Tema: video: 45man turbo PS

http://www.4shared.com/folder/sxgYuGjd/_online.html

nezz jesam pravi link stavio pa kad netko proba skinut neka napise radi li to ... smile

Zadnji popravljao gi85 (13-12-2011 23:30:50)

80

Re: video: 45man turbo PS

stari odlicni komentari, zavarija san par put vrhunski  big_smile
isa bi trazit onoga da je pogodija ahhahahahahaha
ne igran bas SNG mrzin masu flipanja i p/f fazu pa ono, ali sta san ubra odlicno igras  wink

luđa
00

3

Re: video: 45man turbo PS

gi, mislim da je super da netko tko beata odredjenu igru, napravi video i podijeli s nama sve sto zna, tako da svaka cast na videu wink dosad sam pogledao malo vise od 10ak minuta, tj. replay ovog prvog turnira. mislim da je odlicna igra, ja bih dosta stvari drukcije odigrao jer nisam nikad turbo igrao, tako da je bilo zanimljivo poslije mog razmisljanja cuti tvoje razmisljanje i vidit sto si ti napravio, na taj nacin sam dosta ustvari naucio smile

ima jedan moment na koji bih se osvrnuo, negdje oko 8:30, gdje imas 9s6s na flopu 4sTsJh, tvoj stack je 16k, protivnikov 8k i pot oko 3.5k. ti si cbetao prvi na redu, on je shoveao i ti si morao callati sa FD-om. kasnije si objasnio da bi na tvoj check on najvjerojatnije betao i ti bi onda check-shoveao, a on bi "morao callati sa Q9 pa bi došlo na isto". ako si prilično siguran da bi on betao taj flop, onda mislim da je puno jače ići na check-rejz all-in s tim FD-om, mislim da tu dobivaš dosta valuea za razliku od ovog playa kojeg si napravio, čisto zbog fold equityja. sad je imao Q9, ali će često imati hand s kojim neće moći callati all-in.

čak mislim da je overbet shove na flopu zanimljiv, jer borite se za tih 3.5k čipova što nije malo, a on će još rjeđe imati hand dovoljno dobar za call (to mora biti TP ili bolje) jer su mu tad oddovi oko 1.5:1. a naravno, kad calla, ti ćeš svaki treći put i pogoditi boju. skoro pa mi se overbet shove na flopu najviše sviđa od svih opcija.

sad ću nastavit s gledanjem, sve skupa mi se jako sviđa, i mislim da je ovo s replayerom odlična ideja, puno jednostavnije za napravit video i puno zanimljivije za pratit drugima smile

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

4

Re: video: 45man turbo PS

hvala na komentarima.. smile

stu napisao:

ima jedan moment na koji bih se osvrnuo, negdje oko 8:30, gdje imas 9s6s na flopu 4sTsJh, tvoj stack je 16k, protivnikov 8k i pot oko 3.5k. ti si cbetao prvi na redu, on je shoveao i ti si morao callati sa FD-om. kasnije si objasnio da bi na tvoj check on najvjerojatnije betao i ti bi onda check-shoveao, a on bi "morao callati sa Q9 pa bi došlo na isto". ako si prilično siguran da bi on betao taj flop, onda mislim da je puno jače ići na check-rejz all-in s tim FD-om, mislim da tu dobivaš dosta valuea za razliku od ovog playa kojeg si napravio, čisto zbog fold equityja. sad je imao Q9, ali će često imati hand s kojim neće moći callati all-in.


to sam rekao zbog toga sto sam znao vec sto je on imao u ruci...u igri tada nisam mogao znati da ce on betati ako ja checkiram buduci da nisam znao sto ima u ruci!

Zadnji popravljao gi85 (11-12-2011 12:15:46)

00

5

Re: video: 45man turbo PS

gi85 napisao:

to sam rekao zbog toga sto sam znao vec sto je on imao u ruci...u igri tada nisam mogao znati da ce on betati ako ja checkiram buduci da nisam znao sto ima u ruci!

aha smile a jesi li razmišljao o overbet shove-u na flopu? ako ne, kako ti se čini taj potez u odnosu na bet-call?

pogledao sam sada sve do kraja, mislim da je ovo jako dobar materijal. i sviđa mi se što si u nekim spotovima raspravljao o tome što bi napravio da si imao neki drugi hand, s kojim rangeom bi recimo callao, a s kojim foldao, i slično.

