Tema: MTT-moj početak

Evo i mene sa projektom.Na to me primorala moja katastrofalna igra,i neznanje...

1.Pošto je to projekt koji će bit dostupan svima vama,samim time bi trebao bit ozbiljan moj pristup samom.A to bi bio i razlog koji bi me poticao na rad.

2.Također jedna od odluka je nikad više uplatit novce na account.Milsim da nema smisla uplaćivat stalno lovu i igrat ko budala.Zapravo je to bilo više kockanje nego igranje.

Vodio sam neku evidenciju kroz 40 turnira,Nl 0.10$,360 igrača turbo 36 igrača ulazi u nagradu,i ovi su mi najbolji rezultati:12mj.,22mj.,32mj.,36mj.,18mj., i 10mj..prilično katastrofa..

Znači,uplačujem zadnjih 5 $ smile .I krećem od početka.igram na Pokerstarsu Nl 0.10$,360 igrača turbo.
Imam preko 20GB videa za pogledat,naravno još nije ništa pogledano.Pllaniram svaki dan bar jedan sat odvojit za videa i učit.
Ne koristim nikakve poker alate,bar ne još,dok ne vidim na čemu sam...Znači svaki vaš prijedlog,kritika je dobrodošla..onako za poticaj

00

2

Re: MTT-moj početak

sejmen napisao:

Znači svaki vaš prijedlog,kritika je dobrodošla..onako za poticaj

nemoj igrat turnire za 60 lipa

00

Re: MTT-moj početak

moje misljenje..ovo sto planiras je glupost ( bez uvrede )..$5 nije bankroll..ubit ces se s tim sit n goevima od $0.10...
tako sam i ja jedno vrijeme uplacivao savko malo po $5, $10 i onda nakon 2 igranja onih sit n go od $0.25, odem na HUSng i bustam..pa opet ponovno...
- bolje nemoj nista sada uplacivat...skupi nekih 300-500 kn pa tek onda uplati.. ( sto je ipak pristojniji bankroll ), drzi se BRM, uci, analiziraj svoju igru, pa ces onda vidit..ILI JESI ILI NISI...uz dovoljno truda i rada na micro limitima svako moze biti winning player

00

Re: MTT-moj početak

LMAO, sta pricate,evo lik sa skype grupe je grindao ove 0.10 i digo roll na $60 u 350 turnira. WTF, ne slusaj ih, igraj te i uci, taman kad dignes roll naucit ces nesto.
Sve je moguce, samo budi uporan.

00

Re: MTT-moj početak

ja sam isto pokušao, ali sam bio malo manje uspješan od tog lika smile. U 180 turnira profit mi je bio 11$  i onda sam odustao  lol  lol

Zadnji popravljao immortal (04-11-2011 00:02:45)

"In order to live, you must be willing to die"
00

Re: MTT-moj početak

cropoker500 napisao:

LMAO, sta pricate,evo lik sa skype grupe je grindao ove 0.10 i digo roll na $60 u 350 turnira. WTF, ne slusaj ih, igraj te i uci, taman kad dignes roll naucit ces nesto.
Sve je moguce, samo budi uporan.

ovo mi je trebalo...prva dva komentara su me bacila u bed,al tvoj komentar i podatak znači da se može uspit...danas ne znam da lu stic odigrat koji turnir,radim popodne,možda 3-4 navečer,ali vikend sam slobodan tako da ću to nadoknadit što se tiče igranja i učenja...ići ću dan po dan,obaviještavat vas rezultatima,a i što sam naučio novo...jer čini mi se da nema drugog načina kako uspijet

00

Re: MTT-moj početak

Najiskreniji savjet ti je da radije nađeš neki vikend posao, radiš 2 dana i skupiš tih 50$, depositaš ih i igraš "normalne" limite. Na Starsu imaš one one od 1$ sa 90 ljudi, ako se ne varam. Ovo je gubitak vremena jer da ti i bude ROI 170% ko ovom liku(a i to je 1 od 10 000), dobitak je toliko mizeran da se ne isplati toliko vremena uložiti.

Nowdays, at financial crisis, I dont give people to much kredit for second and third barrel!
00

Re: MTT-moj početak

+1

00

Re: MTT-moj početak

hvala na savjetima...
evo krenuo sam sa učenjem,gledam malo videa...primjetio sam da se kod pocket pairsa dosta spominju implied oddsi?
gledao sam malo po forumu,nešto ima o tome,al ne mogu nikako shvatit princip funkcioniranja implied oddsa.???
možda sam krivo razumi(ustvari uvjeren sam da je krivo) znači:pocket pairs-šansa da ćemo hitat set je 7,5:1,znači da bi ukupni pot trebao biti 8X big blinda da bi bilo vrijedno igranja...ili ne?

