Tema: nordica vip store

jel ko uzimao šta iz njihovog storea, mislio sam ispucat bodove na mtt entry al sad vidim da imaju ok stvari u dučanu.

Npr gledam jedne ray ban cvike, al nemam pojma kak to ide, s njihove strane kaj se slanja tiće a i naše kaj se carine tiće.

Poslat ću im ja mail, al reko možda ntko ima iskustva.


(btw imaju i rc helikopter na daljinski lol )

00

2

Re: nordica vip store

mislim da ak oni stave da je to dar ili tako nešto nećeš morat plaćat nikakvu carinu, ali nisam siguran baš smile

00

3

Re: nordica vip store

ajde vidi pa javi kad ti odgovore...i mene zanima...uvijek ispucam bodove na MTT...a nebi bilo loše uzet nešto i iz shopa ak ide bez carine...

00

Re: nordica vip store

Generalno vrijedi (naručivao ti iz VIP store-a ili ebay-a) da ti na carini otvore paket i ako vide da je nešto vrijednije, dobiješ poštom obavijest da ti je roba na carini i da doneseš račun (pravdaš vrijednost).
Kako ćeš proći sa cvikama ovisi koliko je pametan/mulast carinik...tj. ako ga uspiješ uvjeriti da koštaju manje od 300kn, nema carine, ako ne, oni se informiraju o cijeni i platiš oko 40% vrijednosti kad se sve zbroji.
To znam jer sam dobio iPod od PS-a kao poklon na turniru, a teta na carini mi je "oprostila" jer vrijedi oko 340kn u shopovima, što je na granici sa 300kn.

00

Re: nordica vip store

@maki poslao sam im mail sa svim pitanjima pa ću okačit odgovor kad dobijem

@milky

znam, ali npr. meni do sad od 10 stvari s ebaya nisu ni jednu otvorili.
Jedino sam jednom  s neke stranice uzeo sestrični patike za jaz dance, i na njih sam morao platit carinu, ali je na njima pisala cijena, isto nisu otvarali paket

takđer po novom zakonu  neoporezivanje za inozemne pošiljke vrijedi za pakete do 160kn, a ne 300kn.

Do sad nisam bio u to 100% siguran, al sam se tak vodil, npr čekam s ebaya vertikalni miš radi bolova u ruci i reko sam odma liku da mi max cijenu stavi 25 buksa, al eto sad sam potražio i dole na dnu točno piše kak je.

također bilo je da se na informatičku robu ne plaća carina samo PDV, al neznam kak je sad

kak veliš ovisi o djelatniku, ali velim nije na odmet da dok šipnu paket gore piše poklon ili neka simbolična cijena.

Evo nakon malo googlovanja. (copy paste s jednog drugog foruma)

"evo jedne obavjesti za one koji idu preko granice, prenosi autoportal.hr
Početkom 2010. u Hrvatskoj na snagu stupa niz novih zakona: novi Zakon o radu, zakoni o potrošačkom kreditiranju, o igrama na sreću, o trošarinama, izmjene Zakona o PDV-u itd. Vozačima su najinteresantnije zakonske promijene koje na snagu stupaju od 1.1.2010. godine, jer izmijenjena je Uredba o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine prema kojoj će putnici u osobnoj prtljazi u Hrvatsku bez carinjenja moći uvesti nekomercijalnu robu vrijednosti do 1000 kuna, umjesto dosadašnjih 300 kuna, a pošiljke iz inozemstva u vrijednosti do 160 kuna također oslobađaju carine, dok su izuzetak od te odredbe alkohol i alkoholna pića, duhan i duhanski proizvodi, parfemi i toaletne vode. Vlada je odluku o povećanju iznosa vrijednosti robe koju građani bez carine i PDV-a mogu unijeti u zemlju donijela s obzirom na to da je s dosadašnjom razinom od 300 kuna (40 eura) Hrvatska "u očitoj i izrazitoj diskrepanciji" s iznosom oslobođenja na razini EU. Naime, u putničkom prijevozu na razini EU dozvoljeno je prenijeti robe u vrijednosti 300, a u zračnom i pomorskom prometu do 430 eura bez carinjenja."

00

Re: nordica vip store

cgreen napisao:

sestrični patike za jaz dance

Piks?

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: nordica vip store

lol , nisam ja esco, al eto nastupaju u tvornici pa se zaleti  wink

Zadnji popravljao cgreen (18-10-2011 19:48:44)

00

Re: nordica vip store

cgreen napisao:

pa se zaleti  wink

http://i.imgur.com/VY3bb.jpg

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

Re: nordica vip store

lol  lol  lol  lol  lol  ma znam piše ti kod avatara

al nema veze vrijedit će vjeruj mi, haha

00

Re: nordica vip store

ka ono ti si iz Poreca. ma

"Dikod uđe, dikod ne uđe" - Mate Baturina
00

11

Re: nordica vip store

cgreen napisao:

(btw imaju i rc helikopter na daljinski lol )

Imas te helikoptere na dealersextreme za 70 kn, isto bez postarine smile, Mozda nijsu isti i kvalitetni ali rade big_smile

00

Re: nordica vip store

pic or sestricna ne postoji

Online poker is rigged, they are responsible for the 9/11 terrorist attacks.
10

13

Re: nordica vip store

Imam ja takav helikopter ali neki jeftini. Savjet, ako kupujete, kupujte kvalitetno.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00