na 35:35 imaš onaj AT na small blindu i shove pred sobom pa pitaš druge za komentar. ja mislim da ove "granične" situacije i nisu toliko bitne, tj. da u ovoj situaciji ni fold ni call nisu pogreška. puno bitnije su situacije gdje imaš jasnu +EV odluku, makar ona bila jednostavna, treba ju napravit, a ove situacije gdje si fifti-fifti za call ili fold, dugoročno ne igraju veliku ulogu. mislim da je to dobar način razmišljanja jer ti nekako olakša igru i možeš se bolje usredotočiti na one bitnije spotove, gdje imaš očite i jednostavne +EV (ili čak očite -EV) odluke.

inače, ovdje bih ja callao jer mislim da je AT ispred njegovog rangea, ali opet, još jedan igrač je iza i možda se može dočekati bolji spot, tako da ima i dobrih argumenata za fold. tako da fold sigurno nije loša odluka.

na 39:00, ja bih gotovo uvijek shipao Q5, jednostavno zato što će blindovi rijetko imati dovoljno dobar hand za call, čak će nekad i baciti slabi Kx ili jači Qx. prva pomisao mi je čak da je to easy shove, pa me tvoj fold začudio. no volio bih da još netko to komentira.

i konačno, na samom kraju videa, zadnji hand, na 43:45, imaš 43 na flopu 642, ti imaš 32.5k, protivnik ima 27k, u potu je 8.2k i on checkira. ovo je po meni jako jako zanimljiv spot, jer jedna od opcija je po meni opet overbet shove. jer mislim da je overbet shove u ovakvim situacijama moćno oružje, iz dva važna razloga:
1) pot je već jako velik
2) izbjegavaš nezgodne situacije kao npr. da se ti suočiš s all-inom

međutim, u ovoj situaciji mislim da si odigrao savršeno, jer overbet shoveom ne damo protivniku priliku da check-shovea sa dvije overkarte, a taj potez nam donosi dosta value-a i ovakav tip igrača će ga napraviti često. i to je po meni ta važna razlika između ovog spota i onog na 8:30 kad si imao FD, mislim da je u onom spotu overbet shove puno jači, jer nas villain neće toliko često pokušati potjerati sa puno slabijim handom (kojih ustvari i nema previše), kao što će ovaj villain u ovom spotu na kraju videa pokušati.

dakle, ti si cbetao 4.6k i sad on check-gura, a ti imaš 1.8:1 oddse za drugi par i rupu, a on čak ako ima šesticu, onda imaš jedno 9 outsa, što je ustvari točno oko 1.8:1, dakle ili je ta situacija ili bolja, tako da u svakom slučaju moraš callati. a da ne govorimo da će nerijetko imati dvije overkarte. po meni jako dobro odigrano, ja znam nekad pretjerati s overbetom shove-om jer ne razmislim o tome da li je protivnik sklon guranju s dosta lošijim handom, što je upravo ovdje bio slučaj smile zato me i podsjetila ova situacija na to što ja često zeznem.

e sad, to što je on imao 65, što je valjda najgori mogući hand koji je mogao imati je drugi par rukava smile no opet si pogodio rupu i digao taj pot tako da kgj tongue

sve u svemu, predobar video, keep up the good work wink

Zadnji popravljao stu (11-12-2011 13:36:56)

Small stakes poker is like your birthday: everyone calls you, which is supposed to be nice, but it ends up getting annoying.
00

6

Re: video: 45man turbo PS

+1
izvrstan video. jedva cekam video sa 15icama  wink

00

7

Re: video: 45man turbo PS

aha  a jesi li razmišljao o overbet shove-u na flopu? ako ne, kako ti se čini taj potez u odnosu na bet-call?

u toj odredjenoj ruci nisam o tome razmisljao...no mislim da to isto moze biti opcija!!

na 35:35 imaš onaj AT na small blindu i shove pred sobom pa pitaš druge za komentar. ja mislim da ove "granične" situacije i nisu toliko bitne, tj. da u ovoj situaciji ni fold ni call nisu pogreška. puno bitnije su situacije gdje imaš jasnu +EV odluku, makar ona bila jednostavna, treba ju napravit, a ove situacije gdje si fifti-fifti za call ili fold, dugoročno ne igraju veliku ulogu. mislim da je to dobar način razmišljanja jer ti nekako olakša igru i možeš se bolje usredotočiti na one bitnije spotove, gdje imaš očite i jednostavne +EV (ili čak očite -EV) odluke.