00

10

Re: MTT-moj početak

Ne. Efektivni stack (najmanji stack koji je uključen u pot - npr. ti imaš $80 na stolu a protivnik ima $45 na stolu. Bez obzira šta ti imaš $80, efektivni stack je $45 zato jer ti toliko maksimalno možeš dobiti.). Konkretno kod tvog slučaja efektivni stack mora biti barem 8x iznos kojeg moraš CALLATI da bi ti bilo profitabilno setminat. To je naravno samo matematički dio i podrazumijeva da češ svaki puta naplatiti cijeli protivnikov stack ako hitaš. Naravno, u praksi to baš i nije tako pa se ne možeš voditi samo matematikom.

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

11

Re: MTT-moj početak

evo da kažem di sam,što sam...trenutačno još ništa od uplačivanja novaca na account,dok se ne naučim,nema ništa..imam neke bodove na partypokeru pa igram turnire za njih,ako uspijem uletit u lovu negdje,odlično...e sad što se tiče učenja:čitam moshamnovu sit'n go,širim misaoni proces,na što sve pazit tokom handa...imam dosta videa za pogledat,krenuo sam prvo sa matematičkim dijelom,implied oddsi,reverse implied oddsi...i ovo me mučilo ovih par dana,pošto sam se odlučio za ovu drugu varijantu,skupit 50 $ i igrat 1 ili 1,5$ -90 players na starsu,koliko mi je potreban HM za svladavanje tog levela?

00

Re: MTT-moj početak

Moj savjet svakom pocetniku je da igra SNG od 9 ljudi, 1$, odnosno sad je 1.5$...

Dovoljno su soft da svako imalo zainteresiran za poker moze na njima vrlo lako zaradit svojih prvih sto dolara... Tako sam ja krenuo i dosta mojih prijatelja koji su poslusali moj savjet...

po iskustvu, 20buyinova, odnosno 30$ bi trebalo bit dovoljno da vidis gdje si... ako to izgubis, ostavi se pokera na mjesec dana, citaj knjige pa se kad naucis nesto vrati probaj opet...

sretno...


edit : HM i PT3 po meni nepotrebni, drz se ABC pokera i to je dovoljno...

Zadnji popravljao Bojan1983 (09-11-2011 01:40:24)

01

Re: MTT-moj početak

moj savjet ti je da ne igras za 60lipa, steta vremena, rade cekaj dok ne skupis 50ak dolara to uplati i igraj micro sng od barem 1 dolar sve manje je gubljenje vremena tj i da ih beatas trebat ce ti previse vremena da napredujes, ovako rade skupis novce uplatis kad budes mogao a do tad uci

00

Re: MTT-moj početak

Bojan1983 napisao:

po iskustvu, 20buyinova, odnosno 30$ bi trebalo bit dovoljno da vidis gdje si...


edit : HM i PT3 po meni nepotrebni, drz se ABC pokera i to je dovoljno...

ma malo je 20 BI za ista, mozda vidit di si al ono ispod 30 ja nebi pocima nista...

HM i PT3 nepotrebni??? pogotovo ako multitejblas

luđa
00

15

Re: MTT-moj početak

sejmen napisao:

evo da kažem di sam,što sam...trenutačno još ništa od uplačivanja novaca na account,dok se ne naučim,nema ništa..imam neke bodove na partypokeru pa igram turnire za njih,ako uspijem uletit u lovu negdje,odlično...e sad što se tiče učenja:čitam moshamnovu sit'n go,širim misaoni proces,na što sve pazit tokom handa...imam dosta videa za pogledat,krenuo sam prvo sa matematičkim dijelom,implied oddsi,reverse implied oddsi...i ovo me mučilo ovih par dana,pošto sam se odlučio za ovu drugu varijantu,skupit 50 $ i igrat 1 ili 1,5$ -90 players na starsu,koliko mi je potreban HM za svladavanje tog levela?

Nemoj na 90ply bez 100 BI barem. Varijacija je velika i lako ti se može dogodit da ti tih 50$ izgori, a da nećeš znat di si. Radije odi na 9 ply stolove i tamo se nauči nositi s pritiskom bubblea i slično. Još ako si novi u svemu ovome veliki pritisak ćeš osjetiti ako od početka sve ne krene po planu i ako 10-15 BI zaredom izgubiš. To ti se na 9ply nebi smjelo dogodit, bar ne na microsima, a na 90 igrača će biti svakakvih sranja... natkupa itd...

