Tema: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Za one koji igraju frirolove...
Ranije sam imao običaj da i freeroll turnire igram knjiški - čekam dobru ruku, gledam poziciju isl...Onako kako je to pisao Harington u svojoj knjizi, prvom delu. Međutim, takva igra davala mi je slabe rezultate jer na ovakvim turnirima ( barem na FTP gde ima i po 10 000 igrača ) ljudi igraju sa najraznovrsnijm kartama ( da ne kažem da nemaju pojma ). Zato sam rešio da promeni strategiju pa evo da je ukratko podelim sa vama:
1. igrati što više ruku, tj. call-ati jer je cilj da se vidi što više flopova. Dakle, karte kao što su 96 suit il J5 nikako ne bacati. Dobre su šanse da ćete dobiti dva para, najjači par ili šanse za flush i straight jer ne zaboravite početnu pretpostavku - da freeroll igrači igraju sa najrazličitijim rukama...
2. Kad dobijete dve dobre karte - igrati veoma oprezno. Mnogo češće callati nego raisati upravo jer igraju sa svim mogućim kartama...i veće su šanse da ćete izgubiti sa AK i slično.

za sada mi ovo daje bolje rezultate...

00

2

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

ne znam na FTP-u imas mali stack na početku obično pa svakakve ruke ni nemozes callati jer gubiš dosta, barem mi se tako čini (igram za male buyine tamo) i da ne mozeš knjiški igrati freeroll - meni najbloja strategija je all-in pa šta bude strategija big_smile

Kod freerollova najbolje čekati dobar hand .. pogotovo kada se povise blindsi jer te lako udvostruče u par handa i cak mozes biti chip leader

Mda ovisi uvijek od igrača ... često sam prije igrao kvalifikacijske freerollove i čak došao do 300k turnira na party pokeru- no uvijek kao i kod svakog turnira sreča je dosta veliki faktor za dobar rezultatt - barem u početku dok ne povečaš stack


- Koje free rollove igras? Sve redom ili nesto preporučaš?  probao bi opet ono pustim si film i "opalim" po turniru

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

3

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Ma daj pa imate stranice koje nude besplatan bankroll  pa igras po 1$ sng i tako pocnes. Freeroll je muka to samo da skuzis pravila igras 5 sati binga i dobijes 0.3$ ...

00

4

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

mAg1c napisao:

Ma daj pa imate stranice tipa pokerstrategy  pa igras po 1$ sng i tako pocnes. Freeroll je muka to samo da skuzis pravila igras 5 sati binga i dobijes 0.3$ ...

freeroll se igra iz ljubavi prema pokeru a ne zbog novaca .. nije sve u novcima  roll

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

koje si gluposti napisa. Evo ti savjet za freeroll.

1010+ push.

AQ + push.

Ako uspijes uspijes, ako ne probaj opet.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

kakav LOL!

00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Truman napisao:

Dakle, karte kao što su 96 suit il J5 nikako ne bacati. Dobre su šanse da ćete dobiti dva para,

Kakva glupost!

00

8

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Vuco napisao:
mAg1c napisao:

Ma daj pa imate stranice tipa pokerstrategy  pa igras po 1$ sng i tako pocnes. Freeroll je muka to samo da skuzis pravila igras 5 sati binga i dobijes 0.3$ ...

freeroll se igra iz ljubavi prema pokeru a ne zbog novaca .. nije sve u novcima  roll

Meni jednostavno nije fora igrat za te cente jer se jednostavno ne igra poker.. ja to zovem bingo ...

00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Truman napisao:

Za one koji igraju frirolove...
Ranije sam imao običaj da i freeroll turnire igram knjiški - čekam dobru ruku, gledam poziciju isl...Onako kako je to pisao Harington u svojoj knjizi, prvom delu. Međutim, takva igra davala mi je slabe rezultate jer na ovakvim turnirima ( barem na FTP gde ima i po 10 000 igrača ) ljudi igraju sa najraznovrsnijm kartama ( da ne kažem da nemaju pojma ). Zato sam rešio da promeni strategiju pa evo da je ukratko podelim sa vama:
1. igrati što više ruku, tj. call-ati jer je cilj da se vidi što više flopova. Dakle, karte kao što su 96 suit il J5 nikako ne bacati. Dobre su šanse da ćete dobiti dva para, najjači par ili šanse za flush i straight jer ne zaboravite početnu pretpostavku - da freeroll igrači igraju sa najrazličitijim rukama...
2. Kad dobijete dve dobre karte - igrati veoma oprezno. Mnogo češće callati nego raisati upravo jer igraju sa svim mogućim kartama...i veće su šanse da ćete izgubiti sa AK i slično.

za sada mi ovo daje bolje rezultate...

Dugo sam razmisljao sta da ti odgovorim na sve ovo...Ali sam odustao.. :card_club

I'm so broke, I can't even pay attention.
00

10

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Truman napisao:

Dakle, karte kao što su 96 suit il J5 nikako ne bacati.

