51

Re: Pokerstars SnG 9 men

evo nakon zatisja novi update. nastavio sam igrati i na 15$ i na 30$. na 30$ ide poprilicno lose zasad, ali uzorak je jako mali (tek nesto preko 50 turnira) pa se jos uvijek ne brinem. ulogu igra sve pomalo; i jaca konkurencija i nedostatak srece i moja vlastita dekoncentracija koje ima vise nego u pocetku ovog poluprojekta. na 15$ se dogodio nagli pad, ali onda opet povratak prema gore sto se vidi i na grafu.

SNG 15$
Zarada: 667,53$
Odigrano: 318
ROI: 13,99%
http://img94.imageshack.us/img94/7548/sng15.png

SNG 30$
Zarada: -279,72$
Odigrano: 57
ROI: -16,36%
http://img189.imageshack.us/img189/9828/sng30.png

hvala hrasci na savjetu za tournament shark, koristim ga i dosta mi je pomogao (iako se iz prilozenog to bas i ne vidi smile ali to nema veze jedno s drugim). puno lakse klasificiram protivnike i na temelju toga donosim odluke. jos uvijek mi ne pomaze previse u table selectionu jer jednostavno nemam vremena cekati povoljan stol (a i jos uvijek mi je velika vecina igraca naravno nepoznata), ali mi puno pomaze za vrijeme igre.

sto se tice zasad prilicno loseg rezultata na 30$, ni najmanje me ne zabrinjava jer je u pitanju tako mali broj turnira, da se ROI u kratkom roku moze drasticno promijeniti. zato se i dalje drzim plana da odigram sto vise turnira na svakom buyinu, 250, 500, 1000, nekoliko tisuca.. vidit cemo. bio sam vec u ponoru na 30$, pa sam uspio sloziti seriju od 8 turnira uz cak 7 upada u lovu i gotovo potpuno se vratiti "na pocetak". to samo govori koliko je besmisleno donositi zakljucke nakon samo 50 turnira.

jos jedna stvar, sad kad koristim tournament shark i kad se usporedjujem s drugim igracima, ustvari se trenutno (unatoc momentalnoj losoj formi) nalazim medju uspjesnijim igracima SnG turnira, uz odigranih preko 400 SnG-a sve skupa i prosjecnu zaradu od preko 1$ po turniru, te prosjecan buyin od oko 16-17$. mnogi regovi imaju prosjecnu zaradu ispod 1$. to je samo detalj koji mi je potvrdio da se zaista i dalje mogu osjecati ugodno igrajuci ove turnire i ustvari jedva cekam da i ja skupim tisucu i vise tisuca turnira i s takvim uzorkom usporedjujem svoj uspjeh s drugim regovima.

zao mi je samo da ne stignem odigrati tih turnira onoliko koliko bih htio.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
10

52

Re: Pokerstars SnG 9 men

Lijepo stu, samo nastavi! smile

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Stu kako si napravio ove grafove prepostavljam pomocu offica pa ako ti nije problem da mi objasnil il posaljes?
Uglavom sam primjetio da imas dosta drugim mjesta pa me zanima je li ti HU problem ?

00

54

Re: Pokerstars SnG 9 men

FishMardy napisao:

Stu kako si napravio ove grafove prepostavljam pomocu offica pa ako ti nije problem da mi objasnil il posaljes?
Uglavom sam primjetio da imas dosta drugim mjesta pa me zanima je li ti HU problem ?

grafovi su napravljeni u obicnom excelu, javi mi se na pm ako si zainteresiran. iako, cak i osobno smatram da je jednostavno koristenje HEM-a za grafove puno bolje, ali ja sam cudan po tom pitanju smile plus imam nekih problemcica s kompom itd.

HU mi je vjerojatno mali problem, da. ali to sam i ocekivao s obzirom da se nisam nikad bavio HU-om, niti procitao bilo kakvu HU literaturu. cak sam i zadovoljan kako trenutno igram HU u ovom projektu. imas kakav savjet?

