Tema: Pronađeni botovi na PokerStarsu

http://www.pokerpro.com.hr/uploads/images/pokerstars-logo01122009.png

Prošli tjedan PokerStars je zatvorio deset igračkih računa nakon što su pronađeni dokazi da se radi o botovima...

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Kad pogledaš što se dešava na full tiltu i pokerstarsu onda mi se čini da su Europske mreže još gore.
Zanima me samo koliko je bootova na micro levelima koji igraju samo radi rakebackea?
Koliko bootova imaju vlasnici pokerstranica?
Kako dokazati tko je boot tko nije?
Ukoliko danas otkirjem jednog tko mi garantira da od sutra neču igrati sa istim samo sa drugim nickom?
Zamislite si genijalne programere iz japana , kine, rusije i onda si zamislite što su u stanju oni isprogramirati.
Mislim da poker sve više postaje rigged ma koliko god svi šutili o tome i ignorirali.
Ja osobno da sam talentiran programer nebih radio na svojoj igri nego bih radio na bootu koji će igrat za mene a ja ispijati koktele.
Bootovi su već svima dostupni na internetu a kad pogledaš neke igrače koji imaju po 30-40 k sng turnira na 2-3 $ levelu čovjek se zapita jel to boot al duboko u sebi znaš odgovor. I sve one priče koje su do sada držale vodu da bootovi su na nl 2 i na 1 $ sng turnirima sad su ishlapile jer biti u plusu na nl 200 za jedan program nije mala stvar kad uzmemo u bozir koliko je kompleksa poker igra. ILI nije?

Da citriram kolegu escaladea

no money in poker, everyone is boot..

club  heart  diamond  spade
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Ima nešto u tome šta perozelina kaže.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Što su to točno botovi i kako to funkcionira?

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

perozelina napisao:

Ja osobno da sam talentiran programer nebih radio na svojoj igri nego bih radio na bootu koji će igrat za mene a ja ispijati koktele.
Bootovi su već svima dostupni na internetu a kad pogledaš neke igrače koji imaju po 30-40 k sng turnira na 2-3 $ levelu čovjek se zapita jel to boot al duboko u sebi znaš odgovor. I sve one priče koje su do sada držale vodu da bootovi su na nl 2 i na 1 $ sng turnirima sad su ishlapile jer biti u plusu na nl 200 za jedan program nije mala stvar kad uzmemo u bozir koliko je kompleksa poker igra. ILI nije?

nije baš sve tak ali uvjek bude toga ali naravno u jako malom postotku, a što se tiće sng , sng je lakše igrat nego cash ali su manje šanse da bi neko radio boot za sng, a možda je i teže jer kod kasnije faze i bubble je malo kompliciranije jer niti jedna situacija nije ista, a to kaj netko ima 20-30k sng odigranih to nije ništ posebno, ja imam oko 30 k sng odigranih

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

dsaw91 napisao:

Što su to točno botovi i kako to funkcionira?

Softver koji igra umjesto čovjeka. Obično rejza samo premium handove, tj. opčenito igra samo handove kada postoji velika mogućnost da će osvojiti pot.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

7

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

dsaw91 napisao:

Što su to točno botovi i kako to funkcionira?

BOT ti je automatiziran program. Dakle oni izvode ono sto su im programeri zadali, a cesto se koriste u ovakve (krive) svrhe. Od online igranja obicnih igara, do ovih isplativijih oblika varanja. Nebih preporucio jer sam siguran da krse osnovne uvijete svih poker siteova.

00

8

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

BOT, skracenica od ROBOT
Nikakav boot

BUBBLE BOY
Stars: Adzivu
FTP: Zagavu
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

ma roba je bot, to ja već duže vrijeme sumnjam  wink

Jel može bot biti HU? Za ovog lika sam čuo da igra 8+ stolova HU: http://www.pokertableratings.com/stars-player-search/econ+adager

Tko se moli i vjeruje u Isusa Krista, Isus će ga dočekati na času njegove smrti
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Rodman napisao:

nije baš sve tak ali uvjek bude toga ali naravno u jako malom postotku, a što se tiće sng , sng je lakše igrat nego cash ali su manje šanse da bi neko radio boot za sng, a možda je i teže jer kod kasnije faze i bubble je malo kompliciranije jer niti jedna situacija nije ista, a to kaj netko ima 20-30k sng odigranih to nije ništ posebno, ja imam oko 30 k sng odigranih