But they were suited.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

11

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

mah za free roll nema strategije ... samo igraj bezveze pa sto bude ... a zasto igrati 72 Suted pa zato sto rijetko tko beta 4xBB na poziciji i takve gluposti smile -imas 3000 čipova i on beta 40 normanlo da ces callati ako si na poziciji pa sto bude

Nisi trebao otvoriti takvu temu sad če ti ljudi komentirati koji nisu ni jednom u životi igrali freeroll a mama i tata su im dali novce za poker ili nisu zdonkali BR kao normalni ljudi big_smile

Poker . Its only a gambling problem if you`re losing
-- I have gambling problem
00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Vuco napisao:

mah za free roll nema strategije ... samo igraj bezveze pa sto bude ... a zasto igrati 72 Suted pa zato sto rijetko tko beta 4xBB na poziciji i takve gluposti smile -imas 3000 čipova i on beta 40 normanlo da ces callati ako si na poziciji pa sto bude

Nisi trebao otvoriti takvu temu sad če ti ljudi komentirati koji nisu ni jednom u životi igrali freeroll a mama i tata su im dali novce za poker ili nisu zdonkali BR kao normalni ljudi big_smile

ne pričaj gluposti smile

ON TOPIC: igrao sam freerollove, zaista previše smile uglavnom, moraš igrati upravo suprotno onome što pričaš jer tak kako ti igraš igraju upravo ti, loši igrači i da bi profitirao ti samo koristiš suprotnu strategiju. Igraj solidne ruke, znači AJs+, AQo+ i parove za set, a ako imate puno žetona u poziciji slobodno ubaciš i suited konektore. Ako te pogodi flop super, ako ne bacaš i to je to jer fancy igra će te prva izbaciti iz turnira...

Zadnji popravljao iAcesHigh (29-07-2010 12:43:21)

Goran Markuš (blog) - http://goranmarkus.com/hr
Goran Markuš (Facebook) - https://www.facebook.com/GoranMarkus
00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

ne igraj freerollove od toliko igraca

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

14

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Ako su oni ribe i igraju tako ne moras i ti.
Prilagodit se protivnicima ne znaci da moras pocet igrat kao i oni  smile

00

15

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

mile88 napisao:

Ako su oni ribe i igraju tako ne moras i ti.
Prilagodit se protivnicima ne znaci da moras pocet igrat kao i oni  smile

+1
to sam i ja  htio napisat  samo mislim da se zajebavao ovaj kaj je  stavio temu  pa  zato nisam nis  pisao

bio je  flip, il cu dobit  il cu izgubit -vis  da  je  50-50
00

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

iAcesHigh napisao:
Vuco napisao:

mah za free roll nema strategije ... samo igraj bezveze pa sto bude ... a zasto igrati 72 Suted pa zato sto rijetko tko beta 4xBB na poziciji i takve gluposti smile -imas 3000 čipova i on beta 40 normanlo da ces callati ako si na poziciji pa sto bude

Nisi trebao otvoriti takvu temu sad če ti ljudi komentirati koji nisu ni jednom u životi igrali freeroll a mama i tata su im dali novce za poker ili nisu zdonkali BR kao normalni ljudi big_smile

...
... uglavnom, moraš igrati upravo suprotno onome što pričaš jer tak kako ti igraš igraju upravo ti, loši igrači i da bi profitirao ti samo koristiš suprotnu strategiju. Igraj solidne ruke, znači AJs+, AQo+ i parove za set, a ako imate puno žetona u poziciji slobodno ubaciš i suited konektore. Ako te pogodi flop super, ako ne bacaš i to je to jer fancy igra će te prva izbaciti iz turnira...

potpis

00

17

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Mogu slobodno da me nazivaju glupakom, nemam problem sa sujetom. Ali ono sto mislim da takvi ne shvataju je da u freerollovima upravo imas vece sanse da izgubis sa jakim rukama jer ljudi igraju sa raznim kartama pa je dobra sansa da ce dobiti dva para na flopu sa losim kartama a onda dzaba ti tvoj KK.
Ali da napomenem da na samom pocetku treba igrati opreznije upravo zbog malog stacka i onda kad se malo odlepis vise callati...
Inace, neko me pitao koje freerollove igram. Na FTP imas prakticno dve vrste, koliko sam ja uocio. Prvi, gde je max 10 000 ljudi i to ti je za kartu za nedeljni megaturnir, a drugi gde je kapacitet 7 500 i to je za dolare - prvo mesto je 18 dolara...

00

18

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

A ništa, drugi puta fold KK preflop  smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

19

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

18$ za 7500 ljudi? Jbga radije uzmes onih 50$ besplatnih i grindas NL2 ili 0.50$ turnire jer se vise isplati...

00

20

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Ja probao da uzmem i nisu mi poslali. Rešio test, poslao im skeniran id i fotku sebe sa idom, al ništa. Smučilo mi se to...

00

21

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

ima i drugih ne samo pokerstrategy... neznam sad napamet kako se zovu mozda netko napise... ja sam bio davno to rijesio cak nisam trebao ni osobnu slat tako da neznam zasto nedaju...

00

22

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

pa dajte onda link!!!

00

23

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Truman napisao:

pa dajte onda link!!!

Poslao sma ti na PM. Ali ako budeš igrao kao freerollove, ne bude ti dugo trajalo.

Osim toga, imaš preko pokerpro:

http://www.pokerpro.com.hr/ponuda/6-party-poker.html

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

24

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Ma naravno da necu, nisam debil i nisam dzabe izucavao teoriju.

00

25

Re: Moja nova razmišljanja o freeroll turnirima

Truman napisao:

Ma naravno da necu, nisam debil i nisam dzabe izucavao teoriju.

Teoriju da se 96 i J5 ne baca?  big_smile

00