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

55

Re: Pokerstars SnG 9 men

breaking news: posljednjih 8 turnira na 30$ buyinu sam osvajao sljedeca mjesta: 3,1,1,1,4,2,3,2 i po prvi puta na tom buyinu sam - u plusu  big_smile

sad ce bit zanimljivo vidit ocu li se i odrzat u pozitivi na tom limitu smile u medjuvremenu je i na 15$ buyinu krenulo ponovo prema gore i ROI se povecao na preko 15%.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

bravo stu, svaka cast ovo je jedan od boljih i uspijesnih projekata na ovom forumu sto se tice sng.
mali prijedlog: ako te ne jebe banka probaj ubaciti i koji jaci sng na manje stolova ili cak 1 ili 2 pa da vidis na cemu si kada budes prelazio na slijedeci lvl. i btw mogao bi snimiti koji sesn (s komentarim ili bez svejedno, da vidimo malo kako ownas te sng regove smile)
sretno dalje u projektu.

if you are a losing poker player, bankroll management is not going to help you win money.
00

57

Re: Pokerstars SnG 9 men

Chidambar napisao:

bravo stu, svaka cast ovo je jedan od boljih i uspijesnih projekata na ovom forumu sto se tice sng.
mali prijedlog: ako te ne jebe banka probaj ubaciti i koji jaci sng na manje stolova ili cak 1 ili 2 pa da vidis na cemu si kada budes prelazio na slijedeci lvl. i btw mogao bi snimiti koji sesn (s komentarim ili bez svejedno, da vidimo malo kako ownas te sng regove smile)
sretno dalje u projektu.

thx smile

sto se tice prijedloga za jace sng-ove.. trenutno mislim da je i 30$ dovoljno jak i pitanje je da li i njega uopce beatam. dodatno, igram uglavnom 4 stola odjednom pa mi taman bude za 3+1 ili 2+2 na ovim limitima koje igram smile plus, na 60$ bas i nema nekog prometa, pa bi i tu dosta cekao da se popuni stol. no jednom ce mi vjerojatno i 60$ biti zelja, ali prethodno moram napraviti velik i uspjesan uzorak na ovim manjim limitima wink

nije tolko problem za banku, al cilj ovog projekta ionako nije prelazak na jace levele, vec odigrat jako puno turnira na 15$ i 30$ i vidit kako to ide, da li beatam te limite, ako da, s kojim ROI-jem itd. a kad bolje razmislim, ne znam ni je li moguc potpun prelazak na recimo 60$ jer je na tom limitu (na normalnoj strukturi levela) stvarno jako slab promet. sad kad je RR propao, moguce da cu se potpuno usmjeriti na stars i na igranje ovih turnira (i eventualno casha) no o tom potom.

snimanje sessiona nije losa ideja, mozda napravim nesto po tom pitanju smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Ajde imas podrsku i od mene za snimanje videa, bas bi voljeo vidjeti kako igras smile

00

59

Re: Pokerstars SnG 9 men

novi update - na 15$ fenomenalno, na 30$ ponovo pad. prvo na losu vijest:

buyin: 30$
zarada: -294$
odigrano turnira: 92
ROI: -10,65%

http://img42.imageshack.us/img42/9828/sng30.png

bilo je tu svega, i lose igre i krekanih aseva, ali dosta nesrece ide na racun ispadanja na bubble-u, previse turnira koji su mogli zavrsit 1. ili 2.mjestom, zavrsili su 4.mjestom. no nije niti 100 turnira odigrano, tako da je jos uvijek prerano za ikakve ozbiljnije zaključke.

malo ljepše vijesti:

buyin: 15$
zarada: 1.031,94$
odigrano turnira: 357
ROI: 19,27%

http://img829.imageshack.us/img829/7548/sng15.png

ovdje je krenulo naglo prema gore smile bilo bi super da se tako nastavi. čak je i ROI na blizu 20%, što je najvjerojatnije malkoc pretjerano.

odlučio sam da ću nastaviti zasad samo na 15$ igrati, dok ne riješim neke probleme s HEM-om. čim to riješim i osposobim HUD, vratit ću se i na 30$.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

60

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:

ovdje je krenulo naglo prema gore smile bilo bi super da se tako nastavi. čak je i ROI na blizu 20%, što je najvjerojatnije malkoc pretjerano.

big_smile

357 turnira je nula

If there weren't luck involved, I would win every time.
00

61

Re: Pokerstars SnG 9 men

zasto ako imas hem radis te grafove u excelu ?
pametnije bi ti bilo vise igrat i manje gubit vremena sa rucnim grafovima big_smile

00

62

Re: Pokerstars SnG 9 men

mAg1c napisao:

zasto ako imas hem radis te grafove u excelu ?
pametnije bi ti bilo vise igrat i manje gubit vremena sa rucnim grafovima big_smile

zato jer ko da i nisam imao HEM - nisam ga mogao koristit. zapravo, mozda i jesam, ali toliko mi je usporavao komp da mi se nije dalo maltretirat s njim. sad sam nabavio novi komp i upravo rjesavam neke probleme vezane za HEM, pa cu ga vjerojatno uskoro konacno poceti koristiti.