slazem se da je i call i fold ok...vjerovatno smo ispred njegovog rangea i ako nam se flipa mozemo komotno, a mozemo i birati drugi spot kada cemo mi biti "agresor"!!

na 39:00, ja bih gotovo uvijek shipao Q5, jednostavno zato što će blindovi rijetko imati dovoljno dobar hand za call, čak će nekad i baciti slabi Kx ili jači Qx. prva pomisao mi je čak da je to easy shove, pa me tvoj fold začudio. no volio bih da još netko to komentira.

ovo je cisto ono kad si u procesu ucenja jos pa si oko nekih stvari nesiguran...u glavi je to meni shove uvijek, ali u praksi to ispadne drugacije ponekad...nema veze, jos malo iskustva pa ce se i to promijeniti..hehe

+1
izvrstan video. jedva cekam video sa 15icama

ty...nadam se da ce biti 15s!!  smile

00

Re: video: 45man turbo PS

odlicno odradjeno GI... nadam se da ce mnogima pomoci... meni sigurno hoce   wink

00

Re: video: 45man turbo PS

prejeben video...svaka cast!

00

10

Re: video: 45man turbo PS

evo samo da se pohvalim da sam odigra 15 komada od 3.5$, na kraju u plusu 64$ znaci 122% roi  big_smile
e sad, zanima me vas komentar na dva handa

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t150
Big Blind: t300
Ante: t25

BB (t6328)
UTG (t4354)
UTG+1 (t3867)
MP (t5208)
CO (t1750)
BTN (muva90) (t9042)
SB (t5284)

BTN (muva90) has M value 14.47

Dealt to BTN (muva90)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6H.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/6D.png

Preflop: (Pot is: t625)

UTG & UTG+1 & MP & CO fold, BTN (muva90) raises to t750, SB folds, BB raises to t6303 (All-In)...
ovdje je interesantno upravo to sto je ovaj sb, proslu ruku na buttonu shippao na moj steal i naravno folado sam. takodjer, chip leader sam ali bi me bb osakatio do bola i cini mi se da je njegov range poprilicno wide i da dobivam dobre oddove za callat. ti si reko da uvjek igras na pobjedu, ali si takodjer u jednoj situaciji reka da bi moga cekat bolji spot. koji je ovo slucaj?

____________________                  

PokerStars, No-Limit Hold'em Tournament
Small Blind: t100
Big Blind: t200

UTG (t1110)
UTG+1 (t1145)
MP (t1325)
MP+1 (t1415)
MP+2 (t4209)
CO (muva90) (t3285)
BTN (t3115)
SB (t1530)
BB (t1240)

CO (muva90) has M value 10.95

Dealt to CO (muva90)
http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AC.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/JC.png

Preflop: (Pot is: t300)

UTG calls t200, UTG+1 & MP & MP+1 & MP+2 fold, CO (muva90) calls t200, BTN folds, SB calls t100, BB checks

Flop: (Pot is t800, 4 players)

http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/TC.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/QD.png http://hr.pokerpro.cc/forum/extensions/hand_history_converter/HandHistoryConverter/images/AS.png
SB bets t200, BB raises to t1000, UTG calls t910 (All-In), hero?

ovdje je  greska sto nisam shippa, ali jeli greska call?

00

11

Re: video: 45man turbo PS

1 hand.    FOLD...imamo 30BBs i komotnu situaciju...66 je preslaba ruka za call tu! ...P.s. mozes komotno 2-2.2x openat, nema potrebe za 2.5x
2 hand.    ezz ship preflop...imamo 16BBs i nemozemo samo 3betati!! As played ja bi bacio to na flopu kad vise neznam gdje sam...

p.s. nice rezz

Zadnji popravljao gi85 (12-12-2011 00:13:50)

00

Re: video: 45man turbo PS

di nestade video? sad

00

Re: video: 45man turbo PS

Neda vimeo!

00

14

Re: video: 45man turbo PS

vimeo ne dozvoljava takva videa. prebaci video na 4shared.

A.K.A. Drž'ih
Sretno za stolovima, veselo pod stolovima...
10

15

Re: video: 45man turbo PS

dobio sam mail od vimea da oni ne dozvoljavaju takvu vrstu videa i da su ga obrisali... sad !! Jbga, nisam to znao...a vec sam vidio masu slicnih bas preko njih uploadano.. ty sensei, za ubuduce cu znati!!

