Tema: Dobro razmišljanje u pokeru

Dali se vi pihički pripremate i kako prije sessiona ? Kako ostajete hladne glave kad imate downswing već nekoliko dana ? Što kad vam neki igrač napravi 2-3 bad beata ?
Što više ulazim u ovu igru to više vidim koliko je važno dobro se psihički postavit da bi bio wining player.


Dajte mi neke savjete jer ja stalno miješam emocije u poker.Ako ne dobivam neko vrijeme dobre handove bude mi dosadno čekat pa  igram s lošima, ako mi je monotona igra radim bluffove, ako gubim frustriran sam....

00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Nema kvara u tebi. Svi smo takvi, osim mozda zagrizenih grindera poput robe i slicnih. Treba uzasno jaka psiha za takvo nesto,  s vremenom to dodje.
Prvo i osnovno mislim da treba uzet variance zdravo za gotovo. Kako ne mjesat emocije u poker. neznam

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Psiha i bankroll managment su najbitnije stvari za uspjeh u pokeru.

Covjek si i normalno je da ukljucujes emocije u bilo sto sto radis. Tilt kao fenomen je cudna biljka, ali sto veci bankroll imas - manje te opterecuju losing sessioni, dani, tjedni. Mali gubitak uvijek boli vise nego sto raduje veliki dobitak - jebiga, takva smo bica, nema tu puno filozofije.

Sto se tice igranja losih handova jer ti je "dosadno" i bluffanja - nije to nuzno losa stvar. 72o je najgori hand u pokeru, ali kad cesto imas position u odnosu na protivnike moze se pretvoriti u aseve. Ista stvar je sa bluffanjem - to je sastavni dio igre svakog dobrog igraca. Ali da bi bluff bio uspjesan, on mora biti poput dobro ispricane price kojoj je lako povjerovati. I naravno, napravljen protiv covjeka koji je sposoban foldati. Pokusaj svoju tendenciju da bluffas pretvoriti u svoju prednost - i radi to na logican i lako razumljiv nacin protiv odgovarajucih protivnika. A losije handove igraj na poziciji.

I gledaj kako ti bankroll raste svakim danom.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

boboman napisao:

da bi bluff bio uspjesan, on mora biti poput dobro ispricane price kojoj je lako povjerovati. I naravno, napravljen protiv covjeka koji je sposoban foldati..

awwww

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

boboman napisao:

Ali da bi bluff bio uspjesan, on mora biti poput dobro ispricane price kojoj je lako povjerovati.

Ja svaki put napišem u chat da sam jak, i svejedno me gamad calla. big_smile

00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

roba59 napisao:
boboman napisao:

Ali da bi bluff bio uspjesan, on mora biti poput dobro ispricane price kojoj je lako povjerovati.

Ja svaki put napišem u chat da sam jak, i svejedno me gamad calla. big_smile

hahaha neradis to valjda. Ti doslovce pricas pricu.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Ma salim se malo.

chillin napisao:

Nema kvara u tebi. Svi smo takvi, osim mozda zagrizenih grindera poput robe i slicnih. Treba uzasno jaka psiha za takvo nesto,  s vremenom to dodje.
Prvo i osnovno mislim da treba uzet variance zdravo za gotovo. Kako ne mjesat emocije u poker. neznam

Ni robu tilt ne zaobilazi. Kolko god dugo igraš, kolko god veliki roll imaš, kolko god znaš da je to sastavni dio igre, nejde bez tilta. Samo možda trebam malo više izgubiti (4-5 buyina za redom) da bi me pogodio tilt.

00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

ja neželim igrati ako se ne osjecam bas za igru ili ako cu tijekom igre raditi neke druge stvari i necu biti fokusiran na igru.
poslije sessiona pogledam neke handove da vidim jesam radio neke kriminalno lose odluke ili sam na drugoj strani varijance i ako sam na downswingu pogledam svoj ukupni graf i vidim da ako sam se izvukao iz jednog veceg downswinga pred x dana'tjedana onda cu i sada, usput pogledam grafove od vinivicia, newmanmia i ostale bolesne ekipe sa fr stolova.

