Tema: Problem s monitorom

Otkad sam kupio novi komp, na jednom monitoru mi je slika dosta mutna i nije preko cijelog ekrana, nego je sa svake strane crni rub nekoliko cm.
Probao sam mjenjat frekvenciju, rezolucija je ista na obadva.. Jucer mi je fable dao neke nove drivere za graf. da instaliram, ali ne pomaze.

00

Re: Problem s monitorom

zamjeni izlaze kak ih spajaš, ako je i dalje na istom monitoru problem onda je do njega (kaj ne vjerujem), ako je sad na drugom monitoru problem onda nekaj nisi dobro podesil ili s grafom ili windowsima, ili ih na krivi način spajaš.

Koja ti reza tog monitora i s kakvim kablom si ga spojil?

ak je hdmi kabel max ti je 1920x1080 reza koju tak moreš dobit

ak je dvi single link onda 1920x1200, a veće od toga ti treba dual link ili display port

moreš napisat grafu tj. kaj za izlaze imaš, i modele monitora, pa kasnije morti nekaj najdem....

00

3

Re: Problem s monitorom

zamjenio izlaze, i jos uvijek ne valja. Sad mi je spojen samo taj monitor i mutno je skroz. DVI kabel je, max rez je valjd 1920x1080, ali na toj rez mi je skroz losa slika. Probo sam stavljat manje rez i onda je ok.
Monitor je asus vh242, ovaj 2. je philips 24IE al on je ok. Za grafu ne znam sad ce fable napisat big_smile

00

Re: Problem s monitorom

ATI Radeon HD6700

|^^^^^^^^^^^ | |
|    JackDaniel's     | |"|\,_____
|_..._...___===|=||_|__|.., ]
(@)'(@)"""*| (@)(@)*****(@)
00

5

Re: Problem s monitorom

Pogledaj ljepo kako ti se grafička zove, i skini najnovije drivere za nju, kad instaliraš drivere i postaviš željenu rezoluciju sve bi trebalo biti u redu

bolje ispasti glup nego iz aviona
00

Re: Problem s monitorom

ako imaš vistu 64bit ili sedmicu 64bit skini ovo i probaj preko toga namjesiti rezoluciju i frenkvenciju:

http://www2.ati.com/drivers/11-12_vista … cc_ocl.exe

a ako nemaš, onda potraži ATI catalyst display centra za veriju OS-a koji imaš

Bolje biti malo glup, nego malo pametan
00

Re: Problem s monitorom

spojiš monitor s ovim kablom od drugog monitora (s kojim je sve u redu), prvo na jedan ulaz, pa na drugi i ako je uvijek isto tj. loša slika onda je monitor u cu ili ima neki problem kompatibilnosti s atijevom grafom.

moj frend je kupil led samsunga jedan specifčan model i imal je isti problem. Neznam koji je točno model nije ni bitno, uglavnom na netu sam našo da je poznato da taj monitor ima problem s atijevim grafama, mutna slika, problem dobit full rezu itd.

Ali također je rečeno da se da to riješit kad se poigraš postavkama.

Uglavnom on je imao full rezu ali lošu sliku, ja doneo svoj vga kabel (d-sub) origigi od samsunga, malo deblji od onih standard, i slika je bila ok. kad je spajal sa svojim dvi ili vga kablom bila je mutna i titrala.

Neznam, trebaš nekog kolegu ko se kuži pozvat doma da se isprobaju te neke osnovne stvari, ovak je teško prek foruma.

Kaj se tiće drivera mislim da to nema smisla osim ak je kartica poznata po nekom bug-u, ali to bi se onda brzo našlo na netu.

Mislim to je plug and play, nema tu puno filozofiranja. Brijem da ti imaš neki problem kompatibilnosti ili jednostavno neispravan monitor.

00

Re: Problem s monitorom

jel ovo kod tebe problem?

http://www.hack7mc.com/2010/05/ati-gpu- … -bars.html


al mi nije jasno zakaj onda drugi mon šljaka, također brijem imaš na monitoru opciju sharpness pa rpbaj se s tim malo poigrat

00

9

Re: Problem s monitorom

Solution

http://img862.imageshack.us/img862/885/monitorzi.jpg

when you feel like quitting think about why you started..
50

10

Re: Problem s monitorom

Za crne rubove je rješenje ATI Control Panel. Imas opciju Overscan koja prijeljepi sliku bas uz rub monitora da ga cijelog pokrije.

00