00

16

Re: video: 45man turbo PS

jel ces ga stavit na koji drugi site?
nisam stigel pogledat  neutral

00

17

Re: video: 45man turbo PS

probat cu danas, sutra na ovaj 4shared pa cemo vidjeti....

00

18

Re: video: 45man turbo PS

da ti pohvalim video,mogu reć da sam gušta gledajući ga,analiza samo takva...svaka čast...i OĆEMO JOŠ  big_smile

00

19

Re: video: 45man turbo PS

stavio sam u prvi post link...valjda radi!!

00

20

Re: video: 45man turbo PS

gi85 napisao:

stavio sam u prvi post link...valjda radi!!

Evo stavili smo i na pokerpro server.

00

Re: video: 45man turbo PS

sorry sta uletavam nakon toliko vremena. zanima me, kako se zove ovaj program koji koristis, a koji ti prikazuje pot oddse?

00

22

Re: video: 45man turbo PS

Universal Replayer

00

Re: video: 45man turbo PS

Odlican video, gledam ga po negdje 4., 5. put, posto vjezbam na 0,50 45man za 1,50 45man i mogu reci da mi je puno pomogao. E sad, posto nisam toliko iskusan sa 45icama (iako sam dosad odigrao malo vise od 2k 0,50 turnira i 500+ 1,50 turnira) imam par pitanja za tebe smile.

4:11 Kakvi se tocno uvjeti moraju poklopiti da je shove sa 95o isplativ? Jasno mi je da oba igraca u blindovima moraju imati ~10bb ili manje, da li se mora jos poklopiti situacija da su oni vise tight igraci, recimo tag/tp, jer gurnut s tim handom lp i lagu ili cak i tagu koji calla iz bb-a na steal ~15-20% cini mi se malo preloose...?

7:39 Da li shove vs 15-20% call sa sb/bb-a od sb/bb igraca?(pitanje skoro isto kao 1. jer ja dosta cesto dobivam callove sa Ax od blindova, i to 9/7 do 16/14 tag/lag regova, pricam o 0,50 i 1,50 45)

21:25 Jasno mi je zasto shove sa K2, jedino sto zelis je da ne dobijes call od Ax, ali sljedeci hand zasto shove sa 47s sa co-a i vs kakvih tipova igraca iza sebe to radis?

23:25 Zasto shove? Zasto je to dobra situacija osim sto imas poziciju?

24:22 Zasto bi shove-o sa 78s sa 10k chipsa(12.5bb) ako od njega ocekujes call? Ako i je los igrac, vjerovatno ce te callat najslabije sa Ax ili Kx, QJ/QT i sl. A uz to, za stolom je dosta igraca sa manjim stackom od tebe.

36:15 Ja mislim da ni call ni fold nije toliko los, ali zasto bi 100% callao sa AJ? Mislim ako nikad ne bacas AJ u tom spotu, onda niti AT ne bi trebao, bar moje misljenje...

37:02 Nije mi bas jasno zasto bi tako deep shoveo sa tim handom iz 2. najgore pozicije. Ti si komentirao da si fulao taj spot, meni se to cini kao neki semi bluff vs bb-a, a i ne vidim da itko od ove trojice iza tebe folda any pp ili A6+, A2s+, KTs? Ne znam... Da li se isplati radi 2bb-a riskirat bas iz te pozicije sa 14bb stackom, i zasto?

39:08 Kolko vidim bubble je faza, mislim da je shove ok ako bb nije netko tko ima 15%+ bb call vs steal jer njemu moze sb shoveat on folda, i sljedece dijeljenje je sb i folda na tudji bet i u 2 mjesanja on postaje shorty. Kazem, ako ima veci call vs steal ne bih, inace shove.

39:11 Ok, jasno mi je da mislis da si ispred njegovog rangea posto je on super shortstack, ali da li ocekujes u, ne znam, 90% slucajeva da na tvoj izolacijski all in ostatak stola folda?
Ako on folda a ne shove-a, da li ti shoveas sa tim handom i zasto da/ne?

40:00 Da li tako nesto opcenito radis u takvoj situaciji (kao 2. vs 1. stacka, ostali podosta ispod vas)? Da li ces to raditi jednak broj puta vs 9/7, 13/11 ili recimo 16/14 igraca? Potez mi je ultra aggro, svidja mi se...

42:30 Da li callas shove od sb/bb tu i zasto da/ne?