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

http://cache.sharenxs.com/images/wz/cabb/ea/ba/ag/ah/di-3DX4.gif

I'm so broke, I can't even pay attention.
30

64

Re: Pokerstars SnG 9 men

evo odgovaram na bump star 9 mjeseci smile vratio sam se ovome.

prvo, prestao sam igrati SNG zato što... pa, iskreno, ni sam nisam siguran zašto  hmm  nije išlo na 30$ buyinu, imao sam neke druge planove, i eto, malo pomalo prestao to igrati. zatim sam dobio super posao, započela je neka nova faza života, a u pokeru sam lutao od jednog do drugog formata igre. bili su tu i cash i turniri, sve nešto zbrda-zdola.

i sad, kad sam prošao sve mogućnosti, zaključio sam da je najbolje da se vratim tamo gdje sam ostvarivao jednostavnu zaradu, a gdje mi je bilo najugodnije - SnG 9 men. ajmo konačno doć do 1000 turnira, do 2000 turnira, do 5000 turnira, koliko god vremena mi trebalo za sve to i ajmo vidit kako stojim s time.

još uvijek je slično stanje kao što je bilo na početku ovog (polu)projekta. imam dobar roll u pozadini, a imam i lijepi (drugi) izvor prihoda, tako da mi je poker još uvijek samo hobi i rekreacija, pa će mi to i dalje igru činiti ugodnom. ponovo sam počeo čitati moshmana.  želja mi je samo igrati što više i više, poboljšavati kvalitetu igre i uživati u njoj. smatram da će zarada na taj način doći sama po sebi smile

igram 15$ buyin & regular speed.
ne koristim ni HEM ni SNG wizard, no koristim Tournament Shark (uzeo sam godišnju pretplatu, mislim da se itekako isplati). on mi pomaže da lakše kategoriziram igrače i da tako bolje znam što očekivati od kojeg protivnika. igram 3-4 turnira istovremeno.

neću uzeti u obzir one 30$ buyin turnire koje sam igrao. stao sam kod oko 470 odigranih turnira na 15$ buyinu i prije nekoliko dana nastavio s tim. imao sam seriju od čak 5 prvih mjesta (!) u nizu, ali nakon toga je uslijedilo čak 20 (!) turnira gdje sam imao jedno drugo mjesto i 19 plasmana van love big_smile i tu sam sad:

http://i49.tinypic.com/2nbtttg.png

bez obzira na trenutni downswing, osjećam se i više nego dobro, intenzivno razmišljam o svim odlukama, uživam u igri, i veselim se nastavku ovog zaboravljenog poluprojekta smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
20

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:

evo odgovaram na bump star 9 mjeseci smile vratio sam se ovome.

prvo, prestao sam igrati SNG zato što... pa, iskreno, ni sam nisam siguran zašto  hmm  nije išlo na 30$ buyinu, imao sam neke druge planove, i eto, malo pomalo prestao to igrati. zatim sam dobio super posao, započela je neka nova faza života, a u pokeru sam lutao od jednog do drugog formata igre. bili su tu i cash i turniri, sve nešto zbrda-zdola.

i sad, kad sam prošao sve mogućnosti, zaključio sam da je najbolje da se vratim tamo gdje sam ostvarivao jednostavnu zaradu, a gdje mi je bilo najugodnije - SnG 9 men. ajmo konačno doć do 1000 turnira, do 2000 turnira, do 5000 turnira, koliko god vremena mi trebalo za sve to i ajmo vidit kako stojim s time.

još uvijek je slično stanje kao što je bilo na početku ovog (polu)projekta. imam dobar roll u pozadini, a imam i lijepi (drugi) izvor prihoda, tako da mi je poker još uvijek samo hobi i rekreacija, pa će mi to i dalje igru činiti ugodnom. ponovo sam počeo čitati moshmana.  želja mi je samo igrati što više i više, poboljšavati kvalitetu igre i uživati u njoj. smatram da će zarada na taj način doći sama po sebi smile

igram 15$ buyin & regular speed.
ne koristim ni HEM ni SNG wizard, no koristim Tournament Shark (uzeo sam godišnju pretplatu, mislim da se itekako isplati). on mi pomaže da lakše kategoriziram igrače i da tako bolje znam što očekivati od kojeg protivnika. igram 3-4 turnira istovremeno.

neću uzeti u obzir one 30$ buyin turnire koje sam igrao. stao sam kod oko 470 odigranih turnira na 15$ buyinu i prije nekoliko dana nastavio s tim. imao sam seriju od čak 5 prvih mjesta (!) u nizu, ali nakon toga je uslijedilo čak 20 (!) turnira gdje sam imao jedno drugo mjesto i 19 plasmana van love big_smile i tu sam sad:

http://i49.tinypic.com/2nbtttg.png

bez obzira na trenutni downswing, osjećam se i više nego dobro, intenzivno razmišljam o svim odlukama, uživam u igri, i veselim se nastavku ovog zaboravljenog poluprojekta smile

Sretno stu! Na kojoj si mreži/sobi trenutno?

