Tema: pilanje! :D

Evo ovako, pošto sam početnik htio bih vam postaviti par pitanja, mislim da će to dobro doći meni a i drugim početnicima...

Krenimo redom:
1) Što je to donkanje?
2) Što je to PFR?
3)  Da li je glupo na cash games flipati suited connectorse u ranoj poziciji, i što s njima inače raditi? (rejz?)
4) Što napraviti sa A i 2/3/4/5/6/7/8 suited u ranoj poziciji?
5) Što ako imamo A i 10 suited na buttonu i jedna osoba prije nas rejza? Što s tim na cutoffu? što s tim u midle poziciji?
6) Što ako imamo 10 i 10 u ruci, na buttonu smo, 1 osoba je prije nas rejzala, jedna limpala?
7) Koje karte nije glupo limpati preflop?
8) Što ako imamo na flopu overpair u ruci, tipa 10 10 a protivnik je na naš rejz udrija all in?
9) Da li se isplati blefirati na mikrolimitima?
10) Gdje možemo naučiti koristiti poker tracker 3 ili neki drugi program (preporučite nam), jer ja sam ga skinuo i ne razumijem ga koristiti, e i vidio sam na vašim filmovima kraj svakog vašeg protivnika imaju neke brojke, zašto meni toga nema, i gdje mogu naučiti što znače te brojke?
11) Kako na forumu postaviti određene ruke i situacije, jer sam vidio da svi to stavljaju, a ja ne znam kako? neki program? ili forum ima tu mogućnost? :S
12) Koju poker stranicu preporučujete za početnika da igra mikrolimite?
13) Gdje mogu naučiti poker izraze?

Kasno je za još pitanja, ako možete pls odgovorite, ako ste početnik ili pro slobodno podijelite iskustva, pitanja su mi u skladu sa nickom, stoga se nemojte ljutit ako su glupa...pozz...;)

00

Re: pilanje! :D

e i nemojte se ljutit ako vas budem ovdje malo češće pila sa glupim pitanjima... big_smile

00

Re: pilanje! :D

1. donkanje je kad betas u preflop raisera tj oduzmes mu beting lead
2. preflop raise
3. flipat suited conectore?
4, 5, 6 -> ovisi o stolu i igracima, naravno i o tvom skillu igranja i poznavanja igre
7. sve je glupo limpat
8. ovisi o puno faktora, dal je fish, nit...
9. ovisi ope protiv koga, generalno ne
10. FAQ, forum...
11. koristi cesce search opciju ovog  foruma ... ---> TRAŽI
12. sve su dobre ak ima igraca jer su na microsima svi losi
13. ovdje?

Preporuka ti je da OBAVEZNO pretrazis forum jer ima puno kvalitetne građe i na puno pitanja ces nac odg. Procitaj neku knjigu i polako napreduj. Nikom nije sve odjedanputa palo s neba  smile

00

Re: pilanje! :D

Što se tiče blefiranja, probaj blefirat što manje, najbolje ne blefirat ako nije nužno.

Zadnji popravljao dsaw91 (10-01-2011 01:38:51)

00

Re: pilanje! :D

lol @ link

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: pilanje! :D

Čovjek pita gdje može naučiti pojmove, ovaj rječnik mi se čini najbolji dok roba ne napravi boljeg, kojeg očekujemo  wink

00

Re: pilanje! :D

dsaw91 napisao:

Čovjek pita gdje može naučiti pojmove, ovaj rječnik mi se čini najbolji dok roba ne napravi boljeg, kojeg očekujemo  wink

posaljes mu PM,nemos stavljat takve linkove

00

Re: pilanje! :D

Nisam znao, sorry.

00

Re: pilanje! :D

Što je to marginalna ruka?

00

10

Re: pilanje! :D

marginalna  roll

00

Re: pilanje! :D

prika znaš tko će ti najbolje odgovorit na pitanja tvoj najbolji prijatelj >>google.hr<< big_smile

00

Re: pilanje! :D

a kopam ja po netu stalno, al ima toliko tih izraza da je to za poludit ( na ovome forumu također)... big_smile

00

13

Re: pilanje! :D

Naučiti ćeš sve sa vremenom.
Marginalna ruka je ruka u kojoj je teško donjeti odluku što učiniti (npr. call ili fold), ako se ne varam.

00

Re: pilanje! :D

bilo bi dobro kad bi netko detaljno i jasno odgovorio na sva pitanja pa da tema bude sticky za sve nove clanove koji se prvi put susrecu sa marginalnom rukom oop gdje je villan donkao a ima jako mali pfr :card_heart

00

15

Re: pilanje! :D

nije to, marginalna ruka je ruka o kojoj ne trebaš previše razbijati glavu (što, kako, zašto) s obzirom na npr. vrijednost pota ili nešto slično, često su pr limpani potovi

When you got nothing, you got nothing to lose
00

16

Re: pilanje! :D

kiklop napisao:

nije to, marginalna ruka je ruka o kojoj ne trebaš previše razbijati glavu (što, kako, zašto) s obzirom na npr. vrijednost pota ili nešto slično, često su pr limpani potovi

?
Mislim da ako nezz sto je marginalna ruka da nije bas najpametnije ni odgovarat.