10

16

Re: MTT-moj početak

znači ovako sng 9 man bi bilo idealno za početak nekakav-i što se tiče učenja,te izgradnje rolla?

00

Re: MTT-moj početak

sekvr napisao:
sejmen napisao:

evo da kažem di sam,što sam...trenutačno još ništa od uplačivanja novaca na account,dok se ne naučim,nema ništa..imam neke bodove na partypokeru pa igram turnire za njih,ako uspijem uletit u lovu negdje,odlično...e sad što se tiče učenja:čitam moshamnovu sit'n go,širim misaoni proces,na što sve pazit tokom handa...imam dosta videa za pogledat,krenuo sam prvo sa matematičkim dijelom,implied oddsi,reverse implied oddsi...i ovo me mučilo ovih par dana,pošto sam se odlučio za ovu drugu varijantu,skupit 50 $ i igrat 1 ili 1,5$ -90 players na starsu,koliko mi je potreban HM za svladavanje tog levela?

Nemoj na 90ply bez 100 BI barem. Varijacija je velika i lako ti se može dogodit da ti tih 50$ izgori, a da nećeš znat di si. Radije odi na 9 ply stolove i tamo se nauči nositi s pritiskom bubblea i slično. Još ako si novi u svemu ovome veliki pritisak ćeš osjetiti ako od početka sve ne krene po planu i ako 10-15 BI zaredom izgubiš. To ti se na 9ply nebi smjelo dogodit, bar ne na microsima, a na 90 igrača će biti svakakvih sranja... natkupa itd...

Totalno netocno sto se tice da nemozes izgubiti vise od 15BI igrajuci solidan poker na microsima, pa ja sam runnao oko 45 BI ispod ev-a na 1.5$ 9man na pokerstarsu. Nije to vise onaj lagani 9 man od prije 2-3 godine kad su svi tukli pare na tome makar nesto malo znali o pokeru. Konkurencija, barem na starsima je dosta solidna za ovaj nivo, svi manje vise znaju igrati tightu pocetku.. Plus sto te rejk ubija. Nije da se nemoze zaraditi ali treba se i pomuciti i nije bas tako lagano

00

18

Re: MTT-moj početak

Chainvkci napisao:
sekvr napisao:
sejmen napisao:

evo da kažem di sam,što sam...trenutačno još ništa od uplačivanja novaca na account,dok se ne naučim,nema ništa..imam neke bodove na partypokeru pa igram turnire za njih,ako uspijem uletit u lovu negdje,odlično...e sad što se tiče učenja:čitam moshamnovu sit'n go,širim misaoni proces,na što sve pazit tokom handa...imam dosta videa za pogledat,krenuo sam prvo sa matematičkim dijelom,implied oddsi,reverse implied oddsi...i ovo me mučilo ovih par dana,pošto sam se odlučio za ovu drugu varijantu,skupit 50 $ i igrat 1 ili 1,5$ -90 players na starsu,koliko mi je potreban HM za svladavanje tog levela?

Nemoj na 90ply bez 100 BI barem. Varijacija je velika i lako ti se može dogodit da ti tih 50$ izgori, a da nećeš znat di si. Radije odi na 9 ply stolove i tamo se nauči nositi s pritiskom bubblea i slično. Još ako si novi u svemu ovome veliki pritisak ćeš osjetiti ako od početka sve ne krene po planu i ako 10-15 BI zaredom izgubiš. To ti se na 9ply nebi smjelo dogodit, bar ne na microsima, a na 90 igrača će biti svakakvih sranja... natkupa itd...

Totalno netocno sto se tice da nemozes izgubiti vise od 15BI igrajuci solidan poker na microsima, pa ja sam runnao oko 45 BI ispod ev-a na 1.5$ 9man na pokerstarsu. Nije to vise onaj lagani 9 man od prije 2-3 godine kad su svi tukli pare na tome makar nesto malo znali o pokeru. Konkurencija, barem na starsima je dosta solidna za ovaj nivo, svi manje vise znaju igrati tightu pocetku.. Plus sto te rejk ubija. Nije da se nemoze zaraditi ali treba se i pomuciti i nije bas tako lagano

Za pretpostavit je da si multitabiro itd... Nisam reko da nije nemoguće al nebi se smjelo dogodit da u 15 turnira ne završi bar jednom u nagradama. Ako se dogode natkupi ok, toga može biti svjestan. Ono što sam htio reči ako se tako nešto može dogodit očito i na 9 igrača znači 10x gore bi trebalo biti na 90 smile jel?