00

9

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Podizes prag tolerancije na tilt smile
S downswingom se dobro nosim, kazem sebi "hebi ga, ne mozes ti tu nista, bitno da sam dobro odigrao". Rijetko me izbaci iz takta, a kad me se dogodi iskljucim ne samo poker nego i racunalo i odem napravit đir il u podrum di mi je radiona i nadjem neki posao..
Teze mi je kad mi se zareda dobar upswing.. cesto dodjem u situaciju da igram pre-loose, zanemarim svoju igru i pocnem s fancy play-evima, sta primjetim kod reviewa sessiona.
Onda obavezno slijedi disciplinski self control tipa "nemas ti pojma, moras ti jos pure jest..." big_smile

Psihologija je iznimno bitan faktor u igri, koliko god "znali" i rasturali level na kojem igramo opet mozemo bustat dio rolla zbog vlastite gluposti i nekontrole.

But they were suited...
00

10

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Više ne tiltam, samo padnem u depresiju.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

11

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

sokol napisao:

S downswingom se dobro nosim, kazem sebi "hebi ga, ne mozes ti tu nista, bitno da sam dobro odigrao".

Lako je kad taj downswing ne traje dugo.. Nego kad te potrefi malo jači pa kad se zapitaš dal se nije možda konkurencija poboljšala i da ne beataš više taj level. Pa se počneš i za neke jednostavne odluke zapitivat dal su dobro odigrane (u koje nikad prije nebi posumnjao)...

00

12

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

roba59 napisao:
sokol napisao:

S downswingom se dobro nosim, kazem sebi "hebi ga, ne mozes ti tu nista, bitno da sam dobro odigrao".

Lako je kad taj downswing ne traje dugo.. Nego kad te potrefi malo jači pa kad se zapitaš dal se nije možda konkurencija poboljšala i da ne beataš više taj level. Pa se počneš i za neke jednostavne odluke zapitivat dal su dobro odigrane (u koje nikad prije nebi posumnjao)...

Osim ako nisam, kao šta ti kažeš - postao donk, meni taj period traje već nešto duže od mjesec dana. Na 60k handova na NL25 sam imao cca 4bb/100. Sada sam na cca 90k handova i bb je pao na 1,7bb/100  neutral

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

roba59 napisao:
sokol napisao:

S downswingom se dobro nosim, kazem sebi "hebi ga, ne mozes ti tu nista, bitno da sam dobro odigrao".

Lako je kad taj downswing ne traje dugo.. Nego kad te potrefi malo jači pa kad se zapitaš dal se nije možda konkurencija poboljšala i da ne beataš više taj level. Pa se počneš i za neke jednostavne odluke zapitivat dal su dobro odigrane (u koje nikad prije nebi posumnjao)...

da da. ono sto je jedino bitno kod downsiwnga je da izgubimo samopuzdanje, i kad vidis da neide na nacin koji je dosad palilo (ispravan nacin, A igra) pocmes trazit toplu vodu, obv neigras A igru, i onda sve skupa nastane splačina.Tokom downswinga mislin da je korisno radit sweat session tek toliko da druga strana koja te gleda govori kako si doobro odigra, ili ukaze kad radis nesto za sta downswing nije izravno kriv. I kad smo promatrani obicno cemo igrat najblize A igri.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

14

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

chillin napisao:

da da. ono sto je jedino bitno kod downsiwnga je da izgubimo samopuzdanje, i kad vidis da neide na nacin koji je dosad palilo (ispravan nacin, A igra) pocmes trazit toplu vodu, obv neigras A igru, i onda sve skupa nastane splačina..

Ovo si me tako dobro pogodio. Rekao sam si da neću igrat cash dok ne pročitam još jednom knjigu o nl cashu jer osjetim  za vijeme igre da to nije dobar play al sve jedno ga radim jer se bojim izgubit još jedan buy-in il štajaznam...

00

15

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

najbolje je ako možeš ko jedan pro nemogu se sjetit ime, opće negledat rezultat, on igra svaki dan i opće negleda u HEM niti cashier koliko ima nego tek na kraju mjeseca pogleda kako stoji  e kad bi mi tak mogli  sad

00

16

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

na kraju mjeseca gleda u cashier? to je ipak preradikalno IMO... mislim da je najbolje da odigras session ne gledajuci u cashier i drugi dan prije novog sessiona radis nekakav review prethodnog... hladne glave gledas gdje si griješio, a ujedno se zagrijes za novi session... boywonder recept  wink

00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

koste napisao:
chillin napisao:

da da. ono sto je jedino bitno kod downsiwnga je da izgubimo samopuzdanje, i kad vidis da neide na nacin koji je dosad palilo (ispravan nacin, A igra) pocmes trazit toplu vodu, obv neigras A igru, i onda sve skupa nastane splačina..

Ovo si me tako dobro pogodio. Rekao sam si da neću igrat cash dok ne pročitam još jednom knjigu o nl cashu jer osjetim  za vijeme igre da to nije dobar play al sve jedno ga radim jer se bojim izgubit još jedan buy-in il štajaznam...

