI, pa sam mu dao primjer za 30BI, vidiš da sam napisao "npr"  smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00