Naprotiv sng bi trebli biti lakši za programirat boota to je sigurno u push /fold fazi kalkulacije su lakše sigurno nego u cashu.
Al fakat kad pogledaš što se dešava u zadnje vrjeme to je jako loš razvoj situacije a koliko je slučajeva zataškano . A i ovo da poker sobe imaju svoje bootove koji rade promet i budu BE isto itekako ima smilsla. A one kamahawe organizacije-  djkrmak je na tragu enčeg - para buši gdje burgija neće  smile .

club  heart  diamond  spade
00

11

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Neznam zašto se toliko uzbuđujete zbog toga. Pa protiv bota je najlakše igrati. Uvijek igra isto. I ne može čitati protivnike već igra na osnovu svojih karata i boarda.

Protiv takvih protivnika je uvijek najlakše igrati.

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Adži napisao:

BOT, skracenica od ROBOT
Nikakav boot

U pravu si my bed...
A roba mislim da i jesi i nisi u pravu. Što se tiče da je lagano igrati možda je al opet ako je boot wining on zapravo smanjuje našu zaradu dugoročno gledajuči jer što je više wining igrača za stolom smanjuje se naš edge i dok ne dođemo do granice gdje je neisplativo igrati zbog rakea.

p.s. na tvojem mjestu bih pregledao HH možda imaš pun kurac handova sa njima i zahtjevaj nakndu štete  smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Čisto sumnjam da postoji winning bot za levele iznad NL25, osim verneera, mdorand-a i robe naravno
Isildur je vjerovatno prvi pokusaj high stakes bota

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Andre_787 napisao:

Čisto sumnjam da postoji winning bot za levele iznad NL25, osim verneera, mdorand-a i robe naravno
Isildur je vjerovatno prvi pokusaj high stakes bota

Onda očito neznaš čitati ili ti je promakla današnja glavna vijest.

club  heart  diamond  spade
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

lol  lol  ma čitao sam neki dan na 2+2 o tome al sam izgleda krivo limite procitao, zanemarite moj post iznad big_smile

Roba si igrao kad sa navedenim botovima?

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Andre_787 napisao:

lol  lol  ma čitao sam neki dan na 2+2 o tome al sam izgleda krivo limite procitao, zanemarite moj post iznad big_smile

Roba si igrao kad sa navedenim botovima?

nisi pazio na satu  big_smile

club  heart  diamond  spade
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Ma mi smo se službeno žalili microgamingu jer na Fixed limitu ih je bilo jako puno znalo se desit da sjede po 2-3 na istom stolu i na svim otvorenim stolovima. Imali su savršene statistike i svi su imali iste istacete statse i većinom su bili iz rusije. Ogroman broj ljudi se žalio matičnim kućama na microgamingu i to smo pokušavali se svi žalit u isto vrijeme ali ništa nije bilo učinjeno samo zbog jednog razloga a to je da oni to nemogu dokazat, tj njih boli kurac glavno da se lova vrti. A mogu samo zamislit koliko ih ima na ovim drugim mrežama i koliko ih ima.

Ali isto tako botovi imaju određene rupe u igri treba malo vremena da se skuži pa ih se i može iskorištavat nažalost ne previše ali ipak se može.

"Quit your job"
Dirk Diger poker blog
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

ja sam programer tj. na putu sam da to postanem ako se ne izgubim po putu i bota fakat nije teško isprogramirati, no isto tako svatko tko kaže da je bot loš za poker se vara. Protiv bota se može savršeno igrati i to je krajnja činjenica. Za svaki algoritam postoji protualgoritam. To što je on "winning" to ne utječe na nas jer te pare koje će on uzeti ostalima mi ćemo protualgoritmom uzeti njemu.

Odličan primjer za to je šah. Mislim da se svi slažemo da je šah bliže determinističkom savršenstvu tj. u svakom potezu može se PUNO preciznije odrediti savršeni potez nego što je to kod pokera. Međutim, i u takvoj igri svojevremeno najsavršeniji stroj, Deep Blue, nije uspio pobjediti čovjeka koji je shvaćao kako to funkcionira i koji je znao to iskoristiti u svoju korist. Ima tu još puno priče u pozadini (nekad sam igrao šah pa me sve to zanimalno), a koga zanima više neka u Google samo upiše "Kasparov computer" ili nešto slično wink

Zadnji popravljao iAcesHigh (23-07-2010 13:57:27)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

roba59 napisao:

I ne može čitati protivnike već igra na osnovu svojih karata i boarda.