BTW
Sec guglanja
[*]Basically a hand which is neither especially 'good' nor especially 'bad', given the situation. The definition can change somewhat depending on the situation - for example AJs would be a 'marginal hand' UTG at a normal full table, but on the button when folded to and with tight blinds it becomes a lot more powerful because of the situation at hand.[/*]

Zove se marginalna ruka jel jako mozes biti dominiran s njome npr AJ vs AQ  na Axx flopu.Bez dovoljno skilla treba izbjegavat takve marginalne spotove. Takoder u takvim rukama ne mozes ocekivati neku vecu zaradu i uz dovoljno znanja.

Zadnji popravljao xViP (10-01-2011 02:17:52)

00

17

Re: pilanje! :D

nijanse

When you got nothing, you got nothing to lose
00

18

Re: pilanje! :D

Ne shvacam te.
Mozes obj?
Jel kolko ja vidim tvoje i moje objasnjene nisu ni pribizno slicna

00

Re: pilanje! :D

lol pa sam naziv ti kaže... marginalna izvedeno iz margine što drugim riječima znači rubno, krajnje ili marginalno kao nevažno, znači ruke koje su na granici isplativih i neisplativinh... ovo što dsaw kaže je marginalna situacija jer i sa AA može bit teško donjet odluku dal je to call ili fold, a AA nije marginalna ruka, obv...

...old people at weddings always poke me and say ''you're next'' so i started doing the same thing to them at funerals
00

Re: pilanje! :D

ok, još nešto, koristim pokertracker 3 ( trial verziju), kako to da mi ne pišu one statistike kraj igrača, treba li to negdi uključit, ili koristit drugi program?

00

21

Re: pilanje! :D

http://www.pokertracker.com/products/PT … _Guide.pdf

http://www.pokertracker.com/products/PT … _Guide.pdf

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: pilanje! :D

N( .)(. )B napisao:

Evo ovako, pošto sam početnik htio bih vam postaviti par pitanja, mislim da će to dobro doći meni a i drugim početnicima...

Krenimo redom:
1) Što je to donkanje?
2) Što je to PFR?
3)  Da li je glupo na cash games flipati suited connectorse u ranoj poziciji, i što s njima inače raditi? (rejz?)
4) Što napraviti sa A i 2/3/4/5/6/7/8 suited u ranoj poziciji?
5) Što ako imamo A i 10 suited na buttonu i jedna osoba prije nas rejza? Što s tim na cutoffu? što s tim u midle poziciji?
6) Što ako imamo 10 i 10 u ruci, na buttonu smo, 1 osoba je prije nas rejzala, jedna limpala?
7) Koje karte nije glupo limpati preflop?
8) Što ako imamo na flopu overpair u ruci, tipa 10 10 a protivnik je na naš rejz udrija all in?
9) Da li se isplati blefirati na mikrolimitima?
10) Gdje možemo naučiti koristiti poker tracker 3 ili neki drugi program (preporučite nam), jer ja sam ga skinuo i ne razumijem ga koristiti, e i vidio sam na vašim filmovima kraj svakog vašeg protivnika imaju neke brojke, zašto meni toga nema, i gdje mogu naučiti što znače te brojke?
11) Kako na forumu postaviti određene ruke i situacije, jer sam vidio da svi to stavljaju, a ja ne znam kako? neki program? ili forum ima tu mogućnost? :S
12) Koju poker stranicu preporučujete za početnika da igra mikrolimite?
13) Gdje mogu naučiti poker izraze?

Kasno je za još pitanja, ako možete pls odgovorite, ako ste početnik ili pro slobodno podijelite iskustva, pitanja su mi u skladu sa nickom, stoga se nemojte ljutit ako su glupa...pozz...;)

1. Donk bet. Bet u raisera van pozicije.
2. Pre flop raise.
3. WTF? Flipati znači coin flip (gde su ti šanse za pobedu oko 50%)
4. Foldati.
5. Foldati.
6. Svašta možeš..
7. Sve karte je glupo limpati pre flop.. Ali recimo da je najmanje glupo male pocket parove..
8. Na microsima - udri all in
9. Ne.
10. Forumi, Google, Čačkanje programa..
11. pokerhand.org
12. Koju god hoćeš. Probaj na 770, dobiješ 50$ free,
13. Tako što možeš da pitaš na forumu, a ni google nije na odmet (ako znaš engleski..)
14. marginalna ruka nije ni premium (AA,KK..), a nije ni trash (T5, K4..), dakle suited conektori, ofsuite conectori, gaperi..

Zadnji popravljao rademar (10-01-2011 13:02:27)

00

Re: pilanje! :D

pod 3,mislim da je htio reci limpati..

00

Re: pilanje! :D

da, mislio sam reći limpati, tek sam sad vidio, my bad, srry, ta 2 izraza čak znam što znače, al greška, jbga...:D

00

Re: pilanje! :D

prika, nije mi jasno, radim što mi je rečeno, kao da uključim auto import, i sve to napravim, al jednostavno na stolu mi se ne pojavljuju statistike, dok je u bazi podataka sve pohranjeno (iako to ručno pohranjujem za full tilt).... može li netko molim vas reć konkretno u čemu je problem?

00