43:05 Kazes da je ovo ista situacija kao A6o, ali meni bas i ne izgleda tako. Sad bb ima 1/2 tvog stacka, a ti imas podosta vise od oboijce i mozemo ocekivat da sb folda u 95% slucajeva. Kod A6 ste skoro svi bili podjednaki po chipovima, ti si bio ispred par bb-a.

43:27 Jasan mi je tvoj thinking proces u ovakvim situacijama, samo mi nije jasno zar su igraci na 3,5$+ 45man turnirima toliko tight da ti nikad ne pomislis da bi te neki solidan reg tag igrac mogao tu callat sa Ax minimalno, bilokoji pp ili cak i sa Kx (ako ne Kx, onda Kxs)?
Ovo pitam jer su bas tu oba bila prakticki jednaki po stacku.

44:17 Mislim da je tu call jedino dobar ako se mislis kockat(mozda cak ne bi rekao kockat nego recimo vise flipat,mozda od oka bi rekao 40/60% s tvoje strane posto imas jako solidan hand na tom boardu) vs (kako si ranije rekao) loseg igraca. Nije mi bas jasno kako si ti mogao uocit unutar igre recimo da bi on tu shoveo sa over kartma(osim ako si igrao samo par stolova u tom trenutku) osim te psiholoske strane sto je jako tesko uociti dok se multitablea.

Hvala na trudu sto si podijelio video s nama! poz

00

Re: video: 45man turbo PS

4:11 sve standard,cisti shove,tu blindovi nikad ne callaju s vise od 15% a i kad callaju ti imas 30%eq protiv njihovog rangea,guras ATC jer je isplativo..
7:39 nemoj samo gledat tih 15-20% o kojim pricas,prije tebe je shorty sa 1,5BBa i niko u blindovima normalan te nece callat bez monstera,isto ATC...
21:25 koja je razlika izmeđa K2 i 47s? osim kaj ce ti cak i K2 vise puta biti dominiran..shove sa CO,nije ATC ali nije ni daleko,guras protiv svih osim protiv mozda donka kaj calla jako light(40% recimo)
23:25 kakve veze ima pozicija u push/fold fazi ? blindovi imaju <10BBa isto ko i ti,sto znaci shove,pogotovo na ovim limitima di ni regovi neznaju calling rangeve..i pot je vec >t1000 tako da guras u 90% slucajeva
24:22 vidi se da je lik fish cim limpa,ja bi gural 78s u limpera jer je pot ogroman i u vecini slucajeva ce on foldat,ak i calla 78s ima dosta dobar eq vs njega..to kaj je dosta igraca s manjim stackom od tebe nema nikakve veze..
36:15 call ili fold,ovisi o igracu i situaciji,nijedno nije lose,nije isto AJ i AT,po toj logici ako callas AT zasto nebi i A9 ? i ako callas A9 zato nebi A8 ? mislim da je AT granicno tu,AJ callam..
37:02 5 handed ste,nije 2. najgora nego 3. najbolja smile shove ili min raise i call sve osim bba kak je i gi reko...kako deep?14BBa nije ni blizu deep nego short i tu ce ova trojica callat samo s KQs,KQo,ATo+,A8s+,66+...
39:08 Q5 hend,shove definitivno na 2 shortya pogotovo ako je bubble,ispred njihovog si rangea i isfoldat ce masu toga
39:11 ostatak stole ce foldat sve osim AQ+,TT+ i naravno da ga se isplati izolirat,ako folda naravno da guras,imas 8BBa i 3 igraca iza sebe,ez shove s A6o cak i puno sire...
40:00 dobar resteal,naravno da neces to radit protiv 9/7 isto ko kod 18/17 igraca,to ovisi,ali ovo je dobar resteal jer lik mora foldat sve osim monstera jer ima jos 3 shortya i nemoze callat light jer mu je ti ICM ubojstvo..
42:30 shove ne minraise kako je i reko gi,ovako bi moral foldat jedino ako nije neki aggro lik,a takvih nema na tim limitima smile
43:05 nebitno,A5s 3 handed je monster i ovo je shove i bilo sta drugo je ogromna greska,oba su short ~10BBa..
43:27 shove Kx,mozda cak i Jx hend kasnije,sve do 7$> su SVI igraci losi,cak i na 7$ 80% regova je lose...nezamaraj se s tim..
44:17 neznam na pamet i neda mi se racunat,ali mozda ima dobre oddse s gutterom,backdoor flushom i 2nd pairom..treba mu 35% za call..

00

Re: video: 45man turbo PS

Hm... Idem spat, budem kasnije malo prokomentirao.

00