00

Re: Pokerstars SnG 9 men

GL stu!

00

67

Re: Pokerstars SnG 9 men

thx ppl smile

@chvarkesh: ma na starsima sam, i ne idem vjerojatno nikud više otamo big_smile to je jednostavno najbolja stranica, najpouzdanija, s najboljim sučeljem, najugodnija za igru, i ono najvažnije - ima daleko najbolju ponudu - a to je ono što mi je trenutno najpotrebnije smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

68

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:

ma na starsima sam, i ne idem vjerojatno nikud više otamo big_smile to je jednostavno najbolja stranica, najpouzdanija, s najboljim sučeljem, najugodnija za igru, i ono najvažnije - ima daleko najbolju ponudu - a to je ono što mi je trenutno najpotrebnije smile

To i ja kazem,bar sto se sng-ova tice. Na drugim stranicama je prakticki nemoguce neko ozbiljno sng grindanje.

Ali ne razumijem te zasto ne zelis HEM? 3-4 stola istovremeno je nekako smijesno...Ajde da imas neki brutalni roi jer mozes sve pratiti,ali mislim da je 12% sasvim normalan roi,a to bi s HEM-om mogao imati i s 8-12 stolova... hmm

Chuck Norris ima PFR>VPIP!
00

69

Re: Pokerstars SnG 9 men

Bile napisao:

Ali ne razumijem te zasto ne zelis HEM? 3-4 stola istovremeno je nekako smijesno...Ajde da imas neki brutalni roi jer mozes sve pratiti,ali mislim da je 12% sasvim normalan roi,a to bi s HEM-om mogao imati i s 8-12 stolova... hmm

ma dobro, pod broj jedan, taj ROI na 500 turnira i dalje može skakati (dobijem 5 turnira u nizu i skočim za čak 3% big_smile ), al da odgovorim na pitanje, dovoljan mi je zasad Tournament Shark, imam HUD sa svim živim podacima vezanim za broj odigranih turnira, ROI, average buyin i sve ostalo, to mi je dovoljno za ono na što sam trenutno skoncentriran, još kad bih češće pisao notese na igračima, ništa mi više ne bi ni trebalo. a kad i ako budem htio znati njihove cbetove, fold-to-cbetove, barrelanje i ostalo, onda lako nabavim HEM...

još nisam ja ozbiljno zagrizao za ovo, još imam nekih obaveza na poslu, a i svaki dan nešto iskoči, pa kad se počnem pošteno bavit ovim projektom i trošit više vremena na njega, onda ću o tim nekim ostalim stvarima razmišljat smile zasad mi ovo dovoljno wink no fala na savjetu smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

70

Re: Pokerstars SnG 9 men

pitanje za Rodmana - jesi ti Kukoc69? upravo igram s tobom na 2 stola i Tournament Shark mi pokazuje da na odigranih 40000 turnira imaš ROI od -8% i 39035$ minusa na Sit'n'go turnirima, je li to istina ili me TS zahebava? big_smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
10

Re: Pokerstars SnG 9 men

^^Sharkscope is your friend  smile
http://www.sharkscope.com/#Player-Stati … rs/Kukoc69

00

72

Re: Pokerstars SnG 9 men

stu napisao:

pitanje za Rodmana - jesi ti Kukoc69? upravo igram s tobom na 2 stola i Tournament Shark mi pokazuje da na odigranih 40000 turnira imaš ROI od -8% i 39035$ minusa na Sit'n'go turnirima, je li to istina ili me TS zahebava? big_smile

hahahaha jeben ti je taj program, ak ti tak za svakog pokazuje najbolje da ga odma deletas  big_smile

00

73

Re: Pokerstars SnG 9 men

a u klinac big_smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

Re: Pokerstars SnG 9 men

Kako je to moguće?

Razlika je samo u 100 kila smile

00

75

Re: Pokerstars SnG 9 men

chvarkesh napisao:

Kako je to moguće?

Razlika je samo u 100 kila smile

ne znam smile poslat ću upit supportu Tournament Sharka (tj. na PokerPro Labs) i tražit objašnjenje.. ispada da mi sve što sam dosad koristio pada u vodu lol

@rodman: jesi vidio danas onog lika iz australije šta je sve trkeljao u chatu?  "dont raise" "dont raise" "woooof" "grrrrrr" "i know where u live" big_smile nadam se da si ga dobio u heads-upu na kraju smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00