Negdje od pocetka cetvrtog do polovice petog mjeseca sam ozbiljno razmisljao da quitam poker i grindanje opcenito te ostanem u poker svijetu samo kroz forume i recimo nekim poker novinarskim vodama. Nije se dogodilo nista posebno, nego sam imao u jednom trenutku banku od 6k, cashoutao 2k i na kraju cijele price u roku samo par dana pao na 800$. Ne moram ti govoriti kakav je osjecaj bio igrati 100nl i razmisljati o skorasnjem moveupu na 200nl; umjesto toga sam padao na 50nl, pa na kraju na 25nl i rekao sam sebi "nemogu ja to sve nanovo".

Onda sam uzeo pauzu od cca 2-3 tjedna i napravio potpuni zaokret u svom poker gameu bez da sam odigrao ijedan hand. Samo su mi stvari kliknule. Rezultati su bili odlicni, ali stiglo je ljeto i zanemario sam poker zbog ostalih zivotnih radosti. Kako ti kazes - izmislio sam toplu vodu - ali ova kipuca voda je za mene funkcionirala besprijekorno, poceo sam opet uzivati dok igram i nista mi nije bilo tesko.

Uostalom, roba je direktno upoznat s mojom pricom, zna da sam znao i nestati po par tjedana bez da uopce postam ista na PokerPro forumu, opcenito maknuo poker iz svog zivota do te mjere da nisam prakticki s nikime iz poker communitya pricao. A to su bili i jos uvijek jesu ljudi s kojima sam u svakodnevnom kontaktu.

Danas nemam nikakvih dvojbi oko svega napisanog. Znam da ce biti lijepih i ruznih trenutaka, razbijene kompjuterske periferije, emocionalnih swingova kao da bolujem od bipolarnog poremecaja, ali poker ce ostati dio mog zivota jos jako, jako dugo - u to nema nikakve sumnje.

Pravi šubara lovac voli lov, žene i novac.
Roba, moderator ti je sramota.
00

18

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

boboman napisao:

Znam da ce biti lijepih i ruznih trenutaka, razbijene kompjuterske periferije, emocionalnih swingova kao da bolujem od bipolarnog poremecaja, ali poker ce ostati dio mog zivota jos jako, jako dugo - u to nema nikakve sumnje.

:card_heart

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

19

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

mislim da je bobo zasluzio jedan pljesak kolege...

00

20

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Slažem se smile .Ovo je prva tema gdje gledamo drugu ali ne manje važnu stranu  pokera iza onih oddova,statistika,%  etc...

00

21

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

boboman napisao:

Onda sam uzeo pauzu od cca 2-3 tjedna i napravio potpuni zaokret u svom poker gameu bez da sam odigrao ijedan hand.

Super je nekad uzeti pauzu malo veću. Kad se vratiš ko da si nov čovjek.

00

22

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

Pauza je dobar pocetak kraja downswinga, samo trebamo dobro procijenit kada nam je zbilja potrebna a kad smo jos uvijek sposobni igrati svoju A igru i samo je pitanje dana kad cemo pocet s climbom po grafu.
Mislim da je najbolji trenutak za apstinenciju kako je chillin spomenuo, kad pocnemo gubiti samopouzdanje, preispitujemo svoju igru i krenemo s nekom drugim stilom, sta rezultira šrotom i daljnjim padom.

Psihologija je aspekt igre koji se svodi na borbu sa samim sobom. Npr. da li uopce igrati ili pauzirati kod zesceg downswinga, biti sposoban stati na loptu i pregledati sessione u potrazi za lekovima (bez egocentrizma zbog dosadasnjih dobrih rezultata), iskreno procjeniti jesmo li dobro odigrali ili trebamo ponoviti neko osnovno znanje...

But they were suited...
00

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

aplauzirajmo bobmanu ¨.

imaj cvijetak u reveru, a u ruci bombonjeru...
00

24

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

ponekad stvarno treba neka duža pauza ali koja je logika uze pauzu nakon velikog dowswinga ako je logično da nakon dugo dowswinga mora doći upswing i onda čovjek umjesto da dočeka upswing uzme pauzu  roll

00

25

Re: Dobro razmišljanje u pokeru

ne tiltam nikad. obicno tiltaju ljudi koji igraju zbog love...
ja igram da unistim protivnike.

edit: jebo igranje bez stresa. to je za pickice.

poker = life

Zadnji popravljao 4ladX (04-10-2010 14:33:39)

00