00

Re: MTT-moj početak

Ma u pokeru je sve moguce, pa i da te natkupljuju ko manijaka non stop, ali u vecem volumenu se to vrati ako imas dobru igru. A ovo za 90 man se slazem da je dosta veca varijaanca, ali sigurno ima i dosta vise fisheva na mtt-ovima

00

20

Re: MTT-moj početak

Evo uspio sam par sati danas odvojit za poker,malo intenzivnij rad onako...
-čitanje Moshmanove SNG strategije,o igri na niskim blindovima,ugl. ovo su smjernice kojih bi se trebalo pridržavat
----igrat vrlo malo ruku,pažljivo,ali tih vrlo malo ruku što igramo,odigrat vrlo agresivno
----ako smo nesigurni u ruku,foldat
----ne se ukuljučivat u veliki pot na niskim blindovima

-a ovo su natuknice iz videa koji sam maloprije pogledao,onako,općenito o microsima
----ako je stol agro trebalo bi foldat low pocket pairse(22-66) sa ranih pozicija(UTG,UTG+1,UTG+2) a raisat od 66+
----akoje stol passive može se limpat low pocket pairse se ranih pozicija
----vrlo malo blefirat gotovo nikad
----igrat tight

učlanio sam se u grupu na skypu(pozdrav ekipi)nešto me zanimalo,popričali smo o tome malo, tako da sve u svemu zadovoljan sam sa današnjim danom...

00

21

Re: MTT-moj početak

sejmen napisao:

Evo uspio sam par sati danas odvojit za poker,malo intenzivnij rad onako...
-čitanje Moshmanove SNG strategije,o igri na niskim blindovima,ugl. ovo su smjernice kojih bi se trebalo pridržavat
----igrat vrlo malo ruku,pažljivo,ali tih vrlo malo ruku što igramo,odigrat vrlo agresivno
----ako smo nesigurni u ruku,foldat
----ne se ukuljučivat u veliki pot na niskim blindovima

-a ovo su natuknice iz videa koji sam maloprije pogledao,onako,općenito o microsima
----ako je stol agro trebalo bi foldat low pocket pairse(22-66) sa ranih pozicija(UTG,UTG+1,UTG+2) a raisat od 66+
----akoje stol passive može se limpat low pocket pairse se ranih pozicija
----vrlo malo blefirat gotovo nikad
----igrat tight

učlanio sam se u grupu na skypu(pozdrav ekipi)nešto me zanimalo,popričali smo o tome malo, tako da sve u svemu zadovoljan sam sa današnjim danom...

Pohvalno je što proučavaš, no nemoj zaboravit da moraš to i implementirat u igri tako da ti to bude nešto prirodno; da nemoraš oko "banalnosti" previše razmišljat i trošit se jer ćeš kraće moči igrat kvalitetno session i umoran ćeš u kasnijoj fazi dolazit u teške spotove...

00

22

Re: MTT-moj početak

PokerStars Game #70373535287: Tournament #467608389, $1.39+$0.11 USD Hold'em No Limit - Level III (25/50) - 2011/11/11 15:33:07 CET [2011/11/11 9:33:07 ET]
Table '467608389 1' 10-max Seat #10 is the button
Seat 1: sejmen1950 (1670 in chips)
Seat 2: peterli1960 (195 in chips) is sitting out
Seat 3: vanEs2k11 (1455 in chips)
Seat 4: Komprimus (1340 in chips)
Seat 6: Ibag123 (2975 in chips)
Seat 8: krasavko (2970 in chips)
Seat 9: Kriwiczsky (1425 in chips)
Seat 10: polennn (2970 in chips) is sitting out
sejmen1950: posts small blind 25
peterli1960: posts big blind 50
*** HOLE CARDS ***
Dealt to sejmen1950 [6c Qc]
vanEs2k11: folds
Komprimus: calls 50
Ibag123: folds
krasavko: folds
Kriwiczsky: folds
polennn: folds
sejmen1950: calls 25
peterli1960: folds
*** FLOP *** [Qh 9h 4c]
sejmen1950: bets 100
Komprimus: calls 100
*** TURN *** [Qh 9h 4c] [5h]
sejmen1950: checks
Komprimus: bets 100
sejmen1950: calls 100

00

Re: MTT-moj početak

Sto bi s river kartom? Jel betao na riveru, daj hend do kraja...

00

24

Re: MTT-moj početak

stavit cu sljedeci hand...pomalo tek ucim ovo...inače betao je 150 na river,ja call,imao QJoff

00

Re: MTT-moj početak

A standard ruka.. Callao bi samo da vidim sto ima.

Zadnji popravljao Chainvkci (11-11-2011 17:03:29)

00