Koliko ti mos citat svog protivnika koristeci HEM, toliko i od cita tebe.
S tim da ti imas uvid u 10ak stvari koje si ubacio u HUD, a on vjerojatno moze pratiti sve.

00

20

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

rounder1984 napisao:

Koliko ti mos citat svog protivnika koristeci HEM, toliko i od cita tebe.
S tim da ti imas uvid u 10ak stvari koje si ubacio u HUD, a on vjerojatno moze pratiti sve.

Takvog bot je super teško programirati...


Druga stvar je ta da oni koji programiraju bota neznaju dobro igrati poker. Jer da znaju, nebi se zajebavali s tim nego bi zarađivali igrajuči.

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

pa ovi poker botovi su bili winning vjerojatno zato jer je bilo dovoljno losih igraca na tim levelima. botove se vjerojatno moze jako dobro iskoristavati u smislu stealanja, a i kad vidis takve uber tight statse kod nekoga, sigurno budes igral samo sa premium handsima protiv njega.... poanta botova je u tome da bude barem break even, a onda da zaradu dobiva od rakebacka ili u ovom slucaju bonusa na starsima. a kad imas bota koji moze grindati tak puno handova, sigurno se lako dojde do sn statusa....

ali da, upitno je kolko poker kucama smetaju ti botovi, dok ih neko ne prijavi ne vjerujem da ih oni sami zblokiraju, jer realno gledajuci, s obzirom na to kolki rake generiraju ti botovi, njima bas i ne smetaju prevec smile. ako ih netko otkrije, reagiraju ovak, ako ih niko ne otkrije, za njih jos bolje....

ali kak veli roba, dobre igrace nebi trebali smetati botovi, cak stovise, puno lakse je igrati protiv njih

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Na koji način je lakše igrati protiv wining igrača? Sa čime vi njega mislite stackat?
Objasnite malo taktiku koju bi koristili  protiv bot-a ...
I ono što sam primjetio kod statistike da gotovo nikad ne callaju nego ukoliko imaju dobar hand rade 3 bet.
Jel to formula za uspjeh ne calat ni jedan hand?

club  heart  diamond  spade
00

23

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

Da, poker kučama ne smetaju botovi direktno, ali indirektno da. Zašto?  Jer puno više rejka generiraju igrači, a ako se poker kuća neće boriti protiv botova izgubit će igrače.

Nekad se ti botovi teško pronađu (ili dokaže da su botovi). Nemogu poker kuče na osnovu sumnje zatvoriti nečiji account. Treba se skupiti dovoljno dokaza da bi bili sigurni da je to bot.

Stavite sebe u situaciju da dobijete mail od recimo starsa, da vam je račun blokiran jer oni misle da ste bot. Pa onda ti dokaži da nisi.

00

24

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

perozelina napisao:

Na koji način je lakše igrati protiv wining igrača? Sa čime vi njega mislite stackat?
Objasnite malo taktiku koju bi koristili  protiv bot-a ...
I ono što sam primjetio kod statistike da gotovo nikad ne callaju nego ukoliko imaju dobar hand rade 3 bet.
Jel to formula za uspjeh ne calat ni jedan hand?

Daj molim te dok skužiš da igraš protiv bota, dodji pitat kako igrati protiv njega u nekoj drugoj temi. Ako ne možeš beatat nl10 ne znači da je nl10 pun botova.

00

Re: Pronađeni botovi na PokerStarsu

perozelina napisao:

Na koji način je lakše igrati protiv wining igrača? Sa čime vi njega mislite stackat?
Objasnite malo taktiku koju bi koristili  protiv bot-a ...
I ono što sam primjetio kod statistike da gotovo nikad ne callaju nego ukoliko imaju dobar hand rade 3 bet.
Jel to formula za uspjeh ne calat ni jedan hand?

Ako imaš statse 32/31.5 i 3bet 10% trebaš jako dobro znati igrati, jer inače bye-bye lova. A ako imaš statse 9/8.5 i 3bet 5 onda je jako lako igrati.

Mu-mu mu mu mu mu mu!
00